Erith zbiera środki na pierwszy album. Płyta zostanie wydana na początku 2018 roku

fot. M. Pławnicki

Młoda gliwiczanka wbrew panującej w muzyce elektronicznej modzie na duety udowodniła, że jedna osoba też jest w stanie poradzić sobie ze sprzętem i nawiązać świetny kontakt z publicznością.

Gdy dwa lata temu zagrała swoje pierwsze koncerty, dziennikarze muzyczni porównywali jej twórczość do Björk, Grimes, czy też Fever Ray. Ostatecznie dochodzili do wniosku, że wszelkie próby zaszufladkowania tak barwnej postaci, jak Erith, nie mają na dłuższą metę żadnego sensu.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””] Nie budziło wątpliwości, że młoda gliwiczanka swoją karierą wkrótce wprowadzi zupełnie nową jakość na polskim rynku muzycznym. Przyszła pora na jej debiutancki album.   [/perfectpullquote]

Tegoroczna laureatka Nagrody Prezydenta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej ma już za sobą liczne występy w Polsce i za granicą. Oprócz wielu koncertów klubowych zagrała m.in. na Festiwalu Malta, Spring Break’u i na Samsara Festival Europe.

23-latka na scenie łączy towarzyszącą koncertom solowym kameralność z charakterystycznym dla dużych widowisk show. Jej kosmiczne ruchy, zmysłowy głos oraz ciekawe stylizacje sprawiają, że z dnia na dzień zyskuje coraz większą publiczność, która już wkrótce będzie mogła cieszyć się jej pierwszą płytą.

Krążek pojawi się na początku 2018 roku. Znajdą się na nim dobrze znane jej fanom utwory (m.in. Wooden, Pośród Traw), jak i takie, które wkrótce pojawią się w sieci (m.in. This is what we are, Jesteśmy). Nazwa albumu wciąż owiana jest tajemnicą.

Od kilku tygodni na fanpejdżu Erith można było znaleźć informacje o akcji crowdfoundingowej, której celem jest uzbieranie funduszy na jej debiutancki krążek. Zanim akcja się skończyła  internauci wpłacili 100% oczekiwanej kwoty. Zbiórka trwa do północy 30 listopada, a środki można nadal wpłacać, aby wesprzeć artystkę.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””] Jej kariera może być przykładem na to, że osiągnięcie sukcesu jest też możliwe bez kontraktu z dużą wytwórnią płytową.   [/perfectpullquote]

Wśród nadchodzących koncertów Erith zapowiada występ w Gliwicach. Zagra w klubie Spirala. Koncert będzie wyjątkowy z tego powodu, że artystka wystąpi na środku klubu, a publiczność skupi się wokół niej. Całość będzie zostanie nagrana i opublikowana w sieci. Warto tam być. Więcej informacji o wydarzeniu i biletach można znaleźć w wydarzeniu utworzonym na w serwisie facebook.com.

Najbliższe koncerty Erith

14.12 Ostrawa (DOCK)

15.12 Czeski Cieszyn (Blady Świt)

27.12 Katowice (Hipnoza)

12.01 Gliwice (Spirala) (kup bilet – kliknij tu)

Na stronie w bileterii można znaleźć także termin 8 grudnia, jednak CKS Mrowisko informuje, że koncert został przełożony na 12 stycznia.

(żms)

fot. M. Pławnicki