Co w weekend grają w gliwickim Teatrze Miejskim? Są propozycje dla starszych i młodszych widzów

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie weekendu z kulturą, gliwicki Teatr Miejski ma kolejne propozycje. Dorośli mogą wybrać się na spektakl „Dobra Rodzina”, a młodsi widzowie na „Przygody Tomka Sawyera”.

 
Na przedstawienia, które wystawione zostaną między 1 a 3 marca, są jeszcze bilety. Cały repertuar można sprawdzić na stronie teatr.gliwice.pl.

Dla dorosłych:

„Dobra rodzina”: Krakowska pisarka Małgorzata powraca do rodzinnego domu w Gliwicach. Mieszka w nim jej matka Jadwiga, schorowana i złośliwa starsza pani, która nadużywa leków i fatalnie traktuje swoją opiekunkę. Dawniej bogaty, dziś zubożały dom zaczyna popadać w ruinę. Pilnie potrzebne są pieniądze i… nowy mąż dla Małgorzaty. Wśród wielu zabawnych rodzinnych kłótni znajdziecie też wspomnienia dawnych Gliwic i miłość jak z tureckiego serialu.


Bilety: https://teatr.gliwice.pl/spektakl/dobra-rodzina/

Dla dzieci:

„Przygody Tomka Sawyera” (8+): Tomek Sawyer i Huckelberry Finn to dwóch najlepszych kumpli w światowej literaturze dziecięcej. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Gliwicki teatr zaprasza do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy może zostać kapitanem parowca na Missisipi. Spektakl aż kipi od wartkiej akcji, niebanalnych kreacji, scen tanecznych i wpadających w ucho piosenek. Widzów zaskoczą i zachwycą także cięte dialogi i niezwykle ciekawe rozwiązania scenograficzne.

Bilety: https://teatr.gliwice.pl/spektakl/przygody-tomka-sawyera/

(żms)/UM Gliwice