Dzik wpadł do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej. Akcja straży miejskiej i pożarnej

Wśród ostatnich interwencji straży miejskiej, znalazła się niecodzienna akcja ratowania dzika, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. O zdarzeniu służby powiadomili mieszkańcy. Co najważniejsze – zwierzę bezpiecznie wróciło na łono natury.

Dzika z potrzasku ostatecznie uwolnili strażacy.

W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca, że na zieleńcu przy ulicy Pszczyńskiej do studzienki wpadł dzik. Na pomoc zwierzęciu wezwaliśmy straż pożarną, dzik został wyciągnięty i uratowany. Po akcji ratunkowej zabezpieczyliśmy otwartą studzienkę. Dziękujemy mieszkańcom za czujność i troskę o los zwierząt – napisała straż miejska w serwisie facebook.com.


To nie była pierwsza interwencja straży miejskiej dotycząca ratowania dzikich zwierząt. Wcześniej – w styczniu tego roku – funkcjonariusze tej formacji brali udział w oswobodzeniu łabędzia, który przymarzł do tafli stawu. Tam również udało się skutecznie pomóc.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
iwona

BRAVO

jurek

Ale było by pieczyste MNIAM

Urko

No jak teraz tak oni , z tej SM z tymi milicjantami , tak razem za rączki będą z tym wirusem , co to w odwrocie miał być, walczyli, to ja się zapytowywuję , to kto teraz będzie te dziki czy inne łabędzie z kanałów wyciągał, a ?

Informacja Turystyczna

Zrobili mu test na ASF, czy COVID zlikwidował ASF tak jak grypę?

black_horse

Szkoda ze to nie był ” dzik o dużych rozmiarach” który już kiedyś w Gliwicach miał swoje występy. Wtedy nie zmieścił by się do studzienki i dzielni strażnicy miejscy nie musieli by go ratować.