Działki za Ikarem sprzedane. Nieruchomość osiągnęła niemal dwukrotność ceny wywoławczej

Dwie działki na zbiegu ulic Wybrzeże Armii Krajowej, Berbeckiego i al. Przyjaźni, za budynkiem Ikara zostały sprzedane. Teren jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowany – centrum miasta, obok parku, poczty i magistratu, trudno dziwić się więc cenie – nowy właściciel zapłaci za niego blisko 19 mln złotych.

 
Przypomnijmy, że nieruchomość należącą do miasta wystawiono na sprzedaż w lutym br. Wcześniej nie było to możliwe – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Ustny przetarg mający na celu zbycie nieruchomości rozpoczął się w środę w samo południe. Zorganizowano go w siedzibie jednej z filii Centrum 3.0 (dawniej GCOP) przy ulicy Studziennej 6. Na miejscu zjawili się przedstawiciele sześciu podmiotów zainteresowanych zakupem.


Cena wywoławcza gruntu o powierzchni blisko 9 tys. m kw. wynosiła 9,7 mln złotych, a minimalne postąpienie 97 tys. zł.

Gdy licytacja osiągnęła poziom 12 milionów, oferenci zaczęli się powoli wykruszać. Ostateczne starcie o akt własności odbyło się między dwoma podmiotami.

Nieruchomość sprzedano za ponad 18,8 mln zł. Nabywcą jest spółka HI VENTURE z Tychów, która zajmuje się m.in. obrotem nieruchomościami, wznoszeniem budynków, a także pozostałą finansową działalnością usługową.

Co może tu powstać?

Nieruchomość znajduje się w granicach strefy B1 pośredniej ochrony konserwatorskiej, obszaru rewitalizacji, złoża węgla kamiennego “Gliwice”. W planie zagospodarowania możliwa jest tam realizacja inwestycji o charakterze usługowo-mieszkaniowym o wysokiej intensywności zabudowy.

Znajduje się tu uzbrojenie podziemne – sieć elektroenergetyczna, ciepłownicza, kanalizacyjna, teletechniczna i drogowa. Obecnie możliwy jest dojazd do działek od strony ul. Zwycięstwa, jednak z uwagi na planowane tam ograniczenie ruchu kołowego, w przyszłości dostęp do nich od tej strony także zostanie ograniczony.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/żms

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Motyl

Jak wybudują biurowiec na 100 biur to niech nie zapomną wybudować 100 miejsc parkingowych bo jeszcze bardziej zapchają to miasto

Ważka

W każdym biurze będzie pracować po parę osób, więc parking z tego względu powinien mieć przynajmniej 500 miejsc a będą z niego korzystać jeszcze inni przybywający do centrum miasta, którym się też parking należy więc i drugie 500 miejsc nie zaszkodzi.

Ania

Ciekawe ktoredy dojazd do nich? Wzdluz parku?

Obserwując

Pewnie zrobią dojazd przez park.Przecież straciliby godność ałteczkowcy nie mogąc podjechać pod same drzwi.Zmęczyliby się strasznie,spocili…zasapali…

Karaczi

Nie postawiłbym na to, że bliskość Urzędu Miejskiego i Poczty zwiększa atrakcyjność lokalizacji. Chyba niewielu tak myśli, bo inaczej przy tych instytucjach powstawałyby osiedla mieszkaniowe i biurowe kombinaty. Liczmy na to, że deweloper postawi na mieszkania, a nie na biura, które poza generowaniem ruchu samochodowego nic do centrum miasta nie wnoszą.

Omasta z ciasta

W tym rejonie potrzebny jest duuuży parking. Nie tylko dla lokalsów, ale i dla przyjezdnych. Tam właśnie ludzie zostawiają samochody idąc do Palmiarni, McDonalda czy na kawę do Słodkiego Życia. Już teraz znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Samochody parkują na zakazie, a nawet na ścieżce pieszo-rowerowej przy alei Przyjaźni (wiadomo – do Maca trudno dotoczyć dup$ko z odległości większej niż 20 metrów). Wieczorami z parkingami nie jest lepiej…

Ania

Tam rowniez mogliby zostawiac auta pacjenci onkologii…ale zamiast zmniejszyc problem to sie tylko powiekszy

W calej okolicy juz nie ma miejsc a auta stoja na kazdym kawalku trawnika

Pasażer

Miasto miało tam wybudować 2 – 3 piętrowy parking miejski, tak jak to na zachodzie jest w każdym dużym mieście. Ale po co ? Lepiej, żeby wpadło 18 baniek do kasy.

Ania

A ze ludzie juz od paru lat jadac np do onkologii parkuja gdzie popadnie…to kogo go to obchodzi :(

A teraz problem sie jeszcze znacznie nasili nie zaleznie czy wybuduja biura czy apartamenty

Gliwiczanin

powstanie np coś w stylu Hotelu Silvia (pragnę nadmienić bardzo atrakcyjnego architektonicznie budynku). Swoją drogą fajnie ze będą tam nowe budynki. Taki pusty był ten teren. Ps. Ciekawe gdzie będą teraz parkowały samochody z tamtego parkingu ? Może na całej szerokości chodnika w drodze do Onkologii – tam chyba wolno parkować bo codziennie idąc do pracy widze tam pozastawiane chodniki – Policja i Straż Miejska nie reaguje a więc można tam parkować.

Karaczi

Żarty się ciebie trzymają.

Ania

Noo zupelnie nie reaguja.

Ja bardziej jestem ciekawa ktoredy dojazd takiej liczby osob ..wzdluz parku?

Ja

tam już teraz ciężko wjechać ze zwycięstwa do Onkologii. Ciężko zaparkować, trzeba na chodniku albo bulić na parkingu cięzkie pieniądze koło Onkologii

Gang PiSena

Jestem pewien że w tym miejscu powstanie najpiękniejszy w Gliwicach i w Polsce budynek z lokalami wewnątrz w bardzo wysokim standardzie, zbudowanymi w programie Mieszkanie+, taki w stylu socrealistycznego pałacu dla ludu, do którego wprowadzą się szczęśliwi lokatorzy beneficjenci programu Czynsz+ a uroczyście wręczy klucze nowy koalicjant “Roz****nej Socjalicy+”, zwanej dla niepoznaki “Zjednoczoną Prawicą+” zgodny ideowo i praktycznie pan towarzysz Władimir Czarzasty wraz z pozostałymi gośćmi swoją kolorową hałastrą QWERTY+. Wdzięczni mieszkańcy będą mogli wyprowadzać swoje kotki na zielone podwórko olśniewające swą architekturą krajobrazu, zasługujące swym wyglądem przynajmniej na ocenę piątka plus dla zwierząt.

euroentuzjasta

Nie wolno w tym budynku na balkonach wieszać damskich majtek do wysuszenia bo to chrześcijański blok będzie.

Pracownik

Nasz parking cieszy się dużym powodzeniem u ludzi co mają u nas Abonamenty i ci co parkują prywatnie wszyscy zadowoleni.

Marcin

Firma pośrednio należy do rodziny Domagalów – głównie zajmują się mieszkaniami ale w Katowicach postawili biurowce koło ronda więc kto wie.

Chłodne Oko

Przy 100 mieszkaniach sam koszt udziału w gruncie wynosi 188 tys. Jak już to będą klitki by to jakoś sprzedać za akceptowalną na rynku cenę. A tak patrząc na to z punktu biznesowego to chyba najlepsze miejsce na biuro, w końcu obok jest SAP i może będzie chciał się przenieść do nowszych pomieszczeń w lepszym standardzie.

Karaczi

Firma to nie dom na wsi, gdzie dzieci budują się obok rodziców bo na swoim. Firma może przenieść się kiedy chce i gdzie chce. Nie musi czekać aż deweloper obok wybuduje nowy biurowiec.

Ania

No tylko tam jest miejsce na z 5-6 SAPow i znacznie wiecej niz 100 mieszkan

przedszkolak ze Śródmieścia

Na nieruchomości znajduje się sieć drogowa – czyżby w Gliwicach istniał drugi tunel drogowy ? po na powierzchni nieruchomości rośnie trawa

Obserwując

Postawią klocki mieszkalne zwane apartamentami.I oczywiście parking dla kochanych ałteczek.

Cinko Cinkowski

A myślałem, że jak miasto sie wzbogaci to zrobią piekną zieleń z pieknymi b. jasnymi chodnikami..- już sam widok z perspektywy na gmach UM, Sądu Adm.
Piękna byłaby trasa..od byłego starego Teatru.. Gdyby fajnie parkowo zrobili wzdłuż Onkologii..

SG

Biura!! Są potrzebne