Budowa przedłużenia drogi w Starych Gliwicach. Prace rozpoczną się w poniedziałek

Szykują się utrudnienia w dzielnicy Stare Gliwice. Na poniedziałek, 21 listopada, zaplanowano rozpoczęcie budowy odcinka ul. Brzechwy. W związku z pracami, na ul. Szafirowej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Kierowcy muszą liczyć się z częściowym zawężeniem jezdni. Utrudnienia związane będą z budową zjazdu oraz nowego odcinka ul. Brzechwy. Poza drogą i chodnikiem, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne.

– Zakres robót budowlanych obejmuje odcinek ul. Brzechwy – od ul. Dekabrystów do ul. Szafirowej. Termin zakończenia prac planowany jest w kwietniu przyszłego roku – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

(żms)/UM Gliwice
fot. ZDM Gliwice

8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
przesiadkowicz
20/11/2022 12:19

A kiedy w Starych Gliwicach przedłużenie ul. Andersena do ul. Gaudiego ?

projektant
20/11/2022 23:03
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

nigdy, jest to awykonalne (specyfika terenu, własność gruntów) jeśli chodzi o koszt takiej inwestycji względem przydatności takowego przedsięwzięcia; dochodzi jeszcze uciążliwość dla mieszkańców osiedla, ze względu na to że w godzinach szczytu część ruchu ze strefy i do strefy przekierowałaby się przez osiedle

Ostatnio edytowany 6 dni temu przez projektant
przesiadkowicz
21/11/2022 14:42
W odpowiedzi na  projektant

Nie przez takie tereny były budowane drogi i nie tacy właściciele byli wysiedlani.

foks
21/11/2022 11:14
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

zajrzyj do studium i planu miejscowego – nie ma takiego czegoś ujętego

przesiadkowicz
21/11/2022 14:41
W odpowiedzi na  foks

To wielka szkoda, wystarczyłby deptak aby mieszkańcy osiedla po najkrótszej drodze na piechotę wśród wycinanej zieleni pod przyszłe bloki mogli się dostać do roboty na strefę bez angażowania do tego po okrężnej trasie, wydalających spaliny i powiększających efekt cieplarniany: autobusów, samochodów, rowerów i hulajnog. To może należałoby plan miejscowy uaktualnić w związku z tą sprawą ? Co w tej tej sprawie zrobiła miejscowa rada osiedla ? Zauważają w ogóle temat czy tylko siedzą w kanciapie i łoją wódę ?

Jagoda
21/11/2022 09:22

Czyli kolejny raz mieszkańcy ul. Łabędzkiej przeżyją, bo jakoś przeżyją większy ruch, smród i brud. Każda budowa w okolicy zmusza nas do brania w tym udziału, mimo wielu zjazdów, wjazdów czyli innych możliwości . Pozdrawiam tych, którzy mają w nosie…………

Joe Alex
25/11/2022 11:45
W odpowiedzi na  Jagoda

A co mieszkańcy Łabędzkiej nie jeżdżą Wrocławską, Częstochowską, Kościuszki…
Taki egoizm – byle nie u mnie natomiast chętnie kosztem innych

Precz z gorolstwem
25/11/2022 18:29

Ale gdzie to jest? To jakaś ważna arteria?