Zaczyna się remont kolejnego fragmentu ul. Zabrskiej. Na początek demontaż torowiska

Drogowcy wracają na ulicę Zabrską. W najbliższy wtorek, 5 listopada, od demontażu torowiska rozpoczną się prace związane z przebudową kolejnej części tej drogi. Oznacza to, że fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

– Na przewidzianym do realizacji w tym etapie 350 metrowym odcinku ulicy, roboty prowadzone będą do skrzyżowania z ul. Hutniczą. Po usunięciu torowiska, wymieniona zostanie infrastruktura podziemna – przekazuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Do wiosny przyszłego roku swoje sieci uporządkuje m.in. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wówczas będzie mogła rozpocząć się kontynuacja robót zasadniczych w zakresie kompleksowej przebudowy, związanych m.in. z wymianą nawierzchni jezdni i chodników, oświetlenia i budową drogi rowerowej.


Remont rozłożony na lata

Przypomnijmy, długo wyczekiwane prace związane z usuwaniem torowiska tramwajowego oraz ułożeniem nowej nawierzchni jezdni i chodników w dzielnicy Politechnika rozpoczęto pod koniec lipca 2018 roku. W kolejnych etapach wyremontowano odcinek ulicy Zabrskiej od skrzyżowania z ulicami Konarskiego i Jagiellońską do wylotu ulicy Szarej. Niedawno, we wrześniu, po okresie zastoju spowodowanym odkryciem kabla energetycznego, którego usunięcia nikt nie chciał sfinansować, oddano do użytku ulicę Jagiellońską. Teraz przyszedł czas na następną turę robót w tym rejonie Gliwic. Ich zakończenie planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2020 roku.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

I znów dwa lata bez drogi bo robotników z pruimu zaatakuje jakiś kabel o którym wcześniej nikt nie słyszał

''

Bo taki burdel w swojej dokumentacji ma właściciel kabli szwedzki państwowy koncern Vattenfall, nie do uwierzenia ale Szwedzi mają po gliwicku.

Gliwiczanin

W Gliwicach jest Tauron

''

Racja, Szwedzi nie dali rady i sprzedali bałagan Tauronowi.

Rett

Niewykluczone. Nikt nie posiada dokumentacji infrastruktury poniemieckiej (która częściowo spłonęła, częściowo może znajduje się w archiwum w Berlinie). Łatwo znajdziesz mapy i plany sieci, na których budynki w starszych dzielnicach Gliwic nie mają naniesionych przyłączy mediów – jak je za Wilhelma podłączyli, tak jest do dzisiaj: kamionkowe i żeliwne rury kanalizacyjne, rura wodociągowa z ołowiu (materiał zresztą chętnie stosowany nawet w połowie XX wieku). To, że wystąpi problem z nieznanymi przewodami i rurami jest jasne. Niezrozumiałe jest to, że występuje on nadal po trzech ćwierćwieczach od zakończenia II WŚ, co raczej nie świadczy pozytywnie o częstości i kompleksowości przeprowadzanych remontów

Laszlo_egesz

To świadczy tylko o ówczesnej wysokiej kulturze technicznej, której wytwory przez tak wiele lat nie wymagały remontów.

''

W przeciwieństwie do współczesnej awarii dzięki technice.

Ja.

Rozumiem, że te kilka drzew, które sobie rosną od nastu lat spokojnie na Zabrskiej rzecz jasna znikną w trakcie remontu, żeby przypadkiem nia zaatakowały tych trzech pracowników z priumu, którzy będą tam snuć plany o przyszłości.

Ba

Skończcie już z tym idiotyzmem i przywróćcie tramwaje.

''

W szwedzkim Sztokholmie zlikwidowano tramwaje już w 1967 roku.

Aki

a w Olsztynie po 40 latach przywrocono.

pasażer

A w pozostałych miastach rozbudowuje się linie.

''

Czyli mamy około 40 lat spokoju od brzęczącej szyny.

Jasiek

No i? Dlatego że przywrócono mamy to powielać? Wolę Sztokholm od Olsztyna

:)

To się zdziwisz kiedy zobaczysz, że w Sztokholmie tramwaje mają się bardzo dobrze.

''

Bo to muzealne linie prowadzone przez wolontariuszy, a w Gliwicach miłośnicy tramwaju jak zwykle po gliwicku.

Szwed

Bredzisz, po Sztokholmie jeżdżą nowoczesne, a nawet 90-letnie tramwaje na specjalnej linii i nikt nie opowiada bzdur że się nie opłacają. Szwedzi mają też tramwaje wodne i dużo mostów co w dziadowskich Gliwicach musi budzić zazdrość wśród mieszkańców nie mogących się doprosić byle kładki dla pieszych i rowerów nad ściekiem parometrowej szerokości. Redakcja powinna kasować bełkot trolla.

Ba

Faktycznie, nawet urochomiono nowe linie. Co za bzdury!

''

Tak jak w stolicy Sztokholmie tak w stolicy Warszawie również jeżdżą, twój bełkot nic nie wnosi.

''

Mają tramwaje wodne ? Tak jak w polskim trójmieście ?

''

Tramwaje wodne ! Wyśmienity pomysł ! Sprowadźmy je do miasta i wtedy Gliwice będą mogły zasadnie żądać dostępu do morza.

''

Podaję adres: Marina Gliwice ul. Portowa 28, pływaj sobie tramwajem wodnym ile pragniesz.

Ba

I pewnie do dziś żałują.

''

Wszyscy, czy tylko nieliczni jak w Gliwicach ?

Ba

Nieliczni? Skąd takie wnioski?

''

Z obserwacji ?

Ba

To faktycznie bardzo szczegółowe i obiektywne dane. ;)

''

Obiektywnie mieszkańcom Gliwic tramwaj zwisa i wsiadają do autobusu nie przejmując się paroma malkontentami z tego forum stanowiącymi szczegół :))

Ba

Chyba tych, których znasz i w których kręgu się otaczasz. Przykre. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

''

Kiedy obserwuję na przystanku jak ludziska pchają się do autobusu linii A4 to nie znam żadnego z nich.

Precz z tramwajami

A we Wrocławiu Prezydent Miasta dostanie prezent z okazji setnego wykolejenia się tramwaju.

''

We Wrocławiu też mają po gliwicku.

black_horse

A ile zostanie ułożonych metrów sieci ciepłowniczej ?

''

Chcesz się tam wprowadzić przed mrozami ?

:)

Chyba kpisz. Nawet w ścisłym centrum najprezydentowi przez 26 lat nie udało się podłączyć wielu kamienic. W Raciborzu radni przygotowali rekomendacje zakazu palenia węglem. Zakaz może obowiązywać od 2027 roku,. W miejscach, gdzie nie ma możliwości pociągnięcia sieci ciepłowniczej lub gazu, będzie można spalać pellet, ale tylko do 2028 roku. Ktoś wie czym zajmują się gliwiccy radni, czy ich obecność w RM wybiega poza głosowania nad uchwałami przygotowanymi przez byłego już prezydenta i pobieranie diet? Czy pamiętacie choćby jedną ważną dla mieszkańców uchwałę przygotowaną przez radnych?

''

Za to nowy prezydent będzie na siłę podłączał prywatnym właścicielom kamienic.

Marcin

Gdyby zrobić zakaz palenia węglem jak w Krakowie, to właściciele sami by prosili, żeby ich podłączyć. A póki opłaca się palić byle czym, to nikomu się nie chce zmieniać na CO albo nowoczesne kotły. No bo jak tu spalić śmieci albo stare meble w nowym piecu?

Kopernik

Chodnik i ulice Zwycięstwa mogli by w końcu zrobić

trzeźwo myślący

Jedyną szansą na remont ulicy Zwycięstwa, aby stała się ona wizytówką naszego miasta jest wybranie podczas wyborów każdego kandydata oprócz tego co popiera Frankiewicz. Pan N. dalej będzie kontynuował działania Frankiewicza, czyli ulicę Zwycięstwa omijał szerokim łukiem jak on sam.

Imiu

Kurła, najpierw zrujnować Tramwaje, teraz zabrać tory, wylać asfalt po czym w niedługim czasie rozkopać.
Przyszłość jest TuO! Jest POstęp.

''

Nie ma postępu jest rozPiSdziel.

Imiu

jest PO staremu. POPIS od dekad 3.

Waki

Z tym postem to nie tu znajdź sobie SOK Z BURAKA.

''

To do mnie czy do POstępu ?

mimoza

Po co ruszają coś co będą za niedługo ponownie wkładać bo tramwaje niskopodłogowe mają wrócić tym śladem i przez most jeździć…

Marcin

Remont obiecywany od 2012. Jest szansa, że skończą do 2022.

Sk

Bardzo dobrze
Tylko żeby się wywiązali w terminie

''

Nie będzie się dało przejechać samochodzikiem ale rowereczkiem jak najbardziej.(1837)

Fiku Miku

Komisarz w Gliwicach od tygodnia i prace ruszyły z kopyta. Normalnie stał się cud. Wyślijmy Frankiewicza na Marsa, ocalimy Polskę i naszą planetę.

''

Aż tak bardzo Frankiewicz blokuje Kaczyńskiego w ratowaniu świata ?

''

Dołożą z kopyta szyn i ruszy cudowny tramwaj ?

ulica

Nigdy nie byłeś na tej ulicy. Jezdnia z samymi chodnikami ma jakieś 18m szerokości (podwójny pas z torami). Po odjęciu 7m (po 3,5m na chodnik z każdej strony) zostaje nam 11m, a wystarczy 6m(po 3 na jeden kierunek), żeby była to droga dwukierunkowa. Tak, więc mamy jakieś 5m, a to na bus pas, albo ścieżkę rowerową z dodatkowym pasem zieleni.

Beton

Albo na dodatkowy chodnik szybkiego ruchu i pas dla alternatywnego środka transportu ( na wzór ul. Zwycięstwa )

''

Jaki buspas i ścieżka rowerowa, staraniem nowego prezydenta Gliwic będzie znowu jeździł tramwaj, nie mamy Budapesztu w Warszawie ale będzie Sztokholm w Gliwicach.

Ba

A skąd nagle ten Sztokholm? Ale w sumie jak macie Gliwice wiecznie porównywać do Bytomia to lepiej, że poszerzyliście odrobinę horyzonty. :)

''

Nie trafiona riposta bo w Bytomiu tramwaj jeździ i to zabytkowy jak w Sztokholmie, wąskotorówka też, jedynie tramwaj wodny za bardzo zorałby stępką dno Bytomki ;))

Ba

Nie zrozumiałeś. Ale czego tu wymagać.

''

Nigdy nie zrozumiem, ze niektórzy chcieliby konkurować Gliwicami ze stolicami państw. Ale czego tu wymagać.

Ba

Nie konkurować, tylko czerpać dobre pomysły. Lepiej uczyć się od najlepszych, niż leczyć kompleksy porównując się z gorszymi od siebie (ten już słynny w bełkocie urzędniczym Bytom, miasta przygraniczne etc.).

coponiektóry

Trójkąt Bermudzki powinien pozostać bez zmian. Ten rejon ma swój urok i unikalny niepowtarzalny klimat, nie mówiąc o “ciekawych” mieszkańcach.

Wreszcie

Coraz więcej studentów i młodych rodzin (nie na socjalne) zamieszkuje tu. Otwierają się nowe usługi. Część kamienic została odremontowana. Teraz czekać tylko na kolejne. Wszystko zmierza w dobrą stronę. Zobaczymy jeszcze co ostatecznie powstanie na terenie Focus Parku, na którego część działek znaleźli się inwestorzy. Można tu stworzyć na prawdę atrakcyjną część miasta!

Beton

Tym bardziej należy poprzeć jednego z przedmówców, który zasugerował budowę miejskiej sieci ciepłowniczej z doprowadzeniem do okolicznych budynków. Jest ku temu doskonałą okazja

''

Szkopuł w tym, że mieszkańcy pozakładali już sobie indywidualne ogrzewania gazowe i nie uśmiecha im się kolejny masakryczny remont polegający na wierceniu podłóg i sufitów i prowadzeniu pionów centralnego ogrzewania, zastępowania nowych grzejników jeszcze nowszymi a i koszty są nie małe, minimum 6000 zł na mieszkanie, delikatnie licząc.

''

Przed wojną była to “elegancka” dzielnica zamieszkała przez ludzi na stanowiskach.

dziecko kreta

A dużo dużo wcześniej to była łąka na której ochoczo pasły się bawoły

''

A jeszcze wcześniej zupełna dzicz, w której dinozaury stosowały prawo dżungli, historia lubi się powtarzać.

25 lat psu w ...

Po 25 latach wreszcie coś drgnęło, tak drgnęło, nawet nie ruszyło. 25 lat rządzenia i Czesława niewiele różni się od Dzierżyńskiego. Przepraszam zniknęły tory wąskotorówki pojawiły się niezwykle urokliwe ekrany akustyczne.