Dwie oferty w przetargu na budowę szaletu w parku Chrobrego. Jest szansa na wyłonienie wykonawcy

wizualizcja/grafika 24GLIWICE

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na terenie parku Chrobrego powstanie samoobsługowa toaleta. Do przetargu na to zadanie wpłynęły oferty dwóch firm. Obie mieszczą się w założonym na ten cel budżecie, który wynosi 447 tys. zł.

Złożone oferty przewidują wydanie kwoty nieco niższej, bo około 340 tys. złotych. W tej cenie ma zamknąć się budowa obiektu kontenerowego posiadającego trzy kabiny – dla kobiet, mężczyzn i niepełnosprawnych (a także osób z małymi dziećmi) – oraz pomieszczenie dla obsługi technicznej.

Zgodnie z załączoną do ogłoszenia o przetargu dokumentacją, toaleta będzie miała niespełna 16 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Na jej wyposażeniu, oprócz urządzeń sanitarnych, znajdzie się m.in. elektroniczny ogranicznik czasu przebywania w toalecie oraz nadajnik GSM z powiadomieniami SMS, które zostaną wysłane do operatora szaletu w przypadku uruchomienia alarmu pożarowego, wezwania pomocy oraz przy braku zasilania toalety. Z zewnątrz budynek będzie obity lakierowanymi deskami z drewna egzotycznego, co ma nawiązywać do istniejących na terenie parku Chrobrego elementów małej architektury.


W odpowiedzi na ogłoszone przez MZUK zamówienie publiczne zgłosiły się dwie firmy – Budotechnika z Pilchowic proponuje wykonanie zlecenia za 339,5 tys. złotych, a spółka Hamster Polska z Rybnika za blisko 343 tys. zł. Drugi z oferentów przewiduje dłuższy, bo 5-letni okres gwarancji na oddany do użytku budynek.

Firma Hamster Polska wybudowała na terenie Gliwic dwie toalety publiczne – przy ulicach Jana Pawła II oraz Poniatowskiego. Wówczas miasto zapłaciło za oba obiekty około 350 tys. złotych.

Budotechnika również wykonała podobne zlecenie dla miasta – za 233 tys. złotych kilka lat wcześniej zrealizowała samoobsługowy szalet na terenie Radiostacji.

Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, w zależności od wybranej oferty, toaleta pojawi się w miejscu docelowym na początku lub pod koniec października.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Polskie hieny

Za taką kasę to można dom postawić.

Imiu

a w Gliwicach Kibel który po roku jest do wyburzenia.
Przyszłość jest TU.

:)

Tak poza trybem cenowym, to w którym gliwickim parku, albo na placu zabaw jest toaleta??? Z jakiego powodu akurat w tym jednym miejscu jest takie ciśnienie na cywilizację. Przecież niedaleko jest słynna hala, a w niej prawie nieużywane toalety…

Kant

Ktoś nakręcił paranoję i ktoś się wkręcił. Toalety są też na lodowisku, OSiR, OS Polibudy, w klubach studenckich Piast, Kropka, Rzepicha…(śmiech), na stołówce akademickiej, w Mrowisku. To kiedy szalet za pół bani na każdym skwerze, parku, placyku z huśtawką? Nie wolno dyskryminować żadnego dziecka i dorosłego!

LOL

Z zapotrzebowaniem na toaletę w tym parku jest tak samo jak z głosami mieszkańców domagających się zamknięcia Wieczorka dla samochodów. Ile osób tego chciało, a ilu nawet nie zapytano, a decyzję podjęto kosztem innych mieszkańców? Jakie trzeba mieć “zasługi” w UM i ZDM, żeby zamknąć dla ruchu np. Starówkę, bez pogorszenia warunków życia mieszkańców najbliższej okolicy?

JAś

Ale to będzie złoty tron I automat do wycuerania

- - - -

Albo Mercedesa CLS na wypasie.

Ja.

Lepiej późno, niż wcale.
Nieźle. “Kibel” za cenę domu pod klucz.
A czy po roku też będzie tak wyglądał i działał, jak te prz Jana Pawła i Poniatowskiego?

AndrzejD

“A czy po roku też będzie tak wyglądał i działał, jak te prz Jana Pawła i Poniatowskiego?” –
Tak – też będzie przykręcony kubek po margarynie robiący za mydelniczkę – dokładnie tak jak na JPII – to musi spełniać gliwicki standard estetyczny.

4WD

Zobaczcie sobie jak wygląda taki kibelek i jego otoczenie w Sośnicowicach na przeciw Straży Pożarnej. Stoi już chyba od ponad 10 lat.
Parę kilometrów a inny świat.

Miś
Beton

21 250 zł / metr2. Tyle to chyba apartament na Manhatanie nawet nie kosztuje…
Warto nadmienić, że modernizacja parku Chrobrego w swoim założeniu powinna przewidzieć budowę wychodka, a park powinien zostać przekazany do użytku wyposażony w pełni, również w toaletę. Oczywiście toaletę wybudowaną za rozsądne pieniądze.

Dziadek Rainhold

A mnie ciekawi jok działa tyn “elektroniczny ogranicznik czasu przebywania w toalecie”
To co, jak mom zatwadzynie i musza se w spokoju chwila posiedzieć, a minie mój czas ustawiny przez inżyniera, to mnie ta samoobsługowo toaleta wykopia ze spuszczonymi galotami do parku?

dochtór torchalski

Obliczyłem że wydatek 350tys jest równoważny wynajęciu 1 toitoia z cotygodniową obsługą na 19 lat

Joe

Jednak ceny nieruchomości idą w górę!

Kordoan

Skad cena takiej toalety? Jak za ta cenevmozna 90m2 dom postawic….jakas kpina

Eee tam

Nie kpina. Gliwice

krzysztof

Z zewnątrz budynek będzie obity lakierowanymi deskami z drewna egzotycznego Po jaką cholerę te deski już dach CP miał być z drewna egzotycznego i koncepcja uległa zmianie bo nie było osiągalne , a teraz jest?Jakaś mania wielkości panuje w mieście,bród smród ale sracz za parę setek tysięcy, wczoraj przedeptałem centrum czyli sławną ul bankową -zwycięstwa koło dawnego LOTU ŚMIERDZIAŁO TAK SZCZYNAMI że szok, chodniki się lepiły od brudu Wstyd ,minie dość długi czas nim zawitam do śmierdzącego, zaniedbanego centrum- pamiętam ul Zwycięstwa z lat 60-70 i początku 80 wtedy miasto było myte z chodnikami, a była niby komuna, a miasto… Czytaj więcej »

The Tiger@

Czyli cały czas wypowiadasz się, a bywasz w Gliwicach raz na ruski rok? Ja pamiętam jak było w Gliwicach w latach 80tych i 90-tych. I teraz jest znacznie lepiej.

krzysztof

nie mam powodu bywać w centrum i tyle

The Tiger@

Jest to argument. Ale w centrum obecnie jest całkiem dobrze. Też porównując do innych miast (nie tylko w Polsce).

krzysztof

mieszkałem w centrum 35 lat i starczy

The Tiger@

I każdy niech wybiera gdzie chce mieszkać. Ja mieszkam 15 minut piechotą od centrum (dworca) i uważam, że to najlepsza opcja.

4WD

A ja pamiętam jak było w latach 70′ i 80′. Pamiętam oświetlony zbiornik P.poż na obecnym pl. Piłsudskiego z fontannami, pamiętam lepszą wersję palmiarni z basenem na środku, z Wiktorią królewską i akwariami, pamiętam parkometry na Pl. Inwalidów, które się nakręcało gałką zajmujące tyle miejsca co słupek fi 80mm, pamiętam jak EMPIK był w UM, pamiętam ludzi zwisających jak winogrona z tramwajów z boazerią w środku i motorniczym kręcącym korbką, pamiętam podświetlane znaki drogowe i neony w Gliwicach, pamiętam kolejkę wąskotorową na Trynku i tramwaj tam kursujący i powiem ci. Wcale nie jest lepiej.

The Tiger@

Też pamiętam co najmniej połowę z tego. I jest zdecydowanie lepiej. Ale rozumiem Ciebie – byłeś wtedy piękny i młody, a teraz już nie. Typowe wspominanie, a obiektywnie teraz żyje się o wiele lepiej.

4WD

Żyje się lepiej, bo to były parszywe czasy, ale miasto teraz jest równie parszywe co było wtedy.

The Tiger@

A mnie się teraz podoba. I mam porównanie bo żyłem też w innych miastach.

4WD

Taki bywacz trochę tu, trochę gdzie indziej? No ja niestety, mimo, że sporo podróżuję i mam porównanie znam to miasto od dawna i od podszewki. I niestety stwierdzam, że mimo niemrawego, nieudolnego picowania stacza się po równi pochyłej.

The Tiger@

Rodzony Gliwiczanin, który przez kilkanaście lat był gdzie indziej, ale regularnie bywał. A teraz jestem tu na stałe. Więc zdecydowanie mogę coś o tym mówić i je też znam od podszewki. I jest z każdym rokiem lepiej.

Lepiej?

Czyżby odbudowano Teatr? Czyżby zastąpiono autobusy cichobieżnymi tramwajami? Czyżby Plac Piastów zyskał coś względem roku ? … wybierz sobie najbardziej parszywy rok w powojennej historii miasta. Nocą oczy cieszą neony zamiast brudnych banerów a klimatyczne knajpki zapraszającą poświatą przyciągają zachwyconych turystów, którzy po zwiedzeniu okolic dworca udają się przesympatyczną ulicą Zwycięstwa w kierunku wspaniałej starówki, która swoimi wspaniałymi kamieniczkami i pełnymi uroku zakamarkami wpędza w zakłopotanie Zamość i Lublin razem wzięte. A może mówisz o poprawie w kwestii smogu? Albo o gliwickich szpitalach? Co z tego, że urzędnikom udało się z trudem ogarnąć kilka miejsc na rubieżach skoro odbyło się… Czytaj więcej »

The Tiger@

– Nie ma hałasującego tramwaju
– Nie ma korków i drogi są o wiele więcej
– Są place zabaw
– Są boiska
– W parkach jest czyściej
– Rynek wygląda o wiele lepiej
– Palmiarnia odrestaurowana
– Dworzec odrestaurowany z działającymi schodami
– Można zrobić zakupy w jednym miejscu
– Nie ma problemów z parkingiem
– Są ścieżki rowerowe
I tak dalej…

OuLiPo

Fajnie się czyta, że kogoś zachwycają rzeczy podstawowe i oczywiste, że nie hałasują mu dieslowskie autobusy i zaprzecza urzędnikom miejskim, którzy twierdzą, że w Gliwicach jest duży problem z parkingami. Infantylizm i schizofrenia czasem chodzą w parze.

The Tiger@

Ale tych podstawowych rzeczy nie było.

hehehe

Tak, tak, nie było dworca, ulic i tak dalej… Na pewno nie było korków, bo nie było samochodów. Do schizofrenii i infantylizmu spokojnie można dodać zaburzenia percepcji i świadome samookłamywanie. Po wybudowaniu toalety w parku trzeba będzie zrobić uroczyste otwarcie ze wstęgą, szampanem piccolo i dopisać do listy szczęścia.

The Tiger@

Był dworzec, ale w gorszym stani. Ulic było mniej, bo samochodów było mniej. Ale patrząc na to co działo się w połowie lat 90-tych (tranzyt przez miasto), to teraz jest komfortowo. W latach 80-tych był inny ustrój, który był tak niewydolny, że samochodów było mało, podobnie jak wszelakich produktów.

hehehe

Taaa dworzec od nowości był w gorszym stanie… Co nie przeszkadza ci pisać, że jest lepiej jakbyś porównywał życie w tym samym ustroju. Leczenie nic ci nie da.

The Tiger@

Nowy to dworzec był jak na rogatkach było “Gleiwitz”. Ale teraz jest lepszy niż kiedykowliek.
No to podaj konkretnie co mamy porównywać.

JAś

Jeszcze dodaj że drogi są w opłakanym stanie np Chorzowska Zabrska i wiele innych a o sypiacych się budynkach to już nie wspomnę

The Tiger@

Są w zdecydowanie lepszym stanie niż kiedykolwiek wcześniej.

Ba

To prawda, jest strasznie brudno. Ostatnio jeszcze zniknęła większość koszy na śmieci i to dodatkowo pogarsza sytuację. Swoją drogą, do dziś zastanawiam się, czemu te śmietniki zabrali…

Joe

No – brawo! Wizualizacja już jest. Czyli zaawanasowanie projektu już nie gorsze niż innych gliwickich projektów takich jak centrum przesiadkowe, nowa Zwycięstwa itd. a lepsze niż na przykład zagospodarowanie terenu po hucie (brak wizualizacji) czy podziemne parkingi na placu z pomnikiem Piłsudskiego (brak wizualizacji).

Imiu

a te toalety co mydelniczka jest z opakowania po margarynie oraz na wkręta przykręcona do ścianki.
Inwestycja taka jest potrzebna:-) Budynek z paździerza za skromne kwoty. Odmalowanie jednej Kapliczki 2 na 2 na 4m kosztowało tylko 100 000,00 PLN Netto a mają ich tam wiele takich odnowionych to WC musi kosztować trochu wincej,
Kapliczka wytrzymuje 2-5 lat bez remontu a ten WCet pewnie rok będzie zdatny:-)

4WD

Jeszcze trochę i będzie prawie jak za Gierka

Ba

Ok, ale czemu tak późno?

Dawid

nie ma się co dziwić takiej cenie, urzędasy na każdym kroku próbują uwalić/zaszkodzić przedsiębiorcom to potem się im daje takie ceny za tą kwotę ostatnio wybudowałem dom o powierzchni 160m2 gotowy do wprowadzenia z kosztem działki

budowniczy bob

Zrobisz furorę na muratorze, jak opiszesz tam budowę domu 160m2 Z działką w tej cenie.

Slązok

może mi ktoś wytłumaczyć ,bo może ja głupi jestem …jaki jest sens stawiać kosz na smieci zaraz przy ławce ? tak właśnie zrobiono przy ulicy Mickiewicza..i nie tylko tam …przy takim upale strasznie cuchnie z takiego kosza,,,na ławce siedzieć się nie da ,,,Nie rozumiem..chyba głupi jestem

:)

Na Rynku to samo (palma pierwszeństwa w głupocie), w parkach to samo, na przystankach autobusowych to samo, na alejkach to samo. Po prostu ktoś, kto tym miastem zarządza, domowe zwyczaje przeniósł do przestrzeni publicznej.

GLIWICZANINPL

Dobry pomysł ,ale zrobić też takie coś w parku Chopina

MariannaA

Inwestycja na miarę.

treya50

Może by tak podano do publicznej wiadomości kosztorys, skąd taka cena ?

JAś

To chyba będzie kibel najdroższy w Europie wiąże się to z wycieczkami które będą oglądać te arcydzieło za zwiedzanie 30 zł i koszt postawienia szybko się zwróci

poziom

500k zł za kibel?
Rany boskie – sam srac za nas będzie ?
Czy ktoś oszalał w tym rozdawnictwie kasy w magistracie ? Czyj kumpel bedzie budować ?
Gdzie my żyjemy… Ja rozumie że przetargi to fikcja w naszym kraju (zwałszcza za rządów pisiorów) ale takie numery ?
Ludzie pogońcie to tałatajstwo… w nastepnych wyborach samorządowych !
Ile można drenowac miejską kasę !

Cookie Monster

Samoobsługowa? To co trzeba będzie samemu robić? No i jak to wygląda w obsługowych?
Wiem wiem, że chodzi o to, ze nie ma być ‘babci klozetowej’ ale słowo ‘samoobsługowa’ trochę co innego znaczy i tu akurat zostało zabawnie żle użyte.

ja234

Kibel za 340 tys.Szkoda, że nie za 1 mln.
Glajwice wsteczny jest tu.(1210)

Ad

“Na jej wyposażeniu […] znajdzie się m.in. elektroniczny ogranicznik czasu przebywania w toalecie”

minął czas, powtarzam minął czas, teraz urwę ci…