Gazeta Gliwicka znika z rynku tygodników drukowanych

Wydana pod koniec czerwca Gazeta Gliwicka była już ostatnim numerem tego tygodnika, wydrukowanym w formie papierowej.

Pierwszy numer Gazety Gliwickiej pojawił się w czerwcu 2003 roku. Tygodnik ukazywał się w każdą środę, był dystrybuowany bezpłatnie. Dwa lata temu w sąsiednim Zabrzu pojawiła się również bliźniacza Gazeta Zabrzańska, której wydawania zaprzestano już na początku tego roku.

Zakończenie wydawania Gazety Gliwickiej jest efektem porozumienia zawartego z wydawcą Gazety Miejskiej i 24GLIWICE.

Wydawca Gazety Gliwickiej – BFK Partners sp. z o.o. wycofał się z rynku tradycyjnych mediów papierowych, będzie jednocześnie współpracować z wydawcą Gazety Miejskiej w zakresie działań marketingowych.


Wydawcy „Gazety Gliwickiej + Zabrze”, BKF Partners sp. z o.o. oraz „Gazety Miejskiej Gliwice Zabrze”, INFORMATOR RYNKOWY-Wydawnictwo Prasowe Marcin Fabrykowski, w dniu 14 lipca 2012 zawarli umowę dotyczącą współpracy wydawniczej.
Zgodnie z treścią umowy, z dniem 18 lipca 2012 BFK Partners sp. z o.o. zaprzestaje wydawania „Gazety Gliwickiej + Zabrze” w tradycyjnej formie papierowej, skupiając swoje działania wydawnicze na rozwoju portalu internetowego.
Wszelkie zobowiązania wynikające z indywidualnych umów Gazety Gliwickiej z reklamodawcami, realizowane będą na dotychczasowych warunkach w Gazecie Miejskiej.