Gdzie kierować bezdomnych w kwarantannie? W Gliwicach wciąż nie wyznaczono takiego miejsca

fot. policja.pl

Gdzie powinien zostać skierowany bezdomny, który musi poddać się kwarantannie, a akurat przybył do naszego miasta? Na przykład do… Zabrza. W Gliwicach władze samorządowe nie wyznaczyły dotychczas miejsca na kwarantannę dla tego typu przypadków.

W minioną niedzielę po południu do komisariatu III w Gliwicach zgłosił się 50-letni nietrzeźwy mężczyzna i oświadczył, że na granicy, którą tego dnia przekroczył, zatrzymał go nakaz odbycia kwarantanny domowej. Jak sam przyznał, z nadzieją zadeklarował służbom granicznym adres pobytu u ojca w Gliwicach, ale ten odmówił mu lokum. Mieszkająca w Poznaniu matka także nie wyraziła zainteresowania przyjęciem syna. Sam, bojąc się grzywny i nie wiedząc dokąd się udać, przyszedł do komisariatu… – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Bezdomny człowiek pozostał w poczekalni komisariatu, podczas, gdy policjanci próbowali znaleźć mu miejsce bezpiecznego odbycia nakazanej administracyjnie kwarantanny.

Na szczęście mężczyzna posiadał telefon, którego numer podano służbom sanitarnym, a te z kolei podjęły się zadania. Policjanci wyposażyli swojego gościa w maseczkę i rękawiczki. Rozpoczęło się oczekiwanie.


W Gliwicach władze samorządowe nie wyznaczyły dotychczas miejsca na kwarantannę dla tego typu przypadków, a w sąsiednim Zabrzu nie było już wolnych miejsc. Po około 2 godzinach znaleziono miejsce w specjalnie wyznaczonym obiekcie na terenie Szczyrku – przekazuje Słomski.

Zgodnie z procedurami, policjanci wezwali później firmę, która przeprowadziła dezynfekcję pomieszczenia poczekalni dla interesantów w komisariacie.

(nmm/KMP Gliwice)
fot. policja.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
AAA

Gliwice – dno i trzy metry mułu. Znowu się czegoś nie da? Koroner – nie można, brak podstaw prawnych. Zdalna sesja rady miejskiej – nie można, j.w.. Parkomaty- mętne tłumaczenia jak dziecka z przedszkola. Miejsce kwarantanny – nie wyznaczone. Itd, itp. Oto obraz miasta pod władzą najpierw frankiewicza, teraz neumana i ich popleczników.

chrzan

brawo gliwickie barany, wybraliście sobie na prezydenta nieudolnego dziada bez energii i polotu, to teraz macie

\\\\\\

Nie obrażaj mnie!

Nie byłem w tych 34 tysiącach sztuk spolegliwych wybieraczy! Byłem przeciw i chciałem innego, może bystrzejszego zarządcę “moim mieniem”. Niestety, za mało było takich jak ja!
Teraz musimy się z tym godzić, ale do czasu!

WD-40

No i jak tam uśmieszki panie i panowie mający doświadczenie w zasiadaniu? Nadal przyklejone..

Beton

Pewnie że przyklejone. Oni są bezpieczni w swoich miejscach. Za 3 lata wybory, ale patrząc historycznie, to nie można liczyć na zmiany, więc niektórzy mają dożywocie w zasiadaniu pewne. A miasto na równi pochyłej ?

Obserwujący

Raczej teraz nie mają uśmieszków samozadowolenia, tylko strach przed koronkowym wirusem.Strach przed nieznanym.

Urko

Bezdomni z reguły nie głosują , prawda?

treya50

A jak ten bezdomny dostał się do Szczyrku ? Karetka go zawiozła, czy Policja ? A może miał na wlasną rękę sobie dojechać ? Nic nie zostało wyjaśnione !

DD

Pojechał autobusem z małpką w kieszeni, ale czy dotarł?

Aaaa

a jak sie dostal od granicy do gliwc…przeciez tez na wlasna reke…

tak wyglada caly ten absurd z kwarantanna po powrocie z zagranicy… dzisiatki tysiecy osob na wlasna reke potem wracaja jadac np pociagami i autobusami po kraju…

ble ble ble

I co w związku z tym ?

wirus

Palce zabaw pozamykane , boiska pozamykane a sklepy na Placu Piastów z alkoholem otwarte w najlepsze cała szlachta bezdomnych tam przesiaduje i co służby mają z nimi zrobić, gdzie wywieść,przecież to są potencjiali nosiciele wirusa ,mają wszystko w dup….

Gliwiczanin

To norma na pl piastów zlikwidowali ławki i barierki to teraz cała ekipa przeniosła się w krzaki za miejskim szaletem a straż miejska udaje że ich nie widzi

Bzik

Jak rozwiązać problem głodu i bezdomności w czasach pandemii? Niech głodni zjedzą bezdomnych…

Choleryk

Na Nowogrodzką …

Fiku Miku

Przez Czerską.

gg

Jak nie wyznaczył p. Neuman takiego miejsca to niech sam się nimi zaopiekuje i zaprosi ich do własnego domu!!!!

Wujek Richard

Ależ jak toż? Gdzie są teraz zwolennicy jedynie słusznej linii niemieckiej w Gleiwitz? Wszak ich nadprzodkowie doskonale wiedzieli jak w trudnych czasach poradzić sobie z chorymi, bezdomnymi i innymi wyrzutkami społecznymi… Mają teraz pretensje do dzikich ze wschodu zamiast wziąć sprawy we własne ręce?

AMF

Na wschodzie takie sprawy rozwiązywano nie mniej skutecznie tylko mniej elegancko.

Obserwujący

W glajwicach, tak jak w całej pislandii, prowizorka na całeeeeeego.
Tego nie ma,tamtego nie ma,nie ma pieniędzy, nie wiadomo, gdzie, kto i po co.
Masakra.

gość

nie ma szpitala zakaźnego, nie ma więc i chorych, nie ma miejsca pobytu dla bezdomnych, nie ma bezdomności – kompleksowe rozwiązywanie problemów

Fiku Miku

Jakbyś nie zrozumiał, w Gliwicach prezydentem jest PO-wski poplecznik. Pacynka Frankiewicza.