Budynek dawnej Giełdy Zbożowej jest gotowy. Jak wygląda po gruntownym remoncie? (galeria)

Budynek dawnej Giełdy Zbożowej, należący do DL Invest Group, przeszedł ogromną metamorfozę. Do użytku zostanie oddany w połowie bieżącego roku. Co tu znajdziemy? Będzie to m.in siłownia i restauracje oferujące smaki z różnych stron świata.

 
Zakończyła się modernizacja budynku przy ul. Dolnych Wałów, który firma DL Invest Group kupiła wraz z Pocztą Główną. Wpisany do rejestru zabytków obiekt z XIX w. przystosowano do standardów nowoczesnych obiektów usługowych. Modernizację przeprowadzono we współpracy z wojewódzkim konserwatorem zabytków i z poszanowaniem walorów historycznych.

 
Budynki, które znajdują się pod konserwatorską ochroną są zawsze wyzwaniem dla inwestora. Gdy uda się przeprowadzić proces i zaimplementować w zabytkowym budynku nowe funkcje i wprowadzić nową jakość, zyskują wszyscy: inwestor, najemcy oraz miasto i jego mieszkańcy. Nam udało się taki efekt osiągnąć i stworzyć prawdziwą wizytówkę miasta – mówi Edyta Leszczyńska z DL Invest Group.


Budynek dawnej Giełdy Zbożowej, później targu artykułów żywnościowych, a następnie paczkarni, został przebudowany i zyskał nowa funkcjonalność – zastosowano rozwiązania, które ożywiły przestrzeń i nadały jej nowy wymiar.

Wyremontowano wszystkie pomieszczenia i dostosowano je do wymogów współczesnych użytkowników. Przyszli najemcy obiektu o łącznej powierzchni 800 m2 będą mogli korzystać z takich wygód, jak energooszczędne oświetlenie, system bieżącego odczytu zużycia energii biernej, czy wskaźnika dostępności miejsc parkingowych. Budynek będzie pełnił przede wszystkim funkcję biurową i gastronomiczną. Na parterze zaaranżowano też przestrzeń na siłownię.

Chcemy stworzyć projekt wyjątkowy nie tylko na skalę miasta, ale całego regionu i Polski. Ma to być miejsce z wyśmienitymi smakami kuchni z różnych stron świata. Na terenie inwestycji powstaną między innymi restauracje włoska i japońska

– dodaje Edyta Leszczyńska.

W ramach prac modernizacyjnych wymieniono instalację elektryczną i wentylacyjną, zainstalowano klimatyzację. Renowację przeszła zabytkowa elewacja budynku, podobnie zabytkowe posadzki, drzwi, granitowe schody wejścia głównego oraz polichromia biegów klatek schodowych. Zostały także zainstalowane systemy kontroli obiektu oraz monitoring wizyjny zapewniający bezpieczeństwo najemcom i innym użytkownikom. Na dachu obiektu zaaranżowano patio, które będzie miejscem rekreacji i odpoczynku pracowników. Całość uzupełnia roślinność. Modernizacja dawnej Poczty Głównej i stworzenie DL Vintage Post kosztowała ponad 20 mln zł. Generalnym wykonawcą i projektantem modernizacji była firma DL Invest Group PM S.A.

(żms)/UM Gliwice(mf)
fot. 24gliwice.pl/ŁG

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kibic Piasta

Jak dla mnie za dużo zieleni :-)

tępy kibol

Nawet prywatne firmy działające w Gliwicach przesiąkają już na swoim terenie urzędową betonozą sączącą się z magistratu jak nie przymierzając społeczeństwo covidem.

Kibic Piasta

Przynajmniej prawidłowo się podpisałeś.

tępy kibol

Przynajmniej prawidłowo przyznałeś rację, że jestem powyżej przeciętnej kibiców Piasta.

4WD

Szkoda, że DL Invest Group nie kupiło budynku UM

AWD

Nic nie stoi na przeszkodzie aby budynek UM kupiła twoja firma.

Tajemniczy Ktoś

Jak UM wybuduje swój nowy budynek spełniający wymagania UE to wtedy :)

4WD

Stodołę niech sobie kupią i wyremontują, to może uda im się jej nie oszpecić.
Swoją drogą to granda, żeby prywatne firmy robiły dla zabytków więcej niż urzędnicy za to odpowiedzialni i biorący za to niemałe wynagrodzenie.

CZEKAM ! CZEKAM NA OTWARCIE !

Był u mnie niedawno Makłowicz / rodzina ze strony żony / zamawialem w 4 restauracjach – wszystko grubo poniżej podstawowych oczekiwań. Musieliśmy sami gotować w domu.

NIE CZEKAJ, DZIAŁAJ !

Zapewne była zupa na ptasich gniazdach, kiszona ryba rozsadzająca puszki a na deser ciasteczka z os i kawa z ziaren wy…..ch przez liski

Halo ! Halo !

Czy ktoś zna jakąś dobrą restaurację w Gliwicach na prawdziwie przyzwoitym poziomie, która utrzymuje stały pewny, dobry standard ?

Celebretix

W sensie serwuje prosecco i jarmuż? Jakbyś nie zauważył wszystko jest zamknięte z powodu covid. Zamów sobie normalne jedzenie u Gawła albo w Czar Gar a nie wydziwiaj bo jeszcze staniesz się wegetarianinem a twoje życie wegetacją (stąd właśnie nazwa wegetarianie).

CZEKAM ! CZEKAM NA OTWARCIE !

….bowiem gastronomia w Gliwicach to kompletne dno !
Nie ma lokalu, który kwalifikowalby się choćby do klasy średniej !
Gliwice to gastronomiczna pustynia !

NIE CZEKAJ, DZIAŁAJ !

Dziwne masz upodobania, koniecznie chcesz rozkoszować się urokami podniebienia w centrum brzydkiego hałaśliwego i śmierdzącego przemysłowego miasta ? Nie lepiej pojechać do restauracji położonej na prowincji w cichym zielonym zakątku pośród lasów pól i łąk, gdzie oprócz doznań smakowych uzyskasz wewnętrzny spokój i pojednanie z łonem natury.

CZEKAM ! CZEKAM NA OTWARCIE !

Adres tego łona ?

NIE CZEKAJ, DZIAŁAJ !

Przecież go znasz i porównałeś już z gliwicką gastronomią i wyciągnąłeś słusznych wniosek, że to dno.

karibu

Jak będzie gdzie zaparkować, to ok. Jak nie, to niech się walą.

kuchenny rewolucjonista

I tak tam nigdy nie przyjedziesz bo to za wysokie dla ciebie progi i nawet nie wiesz jak do sprawy podejść. Do włoskiej restauracji to się przyjeżdża we włoskim stylu na włoskim skuterze z którym nie ma problemu parkowania w ciasnych wąskich uliczkach centrów starych włoskich miasteczek a do japońskiej zatłoczonym środkiem transportu publicznego do którego panowie w białych rękawiczkach dopychają pasażerów oby mogły się zamknąć drzwi pojazdu.

Obserwując

No,budynek ładnie odrestaurowany.Ale pomysł z gastronomią to chybiony pomysł,nawet przy sprzedaży dań na wynos.Pandemia potrwa jeszcze co najmniej 5 lat, tak więc wszelkie biznesy typu gastro czy siłownia są po prostu bezsensu.

ekologizm

No i znowu klapa po gliwicku, nie zainstalowano tam ani jednej a powinny być wszystkie, ekologicznej elektrycznej ładowarki na ekologiczny elektryczny prąd z ekologicznego węgla brunatnego z ekologicznej elektrowni w Bełchatowie. Wykonano remont instalacji elektrycznej a o najważniejszym zapomniano, miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Te rzekomo wyśmienite restauracje włoska i japońska całkowicie się kompromitują, gdyż tłumnie przybywyjąca do nich elitarna śmietanka towarzyska nie będzie miał gdzie doładować swoich ekologicznych elektryków i nie uratuje planety do 2030 roku.

The bilizm

Naprawdę łudzisz się, że ktoś czyta coś więcej poza twoim nickiem zanim walnie “minusa”?

ekologizm

Nikt nie musi tego czytać, ważne że poczują kiedy Unia Europejska dowali Polsce karę za nadmierne zadymienie centrów miast spalinami z samochodów bo taki ma już zamiar, odczują to mieszkańcy Jaworzna kiedy pod fabrykę polskich narodowych ekologicznych samochodów elektrycznych Izera wytną kilkadziesiąt hektarów lasu że aż się Lasy Państwowe temu sprzeciwiają, budowa tej fabryki będzie kosztować polskiego podatnika 2,5 mld. złotych, czyli po 130 zł na głowę licząc od noworodka po starca umierającego na covid bo żaden prywatny przedsiębiorca nie był zainteresowany wkroczeniem w to bagno a sam samochód będzie kosztował o 75 % drożej od budżetowego samochodu spalinowego podrzędnej… Czytaj więcej »