Do końca życia miał zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł kompletnie pijany jadąc na skuterze


Mieszkaniec gminy Rudziniec mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, ponownie wsiadł za kierownicę skutera. 49-latek wpadł w ręce policjantów w Wielowsi.

Rzecz działa się około 20:30 na ul. Gminnej w Wielowsi. Policjanci z pyskowickiego komisariatu wracając z interwencji, z oddali spostrzegli kierującego skuterem, który utracił panowanie nad maszyną i przewrócił się na jezdnię. Stróże prawa szybko podjechali, aby zorientować się, czy motorowerzysta nie potrzebuje pomocy i natychmiast zrozumieli, w czym problem. Kierującemu nic się nie stało, natomiast jego kondycja psychofizyczna nie była dobra.

Woń alkoholu i trudności z równowagą jednoznacznie wskazywały przyczyny wywrotki, mężczyzna był kompletnie pijany.

W policyjnym systemie sprawdzono, że motorowerzysta usiadł za kierownicą skutera wbrew dożywotniemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Taką decyzję wobec niego w 2019 roku podjął sąd. Mimo że prawo jazdy zostało mu zatrzymane za jazdę po alkoholu, niczego go to nie nauczyło. Tym razem także znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2,73 promila w jego organizmie.


Mężczyzna w najbliższym czasie ponownie stanie przed sądem. Tym razem odpowie za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bzik

A tam zaraz więzienie… ma zabrane prawko na całe życie, to teraz dajmy mu zakaz na drugie życie (zawsze może zacząć nowe), a jak znów biedak wpadnie to na życie wieczne… Dajmy mu szansę na poprawę… Zdecydowanie nie jest zdrowa nasza Najjaśniejsza, skoro narzucane zakazy za niedoszłe zabójstwa ludzie mają w głebokiej… rurze wydechowej. Ale spkojnie, rachunek prawdopodobieństwa nie śpi. To tyllo kwestia czasu i ślepego losu jak przed takim “zatankowanym na full” na kolizyjnej znajdzie się synek lub córeczka jakiegoś posła.. i nagle okaże się, ze można zmienić przepisy…

pro mila

przejechał przez Wiele wsi, wiec sie położył (wraz z motorkiem) by nieco na boczku odpocząć .

Fene

Była taka sprawa w USA. Usadzili człowieka na dożywocie, bo wg sędziego nie rokował poprawy i mógł w końcu kogoś zabić.A u nas max 3 lata. Za zabicie człowieka pod wpływem… 12 lat? A czasami ułaskawienie.

antykiep

wyluzowany koleś, brawo wy :)

df

Tylko UTYLIZACJA takich stworów pozwoli bezpiecznie poruszać się po drogach.

Matylda

W Polsce powinna być kara chłosty i ciężkie pracę w kamieniołomach !! Dlaczego Polacy nie rozumieją że po pijaku się nie jeździ debilna nacja

ja234

Powinien dostać grzywnę w wysokości 100 tys.

Robert

Ludzie skuter nie jest pojazdem mechanicznym ten co to pisal niech ludzi w blad nie wprowadza odpowie za jazde po alkoholu a zakazu nie zlamal

Gliwiczanin

A czym twoim zdaniem jest

wsiór

Ja mieszkaniec gminy Rudziniec głosuję na Prawo i Sprawiedliwość więc możeta mi skoczyć.

heniek

wsioki i nie kumate to ich elektorat