Ciężkie pobicie przy ulicy Bł. Czesława. Na moście w centrum Gliwic lądował śmigłowiec LPR

Na klatce schodowej kamienicy w rejonie ul. Bł. Czesława świadkowie zauważyli pobitego, nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci, którzy natychmiast przybyli na miejsce, rozpoczęli reanimację. Lotniczym pogotowiem ratunkowym nieprzytomny został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali.

 
Poszkodowanego ujawniono we wtorek około godziny 14.40.

Na miejsce przyjechał prokurator oraz policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Szybko ustalono tożsamość pobitego, to 38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Kryminalni z III komisariatu zatrzymali już podejrzanego o dokonanie przestępstwa 42-letniego mieszkańca Gliwic. Trafił on do policyjnego aresztu. O jego najbliższych losach zdecydują teraz prokurator i sąd

– dodaje Słomski.

Lądowanie helikoptera LPR na moście w ciągu ulicy Wrocławskiej spowodowało spore utrudnienia w ruchu pojazdów w centrum – samochody oraz autobusy musiały pojechać objazdową drogą. Komunikacja miejska na normalne, rozkładowe trasy wróciła około 16:45.

(żms)/KMP Gliwice
fot. Bartek Jóźwiak/Gliwice na sygnale (FB)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ostatni Sprawiedliwy

@aberracja. W jednym komentarzu obraziłeś pilota helikoptera, wykazałeś się (wg własnego uznania) większymi kwalifikacjami niż dyspozytor i służby ratownicze. A mogłeś zamilknąć.

aberracja

Zadałem konkretne pytanie, ty zaś uważasz, że ludzie z kwalifikacjami nie popełniają nigdy żadnych błędów i nie wolno ich krytykować, reprezentujesz mentalność niewolnika.

Ostatni Sprawiedliwy

Są pytania których nie trzeba zadawać a tylko przeanalizować fakty. Pomogę ci. Lądujący helikopter na wiadukcie nad DTŚ-ką w godzinach największego ruchu byłby dodatkowym zagrożeniem. Odwrócenie uwagi kierowców, zagapienie się a jeszcze dodatkowe wzbudzanie tumanów kurzu przy podchodzeniu do lądowania i starcie. Dziki parking – może jest pełny o tej godzinie, dlatego nie może wylądować tam helikopter. Takie to trudne? PS reprezentujesz pewną grupę na dziewiątą literę alfabetu.

aberracja

Lądujący helikopter na jednej z głównych ulic miasta Wrocławskiej w godzinach największego ruchu nie jest dodatkowym zagrożeniem, nie powoduje odwrócenia uwagi oraz tumanów kurzu bo ul. Wrocławska jest myta codziennie przez panie sprzątające. Fakty są takie że przechodzę obok dzikiego parkingu dość często o różnych godzinach i zawsze jest całkowicie pusty bo samochody są zaparkowane na parkingu obok tuż przy samym Centrum Nowych Technologi i prawie nikt nie wie jak tam dojechać i nie wiedzą tego oczywiście profesjonalne kompetentne służby, bo poco bo tak jak ty reprezentują pewną grupę na kilka liter alfabetu.

Ratownik 14

Ostateczne zdanie o tym gdzie i czy wyląduje zależy TYLKO od pilota HEMS. A Tobie nic do tego specjalisto wychowany na amerykańskich filmach

aberracja

Dzięki, że potwierdzasz to co napisałem na temat pilota a że amerykanie kręcą jakieś filmy to tego nawet nie wiem ale jak wnioskuję z twojej wypowiedzi ty jesteś większym specjalistą ode mnie w tej dziedzinie amerykańskich filmów.

aberracja

Przy poprzednim wydarzeniu pilot helikoptera krążył nad całą dzielnicą szukając miejsca do lądowania i widać było że nie jest zbyt zorientowany w topografii miasta, krążył również nad DTŚ i wszędzie powodował odwrócenie uwagi, a tak zwany dziki parking oddzielony jest od DTŚ wysokim ekranem dźwiękochłonnym, który doskonale ogranicza podmuchy i wzbijanie się kurzu jak również widoczność powodującą odwrócenie uwagi.

aberracja

A swoją drogą kiedy budowano nową Stację Pogotowia Ratunkowego argumentowano, że to znakomita lokalizacja przy przyszłej DTŚ umożliwiająca szybki dojazd do każdej dzielnicy miasta, a więc dlaczego dachu znajdującego się tam budynku bądź placu obok nie przystosowano jako lądowiska dla helikoptera bo to by była najlepsza dla niego lokalizacja i nie oznaczono wielką literą H, w końcu pracowali nad tym ludzie z kwalifikacjami, czyż nie ?

Eurovolksdeutsch

Właśnie, ciekawe czy stacja pogotowia została wybudowana zgodnie ze wszystkimi dyrektywami UE ?

Eddi

Ty też!

Marta

obok jest baza karetek

Informacja Turystyczna

Ale to był VIP.
Dlatego mu się kilka tysięcy ekstra należy.

aberracja

Gdzie Bł. Czesława a gdzie most na Wrocławskiej, dlaczego śmigłowiec nie wylądował na wiadukcie nad DTŚ pomiędzy ul. Robotniczą i Franciszkańską lub na tzw dzikim parkingu przy Centrum Nowych Technologii, czyżby solidna trylinka nie mogła wytrzymać ciężaru lekkiego helikoptera ? Ponoć polski pilot to poleci nawet na wrotach od stodoły ale ci pilotujący helikoptery nie myślą chyba za bardzo logicznie.

DDDddd

“wrotach” lol :D to chyba od komnaty siennej a nie od stodoły :D :D :D

aberracja

Znajomy rolnik używa terminu wrota mówiąc o stodole, no ale skoro wiesz lepiej to nie będę się kłócił.

lolo

No wlasnie, dlaczego ofiare podejmowano z mostu na Wroclawskiej, zamiast np. z placu przed Hala Arena?

Xcv

Ponoć rozpatrywano wiele wersji przechodniów, ale pilot się wkur…l i wylądował tam gdzie jego zdaniem było optymalnie

Informacja Turystyczna

Albo tam gdzie lądowanie mają świeżo przećwiczone.

aberracja

Teraz to już szkodliwy nawyk.

Blackprincess

Śmieszne.. Znaleźli go na Czesława ale helikopter wylądował na wrocławskiej..

ŚlepaWrona

Najlepsza jest gliwicka Cyganeria. Wszystko potrafią.

Xx

Mogli wylądować na pl. Krakowskim, albo obok Areny, no ale trzeba było popisać się polską głupotą i w szczycie zablokować jedną z głównych ulic paraliżując miasto z powodu żula obitego przez innego żula. Ciekawe, czy z bł. Czesława to lektyką donieśli owego panicza do śmigłowca? Totalny kretynizm służb!!!

Informacja Turystyczna

Zwłaszcza, że kościół blisko, a wino mszalne dokonałoby zapewne cudownego ocucenia.

Miki

Co by nie mówić to lepszego miejsca do lądowania niż wiadukt na wrocławskiej chyba nie mógł wybrać.
Pytanie do fachowców: jakie miejsce obiekt drogowy lub ulica położona w bliskiej odległości od Czesława jest bardziej obciążona ruchem niż wrocławska,???

fvvf

A gdzie straż pożarna. Oni tak lubią w 8 wozów zajechać i blokować pół miasta.

aberracja

Przyczyna jest prozaiczna, strażak musi zaliczyć odpowiednią ilość wyjazdów bojowych aby mógł odejść na wcześniejszą emeryturę.

Niepilot

O matulu….. Aberracjo – tyś jest jak moja żona….. ona też uwielbia się uzewnętrzniać nad rzeczami minionymi, na które nie mamy już wpływu… No i masz czas od 9.07 do 12.15 na czcze, nic nikomu nie dające kłótnie w Internetach… Jak nic, musisz być moją żoną….i to w czasach kiedy była w ciąży…

Lolek

Kuzyn dziś zmarł w szpitalu !

Neptunder

Nie rozumiem tej glupia dyskusji miedzy forumowiczami podpisujacych sie Ostatnim Sprawiedliwym i aberracja ,
tam gdzie wyladuje helikopter HEMS decyduje pilot, inna sprawa jest wychowanie kierowcow, oni maja prawo do kierowania
pojazdem mechanicznym a nie do gapiostwa,ktore utrudnia akcje ratownicza .
Na Zachodzie Europy za gapiostwo i filmowanie wypadkow a takze akcji ratowniczych , mozna byc “zaproszonym” nawet do
sadu.
Kolejna sprawa jest to czy Gliwice to bezpieczne miasto , od tego trzeba zaczac .
Dobrej Nocy zycze.

aberracja

Bo jesteś małorozumny.

Fiku Miku

@Neptunder. **** zacznij używać polskich znaków diakrytycznych, bez nich ta wypowiedź zmienia znaczenie.

Hans

Neptuder dobrze napisał, ale masz rację – brak tzw. “ogonków” robi naprawdę dużą różnicę. “Mozna byc zaproszonym nawet do sadu” :) Do sadu z jabłkami :) Akurat tutaj różnica jest dosyć łagodna. Jednak przy “zrobić komuś łaskę” a “zrobic komus laske” różnica jest już mocno odczuwalna hahaha :)

Włacha

Takie posty powinny być kasowane. Czytać się tego nie da.

BlackPrincess

Nie tylko w Gliwicach są takie sytuacje więc nie rozumiem wypowiedzi..

Lolek

Jakie to ma znaczenie gdzie ładuje śmigłowiec ? Kiedy chodzi o życie człowieka ! Tak się składa ze to Mój kuzyn Lerzal nie przytomny i pobity wiec nie życzę nikomu tego a zbędne komentarze są tu nie potrzebne .!

Informacja Turystyczna

Patrząc na pisownię aż chce się skomentować.

Tysia

Slusznie