Budżet Obywatelski na 2020 roku. Zagłosować można elektronicznie lub w papierowej formie

Każdy, kto chciałby współdecydować o tym, na co zostaną wydane pieniądze w ramach GBO 2020, powinien wziąć udział w głosowaniu. Tym razem odbędzie się ono między 2 a 23 września.

Do głosowania skierowano 145 projektów zaproponowanych przez mieszkańców – w tym 140 zadań dzielnicowych (wśród nich są propozycje z wszystkich 21 gliwickich dzielnic) i 5 zadań ogólnomiejskich (ten rodzaj zadań pojawił się po raz pierwszy).

Każdy mieszkaniec Gliwic będzie mógł oddać maksymalnie dwa głosy, w tym jeden głos na projekt w dowolnej dzielnicy i jeden głos na projekt ogólnomiejski – na dwóch oddzielnych formularzach do głosowania.

REKLAMA

W jaki sposób zagłosować

Głosować będzie można albo w formie elektronicznej (na e-formularzach aktywnych od 2 września od godz. 8:00 do 23 września do godz. 20:00 na stronie miasta w zakładce „Gliwicki Budżet Obywatelski”), albo w formie papierowej – na formularzach dostępnych od 2 do 23 września w ponad dwudziestu punktach konsultacyjnych zlokalizowanych w różnych częściach miasta (Wykaz punktów konsultacyjnych) bądź pobranych w tym czasie – i wydrukowanych – ze strony miasta.

W przypadku głosowania elektronicznego potwierdzenie oddania głosu nastąpi poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego przesłanego na adres e-mail (zatwierdzenie będzie odrębne dla każdego z formularzy). Jeden adres e-mail będzie mógł zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu przez jednego uprawnionego!

W przypadku głosowania w formie papierowej głos będzie można oddać w punktach konsultacyjnych w godzinach ich otwarcia (za dzień oddania głosu przyjmuje się dzień złożenia wypełnionego formularza bezpośrednio w punkcie konsultacyjnym) lub listownie, przesyłając wypełniony formularz na adres Urzędu Miejskiego (ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice). O fakcie oddania głosu w terminie decyduje data jego doręczenia przez operatora pocztowego do magistratu.

Osoby, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia oddanie głosu, będą mogły wziąć udział w głosowaniu za pośrednictwem konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21, w godzinach urzędowania (za okazaniem dokumentu potwierdzającego dane osobowe).

W trakcie całego głosowania na stronie internetowej miasta będzie udostępniana na bieżąco aktualna liczba oddanych głosów. Wyniki poznamy do 23 października.

Podczas ustalania wyników głosowania będą brane pod uwagę projekty, które uzyskały poparcie co najmniej 30 głosujących – w przypadku projektów dzielnicowych oraz 500 głosujących – w przypadku projektów ogólnomiejskich.

Najbardziej aktywne dzielnice będą miały szansę na finansowy bonus, czyli środki z tzw. puli dla aktywnych. Listę projektów, na które można oddać głos, znajdziemy tutaj: Budżet Obywatelski 2020.

(żms)/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krzysztof

zadania wchodzące w zadania UM jest przekierowane na BO to jest chore i mało zrozumiałe,ale ciemny lud myśli że to jest ich inicjatywa-sprawdziłem te zadania na stronie urzędu i jak co roku mieszkańcy są nabijani w butelkę a frankiewicz się cieszy , bo jak opisuje siebie w gazetach jest wspaniałym gospodarzem i dalej łże kandydat na senatora ze złodziejskiej PO

:)

W BO bez zmian, w dalszym ciągu obowiązki Miasta są spychane do symbolicznej kasy dysponowanej przez mieszkańców. Tylko z jakiego powodu w propozycjach nie ma renowacji przydrożnych kapliczek i krzyży? To przecież idealne obiekty do głosowania przez lokalne społeczności, czy zechcą dostępną im pulę przeznaczyć np. na bilety do teatru czy jednak na tak ważną w ich życiu kapliczkę.

ja234

Eeeee tam, znowu ściemniają urzędasy.Potem oczywiście powiedzą, nie da się.Poza tym, ponoć oszczędzają, więc po co ten cyrk z budżetem obywatelskim, by potem powiedzieć NIE?Masakra.Porażka.(1037)

Laszlo_egesz

Może dzięki GBO uda się uratować kolejne kapliczki przed zgubnymi wpływami współczesnych ideologii.

Imiu

dewotka / dewota chodził/a i nagabywał/a ludzi po dzielnicach więc nie dziwota.
Możliwe że poplecznik/a tego co zgarnia kaskę albo sam właściciel.
Bojków otrzyma teraz przedrostek Świnty ale inne dzielnice też chco.

Sg

Dobrze by było na wymiane nawierzchni chodnika wzdłuż ulicy mastalerza i udzieli

4WD

Czegoś tu nie rozumiem. Całe miasto powinno być “projektowane” przez mieszkańców a nie jakieś tam sralnie dla psów.

pińset pińset uber alles

Może jakiś lepsza limuzyna dla francy? Przecież w warszafce nie może wyjść na biednego wieśniaka z prowincji. Musimy być godnie reprezentowani!

No i awionetka, bo jak sprawa przyschnie to w razie korków szybciej będzie samolotem. Wszak po coś to lotnisko jest, a nie żeby prole się na nim wylegiwały.