Działki obok boiska, marketu i składu budowlanego na sprzedaż. Inwestor będzie musiał wybudować część drogi

Dwie działki, obecnie porośnięte krzewami i drzewami, mogą zostać zagospodarowane pod różnego rodzaju usługi. Miasto przeznaczyło na sprzedaż część terenu na osiedlu Wojska Polskiego między marketem sieci Biedronka, składem budowlanym i boiskiem pobliskiej szkoły.

 

Chodzi o parcele o nr 424/2 i 425/2 leżące w obr. Nowe Miasto w rejonie ul. Andersa, tworzące kształt zbliżony do prostokąta. Łączna powierzchnia tej nieruchomości to ok. 0,16 hektara.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki znajdują się na terenie oznaczonym jako 41U, dla którego przeznaczeniem podstawowym są usługi różne, w tym komercyjne; a uzupełniającym mogą być m.in. obiekty biurowe i administracyjne, zabudowa mieszkaniowa oraz gospodarcza, dojazdy i parkingi, uzbrojenie, a także zieleń urządzona. Cena wywoławcza gruntów wynosi blisko 1,1 mln zł. Przetarg nie został jeszcze ogłoszony – informacje o przeznaczeniu obiektu do sprzedaży pojawiły się wśród zarządzeń prezydenta miasta i w wykazie nieruchomości – tu szczegóły.


Wraca temat budowy drogi Kozielska-Andersa?

Nieruchomość sąsiaduje bezpośrednio z terenem, który w planie miejscowym przeznaczony jest pod nową drogę łączącą ulice Kozielską i Andersa. Planowana budowa już lata temu wzbudzała kontrowersje. Według pierwszych założeń, 400-metrowy odcinek o szerokości pięciu metrów miał połączyć ulice Andersa z Kozielską drogą poprowadzoną od ul. Mieszka I, a następnie w sąsiedztwie sklepu MatBud, Parku Starokozielskiego, szkoły, hali sportowej, nowo powstałej Biedronki, aż do rejonu skrzyżowania ul. Kozielskiej z ul. Gagarina (ta ostatnia też miała zostać rozbudowana).

W 2020 roku drogowcy pozyskali zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, ale od tego czasu nie było informacji o dalszych postępach w tej sprawie. Teraz temat wrócił, właśnie przy okazji sprzedaży wspomnianych terenów, które nie posiadają urządzonego dostępu do drogi publicznej.

W celu skomunikowania działek inwestor zostanie zobowiązany do budowy fragmentu przyszłej drogi publicznej, zgodnie z posiadaną decyzją na realizację inwestycji drogowej dla drogi pomiędzy ul. Andersa a ul. Kozielską

– czytamy w ogłoszeniu.

Wygląda na to, że łącznik, choć wzbudzał u niektórych sprzeciw, ostatecznie powstanie – choć dokona się to nieco „okrężną drogą”. Na razie, jak ustaliliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich, jego budowa nie leży w priorytetach miasta. Nie zmienia to faktu, że o ile działki zostaną kupione, inwestor wybuduje część drogi, która będzie stanowiła również dojazd do nieruchomości. Powstanie pozostałego odcinka jezdni, choć obecnie nieplanowane, wydaje się kwestią czasu.

(żms)

17 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze