Dwie trasy w zabrzańskiej Sztolni Królowa Luiza można zwiedzić za… 5 zł. Jest też promocja na Noc Muzeów

To co prawda nie Gliwice, ale tuż za miedzą, a promocja jest wyjątkowa i obiekty bardzo atrakcyjne. Na wybrane wycieczki w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu można wybrać się za jedyne… 5 zł od osoby. Specjalne ceny zwiedzania wprowadzone zostały z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 
10 i 11 maja można także bezpłatnie zwiedzić wystawę Carboneum w zrewitalizowanej Wieży Ciśnień – Carboneum przy ul. Zamoyskiego 2.

Super promocja na 20-lecie

20-lecie Polski w UE to wyjątkowa okazja do świętowania i podkreślenia tego, jak dzięki obecności Polski w strukturach Unii zmienił się między innymi, nasz region, region Górnego Śląska.

Z tej okazji Śląski Urząd Marszałkowski przygotował liczne wydarzenia i atrakcje dla swoich mieszkańców, które to mają pokazać efekty działań współfinansowanych ze środków unijnych. Nie mogło zabraknąć możliwości odwiedzenia takich obiektów jak nasze i zwiedzania podziemnych tras Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido – informuje Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Dzięki wsparciu władz województwa, mieszkańcy Śląska, będą mogli odkryć tajemnice podziemnego świata, będącego wizytówką regionu. Zapraszamy do zakupu biletów w wyjątkowej cenie 5 zł/ os. na jedną z naszych tras

– czytamy na stronie MGW.

Bilety są w sprzedaży na stronie www.podziemnaprzygoda.pl. Promocja (5 zł) dotyczy trasy Podziemna Podróż w Czasie (ul. Wolności 408) i Podziemne Królestwo Maszyn (ul. M. Mochnackiego 12), od poniedziałku do piątku, do końca maja 2024 lub do wyczerpania dostępnej puli (warto odwiedzać stronę sprzedażową, bo uruchamiane są kolejne pule biletów na poszczególne terminy). Strona Sztolni – informacje, adresy, kontakt – kliknij TU.

W Noc Muzeów też specjalne ceny

Noc Muzeów w tym roku przypada na sobotę, 18 maja. Tego dnia na część atrakcji można wybrać się taniej, niż zwykle – w cenie 20 zł lub 30 zł za osobę można wybrać się na trasy Podziemny Spacer Górniczy, Podziemna Podróż w Czasie, Podziemne Królestwo Maszyn i Podziemny Spływ Sztolnią.

Bilety są dostępne na stronie www.podziemnaprzygoda.pl.

(żms)
fot. arch. 24zabrze

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze