BMZ rozbuduje zakład na terenie gliwickiej strefy ekonomicznej. Pojawią się kolejne miejsca pracy

fot. Z. Daniec/UM Gliwice

Wiodący producent baterii, firma BMZ Poland, która na swoją siedzibę wybrała gliwicką strefę ekonomiczną, planuje rozbudowę. Jest ona związana ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na baterie litowo-jonowe i oznacza utworzenie nowych miejsc pracy.

W Gliwicach BMZ Poland jest obecny od 2010 r. W roku 2017 na ponad 12,3 tys. m2 przy przy ul. Einsteina wybudował własną siedzibę z nowoczesnymi halami produkcyjnymi, magazynami, laboratoriami badawczymi i biurami. Firma przygotowuje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wybranych projektów małoseryjnych i wysoko zautomatyzowanych, jak np. produkcja magazynów energii.

Produkuje też nowoczesne systemy zasilania dla autobusów elektrycznych i baterie do rowerów elektrycznych. Firma skupia się także na elektronarzędziach i narzędziach ogrodniczych.

– Sektory te rosną w niezwykle szybkim tempie: 25-35% rok do roku. Stąd decyzja o budowie magazynu z powierzchnią biurowo-socjalną. Rozbudowa z pewnością wpłynie na zmianę ilości zatrudnionych, jednak na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, by decydować o szczegółach – wyjaśnia Agata Kędzierska, rzecznik prasowy BMZ Poland.

Teraz firma przymierza się do rozbudowy. Prace przy nowej inwestycji mają ruszyć jeszcze w tym roku, jesienią. – Gliwice to bardzo dobre miejsce do inwestiowania. To centrum Śląska, którego atutem jest m.in. bliskość Politechniki Śląskiej oraz dobra infrastruktura. To dało nam szansę na rozszerzenie działalności – dodaje Kędzierska.

BMZ Poland powstała w 2010 r. jako spółka-córka BMZ GmBH. Obecnie wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy partnera – firmy Ursus Bus. Zatrudnia ponad 800 pracowników.

W 2017 roku uroczyście otwarto nową fabrykę firmy. W halach przy ul. Einsteina ruszyła wówczas produkcja dedykowana przemysłowi motoryzacyjnemu z przeznaczeniem na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. udział Jadwiga Emilewicz, ówczesna wiceminister rozwoju oraz prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

(żms)/UM(mf)
Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Chór wujów
Chór wujów

Rozbudowują obóz pracy pod Gliwicami…

ers
ers

@Chór wujów
Z całym szacunkiem do wolności wypowiedzi, ale jak słyszę znowu skomlenie o “obozie pracy”, to krew mnie zalewa. Nikt nikogo do pracy na strefie nie przymusza. Jeśli ci się nie podoba, to zawsze możesz zostać ministrem i zgarnąć 80 tysi premii. Sprawa załatwiona.

cały wers
cały wers

Nikt nie zmusza, to prawda najprawdziwsza. Zmuszają tylko okoliczności życiowe, miejsce zamieszkania wykształcenie, czyli rynek dostępnej pracy i znajomości. Więc nie ciśnij dawno zdartej ale ciągle głupiej gadki, bo surfujesz i wypowiadasz się w internetach w godzinach pracy zamiast uczciwie zapieprzać dla pracodawcy, siebie i ojczyzny. Aaaaby zostać ministrem też trzeba dać d… a potem okaże się, że nagrody trzeba przelać czarnym pijawkom. Niby na osłodę można odpisać 30% podatku, ale ból d… zostaje. Komu ty dajesz?

Cezary
Cezary

Zarobki w Polsce nie wystarczają na przeżycie a sprowadzani na masową skalę Ukraińcy obniżają wynagrodzenia pracownikom polskim i wymuszają emigrację polskiej młodzieży. To jest absurd, że sprowadzamy sobie imigrantów po to, żeby nasza młodzież jeszcze szybciej emigrowała. W interesie grup biznesu, które chcą mieć tanich pracowników, utrzymujemy zaniżone stawki płacowe dla własnych obywateli.

W pogoni za octem
W pogoni za octem

Ludzie znajdą się do pracy tylko zaproponujcie umowę o pracę a nie zlecenie

rrolch
rrolch

forma współpracy nie ma znaczenia, jeśli pozostałe warunki są ok

ZUS
ZUS

Przekonasz się kiedy ZUS wyśle pierwszą emeryturę.

rrolch
rrolch

Czy ty wciąż wierzysz w ZUS? Zapytam tylko retorycznie

ja234
ja234

Rozbudowują, zdaje się o kolejny klocek. Pytanie kto tam będzie pracować, praktycznie cały czas szukają ludzi do pracy.

Kajetan
Kajetan

Zbliza sie lato. Szkoda bo znow moglaby byc zima…

Joe
Joe

Kto by pomyślał, że komentarz o pogodzie może być tak błyskotliwy?