Market znanej sieci powstanie na styku dzielnic. Będzie to czwarta placówka w naszym mieście

W Gliwicach wybudowany zostanie kolejny market sieci ALDI. Będzie to czwarta placówka tej marki w naszym mieście. Gdzie powstanie? Na działkach w rejonie skrzyżowania ulic Bojkowska i Pszczyńska.

 

Oferta handlowa w tej części Gliwic zostanie więc poszerzona. Dotychczas mieszkańcy mogli zrobić zakupy w markecie Biedronka przy ul. Bojkowskiej, Netto przy ul. Lotników, a także w Kauflandzie i Lidlu znajdujących się przy ul. Pszczyńskiej. Nowy sklep powstanie mniej więcej w połowie dystansu między dwiema ostatnimi placówkami.

W planach ALDI Sp. z o.o. jest budowa pawilonu handlowo-usługowego wraz z pylonem reklamowym, towarzyszącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu w rejonie ul. Pszczyńskiej i ul. Bojkowskiej w Gliwicach. Inwestycja realizowana będzie na działkach nr 163, nr 167, nr 168, nr 169, nr 172, nr 174, nr 1179 i nr 1142, obręb Trynek.

Jak wynika z naszych ustaleń, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, złożony we wrześniu ub. roku uzyskał decyzję pozytywną.

W przypadku tej lokalizacji nie przystąpiliśmy jeszcze do prac budowlanych. Czekamy na niezbędne decyzje administracyjne, dopiero na ich podstawie będziemy planować rozpoczęcie prac budowlanych

– poinformowała kilka dni temu Agata Biernacka, Kierownik działu Komunikacji i PR w ALDI Sp. z o.o.

Sklep przygotowywany będzie zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. W ofercie ALDI znajduje szeroki wybór produktów spożywczych, napoje, kosmetyki, chemia oraz sprzęt, akcesoria i artykułu domowe, a wszystko to z zachowaniem najwyższej jakości przy możliwie najniższej cenie. ALDI to sklep codziennych zakupów i ulubionych produktów, po które chętnie się wraca w myśl hasła Raz Aldi, zawsze ALDI – dodaje Biernacka.

Przypomnijmy, że po zakończeniu budowy będziemy mieli w Gliwicach cztery markety ALDI. Pierwsze dwa, jakie powstały w naszym mieście znajdziemy przy ulicach Strzody i Toszeckiej. Najnowszą realizacją sieci było otwarcie placówki w pawilonie po TESCO przy ulicy Wielickiej w Sośnicy – sklep uruchomiono w 2021 roku.

Ponad 200 sklepów w kraju

ALDI w Polsce posiada 209 sklepów i zatrudnia ponad 3700 pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 77 000 pracowników zatrudnionych w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

45 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
10/07/2022 09:07

Kretyński pomysł. Market na markecie w bliskiej odległości już są ; Lidl, Biedronka, Netto, Kaufland i inne małe sklepiki typu Żabka.

.
10/07/2022 10:58
W odpowiedzi na  Mariusz

takie czasy nastały, że klient chce mieć wybór i żeby nie musiał daleko chodzić, to nie czasy kiedy się jechało na pół dnia do TESCO, teraz się wchodzi na 10-20minut do sklepu i robi się zakupy kierowane chęcią skorzystania z parodniowych promocji a nie potrzebą. np. arbuz taniej tutaj (nieważne że drogo, ale taniej niż u konkurencji) a tam piwa w promocji (szkoda że tylko w puszcze, bo przecież wiadomo że z butelki smakuje lepiej, ale jest w PROMOCJI), itd., itp..

Nowy
10/07/2022 12:12
W odpowiedzi na  Mariusz

Dobrze ze nowy sklep bo znając pomysłowość włodarzy miasta mogli wpaść na gorszy pomysł i zezwolić na budowę świniarni

Greg70
11/07/2022 15:56
W odpowiedzi na  Mariusz

Poprawka, 2 biedronki, 2 netto, polo market, lidl, kaufland.

Urko
10/07/2022 08:14

No nareszcie ! Tak długo czekaliśmy ! Z taką obawą i jednocześnie nadzieją w sercach . Ale w końcu jest ! Nasz czwarty ALDI !!!! „. Dopiero teraz możemy czuć się mieszkańcami Metropolii ! Dopiero teraz Gliwice mogą stawać w szranki z Wrocławiem, Gdańskiem, Poznaniem czy Krakowem. Ba !!!! Nawet z Biłgorajem ! Dopiero teraz prawdziwym stało się hasło „Przyszłość jest TU”
Pozdrawiam . Idę odpoczywać po urlopie

Oburzony
10/07/2022 20:45

Na tym terenie rosną piękne ponad 100-letnie drzewa w dużej ilości.Barbarzyństwem będzie ich wycinka.Jest nadmiar marketów w tym rejonie.Po co nam kolejny?Nie wolno nam sprzedać Niemcom kolejny teren pod market.Za chwilę powiedzą nam wasze ulice,nasze kamienice.Co te władze miejskie wyrabiają.Ludzie opamiętajcie się i nie wybierajcie ich więcej,oni mają mieszkańców za nic!!

ktos
11/07/2022 07:02
W odpowiedzi na  Oburzony

*drzewa w dużej liczbie* -> drzewa są policzalne i jedyna właściwa forma to LICZBA drzew, nie ILOŚĆ.

Neo
11/07/2022 08:58
W odpowiedzi na  ktos

Tak, liczba drzew, ale ilość drewna. Powinno także być napisane „ponadstuletnie”. Nie przysłaniajmy jednak sedna wpisu Oburzonego. Ma rację, że kolejne stare drzewa zostaną wycięte i to akurat w miejscu, gdzie sklepów nie brakuje. A potem płacz, bo w upał miasto jest nie do zniesienia.

Bogdan
10/07/2022 14:56

To naprawdę jest wiadomość dnia serwisu miasta?


MOD: Informacja o inwestycji jest jak na razie najczęściej czytanym tekstem w tym miesiącu. Widocznie dla Czytelników to ważne. Każdy ma wybór, Pan też.

Renia
10/07/2022 22:24

Drzewa lepiej posadzce a nie niemieckie sklepy żeby im kabzę nabijać

Halina
10/07/2022 17:34

A KIEDY WYBUDUJĄ JAKIŚ MARKET NA LIGOCIE ZABRSKIEJ? ????MIESZKAM TU 44LATA . MAM 65.Zawsze po zakupy muszę jeździć do innych dzielnic!! Zapomniana dzielnica. Bardzo smutne! Szpital nam wybudują ,a gdzie robić zakupy? To chyba jedyna dzielnica tak uboga w sklepy!

Beton
10/07/2022 21:27
W odpowiedzi na  Halina

Szpitala też nie wybudują. Już się wycofują

euroentuzjasta
11/07/2022 08:18

Ciekawe czy w nowym markecie dostępne będą jeszcze europejskie płody rolne czy już tylko brazylijskie zgodnie z niemiecko-brazylijską umową handlową zawartą w duchu eurokołchozowej solidarności, przeciwko czemu protestują na ulicach holenderscy rolnicy ?

Helmut
11/07/2022 08:17

Brawo włodarze miasta! Gliwicom koniecznie był potrzebny sto pięćdziesiąty szósty market! Przyszłość jest tu!

Romek
11/07/2022 12:53

Jest jeszcze kilka skwerow i co najmniej 2 duze parki. Kiedy tam powstana nowe markiety? Jak widac po komentarzach lud czeka na swiatle markietowe decyzje. Jeden markiet na 100 mieszkancow to cel czcigodnych radnych i urzednikow?

DD
12/07/2022 06:44
W odpowiedzi na  Romek

Sami wybraliście takich przedstawicieli. O głupotach komentarze aby coś napisać a poważne sprawy olewacie przemądrzalcy.

Kibic Piasta
11/07/2022 09:40

Kolejny niemiecki strup z towarem drugiej kategorii !!! „Przyszłość jest tu” ?

Piotr
10/07/2022 13:31

Przybywa niemieckich sklepów spożywczych, bo ubywa polskich producentów żywności. Codziennie o 100 mniej w skali kraju. Jeśli Polak nie chce sadzić warzyw w swoim ogrodzie, to zrobi to Niemiec. Do czego ludzie wykorzystują ogródki działkowe? Do siedzenia w dmuchanym basenie. Buduje się domy jednorodzinne bez ogrodów – to wszystko sprzyja monopolistom. Jest to zresztą mocno miastowe myślenie, że artykuły spożywcze biorą się ze sklepu. One są od tych, co chcą je produkować.

Gang PiSena
10/07/2022 21:08

Mam nadzieję, że w tym nowym markecie będzie dostępny wreszcie PiSowski węgiel w cenie 966,36 zł za tonę.

Kibic Piasta
11/07/2022 09:43
W odpowiedzi na  Gang PiSena

niemiecki zdrowotny węgiel, będziesz zadowolony.

POPiS
11/07/2022 13:35
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Jak dopłacisz kilkaset złotych w droższym chlebie, maśle i innych takich pierdółkach to będzie.

Gang PiSena
11/07/2022 13:40
W odpowiedzi na  POPiS

No przecież na tym polega PiSocjalizm i tak to się kręci.

Mateusz
12/07/2022 08:23

A w Brzezince tylko jedna żabka.Parę tysięcy ludzi musi jeździć do miasta.Aż dziwne że nikt jeszce nie wpadł na pomysł szybkiego zarobku i otwarcia dyskontu tutaj……

Glos z kibla
10/07/2022 11:31

Tylko osiedle Kopernika to jakaś pustynia jeśli chodzi o sklepy.
Jest tylko stokrotka…nie liczę biedronki która jest przy samej toszeckiej nie liczę jej jakp sklepu na osiedlu… szkoda…bo przestrzeni jest dużo, ale podobno ktoś/coś blokuje tego typu inwestycje na nadzym osiedlu….dramat.

Ktoś spyta po co jak wszędzie jest pełno lidlow, biedronek i innych sklepów..tak – wszędzie indziej jest pełno, tylko nie na Koperniku… ciekawe dlaczego

Jan
10/07/2022 15:11
W odpowiedzi na  Glos z kibla

Przecież jest Lidl na Toszeckiej przy dawnym Tesco, chwila spaceru albo nawet dojazd autobusem

Glos 2
10/07/2022 21:45
W odpowiedzi na  Jan

To tak jak „czaskowski” mówił po co nam nowe duże lotnisko jak zaraz będzue w BerlInie…. jesteś naprawdę ******?

Równie dobrze możemy z Kopernika jeżdzic do Bojkowa autobusem do Lidla po zakupy… albo spacerkiem na plac Piastów…

Zrozum ***** że gość pisze o tym, że w centrum osiedla NIE MA SKLEPÓW typu lidl czy biedronka… a są rejony gdzie one są dzwnie jeden na drugim.
Na koperniku faktycznie ktos blokuje tego typu inwestycje

POPiS
11/07/2022 13:50
W odpowiedzi na  Glos 2

A od kiedy to w centrach osiedli znajduje się kilka sklepów? Właśnie zazwyczaj jest jakaś Stokrotka i Żabka, może czasem mniejsza Biedronka. Ale wielki pan sobie życzyłby pod drzwiami mieć i jeszcze innych obraża… Znam tamte rejony i niedaleko są: Biedronka, Lidl, Aldi. Czyli całkiem spory wybór nawet, wystarczy kilka albo kilkanaście minut przejść się pieszo.

AB
11/07/2022 15:53
W odpowiedzi na  POPiS

Nie wszyscy mogą dojsc kilka czy kilkanascie minut do sklepu i potem z zakupami do domu.

Dlatego mjeszkancy chca miec wybór i chcą takie sklepy blisko czyli w centum osiedla. A te które są to są na ul. toszeckiej a nie na koperniku.
Selgros tez jest na toszeckiej haha i to tez kilkanascie minut od osiedla.

Oko
10/07/2022 17:08
W odpowiedzi na  Glos z kibla

Bo tam bieda.

Halina
10/07/2022 17:37
W odpowiedzi na  Glos z kibla

Do tej pustyni dochodzi moja dzielnica Ligota Zabrakło, 2malutkie sklepiki i apteka.

I tyle wystarczy
11/07/2022 14:09
W odpowiedzi na  Halina

Tłoku w nich nigdy nie widziałem.

Fene
07/08/2022 22:18
W odpowiedzi na  I tyle wystarczy

Ta, bo co tam można kupić? Jaki wybór? Nic dziwnego, że pustki.

Barbara
10/07/2022 13:57

A może by wybudować jakiś market w pobliżu ulic Czesława i Franciszkanskiej

Bożena
13/07/2022 20:29

Dino nie można wybudować, tani Polski sklep ?

gość
13/07/2022 22:33

Na działkach w rejonie skrzyżowania ulic Bojkowskiej i Pszczyńskiej! Redachtorzy nazwy ulic normalnie się odmienia w takim zdaniu, powtórka z podstawówki by się przydała…

Gogo
10/07/2022 14:30

To jest chore.

Greg70
11/07/2022 16:00

Szkoda miejsca na taki/ten market. Bida z nędzą. Prawie nikt tam nie chodzi na zakupy.

Cliper
10/07/2022 07:04

Kolejny sklep który będzie świecił pustkami.
Nawet w Niemczech ta sieć straciła klientow

ws
11/07/2022 10:12
W odpowiedzi na  Cliper

Dlatego lubie tam robić zakupy. Nie ma takich kolejek jak w stonce

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez ws
POPiS
11/07/2022 14:00
W odpowiedzi na  Cliper

W centrum Aldi na pewno pustkami nie świeci. Dosyć droga sieć, ale też nie ma tam takiego chłamu jak w niektórych innych sieciach. Do tego perfekcyjnie czysto – gdyby tak porównać Biedronkę i Aldi to mamy chlew i salon w willi.

Kibic Piasta
11/07/2022 14:57
W odpowiedzi na  POPiS

„Z ładnej miski się nie najesz”

japkojad
10/07/2022 08:04

No i super

marta
10/07/2022 08:33

Tak trzymać

Gliwiczanin
10/07/2022 22:21

Szkoda, tam było fajne miejsce na nowe mieszkania, blisko centrum.

Anty-człowiek
10/07/2022 13:08

I bardzo dobrze. To będzie kolejny krok w kierunku cywilizowania Pszczyńskiej. Od lat ta parcela stanowiła tylko chaszczowisko i habitat dla okolicznych pijaczków. A teraz przynajmniej jedno szczurze gniazdo zostanie zlikwidowane.