Gdzie jest autobus? Czy w ogóle zmierza na przystanek? Można sprawdzić w aplikacji

Osoby stojące na przystanku i oczekujące na autobus mogą sprawdzić, czy w ogóle zmierza on na przystanek. Można to zrobić, korzystając z aplikacji, gdzie istnieje możliwość śledzenia aktualnego położenia pojazdu. Jedną z nich jest przygotowana przez Transport GZM apka M2GOinfo.

 
Od kilku dni funkcjonuje nowa wersja tej aplikacji, pobierająca dane z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP). Jest to interaktywna mapa, pokazującą położenie pojazdów Transport GZM w czasie rzeczywistym.

Jeśli planujesz podróż autobusem, tramwajem lub trolejbusem i chcesz sprawdzić, gdzie się znajduje przed dojściem na przystanek, pobierz apkę M2GOinfo, wpisz w wyszukiwarce nr linii i zobacz, gdzie jest pojazd najbliższy miejsca, w którym się znajdujesz – przypomina organizator transportu.


Możesz też sprawdzić położenie pojazdów na przystanku – jest to uspokajająca informacja w razie ewentualnych opóźnień. Mimo że lekko spóźniony, wiesz że przyjedzie

– dodaje. W trakcie używania aplikacji M2GOinfo należy włączyć lokalizację.

Korzystając z M2GOinfo można wyszukiwać położenie poszczególnych autobusów, tramwajów i trolejbusów, sprawdzić szczegóły poszczególnych kursów i linii oraz ich przebieg na mapie, a także odjazdy pojazdów z przystanków.

Sprawdź komunikaty opisujące zmiany tras wynikające z remontów, sytuacji losowych, imprez okolicznościowych i wydarzeń – zachęca Transport GZM.

Poza dostosowaniem warstwy wizualnej (nowe ikony i kolory), usprawniona została także szybkość działania aplikacji, ładowanie danych, wczytywanie wyników wyszukiwania.

Położenie autobusu można sprawdzać również w innych aplikacjach – jedną z nich jest BUSLive.

(żms), Transport GZM

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze