Czy szybkie pożyczki pomogą w rosnących ratach kredytów?

Nawet o 1000 zł wzrosła rata kredytu hipotecznego dla osoby, która zaciągnęła kredyt w wysokości 300 000 zł w październiku 2021. Rosnące raty kredytów gotówkowych mocno nadwyrężają domowe budżety, które i tak trudno spiąć w obliczu rosnącej inflacji. Czy szybkie pożyczki na dowód, to dobre rozwiązanie na podreparowanie domowych wydatków?

 

Skutki inflacji dla portfela gospodarstw domowych

Według GUS w Polsce inflacja w kwietniu 2022 roku w porównaniu do roku 2022 wynosiła 12,4 %. Wysoka inflacja niesie ze sobą kilka skutków, które niekorzystnie odbijają się na domowym budżecie:

  • spadek siły nabywczej pieniądza – za tą sama kwotę kupimy realnie mniej dóbr i usług niż przed rokiem,
  • mniejsza siła nabywcza pieniądza zjada nasze oszczędności,
  • w walce z inflacją Rada Polityki Pieniężnej podnosi stopy procentowe, które automatycznie przekładają się na wzrost rat kredytów.

W obliczu trudności z jakimi borykają się gospodarstwa domowe w bieżącym regulowaniu zobowiązań pojawia się potrzeba poszukiwania dodatkowych sposobów na finansowanie potrzeb. Czy pożyczki na dowód to dobre rozwiązanie?

Czym jest pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to produkt regulowany Kodeksem Cywilnym. W myśl artykułu 720 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego pożyczkę można zaciągnąć na podstawie umowy, w której ,, dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości”. Pożyczkę może udzielić osoba fizyczna lub firma specjalizująca się w udzielaniu finansowania. Pożyczki do wysokości 1000 zł nie muszą mieć formy pisemnej umowy.

W przypadku pożyczek na dowód jest to produkt udzielany przez firmę pożyczkową na podstawie umowy, w której konsument zobowiązuje się do oddania określanej kwoty pieniędzy wraz z wynagrodzeniem dla firmy pożyczkowej za finansowanie. Pożyczki udzielane są na podstawie zdolności płatniczej oraz weryfikacji tożsamości. Weryfikacja tożsamości odbywa się na podstawie przedstawienia przez konsumenta dowodu osobistego.

Jak zaciągnąć pożyczkę online?

Pożyczki online z rankingu na 7POŻYCZKI.PL można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu, skan dowodu osobistego oraz adres e-mail, numer telefonu komórkowego i rachunek w jednym z polskich banków. Po wybraniu interesującej kwoty pożyczki oraz okresu kredytowania należy złożyć wniosek o pożyczkę na dowód.

Wypełniając wniosek online o pożyczkę na dowód konsument zostanie poproszony o podanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania) oraz stanu domowych finansów (zobowiązania, dochody). Dużą zaletą pożyczek online na dowód jest to, że firmy pożyczkowe akceptują szeroki katalog uzyskiwanych dochodów (umowa o prace, umowy cywilno-prawne, dochody z najmu, świadczenia socjalne). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze przelewane są na konto konsumenta w ciągu kilku minut.

Ile kosztuje pożyczka na dowód?

Możliwość zaciągnięcia pożyczki na dowód bez wychodzenia z domu, duża akceptowalność wniosków oraz szybkie przelewy to niepodważalne atuty tego produktu. Kolejnym są promocyjne oferty pożyczek na dowód za 0 zł. Pożyczki dla nowych klientów za darmo są więc doskonałą sposobnością na podreparowanie domowego budżetu w dobie wysokiej inflacji oraz rosnących rat kredytowych.

materiał partnera