Budynek po GWSP zaadaptowany na potrzeby nowego zarządcy. Powstanie też restauracja

Fot. Jakub Wszołek

Kilka lat temu mieściła się tam Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, a od lipca zeszłego roku nowym zarządcą budynku dawnej cechowni na terenie Nowych Gliwic jest Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems, organizujące kursy techniczne.

Powierzchnia zrewitalizowanego budynku cechowni kopalni Gliwice to 8 tys. m2. Obiekt został wyremontowany i na nowo rozplanowany. Jedna z dwóch auli została zaadaptowana pod powierzchnię biurową, a 40 pomieszczeń przeznaczono na specjalistyczne sale i laboratoria do ćwiczeń. Wnętrza utrzymano w klimacie loftowym, podobny charakter będzie mieć również powstająca w budynku restauracja.

FOT. EMT-Systems

W ciągu 13 lat firma przeszkoliła niemal 55 000 osób – operatorów, programistów, konstruktorów oraz kierowników. W przeważającej części kursy realizowane są w formie warsztatów praktycznych, w salach i laboratoriach szkoleniowych wyposażonych w profesjonalny sprzęt i maszyny przemysłowe. Jest to jedyne tego typu centrum szkoleniowe w Polsce. (inf. pras. EMT-Systems)

REKLAMA

FOT. EMT-Systems

REKLAMA
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)

Czy długi szkoły-wydmuszki wspieranej finansowo przez UM Frankiewicza z budżetu mieszkańców został spłacony i przez kogo? Przez podatników miasta Gliwice, czy polityków, którzy umoczyli nasze pieniądze w prywatny biznesik kolesi, których nie było stać na samofinansowanie oszustwa? O tym nie ma ani słowa! Czy nowy zarządca zbankrutowanego obiektu, na który miasto, czyli my, wywaliło miliony złotych, wziął na siebie zaległości finansowe? Poniósł koszty remontów i adaptacji do nowych celów? Czy znowu zapłacił za to gliwicki podatnk, który niebawem bez pytania go o zdanie, ale w imieniu sprostytuowanych radnych, odda swoją własność bez zysku i ze stratą prywatnej firmie, jak wielokrotnie… Czytaj więcej »

treya50

Niesamowite, że komentujący wyłożył kawę na ławę wszystkie nieprawidłowości i przekręty działające na szkodę mieszkańców. Każde słowo to sama prawda i tylko prawda. Dodam do tego brak bonifikaty za przekształcenia własnościowe. Naszego miasta nie stać na to, by ulżyć mieszkańcom w coraz wyższych opłatach. W lutym 3/4 mojej emerytury pójdzie na opłaty, bo do wszystkich comiesięcznych opłat dochodzi ta opłata uwłaszczeniowa oraz podatek. Ten cały powyższy tekst powinien zawisnąć na wielkich plakatach w eksponowanych miejscach miasta.

treya50

Inne miasta potrafiły dać duże ulgi mieszkańcom na tę opłatę przekształceniową, która też nie wiadomo po co powstała, chyba tylko po to, by dać rządzącym kasę na to całe rozdawnictwo.
No ale tak mieszkańcy wybrali, kontynuatora szkodnika. Kto wybierał ??? Czy naprawdę większości mieszkanców odpowiadał taki sposób rządzenia miastem, nic dla ludności wszystko dla biznesów ?

BiKo

Tak, nieudacznikom nie udało się stworzyć szkoły poziom był tragiczny, a Rektorem był człowiek raczej bez uznanego dorobku naukowego – nie dziwi nic. Boli tylko że tyle pieniędzy wydanych a teraz danych, utracona szansa na stworzenie szkoły wyższej. Ale budowali ją tak długo że weszli na rynek gdy kończył się boom uczelniany – dlatego nieudacznicy. Obwodnica – w końcu budują po 20 latach utraconych szans na rozwój w tym obszarze miasta – kiedy skończą – jeden odcinek i już są opóźnienia – bo… lato było mokre???? a teraz zima im przeszkadza – kar nie będzie – bo ręka rękę myje… Czytaj więcej »

prosty_gliwiczanin

“…a Rektorem był człowiek raczej bez uznanego dorobku naukowego” – jak to bez dorobku? Wiesz ilu studentów Grabarz uglebił na Wydziale Elektroniki? XD

Wuj Tarabuk

Jeden z jaśniejszych dowodów na to, że ekipa prezydenta-senatora wcale taka wizjonerska nie była, jak to opiewają ich złotouści kronikarze. Poszli za trendem, który szybciutko się skończył – każda mieścina miała ambicje posiadania wyższej uczelni. A najłatwiej jest z uczelnią humanistyczną. Nie zwrócono uwagi na to, że w Gliwicach jest uczelnia techniczna z dobrą marką i nie trzeba było wywalać kasy na potworka, który żadnej przedsiębiorczości nie uczył. Od początku fatalne opinie studentów, niska pozycja wśród nawet marnych uczelni, żaden dorobek naukowy pracowników. Ale zapewne decydenci i tak są z siebie dumni.

gmG

Coś mi się wydaje że w Gliwicach były ostatnio wybory… 70% je olało, 51% z pozostałych 30 wybrało dotychczasowe posady Gliwice miasto nauki i Ynteligencji…

prosty_gliwiczanin

70% nie olało ale nie wiedziało że w ogóle są wybory. A Frankensztajny zawsze karnie chodzą głosować

Imiu

centrum szkoleniowe XD
No to i nowa nazwa przystanku na Bojkowskiej będzie.

Jednorazowy uprawniacz

“W ciągu 13 lat firma przeszkoliła niemal 55 000 osób – operatorów, programistów, konstruktorów oraz kierowników.” To niezła kasiurka z tego była nie? Przeszkoliła bo system został stworzony tak by napędzał koniunkturę. Wchodząc z robotą do jakiegoś większego zakładu dajmy na to A, musicie zapłacić za cykl szkoleń waszej załogi. Za miesiąc wchodząc do innego zakładu musicie zapłacić za ten sam cykl szkoleń waszej załogi, bo tamtego nie honoruje zakład B. Trzeba za nie płacić i tracić czas mimo, że te szkolenia to w większości jałowe BHP-owskie pierdololo, w którym dowiecie się, że donośne PIP! PIP! PIP! PIP! cofającej o… Czytaj więcej »

Ampuła

Znaki czasów. Jeszcze 5-7 lat temu miejscowa kuria wzięłaby ten gmach od miasta za wdowi grosz, rozłożony na 100 rocznych rat. Wystarczyłoby wygłoszenie podniosłego oświadczenia kuriewnego wielmoży, że obiekt jest im piekielnie paląco potrzebny na organizację trzy tysiące osiemset siedemdziesiątej dziewiątej katolickiej instytucji, świadczącej “pomoc duchowo-formacyjną dla ubogich i potrzebujących, za wsparcie kleru żywą gotówką bez podatku”. Tak było dawniej. Jednak teraz jest PiSocjalizm i nawet strumienie kościelnej mamony centralizują się w jednych rękach. Wszystek klero-prywatnych sakro-inwestycji, wszelkie dewocyjne makro-inicjatywy wyłudzeniowe, miliardowe dotacje świątobliwe, deszcze państwowego złota i fundusze z wypróżniających się na wyścigi narodowo-centralnych fundacji – trafiają do zakonnika… Czytaj więcej »

olabuka

Piast by wzion ale przez susze kałuże były za małe. Ale że kościun nie wnion dziwne bo zaś Frankewicz ze biskupym i porszczami zawsze pod rynke chodzi. Myślita, co jak se z plądformo zadał to tera diobłem kąsi?

Laszlo_egesz

Ale przyznasz, że do zdjęcia ktoś się przyłożył, nawet wszystkie piony są pokorygowane. Nieco tylko kłuje w oczy ten prawie przesadny HDR.

W realu

Najbardziej kłują w oczy te centrale klimatyzacyjne

Laszlo_egesz

to chyba czerpnie jakieś, wyglądają jak wiaty na boisku (goście – gospodzarze) :D

BiKo

Ampuła – chyba masz coś z głową…? Kierujesz przekręty na Kościół – zapominasz kto z nim robił w mieście interesy – np grunty CH Arena, ale też niebywałe świństwo Frankistów – Szkoła Specjalna na Ziemowita – w czerwcu drobne zastrzeżenia nadzoru budowlanego a dwa miesiące później katastrofa budowlana – która stoi do dziś – dzielnie. Ampuła dziecko autystyczne ze zmienionego otoczenia wyprowadza się do stanu poprzedniego najmniej rok a wielu już nie wróci. Reasumując widzisz wybiórczo – wciąż chroniąc jedną ze stron – jesteś niewiarygodny. To nie jest odosobnione zdanie o Tobie.

Ampuła

Łaknę wiarygodności w Twoich oczach, jak odosobnienia w Gostyninie. A o rugach dzieci z Ziemowita na życzenie z kurii synów swoje napisałem. W normalnym kraju, po upublicznieniu tego skandalu, Frankiewicz stałby się publicznie niewybieralny nie tylko na następną prezydenturę, ale i towarzysko – choćby jako starosta osiedlowego kuligu. Jednak w Polsce, państwie ewidentnie para-wyznaniowym, akt współsprawstwa w krzywdzenia dzieci narodzonych przez wielmożów z kurii, jest godzien nagrody. Z rąk rodzin, krewnych, sąsiadów i otoczenia tychże skrzywdzonych dzieci. I Frankiewicza dogadzającego zachciankom kurii nagrodzono reelekcją.
Samiście sobie tak urządzili kraj, że pod konkordatowym butem macie krzyżacką zawieruchę.

Fan

Wyglada jak palac republiki ceausescu i cos w tym jest a co z rektorem czy ktos wie ?

Tobi

Jak wygra P.Kidawa to dostanie profesurę – rekomendował będzie dr Nieomylny

hanek mały

To była szkoła zbudowana specjalnie dla rektora Buzka !

Bzik

Oj ludzie, to proste jak grzbiet leszcza… skończyły się czasy, gdy każdego kowboja chcieli brać do woja. To niby kto teraz będzie szedł na uniwerek zamiast zakładać wojskowy sweterek?

Obserwujący

Szkoda,że projekt utworzenia uczelni wyższej nie wyszedł.No,ale tak to jest kiedy za coś zabierają się glajwickie urzędasy.Mogła to być przeciwwaga dla polibudy.
No i pech, że budynek przejęli techniczni.