Gliwice bez poradni chorób zakaźnych, inna będzie zawieszona. Gdzie pacjenci znajdą teraz opiekę medyczną?

Poradnia chorób zakaźnych szpitala VITO-MED przy ulicy Radiowej zostanie zamknięta. Pogłoski na ten temat od pewnego czasu krążyły w mediach społecznościowych, teraz placówka wydała oświadczenie, które nie pozostawia wątpliwości.

 
Poradnia szpitala będzie działała tylko do końca br. Gdzie później pacjenci znajdą opiekę? Będą musieli pofatygować się do innych miast w województwie śląskim.

W związku z rozwiązaniem umowy na świadczenia udzielane w poradni chorób zakaźnych informujemy, że z dniem 31 grudnia 2022 poradnia zostaje zamknięta

– przekazała spółka VITO-MED w komunikacie. Dalej wymienione zostały adresy najbliższych poradni. Są to:

  • w Bytomiu – aleja Legionów 49, tel. 32 281 92 44,
  • w Rudzie Śląskiej – ul. Wawelska 7, tel. 32 248 24 65,
  • w Świętochłowicach – ul. Chorzowska 46, tel. 32 245 50 41.

To jednak nie koniec zmian w tej placówce. Na stronie VITO-MEDU spółka informuje o tymczasowym zawieszeniu poradni gastroenterologicznej dla dorosłych i dla dzieci. W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2023 roku będzie ona zamknięta. Najbliższe poradnie znajdziemy na szczęście m.in. w Gliwicach – przy ul. Szafirowej 18 (tel. 32 230 77 35), przy ul. Zygmunta Starego 20 (tel. 32 330 83 13), a także w Rudzie Śląskiej przy ul. Wawelskiej 7 (tel. 32 248 24 65).

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Oburzony
27/12/2022 16:28

Skandaliczne administrowanie służbą zdrowia w Gliwicach.Zaniedbania wieloletnie Frankiewicza a teraz robi to samo Nojman!!!!!Brak kompletny dbałości o zdrowie mieszkańców wręcz ostentacyjna demonstracja lekceważenia najpilniejszych potrzeb mieszkańców.Gdzie jest nowy szpital w Gliwicach!?Przez 30 lat ta opcja polityczna nie zbudowała szpitala wydając ogromne pieniądze na rzeczy zbędne jak chociażby hala.Szlag człowieka trafia jak się patrzy na takie rządzenie i lekceważenie mieszkańców.

Andrzej
27/12/2022 17:36
W odpowiedzi na  Oburzony

Gościu a z czego się utrzymują szpitale? A kto finansuje szpitale w Gliwicach? Obniżyli ci podatek? Więc są mniejsze wpływy do miasta. Więc nie pisz bzdur tylko włącz myślenie. Dlaczego służba zdrowia ma tylko kłopoty w miastach którymi zarządza opozycja? Czemu takich kłopotów nie mają miasta zarządzane przez ugrupowanie rządzących?

Oburzony
27/12/2022 21:46
W odpowiedzi na  Andrzej

Wystarczy dobrze gospodarować pieniędzmi i nie wydawać na bzdurne inwestycje.Gliwice należą do najbogatszych gmin w Polsce.No,ale wy o tym nie macie pojęcia!!!

jarząbek gliwicki
28/12/2022 16:03
W odpowiedzi na  Andrzej

Nasz mądry Prezydent i Sp z o.o. z pewnością coś mądrego wymyśli przed wyborami lub napisze mądry list. Ostatecznie zawsze może przedstawić wizualizację, koncepcję a nawet plany budowy nowoczesnego szpitala i poparcie będzie na tyle duże by dalej było jak jest

DD
28/12/2022 19:51
W odpowiedzi na  jarząbek gliwicki

I tak będzie, bo ciemnota chodzi na wybory bez względu na to co myśli i mówi.

Znawca
29/12/2022 11:09
W odpowiedzi na  DD

Tzw. elektorat socjalny niepotrafiący nawet liczyć do 1500,będą łazić posłusznie jak psy

DD
29/12/2022 14:30
W odpowiedzi na  Znawca

Następnym razem odnoś się z szacunkiem do pobierających socjal bo dzięki nim żyjesz zapewne ponad stan. A jako politycznie poprawny, czyli tzw.chorągiewka, używający nowo mowy nie zapomnij następnym razem wstawić po „Tzw. szanowny. Ale nie przejmuj się, koń też ma klapy na łbie – znawco a może wyznawco kultu pieniądza i władzy nad innymi.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez DD
Znawca
29/12/2022 16:53
W odpowiedzi na  DD

Jeśli jesteś jednym z tych ,którym się wszystko należy to również mażesz liczyć na brak szacunku,nieroby socjalne,nie rozśmieszaj mnie ,to ja zapier…am min na takich jak ty,daruj sobie i nie ingeruj w to jaki kult wyznaję bo to nie twoja brocha.

DD
30/12/2022 20:56
W odpowiedzi na  Znawca

Do Siego Roku 2023. Amen.

Bzyk
29/12/2022 11:08
W odpowiedzi na  Andrzej

Żebyś się nie ze…ał z tego szczęścia,już Ci totalnie wyprali te resztki mózgu

hanek mały
29/12/2022 14:32
W odpowiedzi na  Andrzej

Niech sami sobie wreszcie coś odejmą i zadbają o mieszkańców.

Elf
29/12/2022 11:06
W odpowiedzi na  Oburzony

Ciekawe kto minusuje ten post? służalczyki jak nic

stary dziad w eterze
27/12/2022 15:24

Ktoś pamięta jeszcze szpital zakaźny na Kozielskiej?

Eli
29/12/2022 09:15
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

Tak, ja. Sąsiad mojej rodziny był tam leczony.

RSP
27/12/2022 16:56

Nie ma jak w Gliwicach – ponoć PRZYSZŁOŚĆ jest TU. ha ha ha !

Stary
27/12/2022 15:14

To wszystko w ramach dynamicznego rozwoju miasta i dla dobra jego mieszkańców….

DD
28/12/2022 19:54
W odpowiedzi na  Stary

Dobro mieszkańców nie schodzi z ust gliwickim partyjniakom wykształconym i zindoktrynowanym przez PZPR.

mieszkaniec
28/12/2022 09:04

ważne że jest hala Gliwice oraz wielokrotnie remontowane skwerki, po co jakieś szpitale

ewi
28/12/2022 08:39

To jest jeden wielki skandal!!!!!!!!!!!!!!!!Żeby tak duże miasto nie miało przychodni.

hanek mały
29/12/2022 14:30

Banda nieodpowiedzialnych ludzi ! Należy zlikwidować ZOL na Kozielsiej i przywrócić temu obiektowi jego poprzednią funkcję, tzn. Szpital zakażny i drmatologiczny razem z przychodniami. ZOL może zająć budynek po byłym Domu Dziecka na Zygm. Starego, a przychodnie z powrotem do budynku byłego szpitala wojskowego, czyli obecnego Nr.4.
I tego musim y się domagać od „włodarzy” gliwickich. Kto za – łapka w górę.

Bozena
28/12/2022 21:01

A co z pacjentami w trakcie leczenia fizycznie brak skierowania na badania ,wizyta ok czerwca miała być?kto się tym przeją. Gdzie teraz się udać i z czym do prezydenta Gliwic ?

Olgier
30/12/2022 12:10

Wszyscy zdrowi jak ryby.Bogate społeczeństwo z gliwic leczy sie pywatnie

Glivicjusz
27/12/2022 12:53

I tak lepiej pójść prywatnie, lepsi specjaliści, lepszy sprzęt, milsza obsługa i nie ma kolejki

Anty Obserwujacy
27/12/2022 13:54
W odpowiedzi na  Glivicjusz

Bu…hahaha… a niby skąd ci „lepsi specjaliści?

RSP
27/12/2022 16:59
W odpowiedzi na  Anty Obserwujacy

Prywatnie konowały stają się lekarzami , chamstwo zostawiają za drzwiami gabinetów w przychodniach i szpitalach NFZ-tu.

hanek mały
29/12/2022 15:01
W odpowiedzi na  RSP

Ciekawe czy ta mała jadowita pielęgniarka z zakaźnego (tylko nie mów do mnie siostro, bo nią nie jestem) będzie nadal zatrudniona ?

Jadowita, mała
30/12/2022 18:57
W odpowiedzi na  hanek mały

Pozdrowienia od małej, jadowitej pielęgniarki.
Trzeba mieć w sobie odrobine kultury S nie tylko wymagać od innych