Wypłacił z konta ćwierć miliona złotych, włożył do reklamówek i oddał… złodziejom


70-letni mężczyzna zgłosił się na policję, informując, że w minionym tygodniu stracił oszczędności życia. Jak się okazuje, to kolejna ofiara oszustów działających metodą „na policjanta” i „na prokuratora”.

W dalszym ciągu przestrzegamy przed coraz nowszymi grupami oszustów, przygotowującymi się do nabrania wykazujących łatwowierność mieszkańców – podkreśla podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. – W sobotę zgłoszono policji oszustwo na kwotę ponad 250 tys. zł. Gliwiczanin, przekonany, że rozmawia z policjantami i prokuratorem, wykonywał wszystkie polecenia. Wypłacił z kont oszczędnościowych ponad 250 tysięcy i pozostawił je w reklamówkach we wskazanych miejscach.

Do oszustwa metodą na “policjanta” czy “oficera CBŚP” dochodzi drogą telefoniczną. Przestępcy dzwonią na numery STACJONARNE i przedstawiają się jako funkcjonariusze prowadzący sprawę, w której okazało się, że oszczędności rozmówcy są zagrożone.


Wyłudzają w ten sposób spore środki finansowe. Ofiarami tego procederu najczęściej padają osoby starsze, ale nie tylko. Nie tak dawno temu pewne małżeństwo 50-latków przekazało fałszywym funkcjonariuszom 120 tys. złotych. Podejrzany w tej sprawie został już zatrzymany, niewykluczone są dalsze czynności policji wobec innych osób.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. px

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

Po długich wahaniach moralnych … Nie. Nie żal mi gościa ….

bywatel

smutne to, jednak sam fakt ze był w stanie dobrze zarabiac, i jeszcze lepiej odłożyć ..nasuwa mnie lęk i ole dozyje jak ja bede myslec w tym wieku. Mozliwe ze mając “szczepionke” wiedzę juz teraz -nieraz słyszane metody oszustwa.. bede mimo wszystko bardziej nieufny.

Anka

Tyle teraz się o tym mówi, gdzie on się uchował.

Ampuła

Otumanienie przekazem werbalnym, a nie pałą. Rydzyk robi to starym ludziom masowo i na co dzień. Podszywając się pod pośrednika pomiędzy człowiekiem a postaciami bajkowymi, które mogą człowiekowi dać lub załatwić coś, czego on sam nie zdoła osiągnąć.
Rydzyk na pewno szarpie złoty peniuar z wściekłości, kiedy młodzież z Niedzielnej Szkółki Medialnego Wyżymania donosi mu o takich przypadkach gładkiego złupienia 250.000 złotych z 70-latka.

Adam

Lepiej złodziejowi niż.. temu z Torunia.

Ha Ha Ha

A co za różnica, któremu złodziejowi.

Jest faja

Barany są po to żeby je strzyc.
Nie, w żadnym przypadku nie pochwalam oszustów, ale ofiara sama sobie winna, więc tak samo mi jej nie żal.

Imiu

a mógł zabić lecz otrzymał w darze tylko 250k w złotych należących do NBP.

henio

Bo ludzie nie są na bieżąco, mieszkają w środku lasu z dala od ludzi bez TV, radia ale……mają telefon!!!

Moher

Czy ktos się kiedyś zastanawiał skąd ci cwaniacy wiedzą ze ktoś ma tyle kasy. Bo to nie jest przypadek…

jerzy

Tyle się mówi , tyle się pisze a durni ludzie nadal dają się nabierać . Mam 80 lat i wcale nie żałuję tych ludzi . Jakżeś durny , to masz to co chciałeś .

BRAWO ZLODZIEJE

brawo zlodzieje jestescie wielcy tak trzymac ilez mozna tlumaczyc tym moherom NO ILE ?

jarek

o, kolejny biedny emeryt, co to nie ma na lekarstwa

Zeflik

Załóżmy , że ten człowiek nie ma radia , telewizora , internetu , ale gdyby chodził do kościoła , to już od kilku lat we WSZYSTKICH kościołach w ogłoszeniach parafialnych księża często przestrzegają wszystkich przed oszustami wyłudzającymi pieniądze tzw. metodą na wnuczka . Tak czy inaczej , szkoda tego człowieka / oczywiście jeśli z tym wyłudzeniem to jest prawda , mam mieszane uczucia / .

Beton

Załóżmy raczej, że ma on tylko jedną stację radiową i telewizyjną. Są to programy nadawane z Torunia, gdzie ludzie do wyłudzeń zdążyli już przywyknąć i w formie dobrowolnych danin często sami tym wyłudzeniom się poddają.

babcia .

Tak się akurat skład , że ta stacja z Torunia jak żadna inna , bardzo często informuje i przestrzega o oszustach działających metodą na wnuczka , wiedząc że to właśnie osoby starsze są ich najliczniejszymi odbiorcami .

Zdzisława Niepiernik

W tym co napisałeś, znajduje się klucz do rozwiązania zagadki. Oni (on i jemu podobni) CHODZĄ do kościoła, natomiast absolutnie nie słuchają, co się tam do nich mówi.

Zeflik

Poważnie to są oszczędności życia ludzi? Przykre. Jak nie mam tyle w tydzień to nie wiem jak przeżyć…