Działki za Ikarem sprzedane. Nieruchomość osiągnęła niemal dwukrotność ceny wywoławczej

Dwie działki na zbiegu ulic Wybrzeże Armii Krajowej, Berbeckiego i al. Przyjaźni, za budynkiem Ikara zostały sprzedane. Teren jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowany – centrum miasta, obok parku, poczty i magistratu, trudno dziwić się więc cenie – nowy właściciel zapłaci za niego blisko 19 mln złotych.

 
Przypomnijmy, że nieruchomość należącą do miasta wystawiono na sprzedaż w lutym br. Wcześniej nie było to możliwe – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Ustny przetarg mający na celu zbycie nieruchomości rozpoczął się w środę w samo południe. Zorganizowano go w siedzibie jednej z filii Centrum 3.0 (dawniej GCOP) przy ulicy Studziennej 6. Na miejscu zjawili się przedstawiciele sześciu podmiotów zainteresowanych zakupem.

Cena wywoławcza gruntu o powierzchni blisko 9 tys. m kw. wynosiła 9,7 mln złotych, a minimalne postąpienie 97 tys. zł.

Gdy licytacja osiągnęła poziom 12 milionów, oferenci zaczęli się powoli wykruszać. Ostateczne starcie o akt własności odbyło się między dwoma podmiotami.

Nieruchomość sprzedano za ponad 18,8 mln zł. Nabywcą jest spółka HI VENTURE z Tychów, która zajmuje się m.in. obrotem nieruchomościami, wznoszeniem budynków, a także pozostałą finansową działalnością usługową.

Co może tu powstać?

Nieruchomość znajduje się w granicach strefy B1 pośredniej ochrony konserwatorskiej, obszaru rewitalizacji, złoża węgla kamiennego “Gliwice”. W planie zagospodarowania możliwa jest tam realizacja inwestycji o charakterze usługowo-mieszkaniowym o wysokiej intensywności zabudowy.

Znajduje się tu uzbrojenie podziemne – sieć elektroenergetyczna, ciepłownicza, kanalizacyjna, teletechniczna i drogowa. Obecnie możliwy jest dojazd do działek od strony ul. Zwycięstwa, jednak z uwagi na planowane tam ograniczenie ruchu kołowego, w przyszłości dostęp do nich od tej strony także zostanie ograniczony.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/żms