Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na gliwickim Rynku. Mnóstwo ludzi, świetna atmosfera

Gliwice grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas wielkiego finału WOŚP w niedzielę, na Rynku zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Letnia zadyma w środku zimy odbywa się na terenie całego miasta, ale wielki finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej ma miejsce na Rynku. Między godzinami 12:30 a 21:30 nie brakuje również pokazów i koncertów, m.in. zespołów Vox i Sorry Boys.

– Swoje namioty mają organizacje pozarządowe, pojawi się łódka Śląskiego Yacht Clubu, samochody terenowe, atrakcją będą spotkania z sympatycznymi alpakami. Tradycyjnie będą pokazy pierwszej pomocy. Około godz. 16.30 przeniesiemy się pod dużą scenę, na której zaprezentują się gliwickie zespoły: Mażoretki, Szok, wokaliści Teatru Wit Wit. Około godz. 18.30 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda zespół Sorry Boys, o godz. 20.00 zabłyśnie światełko do nieba, wzorem roku zeszłego zrezygnowaliśmy z ogni sztucznych na rzecz pokazu laserowego. Uwieńczeniem dnia będzie występ drugiej gwiazdy, zespołu Vox – mówi Marek Niewiarowski ze Stowarzyszenia GTW.

REKLAMA

Podczas 28 finału Orkiestra gra na rzecz najmłodszych pacjentów.

Zebrane w całej Polsce pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń ratujących życie. Pomogą między innymi dziecięcym oddziałom chirurgii ogólnej, kardio- i neurochirurgii.

(żms)/MSI
fot. arch. studio APALAT

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja.

Ludzie! Co jest z Wami nie tak!?
Jak czytam Wasze komentarze to zaczyna to przerażać.
Żyj i pozwól żyć innym
Nie mieszajcie tu kościoła, polityki i polityków, lewaków, prawaków itd, itp. Jeżeli ktoś chce wspomóc to niech wspomaga, jeżeli nie chce, niech nie wspomaga. I tyle. Bezsensowne wieczne szukanie powodu do zwady i kłótni.
Żyj i pozwól żyć innym!

Janusz byznesu

Jest dokładnie tak jak napisałeś, głupi , butny i zawistny naród, szkoda że nie potrafimy tego zmienić :(

Zdzisława Niepiernik

Ale z drugiej strony skowyt 3,14sdzielskich prawaków i pedofili w kieckach – to miód na uszy :]

:)

Nic tak dobrze nie robi WOŚP jak prawackie i kościelne ataki. Doskonale to widać w statystyce corocznych wpływów ze zbiórek i aukcji.comment image

Woda

To ja może pójdę dalej Twoim tokiem rozumowania-nic nie robi lepiej WOŚP jak rządy Pis-u. Ludzie mają gest, dzielą się, pomagają i wreszcie mają z czego obdarowywać potrzebujących. Da się? DA….

:)

Że niby przed PiSem WOŚP sponsorowały ufoludki, a suweren gryzł podeszwy? Jeżeli chciałeś zwrócić uwagę na to, że nasze pieniądze rozdawane niektórym przez PiS, wbrew prawackim intencjom lądują na koncie WOŚP, to ci się udało. Tak już jest, że kiedy prawacki demagog i hejter mocno chce, to wyciula się sam, jak niejaki Matka Kurka, który atakując WOŚP niezamierzenie dołożył do puli 5 zł, bo się nie zorientował jak działa hasztag.

Fiku Miku

@:). Jesteś w błędzie nie 5 złotych. Piotr Wielgucki alias Matka Kurka zaoferował milion złotych które dorzuci do puszki WOŚP. Prosi tylko o ujawnienie faktur Złotego Melona. Milion złotych!!!.

:)

Brak wiedzy cię nie rozgrzesza, a milion zł ten klaun ma tylko w bonach gry Eurobiznes.

Ewa

To jest coś za co nas chwalą na całym świecie.Ale w moim kraju niektórzy rodacy uwaźają orkiestrę za hańbę narodową i powód do wstydu.Czy ktoś moźe to wytłumaczyć?

Obserwujący

Wszyscy kasujący pińćeta, powinni wrzucić do orkiestrowej puszki, pińćet za miesiąc styczeń.
Suwerenie, pokaż,że potrafisz…pokaż gest..

Siwy

Na owsiaka niedam ani grosza,i tak polowa pieniedzy ze zbiurki wyparuje(jak co roku).
Ja daje od siebie bez posrednikow.
Widzialem filmik o owsiaku na YouTube
i moje zdanie o nim sie potwierdzilo.

:(

Też widziałem różne filmiki na YouTube. Że Ziemia jest plaska, szczepionki powodują autyzm. Że smugi kondensacyjne, to nie są smugi kondensacyjne tylko oprysk chemiczny czyli tzw chemtrails. I jakoś tego za pewnik nie biorę. Mnie filmy na YouTube nie bardzo mnie przekonują, ale każdy swój rozum ma. Niektórzy tego rozum mają mniej, niektórzy więcej.

treya50

Biedny mały człowieczku, nie tylko empatii ci brakuje, ale znajomości ortografii języka polskiego również!

Siwy

Nie jestem polakiem jak ty ,w moim kraju szpitale maja swöj sprzet i nie trzeba brac ze soba kubka ,czy widelca.Biedny to jestes ty
bo zbieracie .Ja daje do domu dziecka i bez posrednikow i zaden niebedzie sie zemnie bogacil

względność

Jaki to kraj jest dla ciebie tym wzorcem ?

Pierdoła

Żóć na tace- wyparóje wszystko

Zdzisława Niepiernik

..póki co to na pewno wyparował ci już mUzg

gmG

Złoty Melon w Gliwicach!!!!

Dziadek

Jasna Sprawa i Boscata i Tabasco też są,a Mrówka Cała i Feel Mint Production przysnęły nieco!

Janusz byznesu

Zapowiada się szałowo, szkoda tylko , że nazwy tych zespołów praktycznie nikomu nic nie mówią :)

:)

Zrób mi tę przyjemność i opisz, jak to jest być nikim?

Janusz byznesu

człeniu marny , na przyjemności to sobie trzeba zasłużyć ;)

January

Słuchaj no ty paróweczko, idź pisać lepiej na mury..

Janusz byznesu

sugeruje prędko udać się do psychiatry, serio

Ampuła

Jeżeli PiSocjalistyczni dewoci znacjonalizują WOŚP i przekażą ją Caritas Polska, to:
– czerwone serduszko zostanie przechrzczone na Najświętsze Intronizowane Serce Dzieciątka Jezus w Potrzebie
– szpitale i hospicja będą musiały oddać wszystko, co do tej pory otrzymały
– zbiórka 2 miliardów złotych będzie efektem wpłat pięciu spółek skarbu państwa po 400 milionów
– 99,9% z zebranej kwoty pochłoną koszty organizacji, administracji i posługi duchowej w Caritas Polska
– dokumentacja finansowa będzie jawna i przejrzysta jak konklawe
Jeżeli Czarna Figa zastąpi Złotego Melona, wszystkie owoce zeżre horda bezdzietnych opiekunów jedynego dzieciątka.

:)

Prawactwa stały element bólu d*py. Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, w dniach rzekomego duchowego wyciszenia i zadumy, prawactwo dostaje szału i wylewa zgromadzoną żółć. Mogliby po prostu pójść do kościoła i rzucić na tacę gruby plik banknotów, żeby ksiądz miał na dobre dzieła, zatrudnić się wolontariacko w hospicjum, żeby pomagać potrzebującym, ale nie, oni wolą kisić w internetach aberracyjną nienawiść. To nie ludzie, to wilki. A władza dobrej zmiany zachęca do odstrzału wilków. Paradoks? Przypadek?

papa smerf

Sugerowałbym odejść od podziału na prawactwo i lewactwo. To wszystko zależy od człowieka i tego, ile ma w sobie empatii, albo czy w ogóle ją ma,

:)

Możemy odejść najdalej jak można, a i tak przyjdzie prawak i głośno rzygnie, że WOŚP to zło, a Owsiak to Szatan. Lewactwo jakoś nie cierpi na ten rodzaj bólu.

papa smerf

Ja nie popieram ani kleru, ani starych komuchów. Popieram za to WOŚP i mam dobre zdanie o marszach niepodległości. I co ty na to? Do jakiej szufladki bądź też worka byś mnie wrzucił?

:)

“Niezdecydowany”.

gość

do osób mających problem z matematyką

Gliwiczanie

Jesteś po prostu normalny. Może Cie to zdziwi ale tak jak Ty myśli wg mnie większość społeczeństwa. Niestety najgłośniej słychać tylko margines- lewy i prawy.

Kipuś

Ja jestem wegetarianinem niepraktykującym i obu stronom współczuję.

Janusz byznesu

radzę ci niezwłocznie udać się do specjalisty, to dla dobra nas wszystkich , serio

Obserwujący

Nie,prawactwo tak ma.Będą sadzić ten swój wzmożony bełkot.Będą warczeć, pyskować i się napinać.Jakby nie widzieli, tego, że ich kochana dojna zmiana doprowadziła do jeszcze gorszej sytuacji służby zdrowia.Do braku pieniędzy na szpitale, braku pensji dla lekarzy i pielęgniarek, do kolejnych zamknięć szpitali.Być może to widzą,ale wypierają to bo tak jest wygodniej.ALE dali pińćeta, czyli masz suwerenie kasę i się lecz za pińćeta…tyle tylko, że prywatna służba zdrowia zaczyna się upodabniać do państwowej.
A jak takiemu prawakowi sprzęt zakupiony przez WOŚP uratuje życie bombelka,to podziękuje przez zęby,będzie taki wdzięczny i poleci do kościółka podziękować.Ot,taka prawacka hipokryzja, oni wszyscy tak mają.

względność

Ci co dają pińćet i ci co się z tego cieszą, że dostają to lewaki, prawaki po prostu obniżyliby podatki.

prawda

Nie wspieram WOŚP-u, ponieważ: 1) Nie chcę wspierać osoby z nim utożsamianej, która osiągnięcia Orkiestry przekuwa w swoje społeczne poparcie i wykorzystuje je na wspieranie aborcji, eutanazji. 2) Uważam, że skoro mamy państwową służbę zdrowia, na którą łożymy pod przymusem to nie ma potrzeby udzielać jej jeszcze dobrowolnej daniny. 3) Wkład WOŚP-u w Służbę Zdrowia jest marginalny. Wystarczy porównać zebrane w zeszłym roku 175 milionów z 205 000 milionami z budżetu, które są przeznaczane na zdrowie https://www.mapawydatkow.pl/…/Mapa_Zdrowia_2018_150ppi… 4) Prognozując wpływy z WOŚP-u państwo może celowo przesuwać pewne sumy z budżetu przeznaczone na Zdrowie na inne cele. Skoro wiemy, że Jurek… Czytaj więcej »

Zdzisława Niepiernik

Na wspieranie aborcji powiadasz? A co powiesz o tych, którzy ustawę zakazującą całkowicie aborcji schowali “do zamrażalnika” tj. do TK na świętego nigdy, tylko dlatego, żeby jakiekolwiek rozstrzygnięcie nie zaszkodziło Adrianowi Budyniowi w reelekcji? Jak ocenisz postawę Episkopatu w tej sprawie, który – zamiast domagać się tu rozstrzygnięcia – też siedzi cicho z wyrachowania?

:(

Tak tylko zapytam, odnośnie punktu 5. Ile kosztowało zabezpieczenie miesięcznic? Ile kosztuje co roku zabezpieczenie Marszu Niepodległości? Ile kosztuje zabezpieczenie, wynajęcie sceny na Sylwestra, wszelkie maści festyny, orszaki w Boże Ciało, Trzech Króli, imprezy sportowe organizowane przez miasto? Ile kosztuje corocznie dekorowanie miasta, z okazji świąt Bożego Narodzenia? Czy przy którejś z wymienionych wyżej imprez, zbiera/zbierało się datki na jakiś szczytny cel? Czy nie jest to marnotrawstwo?

WOŚP i to świetna impreza rozpoczynająca karnawał, a że przy okazji zbiera się datki na szczytny cel, to chyba lepiej. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Marek

Nie bede uczestniczyl i wytlumacze swoim dzieciom dlaczego nie….

Bzik

Wytłumacz im też na przyszłość, żeby w szpitalach w pierwszej kolejności sprawdzali, czy sprzęt ma naklejkę WOŚP-u. Bo jeśli tak, mają odmawiać leczenia

tato

Niech sprawdzą również, kto płaci za serwisowanie tego sprzętu z naklejkami WOŚP? Owsiak, czy my wszyscy?

papa smerf

Jak można takie rzeczy w ogóle pisać? Widać, że nigdy nie miałeś poważniejszych problemów, czego ci nie życzę. Lecz w obliczu choroby, gdyby padło na ciebie lub rodzinę, to jestem pewien, że szybko zmieniłaby ci się perspektywa.

tato

Jak widzisz można pisać. Pewnie tego nie wiesz, ale to wolny kraj. Poza tym mam się dobrze, bo na szczęście nie trafiłem, ani ja, ani nikt z mojej rodziny na sprzęt Owsiaka. Zresztą trudno na niego trafić, skoro jest tego poniżej 1 procenta w szpitalach.

:)

Skoro to już wolny kraj, a sprzęt WOŚP to taki 1% problem, to po co w ogóle się nim zamartwiasz i co roku dzieciom zamulasz życie tłumaczeniem, dlaczego nie dorzucasz się na ratowanie życia i zdrowia? Kup flachę, jak prawdziwy wolny elektron, włącz operetkę, przylutuj żonie, nawrzeszcz na dzieci i zaśnij pod stołem. Pozwól innym robić co tobie nie miłe w wolnym kraju.

tato

Mi to tito, ale ty widzę, ze walczysz tu dzielnie o tytuł durnia miesiąca. Będzie ciężko, bo konkurencje masz sporą.

:)

Bez obaw, tato, ciebie nie przebiję.

Pppppp

Współczuję twoim dzieciom. Naprawdę.

giaur

on na pewno nie ma dzieci a to całe pisanie o dzieciach etc to leczenie jego kompleksów

papa smerf

W takim razie nie życzę ci, żebyś musiał kiedyś z tego sprzętu korzystać. Niemniej jednak wielu ludziom uratował życie.

z Gliwic

Nawet nie wiesz, że przesiewowe badanie sluchu u noworodków w szpitalach robi się na sprzęcie WOŚP… Sprawdź naklejki w książeczkach zdrowia dzieci :)

Wrzodzisław

Kolejny news z TVPiS. Jesteś dumny ze swojej głupoty?
Bo wśród takich aparatów do badania słuchu noworodków 85% jest właśnie zakupionych przez WOŚP. No, ale co tam, rzucić sobie jakieś kłamstwo na lewo i prawo, zełgać, łapówę komuś dać jak wodzuś Kaczyński – przecież moralność katolicka tego nie zabrania, no nie?

z Gliwic

Sprzęt jest darowany szpitalom, jaki to problem, że za serwis płaci się jak za każdy sprzęt szpitalny? Przynajmniej jest czym diagnozować/ leczyć!

Dziadek

Sprzęt nie jest darowany! Jest oddawany w użytkowanie , (dalej pozostaje własnością Owsiaka i jego rodziny) pod warunkiem stosowania materiałów eksploatacyjnych wskazanych w umowie użytkowania i serwisowania wskazanych przez Owsiaka serwisantów!

Wrzodzisław

“sprzęt pozostaje własnością Owsiaka i jego rodziny”
Kolejne kłamstwo z TVPiS. No, ale w tej powodzi łgarstw towarzyszki Ho Lec Kiej – jedno więcej, jedno mnie, nie robi już różnicy

Dziadek

Przeczytaj umowę użyczenia sprzętu między WOŚP a Szpitalem .

wnuczek

A jaki jest przymus aby szpital przyjął ten sprzęt ? Przecież dostaje lepszy, tańszy, nowocześniejszy i bezobsługowy od państwa, czyli z naszych podatków. I jakie są proporcje pomiędzy kwotami przeznaczonymi na zakup sprzętu medycznego a na utrzymanie bandy darmozjadów i zbędnych urzędników ?

Wrzodzisław

Nie, no pewnie. Najepiej by było, żeby tego sprzętu nie było w ogóle, wtedy nie marnowano by pieniędzy na jego serwisowanie. Typowo 3.14sdzielsko-katolicka logika

(_x_)

Ten sprzęt prąd czerpie z wiadra z naklejką WOŚP?

papa smerf

Serio? Żal ci prądu, który zasila sprzęt ratujący dzieci w szpitalach?

Wrzodzisław

Zawsze można by tym prądem oświetlić pięknie jakiś kościół, prawda? Chociaż zdaje się, że duchowni uprawiający pedofilię wolą to robić po ciemku.

Wal R. Jan

Nie, zasila się podczas brandzlowania się swoimi durnymi komentarzami na necie – jak twój móżdżek

treya50

Tak jest ! Nie ma innej opcji !

ADAMEK

Może kiedyś dzieci Ci wybaczą.

ZenObia

Żeby zdobyć prawo jazdy, trzeba zrobić kurs i zdać egzamin – w ten sposób odsiewa się część osobników bez predyspozycji. Żeby zostać ojcem wystarczy mieć w miarę sprawnego fajfusa… To smutne…

dziecko

A znane jest ci powiedzenie, że nie ojciec ten co zapłodnił a ten, który wychował ?

fajfus

Żeby zostać matką wystarczy mieć pochwę… To najsmutniejsze….

Xsenofob

Jak dobrze policzyć, to może się okazać, że miasto do kosztów organizacji tej imprezy dokłada więcej, niż mieszkańcy uzbierają.
Każdy pracujący w Polsce wpłaca comiesięcznie na tzw. “służbę zdrowia” ponad 340 zł., czyli rocznie ponad 4000 zł. Oczywiście można raz na rok dorzucić na WOŚP kilka złotych, ale to w ogólnej skali tak naprawdę nic nie znaczy, tym bardziej, że mniej niż połowa zabranych pieniędzy trafiała na deklarowany cel. Za to jest duży efekt propagandowy.

:)

A co z niewycenialną finansowo wartością wspólnototwórczą, poczuciem, że robi się coś wartościowego i dobrego? Może tzw. “marsze niepodległości” mają te walory?

papa smerf

Najpierw jedź na taki marsz i zobacz jak wygląda, a później się wypowiadaj. To, co pokazują w tv nijak ma się do rzeczywistości. Gwarantuję ci, sam będziesz zaskoczony, gdy zamiast zamaskowanych kiboli z racami zobaczysz rodziny z dziećmi i pozytywnie nastawionych ludzi. Mówię to ja, który byłem zawsze sceptycznie nastawiony do takich imprez i dopiero konfrontacja z rzeczywistością pozwoliła mi zrozumieć, jak bardzo dałem się otumanić medialnej propagandzie.

:)

Oczywiście, z marszów niepodległości rodzi się czyste dobro i wartość dodana w rytmie ryków o sierpach i młotach. Rodziny z dziećmi nie tak dawno uczestniczyły w publicznych egzekucjach, ale nie wyciągałbym z tego wniosku, że to były imprezy kształtujące pozytywne postawy społeczne.

papa smerf

Nie ma żadnych ryków ani egzekucji. Marsz przypomina rodzinny piknik. Pojedź i zobacz, nie musisz wcale uczestniczyć. Ja też obserwowałem z boku i cieszę się, że mogłem sam wyrobić sobie opinię.

:)

Rodzinny piknik w chmurach smogu z rac, 1:54:25: https://www.youtube.com/watch?v=amWZLMwl9To

Wrzodzisław

Byłem, widziałem. Parę takich “rodzin” musieliśmy nawet zaciągnąć do karetki, bo nie mieli siły wyrwać płyt chodnikowych.

papa smerf

Tak, bo najlepiej krytykować i nic nie robić.

gość

kiedy potrzeba odpowiedniego zabiegu czy badania to robisz nie na nfz lecz prywatnie, te szmuje buje raczej tego nie odczarują

papa smerf

To prawda, ale gdy trafisz do szpitala w nagłym wypadku to taki sprzęt może uratować życie.

Wrzodzisław

Nikt ci nie każe wpłacać złotówki. Płać na kościół: pedofile w sutannach będą ci wdzięczni a ojcu Rydzykowi kolejny bezdomny podaruje parę samochodów.

Janusz byznesu

a u ciebie w domu wszyscy zdrowi ?

Wampir z Gliwic

Kiedy Polaczki zrozumieją że dając na WOŚP wyręczają państwo ?? Po to płacimy podatki, vaty itd. żeby państwo nas leczyło w szpitalach a wyręczając ich dajemy im możliwość by te pieniądze co na leczenie dali Rydzykowi ….

Olej

To wygląda jak jednodniowy ogólnopolski ogłupionych Owsiany zapał !. Ale dajecie się nabijać w nienażarte “zagubione słoiki” Owsiaka.
Ja to olewam.

Jarosław

stary darmozjad w czerwonych spodenkach wysyła frajerów na ulicę…..

Janusz byznesu

przeczytaj jeszcze raz to co tu nabazgrałeś, podrap się po głowie i zażyj leki, więcej nic nie pisz

Zdzisława Niepiernik

Zawsze to lepiej, niż tysiące darmozjadów w czarnych kieckach grasujących w styczniu po domach “po kolędzie”

heniek

Jezeli za rok ta hucpa będzie trwać dalej i znów jakiś natrętny pajac od żóltego s..ra podejdzie do mnie z puszką do dostanie w ryj…

Janusz byznesu

ty jesteś taki upośledzony czy tylko udajesz człeniu ??

Księżyc i Gwiazdy

“WOŚP jest oszustwem, ale nie w sensie prawnym. To przedsięwzięcie, służące w gruncie rzeczy czemuś całkiem innemu niż oficjalnie deklarowane cele: kanalizowaniu nastrojów, włączaniu mas ludzi w maszynerię propagandy fajnopolactwa.” (Łukasz Warzecha)

Wrzodzisław

Prawda. Dużo lepsza jest propaganda pisowsko-katolicka: obrzucania innych hoovnem “w imię boże”, wręczanie duchownym sporych łapówek (Kaczyński, 50 000.00 zł w gotówce), obrzucanie innych obelgami (“tęczowa zaraza”). I z drugiej strony – propaganda wiecznie skrzywdzonego biednego Narodu Polskiego, na który uwzięły się i Rosja, i Niemcy, i Bruksela i ostatnio nawet Senegal, który dokopał biednej, uciemiężonej, katolickiej “królowej narodów” (sic!) Polsce

propaganda sukcesu

Akurat pisowska propaganda to bardzo się stara aby Rosja, Niemcy, Bruksela, Senegal, Izrael, USA bardzo dokopały Polsce a nawet wręcz w tej sprawie kolaboruje z w/w państwami.