Finał policyjnego pościgu za motocyklistą na ul. Portowej. Drogę musiał zablokować radiowóz

fot. KMP Gliwice

To nie była pierwsza próba uniknięcia kontroli drogowej zakończona nieudaną ucieczką przed gliwicką policją. Jak się okazało, desperacja motocyklisty-uciekiniera, nie wzięła się znikąd.

Około godziny 8:50 patrolujący teren centrum Gliwic policjanci z gliwickiej drogówki, podjęli próbę zatrzymania do kontroli motocyklisty. Było to związane z wcześniej zgłoszoną interwencją dotyczącą dziwnie zachowującego się kierowcy jednośladu. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i daniu sygnału do zatrzymania, motocyklista nagle przyśpieszył. Policjanci ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkunastu metrów oczywiste stało się, że kierowca jednośladu usiłuje uniknąć kontroli – przekazuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z KMP Gliwice.

Mundurowi z zachowaniem środków ostrożności kontynuowali pościg za kierowcą jednośladu ulicami Gliwic. Do pościgu włączyły się inne patrole. Po wielokrotnych sygnałach, policjantom nie pozostało nic innego, jak wykorzystać do zatrzymania służbowy wóz.

Uderzenie boczne radiowozem – w miejscu, w którym nie stwarzało to zagrożenia dla innych – wymagało błyskawicznej decyzji. Funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia, bo dalszy pościg z każdym przejechanym metrem stwarzał prawdopodobieństwo spowodowania przez uciekiniera wypadku. Jeden z radiowozów zajechał drogę kierującemu, który stracił panowanie nad pojazdem i oparł się o bok radiowozu. Do zatrzymania doszło na ulicy Portowej – relacjonuje Pochwatka.


Jak się okazało, mężczyzna usiłował uniknąć kontroli, bo był pod wpływem środków odurzających, których część posiadał jeszcze przy sobie. Oprócz tego nie miał uprawnień do prowadzenia jednośladów.

Jego motocykl został odholowany na policyjny parking, a on sam po pobraniu krwi do badań zostanie przewieziony do policyjnego aresztu. Tylko za samą ucieczkę przed policją grozi mu 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla Pochwatka.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Fan

W stanach musialby podniesc lapki do gory bo inaczej police by mu leb odstrzelilo magnum kalahana

KIEROWCA

w usa lekko w bok i po problemie czyli albo albo by prezezyl lub nie a jaka to strata dla nas to potencjalni mordercy tak trzymac

Obserwujący

Motocyklista powinien trafić do więzienia na 10 lat plus 200 tys mandatu.

Jan

i jescze koniecznie zlicytować rodzinę i prewencyjnie aresztować konkubinę :)

Gliwiczanin

Zapomniałeś o motoreczku

JJ

A wiecie, że Gliwice są na trzecim miejscu na podium w kategorii miast, gdzie jest najwięcej przekroczeń dozwolonej prędkości w Polsce? Policja zupełnie nie radzi sobie z plagą piratów drogowych, którzy każdego dnia pajacują na ulicach Gliwic.

Marek

Tutejsze dzięcioły nie lubią prawdy. Wolą żyć mitami o swojej wspaniałości.

Lup

Dzis po 5 rano wyprzedził mnie radiowóz na Toszeckiej bo jechałem 50, polecieli koło 70….. Jak zmieniać mentalność ludzi skoro stróże prawa…. Sami wiecie

Largo

Nie masz ambicji idź do…..

mamlas

Proponuję furmankę, rozwijać tak zawrotne szybkości.Co na to żona, że ma takiego szaleńca

dB

Prędkość, prędkością, ale nie radzi sobie z ogromem tuningowanych, hałaśliwych padak i to zarówno jedno jak i dwuśladów oraz z kierującymi je łysolami.

kanalia52

Dostanie zawiasy i tyle w temacie.

SKW

JESTEM CIEKAWY CZY KAŻDY FUNKCJONARIUSZ Z POLICJI PAŃSTWOWEJ PO SŁUŻBIE PRZESTRZEGA USTAWY PRAWO O RUCHU DROGOWYM NA 100% ŻE NIE

page

Widziałem tego szczyla wczoraj o 8 rano pod leroy Merlin łaził tam i spowrotem nabuzowany koło tego moktocykla a chwilę wcześniej wykonał dziwny manewr na dk88 obrócil łeb zamiast spojrzec w lusterko,
Pierwsza moja myśl typowy cymbał.

bastek00

cymbale – odwracanie głowy jest elementem jazdy na moto – nawet na egzaminie jest to sprawdzane – lusterka są małe i mają widoczność równą 0. Wiedza Twoja również posiada taką cyfrę.

Armin

“Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i daniu sygnału do zatrzymania, motocyklista nagle przyśpieszył. ”
Fajny ten motocyklista. Co prawda uciekał, ale dawał sygnały dźwiękowe a nawet sygnał do zatrzymania.

Dziennikarstwo najwyższej próby.

Obserwujący

Jest to komunikat policyjny.A nie redakcyjny.
Pochwal się swoim lekkim piórem,może dostaniesz prackę w jakiejś gazecie.

Uwaga

Ignorant, który nie odróżnia cytatu z wypowiedzi policjanta od tekstu redakcyjnego, nie ma intelektualnych kwalifikacji do oceniania kogokolwiek, a tym bardziej dziennikarzy.

Urko

Naćpany czy nie, dać się dorwać furgonetce na tej maszynce ? Pastuch zwykły …