Działki w ścisłym centrum sprzedane w pierwszym podejściu. Nowy właściciel buduje już osiedle w Gliwicach

Pierwszy przetarg na sprzedaż działek przy ulicy Dworcowej zakończył się wynikiem pozytywnym. Zainteresowana była jedna firma i to ona stała się nabywcą inwestycyjnych terenów w śródmieściu. Za nieco ponad 1,7 mln zł kupiła je spółka PROX Inwestycje z Żernicy.

 
W zakresie działalności spółki znajduje się przede wszystkim budowa obiektów mieszkalnych i komercyjnych. – Tereny pod budownictwo mieszkaniowe pozyskujemy w bardzo atrakcyjnych dla przyszłych mieszkańców lokalizacjach, w szczególności na terenie Gliwic – czytamy w opisie firmy na stronie nieruchomości online. Jedną z inwestycji dewelopera jest osiedle domów szeregowych zlokalizowane przy ulicy Daszyńskiego.

Przypomnijmy, że przedmiotem sprzedaży w przetargu, jaki odbył się w lutym, były dwie działki położone na zbiegu ulic Dworcowej i alei Przyjaźni (1150/2 i 1151/2, obr. Stare Miasto). Zgodnie z MPZP może tam powstać zabudowa mieszkaniowo-usługowa do 5 kondygnacji naziemnych.


Nie będzie to jedyna mieszkaniówka, jaka rośnie ostatnio w ścisłym centrum Gliwic. Tuż obok, na gruntach po wyburzonej mleczarni między al. Przyjaźni a ulicą Moniuszki rośnie inna inwestycja mieszkaniowa. W budowie jest też apartamentowiec przy ulicy Nasyp, a inwestor, który zakupił tereny za Ikarem (też przy alei Przyjaźni) jest w trakcie pozyskiwania pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym.

Na sprzedaż tzw. Domek Ogrodnika

W tym miejscu co prawda nie powstanie nowa zabudowa, jest to jednak kolejna nieruchomość miasta wystawiona na sprzedaż. Opublikowano już ogłoszenie dotyczące zbycia domku ogrodnika w Parku Chopina. Cena wywoławcza to 875 tys. zł brutto. Ustny przetarg nieograniczony odbędzie się pod koniec kwietnia.

Będzie to pierwsza próba sprzedaży obiektu (poprzez oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat) przy ulicy Fredry 6, na który składa się budynek o powierzchni użytkowej blisko 225 m2 oraz 0,061 hektara działki. Domek ogrodnika znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Palmiarni Miejskiej, a także wodnego i standardowego placu zabaw. Jest to budynek wybudowany na początku XX wieku, w przeszłości pełniący funkcję biurową, a obecnie – zgodnie ze zmienionym w ostatnich latach planem miejscowym – działalność usługowa z zakresu: gastronomii, kultury, rozrywki, hotelarstwa. Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu w BIP Urzędu Miejskiego.

(żms)

63 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze