Budynek po dyskotece “Bravo” zostanie rozebrany. Co powstanie w parku przy ul. Chorzowskiej?

Wiadomo już jaki będzie los budynku “Zameczku Leśnego”, w którym mieściła się znana dyskoteka Bravo. Miasto przeprowadzi jego rozbiórkę.

Decyza zapadła po uzgodnieniach z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, ze względu na katastrofalny stan opuszczonego od lat obiektu.

Liczne przebudowy, zaniedbania poprzednich użytkowników oraz naruszenia konstrukcji doprowadziły zabudowania „Zameczku Leśnego” do całkowitej ruiny. Duża część konstrukcji dachowej zawaliła się, a pozostała część w większości jest w stanie określanym przez prawo jako katastrofa budowlana – mówi Aleksandra Wysocka, zastępca prezydenta Gliwic.


Jeszcze 10 lat temu, w 2010 roku, budynek został wskazany przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach do ujęcia w gminnej ewidencji zabytków.

Na podstawie dokumentacji obrazującej aktualny, katastrofalny stan techniczny budynku, WKZ uzgodnił w kwietniu wyłączenie „Zameczku Leśnego” ze wspomnianej ewidencji.

Obiekt zakwalifikowano do rozbiórki jako zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi. Wkrótce zniknie z pejzażu tej części Gliwic, lecz miasto nie chce, by jego wspomnienie zatarło się w ludzkiej pamięci.

W najbliższym czasie pozostałości zabudowań „Zameczku Leśnego” zostaną rozebrane.

Teren zostanie uprzątnięty i zagospodarowany tak, aby korespondował z powstającą przestrzenią rekreacyjną wokół położonej w sąsiedztwie tężni solankowej. W przyszłości działka przy Chorzowskiej zostanie natomiast wystawiona na sprzedaż lub wydzierżawiona, a rozwiązaniem, do którego będzie dążyło miasto, będzie nawiązanie do dawnych tradycji i czasów świetności tego miejsca.

W tej kwestii miasto liczy na zainteresowanie przyszłych potencjalnych inwestorów. Jest pewne, że atrakcyjna przestrzeń wokół tężni solankowej, służąca rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców, dobrze uzupełniałaby się z obiektem gastronomicznym nawiązującym do czasów świetności dawnego „Zameczku Leśnego”.

(nmm)/UM Gliwice
fot. 24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Nie powiem, żeby ten budynek był mi szczególnie bliski, lub do czegoś potrzebny. Zagraża bezpieczeństwu, to dobrze że zostanie rozebrany. Szlag mnie za to trafia jak czytam wypowiedź Pani zastępcy Prezydenta Aleksandry Wysockiej o przebudowach i zaniedbaniach poprzednich użytkowników, które rzekomo doprowadziły budynek do ruiny. A kto był i nadal jest właścicielem budynku? Kto powinien przez te wszystkie lata pełnić nadzór właścicielski ? Kto powinien zabezpieczyć nie używany budynek, aby nie popadał w dalszą ruinę? WŁAŚCICIEL – czyli MIASTO GLIWICE. I to właśnie Miasto Gliwice, reprezentowane przez powołanych do tych czynności urzędników, nadzorowanych przez naczelników referatów, nadzorowanych przez Prezydenta poprzez… Czytaj więcej »

Urko

No. Przyglądając się absolutnej inercji, indolencji i impotencji intelektualnej UM w Gliwicach chciałoby się zakrzyknąć “BRAVO !!!!”

P.

cyt. “zaniedbania poprzednich użytkowników”. Tłumaczenie małego Jasia. A ja pytam co przez cały czas robiło Miasto jako właściciel? Nic. Czyli też dopuścił się zaniedbania.

Alzheimer

Miasto stało się właścicielem obiektu po latach sądowej batalii z PSS “Społem”, kiedy budynek był już ruiną. Jego ówczesny najemca, firma dobrze znanych gliwiczanom kolesi z klubu Gwarek, doprowadziła do tego stanu. Przed zamknięciem z powodu zaniedbań zdążyli odsprzedać prawo wynajmu innej firmie, która zaliczyła na tej tranzakcji dużą stratę. Wiedzieli co czeka obiekt po przejęciu przez Miasto czy nie? Właściciele Brawo i Gwarka oraz Hotelu Royal, przez wiele lat byli sponsorami kampanii wyborczych Zygmunta Frankiewicza i jego plakaty zawsze znajdowały eksponowane miejsce na oknach ich lokali. Jak widać pamięć ludzka jest bardzo ułomna, ale święte oburzenie i pretensje zawsze… Czytaj więcej »

Parkinson

Z tężni będą korzystać nie mieszkańcy Gliwic a tylko nabywca działki po Zameczku Leśnym a w ogóle tężnia nie powinna stać w parku a tylko na pasie zieleni pomiędzy jezdniami autostrady. Jak ja lubię spiskowe teorie dziejów.

Wieniawa

Nie, trzeba było wyciąć kilkadziesiąt drzew, żeby postawić tężnię, bo pustych miejsc w tym parko-lesie jest za mało. Zaraz zaczną ciąć następne pod parking, bo mieszkańcy żeby się nawdychać powietrza najpierw muszą je zanieczyścić.

Parkinson

Zawsze można te puste miejsca zasadzić drzewami ale wtedy będziesz stękał, że w tym parko-lesie niem żadnej polany i jakoś nie kwękasz kiedy zaczną ciąć następne pod rozszerzenie Cmentarza Lipowego będącego skutkiem zanieczyszczenia powietrza i zanim dokonasz żywota cmentarz podejdzie pod trupa zameczku.

Parkinson

To chyba o to chodzi aby starzy schorowani ludzie o ograniczeniach ruchowych, którzy będą korzystali z tężni mieli blisko do lokalu gastronomicznego, który powstanie mam nadzieje na trupie zameczku a nie dylali przez cały park z wywieszonym ozorem aby kupić sobie coś do picia.

Brawo wy

Nooo, to teraz jestem w stanie uwierzyć w efektywność miasta. Lata starań, aby obiekt wyłączyć spod ochrony konserwatorskiej zakończone sukcesem.
Faktycznie teraz już najwyższy czas na wieżę ciśnień. Deweloperka już pewnie drepta niecierpliwie po własnych śladach niecierpliwie zacierając ręce i przygryzając wierzch dłoni z podniecenia.

Brawo ty

Którą wieżę ciśnień, bo naliczyłem ich w Gliwicach kilka ?

Brawo i ty

A jak myślisz? Którą wieżą mogą być zainteresowani deweloperzy? Tą na zatorzu :)?
A może tą, która jest w najdroższej dzielnicy miasta?

Brawo ty

Tak, tak, oczywiście, oczywiście, deweloperzy bardzo są zainteresowani malutką parceleczką w najdroższej dzielnicy miasta aby wybudowane przez nich lokale były jeszcze droższe co jest niewątpliwą zaletą w nadchodzącym kryzysie i krachu na rynku nieruchomości i na pewno to im pomoże w sprzedaży.

Brawo i ty

Informacja o “krachu na rynku nieruchomości” i “nadchodzącym kryzysie” ma dla mnie urok nowości. Rozwiń proszę myśl, bo szukałem w internetach czegoś na ten temat i jedyne co rzuca się w oczy, to że Polska jest utrzymywana w stanie chronicznego kryzysu od 75-ciu lat. O krachu internet milczy.

Brawo ty

Pomyliłeś media TVPiS to nie internet.

Ania

po wyburzeniu wiezy to nie bedzie taka mala dzialka…. a lokale idealnie z widokiem na park

koron_a

BRAWO gliwiczanie!!! macie wladze na jaka glosowaliscie

Gall

Oczywiście teren wydzierżawi i wybuduje nowy obiekt znajomy królika

Jan

Stawiam na płatny parking.

asdf

Najpierw tężnia solankowa jako generator ruchu, a potem obok płatny parking. Sprytnie.

najsprytniejszy spryciarz

A gdyby Bravo dalej funkcjonowało to nie byłoby generatorem ruchu i sprytnie nie funkcjonowałby przy nim płatny parking ?

Ania

parking juz buduja :(

podpis

Biedronka albo Lidl. Dwa najlepsze lokale konsumpcyjne w mieście.

dzidek krępak

np. Fundacja Radan….

ONI

Prawdopodobnie dobrze by było to rozwalić i postawić nowe, wyglądające podobnie jak to na starych fotografiach, tyle, że już z innym wnętrzem, nową kanalizacją i bardziej praktycznym rozkładem pomieszczeń.

Oburzony

Tak ta władza dba o zabytki w mieście.To skandal!!!!Nic nie robić tylko najlepiej sprzedać i umyć ręce.Kogo wybraliście przecież to są antypaństwowcy i antyspołecznicy.Szkodnicy!!!

alleluja i do koryta

No właśnie, taki naczelnik prezes zwykły poseł antypaństwowiec i antyspołecznik, chce rozebrać zabytkowy budynek przy ul. Srebrnej 16 i postawić na jego miejscu dwie szkaradne szpecące miasto wieże, bo liczy się dla niego tylko zysk, które mu dostarczą.

wiarą oszołomiony

To może należy wybrać i sprawą zainteresować geja na prezydenta, gdyż to miejsce jeszcze jako Waldschloss odwiedzał ze swoją matką gej Horst Bienek, chociaż tylko że kandydat na prezydenta to raczej swoją matkę prał po twarzy a nie chadzał z nią na spacery, więc raczej chyba tematem nie będzie zainteresowany.

The Tiger@

Co to za bzdury?

wiarą oszołomiony

To poczytaj sobie wspomnienia pisarza Horsta Bienka np. “Brzozy i wielkie piece”, w których opisuje jak się onanizował myśląc o księdzu ze swojej parafii Chrystusa Króla, nieuku. To jest historia Gliwic, której po prostu nie znasz jako prosty człowiek.

The Tiger@

Akurat trochę Bienka czytałem. Co nie oznacza, że to co napisałeś nie jest bzdurą. Bo jest.

wiarą oszołomiony

Akurat w ciągu 2 dni nadrobiłeś ?

The Tiger@

Nie, nie musiałem nic nadrabiać. Natomiast Tobie bym polecił nadrobienia… pokory.

wiarą oszołomiony

Przyzwyczajony jesteś do odbierania poleceń z pokorą. Jesteś w tym na bieżąco, nie masz żadnych zaległości w tej materii, dzięki nie będę cię naśladował.

The Tiger@

Ależ błąd. Z 99% prawdopodobieństwem jestem wyżej w hierarchii społecznej od Ciebie.

wiarą oszołomiony

100 % jesteś zwyczajnym bezwartościowym karierowiczem w swojej hierarchii i 100 % lubisz się tym chwalić, choć nie masz czym.

The Tiger@

Oj mam – i tu nie chodzi wcale o moją karierę. A Ciebie to po prostu zabolało, że nie jesteś uważany za najmądrzejszego jak w Twoim normalnym towarzystwie.

wiarą oszołomiony

No bo nie jestem, bo nikt nie jest to oczywista oczywistość, która do ciebie nie dotarła i nie dotrze, za to ciebie utrzymują w przeświadczeniu, że jesteś najmądrzejszy a niech się głupek cieszy.

The Tiger@

Ja nie jestem najmądrzejszy i chętnie się uczę od wszystkich. Dzięki temu mam przewagę nad większością. Ale Ty lubisz innych obrażać. Jest miejsce w piekle dla takich jak Ty,

wiarą oszołomiony

Skoro chętnie uczysz się od wszystkich, to co będzie dla ciebie lepszą lekcją, kiedy będę ci mówił niewygodną prawdę prosto w oczy, czy kiedy będę tracił czas na zbędną kurtuazję ?

The Tiger@

Jeśli będziesz mówił niewygodną prawdę. Ale jej nie widzę. Widzę praktycznie tylko dziwnie opakowane bzdury.

wiarą oszołomiony

Skoro wierzysz w swoje urojenia to przecież ci tego nie mogę zabronić.

The Tiger@

To akurat Ty tworzysz jakieś bzdurne teorie i w nie wierzysz. Ja akurat mocno stąpam po ziemi.

wiarą oszołomiony

Napisałem ci przecież wyraźnie, nie będę więc już ci powtarzał, skoro nie rozumiesz.

The Tiger@

Rozumiem – ale napisałeś bzdury.

Gall

Oczywiście nowy obiekt wybudują znajomi królika.

ONI

Niech budują, o ile to będzie mądre, a nie jakieś przypadkowe kolejne paskudztwo, dziwnym trafem wymagające wycinki okolicznych drzew.

wiarą oszołomiony

No to żeby nie było paskudztwem a było piękne i spójne z głównym stylem budowli w Gliwicach to obiekt powinien powstać w stylu architektonicznym III Rzeszy bo wtedy się Gliwice najbardziej się rozbudowywały.

Ostatni Sprawiedliwy

@Gall. Znajomi królika wybudują za nasze pieniądze, a raczej za zaciągnięty kredyt, który mieszkańcy będą spłacać.

Koleś.

Uwaga
Proszę spojrzeć do góry, budynku przy ulicy Zygmunta Starego 6 i wiszące, dosłownie cegły nad głowami przechodzących tamtędy pieszych. Kto weźmie odpowiedzialność za tragedię, jak może się wydarzyć?? Budynek jest opuszczony nie tylko przez lokatorów, jak widać..

ONI

Przecież jest to oczekiwanie na koniec tej budowli, a szkoda, bo jest ładna i w dość dobrym stanie. Niestety jest jakiś problem z kamienicami w Gliwicach – stoją puste i się rozpadają, mimo, że ktoś by mógł w nich mieszkać.

wiarą oszołomiony

No bo Gliwice są bogatym i rozwijającym się miastem, mieszkańcy wolą się wybudować w Brzezince, Żernikach w Czechowicach czy innych peryferyjnych dzielnicach i korzystać z przestrzeni, stać ich na to a nie gnieździć się w starych poniemieckich rozpadających się ruderach i cisnąć się w ciasnocie centrum. Przyszłość jest tu, przyszłości nie powstrzymasz choć byś nawet na PiS głosował.

ONI

Może być tak, że ci sami, którzy budują się na peryferiach, trzymają puste kamienice w centrum (przejęte często za bezcen), by się one rozpadły i można było je wyburzyć.

wiarą oszołomiony

A w miejsce wyburzonych zostaną założone skwery, zieleńce i parki.

Katolik

Mam pomysł by oddać budynek za 1 zł Kościołowi Katolickiemu a chwilę później go odkupić za miliony lub zamienić się na “intratne” działki oddając Kościołowi “ponownie” by stracić “podwójnie”.

Robert

Wspomnienia… Tu bawił się chyba cały Śląsk.

Xsenofob

Teraz kolej na rozbiórkę wieży ciśnień i kolejnych zabytków.
W końcu Gliwice nadają ton . . .

wiarą oszołomiony

Ton nadają Niemcy rozbiórką zabytkowej kadedry w Immerath i to w idealnym stanie, nie tak jak gliwickie ruiny.

ONI

Kogo obchodzą Niemcy? Jak Niemcy robią jakieś działania proekologiczne albo ratujące zabytki, na tym forum się milczy, a jak coś zepsują, zburzą, lub wytną – o, wtedy jest super, trzeba robić tak samo.

wiarą oszołomiony

A nie napisałem przecież o tym ? A rozbudowa ekologicznej kopalni węgla brunatnego w Immerath nie jest działalnością ekologiczną ? W Niemczech wszystko jest ekologiczne, nawet Afera Dieselgate jest ekologiczna, doczepiła się do czegoś w Niemczech Komisja Europejska, że jest nieekologiczne ? Jest tak czy się ze mną nie zgadzasz ?

Lolek

Owszem kilka razy KE doczepiła się Niemiec. Od choćby w 2016 Komisja Europejska wszczęła procedury o naruszenie prawa UE przeciw siedmiu krajom członkowskim, w tym Niemcom za brak sankcji wobec producentów samochodów w związku z manipulowaniem emisjami. W 2019 KE wzywała też Niemcy do przestrzegania zobowiązań wynikających z unijnych przepisów dotyczących ochrony siedlisk przyrodniczych i gatunków chronionych objętych siecią Natura 2000. W 2018 roku Komisja Europejska uruchomiła procedurę śledczą wobec Niemiec wziątku z naruszeniem tzw, dyrektywy azotowej. Po stwierdzeniu, że Niemcy leją za dużo gnojowicy na pola i w ten sposób naruszają Unijne prawo, Bruksela nakazał ograniczenie tych praktyk. Szwaby… Czytaj więcej »

wiarą oszołomiony

I co szwaby założyły sobie liczniki przepływu cieczy na szambowozy aby precyzyjnie odmierzać ilość gnojowicy dozowanej na pole i starannie ewidencjonują to w dokumentacji, zgodnie z unijnymi normami i standardami ? Nie zawracaj głowy takimi pierdołusiami a napisz kiedy KE doczepi się wreszcie do Niemiec o szkody w ekologii spowodowane wywołaniem dwóch wojen światowych i jaka była w związku z nimi emisja CO2 do atmosfery zarówno podczas produkcji zbrojeniowej jak również eksplozji materiałów wybuchowych, i ile zginęło od tego zwierząt w na lądzie w morzu i w powietrzu i kiedy wreszcie Niemcy wyciągną z Bałtyku statki wypełnione bronią chemiczną zanim… Czytaj więcej »

Ble

Ble ble ble

Lolek

Na szambowozach nie trzeba nic montować, wystarcz zrobić badania wód podziemnych. Norma zawartości azotanów wynosi 50 mg /l, tymczasem w niektórych regionach Niemiec, ponad jedna trzecia wód podziemnych jest zanieczyszczona dawką 75 mg/ l azotanów.

Jest rok 2020, od IIWŚ minęło już 75 lat, a tu ciągle ta sama melodia. Nawet jeśli by Niemcy jakieś reparacje zaczęły wypłacać, w co wątpię, bo jest to już dawno uregulowane, to Tobie nic z tego nie kapnie. Więc Ty się w końcu otrząśnij, zacznij się może uczyć, do pracy pójdź czy coś.

wiarą oszołomiony

Jakie reparacje, najwidoczniej tobie się marzą skoro o nich wspominasz, chodzi o to aby Niemcy wreszcie do reszty posprzątały po sobie bajzel, który po sobie zostawiły bo ponoć to taki miłujący porządek naród i sami będą się wreszcie musieli wziąć do roboty bo młodzi inżynierowie, którzy do nich na zaproszenie cioci Merkel przypłynęli na tratwach z Afryki jakoś nie chcą szparagów wyrywać o czym płaczą co rok niemieckie gazety.

Maniek

W tej sprawie powinieneś się zwrócić do Rosyjskich towarzysz, bo to oni większość broni chemicznej z niemieckich magazynów topili w Bałtyku, w mniejszym stopniu sami Niemcy i USAńczycy. Ci ostatni robili to raczej w sposób bardziej przemyślany, starannie, zgodnie z planem i w miejscach uprzednio wyznaczonych, to ci pierwsi, mieli to gdzieś. I Ty się tam nie martw o Niemców, oni tam sobie ze szparagami poradzą, bez taniej siły roboczej z Polski.

wiarą oszołomiony

Rosyjscy towarzysze to sojusznicy socjalisty Adolfa i sami są siebie warci. Nie muszę się martwić o Niemców bo już sami się o siebie martwią narzekając, że jedna czwarta niemieckich pracujących i jedna czwarta emerytów zagrożona jest ubóstwem więc która jest ta tania siła robocza ?

Maniek

No raczej wciąż tanią siłą roboczą będą Polacy. Bo jakoś nie widzę, masowej emigracji ubogich niemieckich robotników do Polski, w poszukaniu lepszej pracy. A do Rajchu wciąż Polacy szparagi zbierać jeżdżą. I założę się, że większość polskich emerytów chciało by być dotknięty tym niemieckim zagrożeniem ubóstwa. Bo chyba nie chcesz mi wmówić, że 1874.31 netto, taka była średnia emerytura w 2019r, żyje się jak pączek w maśle.

wiarą oszołomiony

No właśnie na szparagi nie jeżdżą choć aby ogarnąć niemieckie szparagi to jak ktoś w Niemczech precyzyjnie wyliczył potrzeba tylko poniżej 100 pracowników i o to od dwóch lat płaczą niemieckie gazety. Zwłaszcza, że są tam niezbyt zachwycające warunki zakwaterowania, więc taki sezonowy robotnik woli się zatrudnić w Polsce gdzie często jest to gospodarstwo agroturystyczne i mieszka w tych samych kwaterach co turyści. Nawet Niemcy muszą się nauczyć odpowiednich standardów i nowoczesności.

Dla slepcow

Jakie Standardy i nowoczesnosci,a gdzie ty widzisz nowoczesnosc w pl?!Nawet porzadnego roweru nieumicie wymyslic,a podrugie to nie niemcy jezdrza do roboty do polski a polacy di niemiec i polscy ludzie chca otwarcia granic! .A jakie warunki maja ukraincy kwaterunkowe w gliwicach?!.Znajomy ma 40lat 2 dzieci ,zone i psa i ma pokoj z kuchnia.
Imigrand(kurde w niemczech) ma1 dziecko i mieszkanie 76m2.I ty chcesz möwic o standardach??? Prawdziwy oszolom.

wiarą oszołomiony

Tak podaj markę roweru produkowanego w Niemczech, znajomy to w Polsce sam w domu co ma 200 m2 mieszka, bez żony psa i 2 dzieci.

Lolek

Co za ignorant. Kilku niemieckich producentów rowerów Kalkhoff, Diamant, Birdy, Canyon Bicycles GmbH. BMW swego czasu rowery robiło. Za dużo się w TVPis na oglądałeś propagandy sukcesu. W Polsce na osobę przypada tylko 28,2 m kw. mieszkania, podczas gdy średnia europejska to blisko 40 m kw. W naszym kraju mamy takie “luksusy”, że jakieś 1,2 mln Polaków nie ma łazienki. Zamiast toalet są sławojki, wspólne WC na piętrze. O centralnym ogrzewaniu wielu może tylko pomarzyć. Polacy, żeby nie zamarznąć w tych swoich “luksusowych” mieszkaniach i domach są zmuszeni do palenia wunglem i śmieciami, co świetnie widać i czuć gdy się… Czytaj więcej »

wiarą oszołomiony

Z tym że Niemcy rzadko kiedy kupują mieszkania na własność a całe życie siedzą w czynszowych norach.

Lolek

Wielu Polaków chciało by w takich czynszowych “norach” mieszkań. Kuzynka w Niemczech już od połowy lat 90tych mieszka w takiej 70 metrowej “norze” z ogrzewaniem podłogowy. U nas ogrzewanie podłogowe to wciąż luksus, na który niewielu ludzi stać. Tam mieszkań jest ci dostatek, można przebierać w ofertach. W Polsce wynajęcie mieszkania w jakimś przyzwoitym standardzie, kosztuje krocie, bo jest deficyt mieszkań. W Gliwicach wynajęcie klitki 30sto metrowej to koszt minimum 1000 zł, plus opłaty. W Niemczech opłaty za te “nory” są śmiesznie niskie w porównaniu do zarobków, i można też się strać dodatek mieszkaniowy. Więc Niemcom, kupno własnego mieszkania się… Czytaj więcej »

Dla slepcow

Powiedz ile zakladow jest w gliwicach na stefje. Jak ludzie mowia,to jest tylko jedna mala firma,a reszta zagraniczne.A gdzie sa te wysoki wykszalceni ludzie w pl.A moze jakis polski samochow produkujecie ?!,a moze jakis polski motocykl?!,a moze motorower?!.
Wiec co ta inteligecja robi?,w gacie.

wiarą oszołomiony

A tobie biedaku nieboraki się wydaje, że “niemieckie” firmy są niemieckie ? Już dawno zostały wykupione przez międzynarodowe rynki finansowe, czytaj wschodnie wybrzeże USA.

Dla slepcow

Co ty mieszasz niemcy do gliwickiej zabytkow.
Ludzi nie obchodzi w gliwicach co oni robia,patrz na swoje miasto!(chyba ze pochodzisz z zabuga,lwowa itd)

suport

Masz jakąś urazę do polskich matematyków ze Lwowa, miałeś pod górkę do szkoły ze względu na matematykę ?

wiarą oszołomiony

A ty pochodzisz z Bohum ? Nie wiesz, że gliwickie zabytki budowali Niemcy i należy z nimi tak postępować jak Niemcy postępują z Niemieckimi zabytkami.

Adam

Jak znam życie to po przepychankach i unieważnionych przetargach – nieruchomość kupi za kilka % wartości Kościół. Powstanie tam Szturmowe Centrum Spotkań Modlitewnych.

Willage People

YMCA

Tojestwymca

YMCA ! Jestem za! Basen, korty, boisko, scianka do wspinania, silownia, sala gimnastyczna, pokoje do zajec plastycznych, komputerowych, bawialnia, bieznia. Tylko YMCA!

Willage People

Wiem co cię tak rajcuje i kiedy po tobie przechodzi dreszcz emocji, kiedy w basenowej przebieralni wypinasz pośladki schylając się po mydło. Jesteś za. Tylko YMCA !

Milio

Zameczek Leśny – tak wygląda dobry zarząd majątkiem miejskim lub mieniem na które miasto ma wpływ. Zupełnie tak samo jak budynki na Kościuszki – same się popsuły że trzeba je zburzyć.
Nieomylny… dobrze go nie ma – a ten nowy z teczki /budkowy/ zobaczymy.

Tert

Ten nowy wykonuje polecenia starego. Co pokazuje np. brak konsultacji w sprawie polderu. To kontynuacja dotychczasowej tradycji “robimy co nam się podoba i nie pytamy mieszkańców o zdanie, bo to miasto jest własnością urzędników”

asdf

Nooo, nareszcie urzędnikom udało się doprowadzić budynek do ruiny. Teraz jeszcze tylko sprzedać grunt za półdarmo i można zapomnieć o tym obiekcie, który przy każdych wyborach był używany jako argument przeciwników.

Marian Jabłoński

Ku pamięci – zapiszcie sobie album – https://photos.app.goo.gl/qCCReBugfZtTJg3J6

podpis

Panie Marianie, pięknie już było. Za Niemca, a teraz posprzątać tylko trzeba.

inicjał

Tak, tak pięknie już było za Niemca w styczniu 1945 roku na szczęście już po nich posprzątane, było tylko trzeba.

ED HARIS

Eh stare lata pozdro dla tych technomaniaków z lat 1999-2004 !.Dobre wspomnienia , no i muza .Np.jak był FLORFFILA to wszyscy się bawili ,a teraz jak jest koncert to większość ze smartfonami w rękach.

Cliper

W każdym niemal mieście w Niemczech tak jak i u nas był i jest stadwald wraz z pełną infrastrukturą służącą do wypoczynku i rekraacji-u nas niestety był a teraz znów może i powinien być tym do czego został stworzony.to miejsce to diament-tyle ze wymaga szlifu!

Syla

Jestem ZA

Neptunder

Nie ma piniondzorow na nic.
Wirus pozarl wszystko w tym sladowe pozostalosci rozumu roznych politykierow .
“Przyszlosc jest tu ” , taka reklama powinna zawisnac
nad brama zakladu pogrzebowego ” Nowe Zycie “.

Gliwiczanin

Dobrze dobrze , czas pogrzebac tą ostoję buractwa i qrestwa zorganizowaną przez kolesiostwo ówczesnych władz miasta z bandą nowomownych gwarkowych “byznesmenuf” po przemianach w latach 90, niech miejsce zdycha tak samo jak jego najemcy powinni byli juz dawno

Bożena

Tak się postępuje z zabytkami w Gliwicach. Doprowadza się do stanu w którym stwarzają zagrożenie i Inspekcja Nadzoru Budowlanego z czystym sumieniem wydaje decyzję o konieczności rozbiórki.

Jan

He he, to po Gliwicku, doprowadzić do ruiny, wyburzyc i płac wydzierzawic lub sprzedać…..