Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Gliwicach i powiecie. Ile mamy w mieście aktywnych przypadków?

Liczba diagnozowanych przypadków koronawirusa w kraju z dnia na dzień robi się coraz wyższa. W ostatniej dobie wykryto ich aż 8099. Także w Gliwicach rośnie liczba zarażonych. W czwartek mamy już 52 aktywne przypadki.

Od wczoraj stwierdzono pozytywny wynik testu u kolejnych 17 osób.

Według danych prezentowanych przez gliwicki sanepid 15 października, od początku pandemii w naszym mieście wirusa SARS-COV-2 “złapało” 622 mieszkańców. Z tej liczby 555 osób uważa się za wyleczone, a 15 osób zmarło. 3 gliwiczan podlega hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 303 przebywa na kwarantannie, a 2 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym PPIS.


Sytuacja pogarsza się też w powiecie gliwickim. W ostatniej dobie wykryto tam łącznie 18 przypadków zakażenia, najwięcej w gminach Rudziniec (7) oraz Gierałtowice (4). Łącznie na terenie powiatu mamy obecnie aż 116 nosicieli wirusa. 166 mieszkańców objęto kwarantanną, a 17 przebywa w szpitalu.

W całym województwie śląskim wykryto od wczoraj 822 zakażenia.

Mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139). Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby

Na ilość zdiagnozowanych nosicieli wirusa wpływa duża liczba testów w kierunku SARS-COV-2 – minionej doby wykonano 64,5 tysiąca. Dla porównania dwa dni temu, 13 października było ich tylko 33,8 tysiąca.

(żms)
fot. px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Piotr

Beztroska suwerena?? Zamknięty dom opieki dla kobiet z upośledzeniem umysłowym. Od Marca wychodziły tylko do ogrodu, bez kontaktu z ludźmi z zewnątrz, a na teren tylko pracownicy w maskach. I nagle 30 z tych pensjonariuszek z zarazą jest. To ta cała Izolacja i maseczki okazują się nieskuteczną metodą z tego wynika.

Ad

“Beztroska suwerena??”

nie dyskutuj z nim, sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem

MaryaZMazoWsza

Ci pracownicy pewnie tak chodzili w maskach, jak sprzedawcy w licznych sklepach. Czyli pod nosem, na brodzie albo w d…

Przypadek?

Dziwnym trafem ci sprzedawcy nie chorują, mimo że przewija się przed nimi całe miasto. A tacy księża hurtowo.

Sceptykiem się urodzic

Idąc za słowami Biskupów i Księży covid to kata za złe uczynki a w szczególności rozpustne i nierządne życie. Kontakt z dziećmi wielu księży i ich nawoływania że nie ma wirusa przynosi właśnie gniew boży i sami na siebie sprowadzili kare.

Zaiste to i sprawiedliwe.

Kalinka

Ten “suweren” zrobił się już nudny.

Czesław

Ile osób choruje? Ciągle podają tylko liczbę tzw. zakażonych

Tu24

Pamiętam jak nam wmawiano,że to wybory rozszerzą pandemię. A tu listonosze żyją, kurierzy zresztą też.
Opozycja to głupki

Gliwiczanin

Ale to Pinokio mówił że wirusa nie ma i nie ma się czym przejmować ale co może powiedzieć wielokrotnie skazany mitoman

rozbawiony

eugeniesze z peło rządali wyborów na jesień bo w maju pandemia szalała na maxa

zdegustowana

przede wszystkim żądali wprowadzenia stanu wyjątkowego,ale jak ktoś czerpie informacje tylko z TVP, która podaje WYŁĄCZNIE takie wiadomości, jakie są jej wygodne, to trudno wymagać szerszych horyzontów

Rico

Oglądaj mniej tvp1 i myśl. Potem pisz.

Obserwujący

Efekty beztroski suwerena są.
#noś maseczkę

Marek

No trochę nowoczesności im się przyda. Przede wszystkim szybki internet, znajomość języków obcych (przynajmniej angielskiego) w hotelach i restauracjach. Może nauczą się, że karta wypukła nie oznacza od razu że to karta kredytowa. Może oduczą się kserować ID czy spisywać dane.

Marek

Opisałeś dokonania swojego syna. Teraz napisz coś na temat

Marek

Trafiłeś jak kulą w płot.
Myślałem,że wiesz co piszesz a tymczasem tylko starasz się trafić. Znamienne…..

Tolik

Po pierwsze już dawno nie używamy paszportu tylko dowodu. Po drugie- Hotel Pullman. Co do języków-pogadaliby z nim o warunkach zakwaterowania-parking,śniadanie itp.
Od razu widać,że nigdzie nie bywasz. Czyli typowy napływowiec zza Buga.

Laszlo_egesz

W SP12 stwierdzono koronkę u jednego z nauczycieli. Z tego, co wiem nadzór kwarantanny objął uczniów łącznie 6 klas. Licząc po 25 osób w klasie wychodzi na to, że w areszcie domowym zostało uwięzionych conajmniej 500 osób.

Imiu

Gliwice to aktywne miasto;-D

Sceptykiem się urodzic

Szanowni Państwo. Dlaczego nie wprowadzić rejestracji osób które nie stosują się do zaleceń epidemiologicznych bo ich przekonaniu nie ma covid i jest to wymysł czy też największe kłamstwo 21 wieku. Proponuję wprowadzenie rejestru osób które nie szczepią swoich dzieci, siebie na choroby typu ospa czy też nie stosują się do zasad epidemiologicznych związanych z covid. Osoby te w przypadku gdy zachorują na ww choroby w tym wyimaginowany covid samodzielnie poprzez prywatną służbę zdrowia będą się leczyły płacąc pełne koszty wynikające z z ich leczenia. Także osoby które doznają uszczerbku na zdrowiu wynikającym z ich decyzji będą mogły się domagać odszkodowania.… Czytaj więcej »

Pasażer

A ja proponuję aby w przypadku gdy Twoje dziecko zachoruje lub dozna jakichś komplikacji z powodu szczepienia, abyś leczył(a) je na własny koszt. Pasuje Ci to ?

Co się tyczy organów w pełni się z Tobą zgadzam.