Co z otwarciem gliwickich przedszkoli i żłobków? Rzecznik nie pozostawia wątpliwości

fot. arch. 24gliwice

Gliwice nie otworzą przedszkoli i żłobków 6 maja – dowiadujemy się w magistracie. Po deklaracji premiera, że samorządy będą mogły od przyszłej środy otworzyć przedszkola i żłobki, wielu rodziców zastanawia się jaka będzie w tej sprawie decyzja władz miasta.

Mamy do czynienia jedynie z deklaracją z konferencji prasowej, bez oparcia w przepisach (rozporządzaniach). Otrzymaliśmy wytyczne w formie niepodpisanej ulotki, dotyczące organizacji opieki w żłobkach i przedszkolach. W tej chwili dyrektorzy placówek analizują możliwość zastosowania sugerowanych rozwiązań. Pewne jest, że nie wszystkie obiekty będą w stanie się do nich dostosować z uwagi na warunki lokalowe i logistyczne – m. in. przygotowanie posiłków, odbiór dzieci bez wpuszczania rodziców do szatni, stosowanie zasad bezpieczeństwa – mówi rzecznik prezydenta miasta, Łukasz Oryszczak.

W najbliższych dniach dyrektorzy żłobków i przedszkoli będą kontaktować się z rodzicami swoich podopiecznych i sprawdzać, ilu z nich jest zainteresowanych posłaniem dzieci do placówek.

Decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli zapadnie po konsultacjach z rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi, w ścisłej współpracy z sanepidem.


Będziemy sprawdzać również, czy decyzja o ewentualnym otwarciu przedszkoli i żłobków, nie pozbawi prawa do płatnej opieki osób, które nie będą chciały wysłać swoich dzieci do placówek – zapewnia Oryszczak.

(red.)
fot. arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan

To Pan Prezydent nie może mówić tylko rzecznik. W innych miastach to prezydenci komunikują się z mieszkańcami.

Niestety

A co innego można oczekiwać?

Laszlo_egesz

Rzecznik od tego jest.

JAś

U nas nie ma prezydenta od wyborów

Skrupulatny

Wcześniej też nie było

Skrupulatniejszy

Po wyborach miał być, więc dlaczego go nie ma ?

Nick

I słusznie zachorowalność na Covid 19 w górę a proponuje się otwarcie przedszkoli i żłobków ,czego to się nie robi dla kasy nawet kosztem dzieciaczków i ich rodzin,jeszcze na to za wcześnie.

Tymon

Chciały być samorządy samorządne to niech podejmują decyzję, a nie zasłaniają i czekają na nie wiadomo co. Jak ludzie nie zaczną pracować to kasy z podatków nie będzie. Z drugiej strony na nasze szczęście jako zadupia Europy, teraz naszym głównym zmartwieniem jest gospodarka, więc troszkę odwagi Panowie urzędnicy.

gość

Proponuję palnąć się niektórym w puste łby. Jakby jeden z drugim poleżeli pod respiratorami w szpitalu inaczej by śpiewali. W przedszkolach, szkołach, żłobkach pracują ludzie odpowiedzialni i dbający o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Dlatego zastanówcie się czasem, co piszecie. Warto pomyśleć samodzielnie, a nie czytać bajki.

Laszlo_egesz

Gość, choć świnia ma swoje prawa. Ty wykorzystałeś wszystkie zaspamowując forum jednym i tym samym zdaniem.

Laszlo_egesz

Oczekiwałbym, żeby przedszkola zostały otwarte. Dopiero teraz wielu rodziców mogło docenić jak ważne są przedszkola. Widzę po mojej wnuczce.

Laszlo_egesz

Mam nieodparte wrażenie, że będąc tylko “gościem”, korzystającym z gościnności gospodarza masz ograniczony pogląd na rzeczywistość.

Oburzony

Może czas poświęcić wnuczce.

prawda

Wiem więcej od ciebie człowieku, bo w odróżnieniu od ciebie bardzo dużo czytam.

obserwator

Oczekiwać sobie człowieku możesz zajmij się wnukami w domu.

aga

Sądząc po tym co Pani pisze, jest Pani osobą starszą. Nie boi się Pani, że wnuczka po pobycie w przedszkolu o zarazi Panią ?

Oburzony

Totalna opozycja równa się totalna głupota.Nie otworzą placówek bo nie ,bo to PIS powiedział.Chorzy ludzie z nienawiści.Jak można było na takich antyspołeczników głosować.Wyrosła nam w Gliwicach dynastia cwaniaków i będą sobie władzę przekazywać z pokolenia na pokolenie a wam mieszkańcy nic do tego

polop

Czy wszystko wam musi podpowiadać rząd, sami nic nie potraficie zdziałać??? przecież od dawna było wiadome, że kiedyś trzeba będzie otworzyć żłobki i przedszkola, trzeba było się do tego przygotować a nie czekać na rząd.

przedszkolak

Cnotliwy gościu przestań się tutaj wymęczać, naprawdę:)

Pis.wirus

Warszawa robi testy na ludziach. Nawet w najgorszych snach tego nam się nie śniło.
Jak można najmłodszych pchać w objęcia choroby?

czes

wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że pierwsza fala epidemii już minęła.

W obostrzeniach nie chodziło o to, żebyś ty, czy ja, czy nasze bombelki się nie zaraziły, a żeby nie było zapaści służby zdrowia.
Jak lekarze i pielęgniarki są w kwarantannie, to nie leczą. Wtedy też ludzie umierają na złamanie nogi, cukrzyce i zawały bo nie ma ich kto leczyć. Co aktualnie ma miejsce we Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Francji, Belgii i USA.

4114

Czy te pisie k potrafią coś dobrze zrobić??????????? Deklaracja z konferencji prasowej, bez oparcia w przepisach (rozporządzaniach) – wytyczne w formie niepodpisanej ulotki, dotyczące organizacji opieki w żłobkach i przedszkolach!!!!!!!

AndrzejD

@4114
Odpowiadam: PIS-ie k. potrafią dobrze łamać prawo i kłamać

przedszkolak

A andrzejD jeszcze lepiej pie***lić ;)

parKing

A najlepiej manipulować.

Obserwujący

Najlepiej im wychodzi niszczenie wszystkiego, czego się tkną.Pod pozorem “reformowania” tudzież “zmiany”.

Wuj Tarabuk

Może pracownikom miejskich żłobków i przedszkoli jest miło posiedzieć w domku za wpływającą regularnie pensję i czekać aż wirus zniknie. Ale ludzie muszą pracować i coś z tymi dzieciakami zrobić. Co to za problem opracować procedury funkcjonowania przedszkola? Cała armia urzędników przy ulicy Zwycięstwa 21 nie przepracowuje się ostatnio.

przedszkolak

Kolego Oryszczak najpierw próbował Pan zablokować nam dostęp do wolnych wyborów, a teraz próbuje nam przedszkolakom i żłobkowym zablokować przedszkola, kiedy nareszcie i moi rodzice tez rozpoczynają znowu pracke na nasze papu. Ja rozumiem, że górna polka magistracka musi słuchać franka senatora przy kopertach Grodzkiego, ale Pan zanim jako p rzecznik nam coś walnie, to powinien najpierw choć trochę pomyśleć;)

fakty

Jak epidemia minie.

Obserwujący

Bombelki do przedszkoli a rodzice do pracki.Starczy już tego obijania się na pisiowskim “zasiłku opekuńczym”.
Póki jeszcze macie prackę.

Wujek dobra rada

To może eis podejmiesz opieki nad przedszkolakami, a rodzice pójdą wtedy spokojnie do pracy…,pomysł ze niektórzy nie maja z kim dziecka zostawić, piszesz o obijaniu się?, tzn ze nie masz pojęcia co to znaczy opieka nad 3-4 latkiem w zasadzie cały dzień…Następnym razem pomysł,zanim zaczniesz tutaj brednie wypisywać

Obserwujący

Jak się ma/chciało mieć, bombelka to trzeba się nim męczyć.Zawsze można nie mieć bombelka.Jest sporo, obojga, rodziców siedzących w domu.
Taki przywilej rodzica,podejrzewam,że większość rodziców ma już serdecznie dość swojego kochanego, rozwydrzonego, dzikiego, chowanego bombelka.

Pimpuś

Najwyraźniej Ty byłeś takim rozwydrzonym, dzikim bombelkiem i starzy jak przetrzeźwieli szybko oddali Cię do sierocińca. Stąd takie negatywne nastawienie do świata, auteczek no i dzieci.

Antek

Moj syn ma autyzm (nie z wyboru jak dla ciebie) ma wszystkie zajecia odwołane z wwr(wczesnego wspomagania rozwoju) męczyli to sie rodzice z tobą. Pozdrawiam….

gość

Panie Antku podziwiam Pana, dużo zdrowia dla Pana i małego. Pozdrawiam

gość

No właśnie zgadzam się, niektórzy są nieodpowiedzialni. Naraziliby dzieci nie mówiąc o sobie.