Budynek Dyrekcji Huty sprzedany. Nabywca jest powiązany ze spółką Arena Operator i fundacją Radan


Elektrownia Wiatrowa Toszek Sp. z o.o. została właścicielem reprezentacyjnego budynku po dyrekcji Huty Gliwice. W licytacji o okazały gmach przy ul. ks. Hlubka 4 firma zaoferowała 4,16 mln zł.

Do licytacji zgłosiło się dwóch kupców: DL INVEST GROUP XXXIII Sp. z o.o. oraz Elektrownia Wiatrowa Toszek Sp. z o.o. Ta ostatnia zaoferowała więcej (4,16 mln zł brutto płatne jednorazowo) i po rozpatrzeniu przez prezydenta miasta odwołania drugiej strony, ostatecznie zwyciężyła w rokowaniach – czytamy w Miejskim Serwisie Informacyjnym.

Przypomnijmy, po raz pierwszy nieruchomość przy ul. ks. Hlubka (dawniej Mitręgi) trafiła pod młotek we wrześniu 2013 roku za kwotę 7,4 mln zł.

Próby sprzedania prawa do użytkowania wieczystego (budynek należy do Skarbu Państwa) okazałego gmachu miasto podejmowało później kilkukrotnie. Zakupiony za 1,5 mln złotych, doinwestowany kwotą 500 tys. złotych budynek, w kolejnych podejściach bezskutecznie wystawiano za kwoty: 6,7 mln zł (grudzień 2013), 5,93 mln zł (2014), a także – ostatnio w sierpniu 2018 roku – za 6,9 mln. Ostatecznie, po rokowaniach rozpoczętych 5 sierpnia br. (będących ósmym postępowaniem z kolei) postanowiono o wystawieniu gmachu za znacznie mniejszą sumę – 3,8 mln zł.


Prezesem zarządu Elektrownii Wiatrowej Toszek Sp. z o.o., z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Bojkowskiej, jest Tadeusz Wesołowski (więcej informacji tutaj), który zasiada w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, jest także założycielem i prezesem m.in. gliwickiej fundacji Radan.

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
rollex

Czyli Frankiewicz najpierw robi przelew z budżetu miasta do operatora hali Arena, a potem operator kupuje sobie nieruchomość za połowę ceny, bo prezydent zdecydował, że ten gliwicki nabywca jest lepszy niż drugi z Katowic? I to się nie skończy w sądzie?

zet

i tak to jest jak gówniaki nie potrafią najkrótszego tekstu przeczytać ze zrozumieniem

Kajkoikokosz

A co to jest Szanowny Panie Redaktorze (ew. Pani Redaktor)… “prawo do użytkowania wieczystego okazałego gmachu”…?????????? Prawo polskie niczego takiego nie przewiduje. Użytkowanie wieczyste dotyczy gruntu jedynie, a nie jest “użytkowaniem wieczystym DO… czegoś tam”. Nie ma czegoś takiego jak użytkowanie wieczyste budynku ( a co dopiero “okazałego gmachu”….:). Budynek na użytkowaniu wieczystym jest odrębną nieruchomością. Nabywa się PRAWO UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO GRUNTU ORAZ WŁASNOŚĆ STANOWIĄCEGO ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ BUDYNKU”. Naprawdę nie macie Państwo oporów, żeby publicznie pisać i podpisywać się pod tekstami w sprawach, o których się nie ma zielonego pojęcia, i co gorsze, nie zadało się minimum trudu, aby cokolwiek… Czytaj więcej »

Cliper

Niezła siateczka!czy ktoś jest w stanie ogarnąć kto,co,z kim…?
Mam tylko nadzieję że ten piękny gmach odzyska pełny blask i nie skończy się tylko na bla bla bla tak jak w wielu przypadkach w Gliwicach!

zet

kolejny wychowany na wujku google, który nie potrafi ogarnąć kto, co, z kim

Gliwiczanin

Frankiewicz odchodzi więc jego znajomek stwierdził że już nie zdoła obniżyć ceny więc kupił budynek

krzysztof

jest już na odprawę frankiewicza i jeszcze kolesiostwo się załapie na groszy parę na otarcie łez po wodzu

hanek mały

Ciekawe co tam będzie po remoncie.

Picer

Jak to co? Siedziba.

ja234

No ładnie, ładnie…układy, układziki…
Z czystej złośliwości, życzyłbym temu miast prezydenta z pisu, zrobiłby porządek z tymi glajwickimi układzikami.Suweren nawet by się nie kapnął, jeszcze by klaskał.(1217)

kanalia52

I zrobią tam Biedronkę, albo inne Netto.

sayi baba

Biedronka chyba tam już kiedyś była albo inny market

Renia

Masz rację. Był w budynku od ul. Piwnej

Jaś

To teraz czas oddać pieniądze współ właścicielą czyli byłym pracownią którzy dostali akcje za pracę a ani złotówki nikt nie dostał to dlaczego państwo ma się obłowić

Stary

Pan Rekus z Wielowsi też kupował pół Gliwic. Giełdę samochodową, hotel Leśny i pewnie coś jeszcze. To był INWESTOR jak marzenie…