Dwa budynki mieszkalne przy alei Przyjaźni, łącznie 61 mieszkań. Są już wizualizacje i szczegóły inwestycji

Pojawiły się wizualizacje nowej inwestycji mieszkaniowej, która planowana jest na zbiegu alei Przyjaźni i ul. Moniuszki. W miejscu dawnej mleczarni powstaną dwa budynki, w których znajdzie się łącznie 61 lokali.

 
Inwestorem jest spółka Marel sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Lutyckiej w Gliwicach. Nazwa przedsięwzięcia to Moniuszki13/M13.

M13 to dwa, połączone balkonami, nowoczesne budynki wielorodzinne ze wspólną halą garażową, ale osobnymi klatkami wejściowymi. W projekcie wykorzystano wysokiej jakości materiały budowlane i nowoczesne technologie. Zadbano o eleganckie wykończenie elewacji oraz estetykę części wspólnych. Wewnątrz budynku znajdziesz cichobieżne windy, dzięki którym nie musisz wnosić samodzielnie na piętra ciężkich zakupów, roweru czy dziecięcego wózka – czytamy w opisie na stronie.

Lokale, jakie znajdą się w planowanych budynkach, mają mieć powierzchnię od 25 do 120 m2. Budynki mają być połączone balkonami, a także wspólną halą garażową z 74 miejscami postojowymi.

Przewidziano tam 10 boksów rowerowych i 35 komórek lokatorskich. Mieszkania będą wyposażone w ogródki, balkony lub tarasy. Jak wynika ze strony inwestycji, apartamentowce będą mieć mieszkania od 1 do 4 pokoi.

Pozwolenie na budowę wydane zostało 10 marca br. Oprócz wspomnianych budynków przewiduje ono zagospodarowanie terenu obejmujące infrastrukturę techniczną i towarzyszącą: dojścia i dojazdy, obiekty małej architektury, przyłącza: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, wody, instalacje w gruncie: kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczną oraz kanalizacji kablowej.

Spora zmiana w centrum Gliwic

Przypomnijmy, że wcześniej na zbiegu alei Przyjaźni i ulicy Moniuszki mieściły się zabudowania po hurtowni produktów spożywczych, gdzie działał także pub Mleczarnia (później zmieniał on nazwy). Już latem, rok temu wiadomo było, że obiekt czeka rozbiórka – pozwolenie na wyburzenie wydano jeszcze w lutym 2022 roku. Więcej informacji na ten temat, a także zdjęcia wyburzonego obiektu (oraz z rozbiórki) można znaleźć w artykule ze stycznia br.:

Duże zmiany przy alei Przyjaźni. Trwają prace rozbiórkowe, zamiast hurtowni i PUB-u będzie mieszkaniówka (zdjęcia)

(żms)
wiz. Moniuszki13.pl

19 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze