Festiwal z okazji X-lecia Nowych Gliwic. Miasto szuka chętnych do występu przed gwiazdą wieczoru

We wrześniu miasto zaplanowało obchody 10. rocznicy powstania Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. Z tej okazji na terenie obiektu odbędzie się Festiwal Innowacji i Technologii, piknik naukowo-technologiczny oraz koncerty.

10-lecie Nowych Gliwic będziemy świętować przez dwa dni. 14 września rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Innowacji i Technologii. W ramach dwudniowego festiwalu przedstawiciele przemysłu i nauki toczyć będą dyskusje na temat transportu przyszłości, innowacyjnych rozwiązań lotniczych, perspektywy rozwoju sektora kosmicznego oraz przyszłości medycyny spersonalizowanej w Polsce.

15 sierpnia przy ul. Bojkowskiej 37 odbędzie się Piknik Naukowo-Technologiczny PIK TECH, z udziałem Politechniki Śląskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz firm z sektora wysokich technologii.

W programie pikniku zaplanowano m.in. pokazy lotów dronów, wyścigi zdalnie starowanych samochodów wydrukowanych w technologii 3D, warsztaty konstruktorskie dla dzieci czy miasteczko cyrkowe. Ponadto na odwiedzających piknik amatorów nowych smaków będą czekały foodtrucki serwujące oryginalne dania i strefa chill out.

Na finał obchodów organizatorzy przewidują wielki koncert plenerowy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che.

Szansę na występ na dużej scenie mają także zespoły z Gliwic i okolic. Wystarczy, że zgłoszą się do organizowanego przez GAPR konkursu „Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia!” i wygrają nagrodę główną – występ jako support Lao Che podczas finałowego koncertu. Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 24 sierpnia. Szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://gapr.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 10-lecia „Nowych Gliwic” jest wolny. Więcej informacji: www.facebook.com/FestiwalGliwice/

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko
Urko

Mam !!! Mam !!!! Mam kandydatów . Niedorzecznik, Pani Jadwinia z Zakładu Dewastacji Miasta i mój ulubiony Miejski Konserwator Zabytków . Melorecytacja o przyszłości miasta i Mieście Przyszłości to będzie hit.

Aster
Aster

Powoli… Miasto szuka chętnych frajerów, którzy wystąpią przed gwiazdą wieczoru ZA DARMO!

sin city
sin city

Co to są wysokie technologie?

Exorcism RP
Exorcism RP

To te co Frankiewicz wprowadził po jakimś śnie czy wizji po zjełczałych grzybach. Normalnie, wdrapujesz się po starej drewnianej drabinie, która ma spróchniałe szczeble ale niektóre polepione super glue, i jak dojdziesz najwyżej, to zobaczysz Silicon Valley. Tę jedyną, w Kalifornii. A potem się budzisz, a przy łóżku odprawiają nieszpory. I w walonki.

wysoki technolog
wysoki technolog

W Rosji nanotechnologią nazywamy wszystkie operacje z użyciem klucza mniejszego niż 13. Jeśli zgodzimy się, że 10 piętro to znaczna wysokość, wówczas taka czynność jak np. skręcanie długopisów w mieszkaniu na tymże piętrze można podciągnąć pod wysokie technologie.

ja234
ja234

Dobre, dobre.Jaja jak berety. Glajwice i innowacyjność. O transporcie będą dyskutować, o kosmosie…bujanie w obłokach to glajwicom wychodzi najlepiej.
Glajwice na wstecznym-przyszłości nie ma tu.

black_horse
black_horse

A wykosili już niemal metrowe chaszcze i trawę która porasta tą “wizytówkę” Gliwic ? Ostatnio jak tamtędy przejeżdżałem to niemal nie było widać budynków, A miasto jest podobno świetnie zarządzane i ma wybitnego gospodarza.

Tlen
Tlen

Powinni wypalać bo Gliwice stawiają na spaliny.

Orła cień
Orła cień

Piękny budynek. Szkoda, że jego potencjał jest niewykorzystany.

AMF
AMF

Wspaniała lokalizacja na ośrodek leczenia elektrowstrząsami i lobotomią wszelakich indywiduów niszczących miasto.

EastWorld
EastWorld

Proponuję występ kiboli piasta. Właśnie trenują w centrum miasta, a razem z nimi zmotoryzowane i okute w broń zaciężną oddziały policji. Zanim doszło do przyjacielskich uścisków wymienili werbalne serdeczności. Czyli znajomi z dzielni. Chaos pod UM, chaos na ulicach i skrzyżowaniach. Metrowieś w d*pie aglomeracji.

Amok
Amok

Jak nie kibole to pielgrzymki. Fanatycy opanowują kraj.

Ampuła
Ampuła

Mógłby wystąpić maskot polietchniki. Ten niebieski mordonóg z irokezem po odbyt. W kooperacji z OBRUM zrobiony. W tamtejszych warsztatach zbity, wypchany, oklejony i powiązany. Przez studentów politechniki uruchomiony do poziomu robota. Na przykład jeżdżący po scenie na wozidle miejskim, po czym doprowadzający je siłowo do formy MZUK-owego giętasa z wypełnieniem glebą. W formie samego siebie.

PROm
PROm

Znamy temat. Byłeś za mały intelektualnie i nie dostałeś posady karła maskotki firmy. Inni grafomani pogodzili się z decyzją Jury i zadowolili zestawem pocieszenia. Sugerujemy pomoc psychologiczną.

Maciej
Maciej

Najwyższy czas udać się do lekarza – to nie ze złośliwości ale z dobrego serca :)

Gabi21
Gabi21

Najpierw na tą imprezkę trzeba jakoś dojechać ! Wysokie technologie, a 1 autobus do tych “Nowych Gliwic” dziennie !

Małpa
Małpa

Przecież na Pszczyńską co chwilę jeżdżą autobusy. Serio taki problem przejść ten kawałek od przystanku piechotą? Musisz się od razu doszukiwać problemów?

Fat
Fat

Hehehe, ekspert od topografii miasta.

AMF
AMF

Proponuję dojazd wąskotorówką, po drodze można podziwiać nowo wybudowaną halę.

PS: oczywiście palcem po mapie puki ktoś nie zrobi porządku z francą ratuszową. Ewentualnie można wczuć się w klimat i wirtualnie polecieć dronem.

Wasz Franek
Wasz Franek

Koncert artystów z łapanki. Jeden zrobi małpę drugi bez zakąszania wychyli trzy szklanki. GDZIE JEST ŁOSICKA (jak jej po mężu zapomniałem)

Aster
Aster

Ciekawe ilu niegramotnych po przeczytaniu tego newsa popędzi tam 15 sierpnia? :-)

HAHAHA
HAHAHA

Może to będzie autorka materiału?

AMF
AMF

Dobra zabawa była?
– “15 sierpnia przy ul. Bojkowskiej 37 odbędzie się Piknik Naukowo-Technologiczny PIK TECH” Gdzie indziej wrzesień…
– “wyścigi zdalnie starowanych samochodów wydrukowanych” no to serio Hi-Tech, zdalnie mierzyć masę ;-]

Imiu
Imiu

Może szkoły wykorzystają okazję i przyjdą z dziećmi, młodzieżą na te dwa dni.
Bojkowskie SP8, wypadałoby wpaść i inne oczywiście też.
Znając podejście oświaty czy to nauczycieli, opiekunów to nikły % uczniów się wybierze :-(