Dwie oferty w przetargu na projekt ulicy Zwycięstwa. Tylko jedna mieści się w założonym budżecie


Ulica Zwycięstwa zmieni się, lecz nie wiadomo jeszcze kiedy. Nadal brak rozstrzygnięcia przetargu na “Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Przebudowa i zagospodarowanie ul. Zwycięstwa w Gliwicach”. W drugim zamówieniu wpłynęły tylko dwie oferty.

Wdrożenie wybranej przez Zarząd Dróg Miejskich koncepcji dotyczącej przyszłego kształtu reprezentacyjnej ulicy miasta napotyka na pewne przeszkody. Pierwszy przetarg na opracowanie projektu jej przebudowy unieważniono, ze względu na ceny zaoferowane przez potencjalnych wykonawców.

Na realizację zadania przewidziano 150 tys. złotych. Złożone oferty przekraczały tę kwotę wielokrotnie (476 tys. zł – 1,276 mln zł).

Oferty złożone w I przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania ulicy Zwycięstwa

Ogłoszono więc kolejne zamówienie publiczne. Tym razem na wykonanie projektu zagospodarowania ulicy Zwycięstwa przewidziano 250 tys. złotych. Zgłosiło się dwóch oferentów z Warszawy. Jedna z firm zaproponowała wykonanie zadania za 500 tys. złotych, druga o wiele mniej, bo za około 170 tys. zł. Na razie nie wybrano żadnej z ofert, przetarg pozostaje nierozstrzygnięty.


Oferty złożone w II przetargu na Wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania ulicy Zwycięstwa

 

– Trwa procedura przetargowa. Prawdopodobnie rozstrzygnięcie znane będzie z końcem miesiąca – przekazuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka ZDM Gliwice.

W razie wyłonienia wykonawcy, będzie on miał 12 miesięcy od momentu podpisania umowy, na przedstawienie ostatecznych efektów swojej pracy.

(żms)
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arch

Porażka… Projekt powinien kosztować min. 1mln zł. Ludzie obudźcie się, takie są ceny na rynku. Za 150 tys. to nawet rury z gó**** się nie da zaprojektować na takiej ulicy w śródmieściu…

mieszkaniec

Co to za architekt (farbowany lis) nazywający sieć kanalizacji sanitarnej “rurę z gó****”, a może twój ojciec chodził do, albo za stodołę bo nie miał pojęcia co to sławojki.
A większe kwoty niż 150 tys. zł wydaje się z pieniędzy podatnika na dziwne rzeczy opakowane w sreberko.
A podobno jesteśmy w metropolii.

mieszkaniec "metropolii"

oczywiście ma być mieszkaniec “metropolii”

Joe

W mieście jest wydział architektury – nie można byłoby dogadać się z uczelnią i urządzić konkurs dla studentów, potem wystawę makiet i stronę z wizualizacjami – he?

Imiu

dla grubych i starych ludzi więc i dla mnie:-D

JaJko

@LOL, @ja234 i reszta… Przeczytajcie matołki artykuł ze zrozumieniem. Chodzi o ZROBIENIE PROJEKTU a nie o sam remont.

Tanh

ale projekt za kiepskie pieniądze będzie kiepski – nie nazywaj ludzi matołkami, bo to źle o Tobie świadczy

JaJko

Przepraszam. Poniosło mnie. Co nie zmienia faktu, że niektórzy zawsze i wszędzie wypowiadają się na każdy temat nie potrafiąc jednocześnie zrozumieć kilku prostych zdań. Ale “trzy grosze” zawsze wsadzi.

Ep

Czy na takie zamówienia nie powinno się wybierać wykonawcę z wolnej ręki? Wygląd głównej ulicy to wizytówka miasta na lata. Powinna go dokonać osoba uznana w kręgach i mająca uznane podobne realizację. A tu przetarg gdzie wygra nieznane biuro bo będzie tanio. To tak jak by na Marylę Rodowicz ogłosić przetarg że ma wystąpić na syleestra? Chcemy Marylę czy kto da taniej ? Nie tędy droga.

Bolo

A jak uzasadniać wybór takiego trybu? Niestety ustawa zamówień publicznych nie daje takiej możliwości.

wnerwiony

Dajcie kapliczkę do remontu na zwycięstwa to się znajdzie dodatkowe 100tys. w budżecie. A tak ogólnie, to ciekawe po co urzędnicy udają, że chcą coś zrobić ze zwycięstwa? Przecież na kilometr widać, że mają w doo-pie główną ulicę miasta. Widać to po budżecie, widać po pomysłach, po planach wobec niej, po jej obecnym wyglądzie. Po co to udawanie?

Gliwiczanin

Typowo polska mentalność chciwość i zdzierstwo żeby tyle żądać za kawałek drogimi !! Każdy Polaczek chcę być milionerem za nic !!

ja234

Tak,tak, urzędasy, koszty pracy, materiałów poszły mocno w górę.Po taniości wyjdzie byle jak, ale co tam,suweren będzie zadowolony.Nikt za półdarmo nie zrobi “przebudowy” głównej uliczki w wioseczce.
Nawiasem mówiąc, ciekawe kiedy zygmunt pochwali się, swoim startem do sejmu/senatu.Ponoć ma stertować(18:02)

''

Za PiSu wzrosła ilość urzedników wszędzie.

Bodzio

Mieszkasz w tej wioseczce i narzekasz……wyprowadź się jak ja to zrobiłem i tyle…..tylko auteczko zabierz i z 10 tysia.

Lola

Ciekawe kto szacował wartość tego projektu. Teraz nie wiadomo co zrobić. Wybrać tego z ewidentnie niedoszacowaną ofertą czy tego ze znacznie przekroczoną kwotą. Całe zło bierze się ze złego oszacowania kosztów przez niekompetentnych urzędników. Pewnie trzeba będzie unieważnić :(

przechodzień

Rzeczywiście, za 150 tys. zł można wykonać powierzchowną koncepcję przebudowy ulicy z efektowną wizualizacją, co już miało miejsce. Nowe opracowanie powinno być wieloetapowe: powinno zaczynać się od koncepcji (jeżeli dotychczasowa nie została zaakceptowana) Po zatwierdzeniu koncepcji, z uwzględnieniem uwag Zamawiającego można przystępować do projektu podstawowego. Obejmować on musi szczegółową inwentaryzację stanu istniejącego na podstawie istniejącej dokumentacji, a w razie jej braku – badań bezpośrednich, uzgodnień dotyczących istniejącej i docelowej infrastruktury z jej dysponentami i wreszcie projektowanie w wielu niezbędnych branżach budowlanej, drogowej, kolejowej (tramwaj lub inny pojazd), sanitarnej. elektroenergetycznej, teletechnicznej, ewentualnie ciepłowniczej (aby pozbyć się kiedyś indywidualnego ogrzewania), itp., uzgodnienia… Czytaj więcej »

JAś

Najpierw dokończcie to co zeście zaczęli a dopiero ryjcie gdzie indziej bo zakorkujecie całe Gliwice poza tym Zwycięstwa jest jeszcze nie najgorsza w porównaniu do innych ulic naprzyklad do Zabrskiej czy Chorziwskiej

Domi

Czyli wkońcu deptak czy co?

LOL

To są kpiny? Miasto na byle kapliczkę wydaje prawie 100 tys. a remont Zwycięstwa “wycenia” na 150 tys??? To proponuję zabudować ulicę tzw. “małą architekturą” w postaci kilkudziesięciu kapliczek, a wycena podskoczy do 4-5 mln.

''

Na zwycięstwa już są kapliczki mamony w co drugim lokalu.

AndrzejD

@LOL
..widać że czytanie ze zrozumieniem przerasta twoje możliwości.
Pisze jak byk: “Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Przebudowa i zagospodarowanie ul. Zwycięstwa w Gliwicach”
Te 150k ma kosztować projekt a nie przebudowa.
Na wykonanie przebudowy będzie inny przetarg.

LOL

Racja, racja. Przeoczyłem ten druzgocący fakt. Ale… Zdaje mi się, że trudność w tym przypadku jest daleko większa niż przeprojektowanie źle zaprojektowanego istniejącego “ślimaka”, na który Miasto przeznaczyło ok. 120 tys. Już same wyświetlacze o miejscach parkingowych skomplikowały sytuację, a jeszcze trzeba będzie uwzględnić pas drogowy dla nieistniejącego pojazdu, który ma kursować od Dworca do Placu Inwalidów. Ten ostatni projekt z pewnością wyruguje ze Zwycięstwa autobus linii A4.

ja234

W drugim przetargu urzędasy powinny były określić kwotę na np.1 mln.W ten sposób mogą rozpisywać te przetargi do końca wakacji a oferenta nie wyłonią.
Najlepiej było od razu określić wyższą kwotę przetargu, ale takie rzeczy nie w glajwicach. Kolejne, nierozstrzygnięte, przetargi mogą tylko zniechęcić chętnych.(13:02)