Gliwiccy policjanci wyzdrowieli z koronawirusa. Teraz pomagają ratować innych chorych

fot. KMP Gliwice

Mundurowi z III komisariatu zakazili się koronawirusem. W lipcu zauważyli u siebie objawy – osłabienie i utratę węchu. Po testach okazało się, że mają wynik pozytywny. Gdy wyzdrowieli, postanowili zrobić coś dla innych zarażonych…

Nasi policjanci codziennie mają kontakt z różnymi osobami, także tymi nieprzestrzegającymi zasad epidemiologicznych. A ponieważ ich interwencje wymagają błyskawicznego podejmowania decyzji, czasem z narażeniem własnego życia i zdrowia, w dobie koronawirusa o zarażenie nietrudno – komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Mundurowi z „trójki” przekuli przebytą chorobę w coś pozytywnego i już jako ozdrowieńcy, oddają swoje osocze, by ratować innych cierpiących na COVID-19.

34 i 39-letni policjanci, to służący od 10 lat w gliwickim garnizonie dzielnicowi. Zarazili się na służbie. Za ozdrowieńców uznano ich 15 lipca, po dwóch badaniach z ujemnymi wynikami. Natychmiast po tym podjęli oni decyzję, aby zrobić wszystko, by pomóc chorym. Zgodnie z procedurami, osocze zaczęli oddawać po miesiącu od wyzdrowienia. Robią to teraz systematycznie w regionalnych centrach krwiodawstwa w Katowicach oraz Raciborzu – mówi Słomski.


(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wojtas

Przydałyby się informacje jak przechodzili?

Miruś

…ciekawe czy chorowali tak jak rzekomi ozdrowieńcy z kopalń czerwionka leszczyny i okolicznych. Pojechali oddać osocze do stolicy , a tam po testach kolejnych okazało się że na nic nie chorowali i nie mieli wirusa…

Imiu

a wydawało mi się że to obowiązek w końcu nie pracują a wykonują służbę dlatego tak protestowali gdzie co drugi w Polsce był na lewym L4.

Ostatni Sprawiedliwy

@Imiu. Dzielnicowi mają ciężką i niewdzięczną pracę, pomimo to i po pracy chcą służyć ludziom (w swojej pracy widzą cały wachlarz społecznego rozwarstwienia). Wielki szacunek Panowie!

Imiu

Godne Policji usprawiedliwienie XD

kanalia52

Brawo.

Obserwujący

Gratulacje.

FAKT

Oczywiście fakt, że osocze nie ma żadnych leczniczych właściwości w leczeniu COVID-19 nie przeszkadza. Ot, Polska, byle coś palnąć i cieszyć się do sera.

(_x_)

Zrobiłeś doktorat z ignorancji czy to wrodzone?