Budynek ze sklepem “Ziarenko” przeszedł do historii. Przy ulicy Dworcowej 60 powstanie biurowiec

Przy ulicy Dworcowej 60 do niedawna mieścił się popularny wśród mieszkańców sklep “Ziarenko”. Jakiś czas temu rozpoczęły się prace związane z rozbiórką budynku, w którym miał siedzibę. Co dalej ze sklepem?

“Ziarenko” nadal prowadzi działalność przy ulicy Dworcowej, tylko w zmienionej nieco lokalizacji. – Od 20.07 sklep znajduje się wewnątrz podwórka, zaraz za poprzednim lokalem – poinformował Sklep Ogrodniczy i Kwiaciarnia “Ziarenko” w serwisie facebook.com.

W miejscu sklepu powstanie obiekt biurowo-handlowo-usługowy, za którego projekt odpowiada MAAD – Pracownia Projektowa z Zabrza. Niedawno w mediach społecznościowych zamieściła wizualizacje nowego budynku.


Jak wyglądał budynek przy ulicy Dworcowej 60, można zobaczyć na zdjęciach Google Maps.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
K.

Nie wiedziałam, że w Gliwicach jest tak duże zapotrzebowanie na biurowce. Domyślam się, że pozostałe, które zostały wybudowane wcześniej, są w 150 procentach zajęte, skoro ciągle powstają nowe.

Bogna

Na ul. Z. Starego stoi od 4 lat pusty biurowiec po byłym EPG. Stan idealny z 250 miejscami dla pracowników i sporym parkingiem.

Żal

Ja to widzę trochę inaczej. Budynki w Gliwicach są eksploatowane do czasu, gdy nie stracą właściciela lub nie zaczynają dopominać się o remont. Od tego momentu pustoszeją aż osiągną status ruiny. Zameczek leśny, willa na Barlickiego, willa na Jasnogórskiej, wieża ciśnień, Lazaret, budynek na rogu Zwycięstwa i Matejki, budynki na Kościuszki naprzeciw szpitala jak i sam szpital niebawem, budynki byłego pogotowia na Z.Starego. Jeżeli w ciągu 5 lat miasto buduje dwa nowe budynki. Jednocześnie w tym samym czasie w stan ruiny przechodzą 4 budynki to ja przepraszam, ale widzę tu tendencję zniżkową. Infrastruktura miasta zamiast ulegać wzbogaceniu ulega zubożeniu. Sposobem… Czytaj więcej »

Żal

Zresztą budynek lazaretu to dobry przykład dobitnie pokazujący troskę miasta o zabytki. Gdy zaświeciła mu się “rezerwa” i zaczął sygnalizować potrzebę remontu co zrobiono? Niepełnosprawne dzieci pod lipnym pretekstem wyrzucono na peryferia do jakiegoś budynku, który jeszcze się trzyma a ten zamiast go wyremontować, w pokrętny sposób “przekazano” firmie, która mimo ulg podatkowych z założenia nie ma pieniędzy na nic. Firmie, w której koszykarze muszą przejść kilometry żeby uzbierać na załatanie dziury w dachu. Dlaczego to zrobiono? Po co? I co dalej? Będzie tak stał i straszył, aż rzeczywiście zacznie zagrażać i trzeba go będzie wyburzyć? Ot całe podejście miasta… Czytaj więcej »

RamPamPam

Bo w d byles/byłaś i g widziałaś. W Gliwicach jest OGROMNE zapotrzebowanie na biurowce i tego typu obiekt, ale kto k tym może wiedzieć jak gliwicopoglad jest oceniany z pozycji fotela i roszczeniowca.

K.

Mylisz się.

Renata

Teraz modna praca zdalna ,więc po co budować molochy, każdy kto tak, pracuje ma super . Może być skacowany .może drinkowac i szlakach się po mieście ,wystarczy mieć wypasiony smartfon i tyle .

Polak mały

Ale będzie światowo! Już są szyldy: barber shop, coffe & co, jewellery, flowers, gellato. To chyba będą też consumers?

DD

Tylko patrzeć jak podmieniony zostanie język polski na jakiś obcy, ależ nie obcy, sojuszniczy bo trzeba im włazić bez wazeliny. Polskich emerytów i rencistów zaszczepimy, żeby było za co sojuszników utrzymać dla rzekomego bezpieczeństwa reszty naiwnego narodu.

Cliper

W biznesie niema miejsca ba sentymenty
W Oslo cale dzielnice się wyburza i buduje ultra nowoczesne osiedla wraz z cala infrastuktura

sabina

te sentymenty to ludzie którzy wiedzą ze piękne stare budynki nigdy nie można zastąpić nową architekturą , która jest również potrzebna ale dlaczego ma być stawiana na miejscu historycznych budowlach ?

Okulista

Oslno ma kase, a gliwice hale bankrut i zadnego porzadnego szpitala dla LUDZI,ale bedzie miec same biurowce- a Polskiej techniki Zero!
Przyklad strefa ,same firmy zagraniczne

AN

Ale brzydkie

Rett

Czy architekt z MAAD WIDZIAŁ te kamienice obok? Czy WIE jaki to jest styl? Czy nie dało się nawiązać tematycznie do sąsiednich budynków?

bezstylowiec

Masz na myśli pewien skandynawski sklep z paroma meblami, czy GCH na przeciwko ?

DD

Cały kraj ma wyglądać jak pomieszanie z poplątaniem aby można było bezustannie nas doić i światu udowodnić, że sobie nie radzimy i możemy być tylko kolonią obcych nacji harującą dla drugich.

A.

Rusztowanie również…, ale widać na zdjęciach, że dwóch fachowców było tam zatrudnionych…

gosc

zniknęły dobre szkoły, placówki kultury, zostały w sumie nieme ale estetyczne przykłady starszej architektury, lecz widać i one są czemuś winne

Bogna

Gliwice miastem “powierzchni biurowych” do wynajęcia. Przybędzie auteczek do i tak zatłoczonego centrum.

Znając fakty

Oj tam, szerszy chodnik zrobią i będzie cacy

Szota

Ale też są drogi dla pedalkorowerowych

treya50

O tak, już teraz tu nie da się normalnie żyć. Na Konarskiego też budują moloch, napieprzają od rana wiertarkami, jakby to było na pustkowiu, a nie w gęsto zaludnionej dzielnicy. To nie osiedle fabryczne, tylko dzielnica ;politechnika; gdzie ludzie nie zrywają się skoro świt, i dużo tu emerytów mieszka. Jakaś gigantomania ogarnęła Gliwice, biurowce straszą w wielu miejscach i to takie brzydkie, jak ten zaplanowany w miejscu “Ziarenka”.

Neptunder

W dobie technologii cyfrowej , biurowce sa nie potrzebne.
Pandemia zweryfikowala podaz i popyt na takie obiekty.
Powinni tam zbudowac dowoctwo podwodnej orkiestry
detej im .radomskich stoczniowcow

Imiu

Drugi Dubaj nam się szykuję, Soczi już mamy :-D

Urko

Norma . Był budyneczek sprzed 1945? Był. Stał w centrum? Stał. Zastąpi go kwadratowy shit-kloc obłożny dla niepoznaki klinkierem ? Zastąpi. Gliwicki MiejKonsZab Pokorska Ewa ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku ? Ma.
PS. Państwo “projektanci” . Budynki w tym kształcie “projektowały” moje dzieci . W przedszkolu .

Bajtek

Chcesz powiedzieć, że stojąca tu wcześniej parterowa stodoła, o urodzie nasuwającej skojarzenia z przedmieściami Szczekocin, pasowała lepiej do centrum Gliwic i sąsiadujących, wysokich kamienic? No cóż, de gustibus… A może chciałeś sobie znowu tylko ponarzekać?

Rett

No w przypadku następcy “stodoły” to PRL-owski klocek ze świebodzińskiego rynku jest bardziej wyrafinowany w guście

Urko

@Bajtek. Cóż. Mój znajomy ukuł kiedyś pojęcie pod nazwą “mentalność czworaków” .Określa ono bezrefleksyjne podejście do otaczającej rzeczywistości i zachodzących w niej zmian. Wynika ze sposobu życia zdefiniowanego przez bylejakość i tymczasowość oraz brak poczucia wpływu na rzeczywistość. Osoby o takiej mentalności, bezrefleksyjnie i z zadowoleniem przyjmują każdą zmianę , bo to przecież tylko zmiana starego czworaka na nowy, taki sam czworak . A jak przy okazji postawią sławojkę , to nawet można odtrąbić sukces . Nic to, że krzywa i z niej “jedzie”. Ważne, że nastąpiła zmiana .

czas na zmiany

Wyburzony budynek architekturą i wielkością wprost imitował “czworaka”, to i mentalność powoduje tęsknotę za nim, ale sławojki przy nim nie postawią, będziesz zmuszony do korzystania z toalety wewnątrz a przez to siłą wyrwany z bylejakości, tymczasowości oraz braku poczucia wpływu na rzeczywistość.

Rett

@Urko
Teraz mają CAD-y, to się przecież nie będą bawić z każdym okienkiem z osobna. Minutka i cyk! Fasada gotowa, render, kawa, rachuneczek.

chyyyyyyy

No właśnie, powinni CADa odinstalować, zafundować sobie deskę kreślarską a każde okno powinno być inne jak w Haus Oberschlesien.

świerk

W Niemczech budyneczki sprzed 1945 roku były zastępowane kwadratowymi shit-klocami już znacznie wcześniej, wspominał już to Horst Bieniek kiedy odwiedzał Gliwice i pisał jak bardzo zmieniają się miasta w Niemczech a Gliwice trwają niezmiennie w swej pierwotnej zabudowie.

Bywalec hosteli

Tak jak by za Niemców nic się nie zmieniało w Gliwicach !

Obserwujący

Kolejny “biurowiec” w zapyziałych glajwicach jest zbędny.
Jest masa biurowców do wynajęcia.Podczas gdy firm nie ma tak wiele.
No i oczywiście będą się miotać auteczkami w te i z powrotem.

black_horse

“No i oczywiście będą się miotać auteczkami w te i z powrotem.”
Mylisz się. Tam jest ulica jednokierunkowa. Będą się miotać tylko w tę.

Renata

A rowerkowi będą wdychać wiatry auteczkowych i o to chodzi.

Arek

To się wyprowadź jest tyle “pięknych” miast

Bywalec hosteli

Bardzo dobrze że wysłali w kosmos tą starą budę ! Jeszcze z GCH to samo i będę już całkiem spokojny ! Na pohybel malkontentą !

Nie chem ale muszem

I na pohybel analfabetą

Ad

10/10 :)

treya50

om, om, malkontentom !