Fragment ulicy Zwycięstwa zostanie zamknięty dla ruchu. Utrudnienia i objazdy potrwają pół roku

Przebudowa dróg po południowej stronie dworca PKP wchodzi w kolejny, tym razem uciążliwy dla kierowców etap. Od wtorku, 16 listopada, zamknięty zostanie fragment ul. Zwycięstwa: od ul. Dubois do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, a także wyłączona z ruchu część jezdni ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w kierunku Placu Piastów.

 
Na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego utrzymany zostanie ruch w obu kierunkach na jezdni prowadzącej dotąd w kierunku ul. Toszeckiej. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na czas zamknięcia odcinka ul. Zwycięstwa wprowadzone będą objazdy.

Z Placu Piastów do ul. Zwycięstwa będzie można dojechać ulicami: Okopową i Dubois, natomiast kierowcy jadący ul. Zwycięstwa w kierunku Placu Piastów pojadą objazdem ulicami: Dubois, do ronda dr Stanisława Byliny i stąd do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i dalej w kierunku Placu Piastów.


Przystanki autobusowe znajdujące się po obu stronach ul. Bohaterów Getta Warszawskiego zostaną przeniesione na Plac Piastów. Zatrzymywać się i odjeżdżać będą ze stanowiska nr 3.

Wprowadzone zmiany mają obowiązywać przez pół roku.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24GLIWICE/ŻMS

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
BezpieczneGliwice
09/11/2021 21:01

fajnie wyglądają te kamienice na tym zdjęciu. Musi to być kogoś ważnego jak nikomu z UM to nie przeszkadza

666
10/11/2021 20:39

Zobaczcie jak wygląda od kilku lat zjazd szynowy dla wózków, rowerów na schodach przy sklepie mięsnym Jurewicza ul. Pod murami, czyli mały handelek w rynku. Straż nic nie może, rada miasta również, jak zwykle. Urząd nic nie wie bo tak wygodnie. Właściciel też jakaś szycha bo nawet ten portal zdjęcia nie zamieścił chociaż był poinformowany.
Czy ktoś ma wiedzę czyją własnością są Gliwice?

rex
09/11/2021 20:40

Tak patrzę na to zdjęcie.. Jakie to miasto jest brzydkie.. szare.. Dziadostwo. Miasto bez pomysłu. Widać, że dziadek nie panuje nad niczym..

Prawda czasu, prawda ekranu
10/11/2021 08:10
Reply to  rex

No cóż post komuna o mentalności wieśniaka z Sybiru rządzi od wielu lat, to nie dziwota że tak to wygląda, sołtysa franka zadawało że jest ciut lepiej niż w Zabrzu…

BezpieczneGliwice
09/11/2021 17:33

koło tego dworca. Cały czas rozj…. a nic sie nie dzieje praktycznie. TEraz też zamkną i puszczą 3 osoby do roboty.

Tajemniczy Ktoś
09/11/2021 21:10

Nic się nie dzieje? Przecież widać, że układane są kostki brukowe w nowym miejscu koło dworca. Płachty na płotach wprawdzie zasłaniają efekt ale widać postępy w pracy.

BezpieczneGliwice
10/11/2021 10:13

Ile to lat tam już robią ? Takie efekty w takim czasie. To samo Plac Piastów. Rozkopane i stoi wszystko.

666
10/11/2021 20:45

Może sprawdzają podziemia, licho wie co tam było za niemca, oni zawsze mieli przygotowane schrony i korytarze jak krety.

Marcus
09/11/2021 16:50

Będzie się działo !

Filip z Konopii
10/11/2021 09:36

Na zdjęciu widać, ze zostało jeszcze jedno drzewko do wycięcia. Poza tym śliczna okolica :-)

genza
09/11/2021 23:01

Co ta reklama robi na tym budynku?!!!!

budynek
10/11/2021 08:40
Reply to  genza

stoi

genza
10/11/2021 11:29
Reply to  budynek

raczej, wisi

budynek
10/11/2021 11:59
Reply to  genza

Otwórz oczy, reklama stoi na moim dachu a nie wisi na mojej elewacji.

karibu
10/11/2021 10:48

No i gitara.

placowy
09/11/2021 21:18

A moze odcinek ul.Zwyciestwa pomiedzy ul. Dubois i ul. BGW wylaczyc na zawsze z ruchu drogowego? Taka okazja nie powtórzy sie w przyszlosci!!!!

w pogonii za octem
10/11/2021 14:40

ależ te miasto jest paskudne…

ekonaiwniaczek
10/11/2021 12:38

No wreszcie doczekaliśmy się realizacji powodu z przyczyn którego musiały zostać zlikwidowane w Gliwicach tramwaje ul. Zwycięstwa będzie zamknięta dla ruchu kołowego i przeznaczona zostanie dla ruchu pieszego.
P.S. Od dnia w którym Prezydent Frankiewicz zwolnił Urząd jego obietnica, iż w zamian za tramwaj będą kursować nowoczesne Autobusy pozostała historyczną deklaracją w kontekście jeżdżących starych zdezelowanych solarisów mających 15 lat ekspolatacji

gliwicjus
10/11/2021 07:47

Jaka szkoda! A to przeciez bylo ulubione miejsce spotkan gliwiczan!

Obserwując
10/11/2021 13:28

Widać po tych zdjęciach jak paskudną, obrzydliwą, ohydną, zasyfioną, zacofaną wioseczką są glajwice na wstecznym.Istne za555555ie.

Heniek
12/11/2021 15:56
Reply to  Obserwując

Spadaj do Zabrza miasta z jednym peronem i bez rynku, nikt ciebie siła w Gliwicach nie trzyma Zabrze piękne miasto w sam raz dla takiego jak ty

cdcd
11/11/2021 20:24

W Chinach w pół roku buduje się KILKA TYSIĘCY KILOMETRÓW dróg… Cieszę się że kilka lat temu wyjechałem z tej wiochy.

Ksenomorf
09/11/2021 17:16

Niech zamkną , zaorzą czy splantują ! Po za prezydium nie ma tam nic istotnego . No chyba ,że kogoś interesuje jakiś lombard lub inna żabka .

Marta
09/11/2021 18:45
Reply to  Ksenomorf

uciekaj na długi weekend do domu

Marian Jabłoński
09/11/2021 19:15
Reply to  Marta

Aaaa, nową lampkę będą stawiać …

oj
10/11/2021 04:57

O kurka, a gdzie się stara lampka podziała? Całe wieki nie było mnie w centrum. Nie wiem nawet co tam się dzieje. Cieszę się, że nie muszę tam chodzić, bo ani tam ładnie nie jest, ani bezpiecznie…

Beton
10/11/2021 07:13
Reply to  Ksenomorf

Chciałem nieśmiało zauważyć, że od jakiegoś czasu PREZYDIUM też już na Zwycięstwa nie ma.