Bonifikata odrzucona głosami radnych z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i dwóch z KO

fot. scr. youtube.com

W odróżnieniu od większości miast, gliwiczanie nie otrzymają bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na miejskich gruntach. Tak zdecydowali radni, w większości z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

To, co z powodzeniem udało się w innych miastach, w Gliwicach jest niemożliwe. Pełniący obowiązki prezydenta miasta Janusz Moszyński złożył projekt uchwały o udzieleniu bonifikat przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntu stanowiącego własność miasta Gliwice w prawo własności tych gruntów. Bonifikaty (w pierwszym roku 60%) przysługiwałyby osobom fizycznym będącym właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych, lokali mieszkalnych lub spółdzielniom mieszkaniowym.

Pozostawiono do decyzji samorządów ustalenie czy taka bonifikata będzie przysługiwała dla wieczystego użytkowania ustanowionego na gruntach będących własnością danego samorządu – mówił Janusz Moszyński podczas sesji Rady Miasta. – Praktycznie wszystkie miasta województwa śląskiego, w tym wszystkie porównywalne do Gliwic rozmiarem tę bonifikatę swoim mieszkańcom udzieliły i prawie bez wyjątku w analogicznej wysokości jak zostało to udzielane dla gruntów skarbu państwa. Stąd też – ponieważ dziełem przypadku jest często to, czy ktoś jest wieczystym użytkownikiem gruntu gminy czy skarbu państwa – wychodząc z założenia, że prawa mieszkańców tu powinny być zrównane, przygotowaliśmy ten projekt uchwały. Udzielenie tej bonifikaty leży w kompetencjach Rady Miasta – argumentował Moszyński.


Projekt ten nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez część radnych. Komisja Budżetu i Finansów zaopiniowała go negatywnie, takie samo zdanie miała Komisja Gospodarki Komunalnej.

Głos zabrał radny Krzysztof Procel, reprezentujący klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta. – Mieszkam na osiedlu Sikornik, w sąsiedztwie trzech bloków 10-cio piętrowych i muszę stwierdzić, że mieszkańcy bardzo się interesowali tym projektem uchwały. I odcinam się tu od wszystkich politycznych zabarwień czy wyborczych akcentów, ale przychodzili mieszkańcy, sąsiedzi do mnie z zapytaniem jak ja będę głosował. Wywierali formalnie presję na mnie, żebym głosował za przyjęciem tego projektu uchwały. Spełniając wolę i oczekiwania moich wyborców będę głosował za przyjęciem projektu uchwały – mówił Procel.

Do wypowiedzi w tej sprawie zgłosił się także radny Tadeusz Olejnik, należący do Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Pół roku temu wnioskodawcy tego projektu nie było, odbyliśmy tu bardzo dużą debatę. Według mojej wiedzy nie wydarzyło się nic nowego co mogłoby skłonić mnie do zmiany decyzji. Więc będę przeciwko głosował

– przekazał Olejnik.

Przewodniczący Rady Miasta Marek Pszonak, także należący do Koalicji dla Gliwic, uzasadniał z kolei, że udzielenie bonifikaty doprowadziłoby do niezrealizowania podstawowych celów i zadań samorządu.

Te pieniądze, które nie wpłyną do budżetu miasta zostaną w kieszeni mieszkańca – polemizował Moszyński. – Trudno jest mieszkańcom miasta wytłumaczyć takie decyzje Rady, jeżeli dochód per capita budżetu miasta Gliwice wynosi około 2600 złotych, a Bytomia 1600 złotych, a jednak Rada Bytomia te bonifikaty przyznała – podkreślał p.o. prezydenta miasta.

Ostatecznie, po dłuższej wymianie zdań i opinii radni przeszli do głosowania. ZA przyjęciem uchwały przyznającej 60% bonifikatę w pierwszym roku przekształcenia głosowało 8 radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości: Gabriel Bodzioch, Ryszard Buczek, Łukasz Chmielewski, Zdzisław Goliszewski, Adam Majgier, Adam Michczyński, Krzysztof Procel i Tomasz Tylutko.

PRZECIWKO przyjęciu uchwały głosowali radni Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza: Piotr Gogoliński, Michał Jaśniok, Krzysztof Kleczka, Stanisław Kubit, Tadeusz Olejnik, Marek Pszonak, Krystyna Sowa, Jacek Trochimowicz, Grażyna Walter-Łukowicz, Paweł Wróblewski oraz 2 radnych Koalicji Obywatelskiej Leszek Curyło i Ewa Potocka.

Od głosu wstrzymał się Janusz Szymanowski (KO), a Katarzyna Kuczyńska-Budka (KO) nie brała udziału w głosowaniu, uzasadniając decyzję konfliktem interesów (sama skorzystałaby z takiej bonifikaty).

(żms)
fot. scr. youtube.com

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
tert

Nie można dać bonifikaty, bo zabrakłoby kasy na utrzymanie Hali Bankrut. Radni Senatora planują triumfalny powrót Adama do urzędu. Wtedy będzie można znowu łożyć grube miliony dla operatora hali, wybranego z wolnej ręki, bez przetargu, na podstawie “widzimisię” Króla Franka Wielkiego.

PO ROZUM ! DO GŁOWY !

TA UCHWAŁA SPOWODOWAŁABY, ŻE 30 % NAJBOGATSZYCH ! SKORZYSTAŁOBY Z BONIFIKATY / KOSZT 54 MILIONY / , ZA KTÓRE MUSIAŁOBY ZAPŁACIĆ 70 % POZOSTAŁYCH MIESZKAŃCÓW !!!!!!!!
Głosujcie na KOMISARZA Z PIS-U
I PLACCIE !!!
GRATULUJĘ !

Gąska Balbinka

Nie bez powodu Pan Prezydent Frankiewicz wraz z Prezydentem Neumannem są uznawani za najmądrzejszych samorządowców w województwie !
Nie proponowali tej oczywistej głupoty !!! z dopłatami mieszkańcom Gliwic co miało miejsce w bardzo wielu miastach !

Dziadek

@Gąska Balbinka..lub jak Ci tam?

W wczorajszej dyskusji na tema “śmieci” podczas sesji,p.Janusz Moszyński poruszył sprawę MONOPOLU REMONDIS w Gliwicach,natychmiast skontrował Go p.Tadeusz Olejnik-mówiąc,ze J.Moszyński był tym który się do tego monopolu
przyczynił.Pan J.Moszyński odparł,że przyznaje się to TEGO czynu ,ale teraz zmienił zdanie i chce naprawić błąd,”odświeżył” też pamięć p.T.Olejnikowi który też za tym optował…a teraz jest hipokrytą..który udaje greka.

AAA

KOlejan wazelina

Dziadek

@ Gąska Balbinka

Wymienisz z nazwy tych WIELE miast?

Dziadek

@Gąska Balbinka !

Miej odwagę cywilną(jeśli wiesz co to jest) i nazwij Radnych ,Prezydentów,Burmistrzów,Wójtów Miast i Gmin w których podjęto uchwały o bonifikatach ,NIE O DOPŁATACH !!

PO PROSTU GŁUPCAMI,IDIOTAMI NIEODPOWIEDZIALNYMI ZA SWOJE DECYZJE NA SZKODĘ MIASTA !

ŚMIAŁO ,ODWAŻNIE NIE MA SIĘ CO PATOLIĆ Z CYMBAŁAMI !!

JAś

Bo oni obywateli mają w d… Ale jak by była ustawa żeby podnieść podatki czy inne rzeczy to od razu by tą ustawę przyjęli więc nie pisz glupot

Adam

Zaraz dowalą od stycznia śmieciami stwierdzą że nie segregowane i już Kaska do góry 400 procent

Dziadek

Banialuki i pierdółki piszesz!!

Dziadek

@ PO ROZUM! DO GŁOWY !

Dowiedz się ilu NAJBIEDNIEJSZYCH Gliwiczan płaci na kopaczy z PIASTA,na mecze których chadza 2-3 tyś w tym(polowa kiboli)..a te 3 tyś to 2% ludnosci Gliwic !

Przemo

Na mecz średnio chodzi ponad 4 tysiące, ale kibicują mu prawie całe Gliwice (bez Sośnicy :)).
Panowie mają wyniki, więc warto.

Dziwny przemo

To dotuj prywatnie

Dziadek

@Przemo!

Zrób referendum w Gliwicach,ale wiążące w wyniku na temat dotowania kopaczy PIASTA,chętnie zobaczę wynik takowego!

Przemo

Populista
Zrób referendum na temat dotowania jakijkolwiek działalności sportowej lub małych klubów.
Większość ludzi wypowie się na nie, bo oni z tego nie korzystają.

Dziadek

@Przemo!

Czyli nie zawsze działanie i opowiedzenie się za interesem
W I Ę K S Z O Ś C I JEST MĄDRYM I SPRAWIEDLIWYM
ROZWIĄZANIEM !
Cieszę ,że zrozumiałeś to…:)))

kanalia52

Jakie wyniki, bo nie rozumiem? 4 mecze i 3 p-kty?

treya50

Jakie wyniki ? Teraz ??? Raz im się fuksnęło i tyle, teraz lecą na pysk !

MariannaA

Sośnica, Kopernika, Łabędy, Czechowice, Śląskie (nie chadziajskie) Żerniki, Brzezinka, Ligota…
Ja pochodzę i mieszkam w Centrum. Kibicuję Górnikowi. A takich jest tu więcej.

kanalia52

Jakie wyniki? 3 pkt w 5 meczach to są wyniki?

black_horse

A jak krzykaczu wytłumaczysz że wszyscy gliwiczanie złożyli się na pas startowy za 30 milionów dla garstki być może 10 najbogatszych?

AAA

W dodatku przepłacony

Dziadek

Rada Nadzorcza i zarząd PRUiM powinien dostać takiego kopa…żeby się czasem w Układzie Słonecznym nie zatrzymali !

Siwy

Aby jeden z jajami(dziadek),bo ta reszta jest slepa i bez rozumu

Przemo

Wracaj na swoje spotkanie

Przemo

Wiesz co? Odnalazłbyś się w Związku Radzieckim w latach 20tych.
Nie masz odrobiny wyobraźni, żeby dostrzec że wielki biznes trzeba przyciągnąć właśnie w taki sposób żeby konkurować z Katowicami.
Wiem, wiem czerwonymi tramwajami byś ich przyciągnął.

:)

To “radzieckie” myślenie i dyktatorskie sprawowanie władzy pasuje do koalicji Frankiewicza. A jak już monter kół autobusowych i wąsaty działacz Solidarności się odezwie, to nie ma wątpliwości, na kim się wzoruje. Wielki biznes już przyciągnęliście do Nowych Gliwic I szkołą biznesu. Nowe Gliwice II, następne wielkie dzieło Frankiewicza, do tej pory nie może znaleźć chętnych nawet z małego biznesu. Może właśnie dlatego, że w Katowicach tramwaje mają się dobrze, a w Gliwicach nie ma ich wcale. W sumie to trochę dziwne, że jeszcze nie chełpicie się magazynem Amazona – a wielki to biznes. Czyżby z powodu złego PR, który szczelnie… Czytaj więcej »

Dziadek

@Przemo.

To od Ciebie zajeżdza sowiecką myslą.
Trafiłeś jak łysy grzebieniem w swoją fryzurę.Cżęśc moich przodków jakoś dziwnie nie odnalazła się w ZSRR-siedzieli w gułagach.

Dziadek

@Przemo!

Toś walnął głową w parapet……likwidację linii tramwajowych w takim przebiegu jakim była ….akurat POPIERAŁEM I POPIERAM !

Dziadek

@ PO ROZUM ! DO GŁOWY! Spytaj się pana radnego Michała Jaśnioka który tak pięknie bajdurzył o sprawiedliwości i róznych badaniach i tak bardzo troskał sie o budżet Gliwic o 20 lat do przodu ,czy robił badania na tema poparcia przez W I Ę K S Z O Ś Ć GLIWICZAN wydatków na : 1.PIASTA Gliwice 2.Operatora Arena sp z o.o 3.Nowo wybudowany pas startowy na lotnisku w Gliwicach 4.Wysokie wynagrodzenia członków Rad Nadzorczych spółek miejskich 5.Fundowanie nagród i fet związanych z “Gliwicjuszem” i temu podobnych Przydały by się też badania czy WIĘKSZOŚĆ chce płacenia za “smieci” od metra2, czy… Czytaj więcej »

Dziadek

S P R A W I E D L I W I E !!

Dziadek

@ PO ROZUM ! DO GŁOWY ! Napisał(ea)ś,że 30% Najbogatszych Gliwiczan odniosło by korzyść kosztem pozostałych! Tak napisać mógł TYLKO TROL lub PROPAGANDYSTA ina dodatek zwyczajny ch..m ! W Tych ~50 tyś mieszkańców Gliwic którzy by skorzystali z takiej uchwały,naprawdę majętnych(jak Ty to określasz BOGACZY) jest kilkuset,reszta to ciułacze,którzy swoje mieszkania (najczęściej w budynkach zapuszczonych niemiłosiernie przez ADM,lub przez innych właścicieli(zakłady pracy) kupili od Gminy lub od syndyków upadających zakładów(sam mieszkam) w budynku który 22 lata temu był JEDNĄ WIELKĄ RUINĄ. Gdzie “gazownia” już gaz odcięła,a woda w szachtach lała się strumieniami! Teraz mieszkam GODNIE i zawdzięczam to sobie i… Czytaj więcej »

ewa

Tak jest, biedni bogatym dołożyliby do kieszeni. Myślę, że wszyscy radni mają nieruchomości, oni głosowali wbrew swojemu drobnemu interesowi na rzecz wszystkich w mieście

JAś

Bogaty już sobie wykupił bo go stać a nie liczy na państwowe

Dziadek

Oglądałem i słuchałem obrady wczorajszej sesji online,stąd APEL do wszystkich radnych KdGZF,a szczególnie do ppp.Michała Jaśnioka,Marka Pszoniaka,Jacka Trochimowicza którzy wielokrotnie pytali Janusza Moszyńskiego ,w jaki sposób(jakimi wpływami) uzupełni budżety Gliwic w terminie 20 lat w kwocie ~2,5 mln zł./rocznie. Panowie Radni…….Ja Wam podpowiem. 1.Nie zapomnijcie w tym rachowaniu,że bonifikanci zapłaciliby ~40% kwoty należnej za 20 lat z GÓRY !!!! .Dało by to w najbliższych 3 miesiącach wpływy ~20 mln zł.do kasy Gminy. 2.Przez najbliższe 20 lat zaprzestać urządzać Akademie i Gale organizowane przez UM dla uświetnienia istnienia urzędników magistrackich. 3.ZNACZNIE zmniejszyć wynagrodzenia członkom Rad Nadzorczych spółek miejskich. 4.CAŁKOWICIE przestać D… Czytaj więcej »

:)

Rocznie 13 mln na Piasta, 8,5 mln na Halę Arena to radni mają. Nieruchomości Kościołowi za ułamek wartości rozdają. Z powodu 2,5 mln rocznie porobili w gacie.

Dziadek

Już o tym pisałem,ale powtórzę, jakie są wydatki na lata 2019 i 2020 do tej pory( o których wiem) na UTRZYMANIE HALI ARENA W Gliwicach poniosła Gmina Gliwice(czyli my mieszkańcy) 1.Wspomaganie Operatora Hali Arena-DOTACJĄ w postaci zlecenia z tz.wolnej ręki na tz. promocję Miasta Gliwice–14.000.000 zł. 2.Serwis urządzeń i instalacji p.poż.-729.970,50 zł. 3.Czyszczenie instalacji klimatyzacji wraz z serwisem -218.256,12 zł 4.Kontrola stanu technicznego Hali-48.154,50 zł. 5.Serwis wind i schodów ruchomych-365.575,68 zł 6.Zabezpieczenie ścian zewnętrznych środkiem antygrafiti -103.090,00 zł. 7.Ekspertyza o możliwości zwiększenia pojemności płyty głownej-125.000,00 zł 8.Zapłata z powyższego tytułu ,Menedżerowi Projektu czyli PWiK Gliwice.-46.140 zł. Proszę wziąć uwagę,że właścicielem… Czytaj więcej »

Siwy

No to znaczy ze gliwicami rzadzi nowoczesna Mafia.Bravo Gliwiczanie.Jak pan.Dziadek
pisze,to znaczy ze niemacie rozumu!!!

Dziadek

Powtarzam i będę powtarzał ,ze po upływie okresów Gwarancyjnych,czyli za dwa lata wymiany i napraw urządzeń dopiero się zaczną,doskonale większość z nas wie co się dzieje z naszymi sprzętami,samochodami jak się skończy Gwarancja,sprzęt i urządzenia zastosowane w Hali niczym pod tym względem się nie różnią. Koszty utrzymania Hali będą rosły w sposób lawinowy ! A my mieszkańcy Gliwic NIC NIE WIEMY w temacie Hala:Kto z KIm?Za ile?Kto za CO ODPOWIADA? Czytałem odpowiedż p.o.Prezydenta Gliwic Janusza Moszyńskiego na interpelację w sprawie Hali jednego z Radnych Sejmiku Województwa Śląskiego….Janusz Moszyński nie posiada wiedzy na temat zawartej umowy miedzy PWiK Gliwice a Operator… Czytaj więcej »

Dziadek

N A S T Ę P N E W Y D A T K I Z W I Ą Z A N E Z A R E N Ą !! Dotacja Operatora Hali w postaci zlecenia usług promocyjnych dla miasta Gliwice w 2018-kwota 3.566.988,88 zł Wynajem Hali na organizację Światowego Dnia Turystyki -kwota 23.492,00 zł.-2018 Wynajem przez Teatr Miejski Hali na różne imprezy kwota 70.098,91 -2018 Organizacja i obsługa posiedzeń Zarządu oraz Komisji sportu Z.M.P kwota 20.512,00 2019. Wojewódzkie Targi Seniora kwota 23.248,80 2019 Organizacja Spotkania Noworocznego Prezydenta Miasta Gliwice kwota 43.511,45 2019 Organizacja Koncertu Muzycznego Pożegnanie Wakacji kwota 109.231,51… Czytaj więcej »

krzysztof

Odwołać w referendum całą rade miejską ,szkodniki na AUT na śmietnik historii – remobdis POsprząta

Ostatni Sprawiedliwy

Doskonale to pokazuje w jakim kierunku zmierzają rządy Frankiewicza i namaszczonych przez niego pacynek. Czy trzeba dobitnie napisać, że mieszkańców mają w czarnej, głębokiej …. studni?
Antyludzka nacja z doklejonymi antypolskimi członami PO/KO.

Skuld

Wszyscy zdziwieni wynikiem głosowania niech sobie uświadomią czym jest organizacja Porozumienie dla Gliwic Zygmunta F? Z jakich członków się składa. Jedna z osób z tego grona, głosująca na “nie”, to była przewodnicząca Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego – organizacji utworzonej w PRL podczas trwania stanu wojennego. Kolejna osoba, też na “nie”, to były członek KC PZPR, itd, itp…
Dla pewności sam wódz pofatygował się z Warszawy, żeby przypilnować ewentualnych niepokornych, którym przyszłoby do głowy głosować niezgodnie z linią organizacji. A wszystko po to, żeby po raz kolejny już udowodnić swoją nieomylność i gdzie organizacja sygnowana jego nazwiskiem ma mieć mieszkańców tego miasta.

Edmund

A i “Skuld” jeszcze by pokazać kto tu nadal rządzi i będzie rządził jak wygra neumann

Egon

I tak Neumann przepadł w wyborach na prezydenta miasta, najwyższy czas skończyć z ludźmi bez honoru i szacunku dla mieszkancow

kanalia52

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Kasia

Cóż “namaszczony” powiedział, że będzie kontynuował dzieło poprzednika i tak też robi, tzn. nic dla mieszkańców bo liczy się tylko hala -pomnik i dotacje dla klubu Piasta, jasno z tego wynika, że zdanie mieszkańców go nie interesuje, bo on wie lepiej co jest dla nas dobre. Przerażająca wizja dla miasta.

Równaj w dół

Dokładnie. Kasa, kasa, kasa … dla wybrańców

JAś

Moim zdaniem ludzie nie myślący i tak pójdą i na tego emeryta zaglosują

:)

Kuczyńska-Budka w zasadzie w ogóle nie powinna głosować, bo każda uchwała w jakiś sposób oddziałuje na jej interes. Tylko wiedząc o tym, po jakie salami pchała się do Rady Miejskiej, a teraz przebiera nogami, żeby dorwać się do wiceprezydentury?

Obserwujący

Budkowa, pewnie, pchała się do rady miejskiej, gdyż pisiory, po wygranych wyborach samorządowych wyrzucili ją/zagrozili wywaleniem z pracki.W związku z tym,pewnie, wraz ze swoim mężem wpadli na pomysł by startowała do rady miejskiej.Pewnie chodziło o to, by nadal była na państwowej posadce. Prawdopodobnie bała się ubiegać o etat na komercyjnym rynku pracy bo wie, że nigdzie by jej nie przyjęli.
Jej ewentualna wiceprezydentura byłaby największą blagą peło.Wyborcy peło by im tego nie wybaczyli.

black_horse

Redakcja nie napisała jeszcze że odrzucono w ten sam sposób uchwałę o konsultacjach społecznych w sprawie opłaty za śmieci. To jak tam Panie kłamczuszek N…n, chce Pan rozmawiać z mieszkańcami a jeszcze e przed wyborami pokazał im pan środkowy palec.

prawda

Czy ktoś normalny głosuje jeszcze na Koalicję Europejską i ma zamiar głosować na Adama Neumanna z ramienia Zygmunta Frankiewicza? To kolejny dowód na to, że ta frakcja wyborcza patrzy wyłącznie na swój czubek nosa.

papa smerf

Nie.

Józek

Jak znam życie to znajdą sie tacy i to wielu,Gliwice to taki układ Perelowski-zamknięty od lat.Więc nie widzę żeby coś miało się w tym mieście zmienić,musiałby się stać,chyba cud.

kanalia52

Spoko. U mnie Neumann ma przewalone.

55

Oby wszyscy uprawnieni do głosu myśleli tak jak Ty i ja, no i Dziadek.

ta z sikornika

Pan Zygmus przyjechal dopilnować, by w jego folwarku NIC SIE NIE ZMIENIŁO ! Latwiej wplywac psychicznie , gdy siedzi sie na sali ,niz z daleka – z Warszawy. No i jego klub glosowal tak ,jak za dawnych czasow… A co tam pospulstwo będzie sobie marzyc o jakis bonifikatach czy liczeniu za smieci OD OSOBY ! Przeciez wiadomo, że smieci zlatują z sufitu i ścian ! Prawda radni ???

Król Julian

hańba, hańba, po trzykroć hańba!!! uzasadnienie Olejnika, dlaczego jest przeciw wiele mówi o poziomie merytorycznym debaty. jestem na nie bo tak mi się akurat chce. na następnych wyborach i tak mnie wybiorą bo jestem od Frankiewicza. dziękuję dobranoc.

Woda

I znowu Pełowcy kolesie dali z liścia suwerenowi. Ale żeście sobie radnych wybrali.
Za to kasa na piasto-porażkę dalej płynie szerokim strumieniem

Cliper

Pan Olejnik obudzony ze snu..zabrał głos po 20 latach i jeszcze wypalił..koniec z takimi nijakimi radnymi

Edmund

Dla frankowiczów liczy sie by mieć kase na SWOJE ZACHCIANKI, walić mieszkańców i ich potrzeby !!!
Dlatego każdy byle nie A.N. i kontynuacja tego dziadostwa

jurek

No to kolesi Frankiewicza nie chcemy na prezydenta a w następnych wyborach won z urzędu

Obserwujący

No jakżeby inaczej.Glajwiccy radni stanęli okoniem.Potrzebna jest kasa na dotowanie hali-porażki-bankruta.No i jako poduszka finansowa na zbliżające się “spowolnienie”.
Budkowa znowu się wykręciła od głosowania.

ta z sikornika

bo ona jest tylko na DEKORACJĘ !

z Gliwic

Hala czy Budkowa? :D

Fiku Miku

Na dekorację jest ta która ma mniejsze ego.

ta z sikornika

jedno i drugie :)))

Laszlo_egesz

radni Kiełpiński, Wygoda, Filipkowska i KB wykpili się od głosowania. To też o nich świadczy.

kanalia52

Prezes SMOP, Kleczka, też zadbał o swoją dietę. Dziękujemy.

Skończyło się

Przyjazd franka na białym koniu przypomina mi zachowanie Tuska .
Przegracie jak powcy w wyborach prezydeckich w styczniu

Patriota

A niby takie bogate miasto,sąsiedzi z innych teraz mają ze mnie polewkę, zawsze im tak mówiłem że przeprowadziłem się tutaj bo to miasto dla ludzi,ale siara.

A3UC

Juz wiadomo na kogo glosowac. POkemony na ksiezyc albp najlepiej slonce wyslac. Zlodzieje POtomki sbeckie

Patriota

Nojman jeszcze parę takich decyzji a z początku peletonu wyladujesz na końcu .

Wuit gminny

Na nagraniu z sesji rady można zobaczyć, jak radny Bodzioch zabiera głos, po czym radny Olejnik traktuje go jak idiotę, chociaż nic aż tak głupiego nie powiedział. Taka tam dygresja odnośnie grupy prezydenckiej

Równaj w dół

Psychologia ma na to definicję.

xxx

nie po to głosowałem w wyborach do senatu na Fran**, aby **** dalej mieszało i robiło ustawki w Gliwicach. Frankiewicz – wypad do Warszawy, nie masz tu nic do szukania. Nie chcemy już cię tu *****.

AAA

I takich sq@#$%^&^%ów przy$%^#@pasów frankiewiczoneumanna wybrali. Żałość.

55

Szef uciekł, ale podwładni zostali i dalej popierają jego decyzje!

ta z sikornika

szef uciekl, ale na sesje wrocil , by miec oko na wszystko… no i bylo po jego mysli…tam siedzi JEGO KLUB

Fan

Przykro czytac cos takiego nie rozumiem dlaczego w ramach jesdnego panstwa takie roznice w zabrzu zostaje w kieszeni w gliwicach nie bo to niesprawiedliwosc wg zygmunta wielkiego co was to g… obchodzi sprawiedliwosc teraz widac ze ten sejm polski to wielka porazka jak mogl dac do reki taka wladze lupania obywateli jakims bezradnym radnym mysle ze ta ustawa powinna trafic do trybunalu to nie jest 5 zlotych tylko kupa kasy zacharaowanej i opodatkowanej ze sto razy powiem tak nie macie wstydu i tyle

Przemo

No właśnie. Przeprowadź się do Zabrza to zobaczysz, dlaczego u nich można i jak się mieszka :) Dlaczego budują stadion od 10 lat na kredyt i dają bonifikaty, drogi mają jakie mają, a połowa Zabrza pracuje w Gliwicach na strefie……

Dziadek

@Przemo!

Wczoraj Ktoś napisał,że przeprowadzkę do innego miasta to proponuje zawsze DZBAN…całkowicie się z Tą osobą zgadzam …:))

Przemo

To twój kolejny merytoryczny argument. Brawo.

Dziadek

@Przemo.

Odpowiedz,czy Twoja propozycja przeprowadzki do Zabrza dla “Fan” jest
merytoryczna ?

Fan

Masz cos z glowa chyba jezeli uwazasz ze moje ciezko zarobione pieniadze maja rozwijac budzet i komunalki

Patodziady

GLOSUJEMY NA PIS !!!
KONIEC DZIADOSTWA PO I KOMUCHÓW !!!!!

Xsenofob

Nie zagłosuję na PO-PIS

ta z sikornika

TO NIE PiS CZY PO , tylko trza dziadkow na emeryturę przenieść ,bo są juz zmęczeni mysleniem…

Dziadek

@ ta z sikornika.

Ale dałaś po garach….Oni są zmęczeni myśleniem……o swoich ciepłych fotelach i dietach