Darmowa regulacja świateł w samochodzie przed nadchodzącą zimą. W Gliwicach i Knurowie

W trzech punktach na terenie Gliwic i Knurowa można bezpłatnie wyregulować światła w aucie. Będą ku temu cztery okazje. To element kampanii „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

 
Najbliższy termin przypada jeszcze w tym miesiącu.

Policjanci z gliwickiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Gliwice wspólnie ze stacjami diagnostycznymi zapraszają wszystkich kierowców na darmowe regulacje świateł w samochodzie w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku

– dodaje Słomski.

Będzie też możliwość skonsultowania się z doświadczonym policjantem na temat nurtujących Państwa pytań z dziedziny przepisów prawa o ruchu drogowym – informuje oficer prasowy.

Poniżej lista stacji, które przystąpiły do akcji (być może lista ta jeszcze się poszerzy):

  • Okręgowa Stacja Kontroli KreG Knurów ul. Szpitalna 44,
  • Stacja Kontroli Pojazdów Ponicki Diagnostic Gliwice ul. Chorzowska 50d,
  • Stacja Kontroli Pojazdów Auto Moto Centrum Gliwice ul. Bardowskiego 2a (przy ul. Rybnickiej).

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
404
22/10/2021 07:54

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lepiej niech działają w terenie i wyłapują tych, którzy mają w nosie przepisy i ustawienie świateł. Przykładowo. Idzie zima i znów będzie wysyp kierowców i kierownic, którzy przy najmniejszej mgiełce włączają światła tylne przeciwmgielne. Ich wyłapujcie i uświadamiajcie mandatami i wykładami – kiedy to można te światła używać. Albo tych, którzy w swoich sprowadzanych naturalizowanych anglikach zapomnieli wymienić światła mijania oraz stacje kontroli, które podbijają przeglądy samochodom i motocyklom, które nie powinny jeździć po drogach Świadomy kierowca wie jak ma ustawione światła i sam sobie potrafi je skontrolować. Już widzę jak przyjeżdża do was dres… Czytaj więcej »

Beton
22/10/2021 12:03
Reply to  404

To ja bym jeszcze do tej listy dopisał tych którym jedno ze świateł w ogóle nie świeci i tych którzy o 6:30 rano, 17:30 po południu, lub w deszczu i we mgle jeżdżą sobie na światłach dziennych, bo przecież latem o tej porze jest dzień i nie dociera do nich, że są niewidoczni zwłaszcza od tyłu.

404
22/10/2021 14:43
Reply to  Beton

Kiedyś kierowca decydował o konieczności włączenia świateł i było dobrze. W niektórych krajach nadal tak jest. Teraz małe krzemowe móżdżki w samochodach i małe móżdżki w rządzie decydują za nas dzięki czemu ma być bezpieczniej. Efekt jest taki, że jak komuś uda się założyć spodnie na właściwą stronę to może mówić o ponadprzeciętnym rozgarnięciu.

Ad
23/10/2021 10:07
Reply to  404

Do tego wszystko zmierza, żeby wszystkim wmówić, że technologia i przepisy zapewnią kierowcom bezpieczeństwo a myślenie tylko w tym przeszkadza. Otumanionym społeczeństwem łatwiej sterować.

FAKT
22/10/2021 09:17

POLICJA niech w końcu weźmie się za łapaniem a KOCHANOWSKIEGO od ronda z Gwarków tych przypałów co jeżdżą starymi ryczacymi rypami a myśli, że Ferrari jedzie. Przecież to ma przekroczone normy decybeli i co policja glucha już jest?

Obserwując
25/10/2021 13:26

Profilaktycznie powinny być wlepiane mandaty w wysokości 5 tys złotych polskich narodowych.