Gliwicka PO ma nowego lidera. Marta Golbik zastąpiła Zbigniewa Wygodę

Posłanka PO Marta Golbik została nową przewodniczącą gliwickiego koła Platformy Obywatelskiej. Jej wybór to kolejny krok zbliżający PO do środowiska Zygmunta Frankiewicza.

Zmiany w gliwickich strukturach spowodowane są rezygnacją dotychczasowego przewodniczącego – Zbigniewa Wygody.

– Po wielu miesiącach wahań, zdecydowałem się złożyć rezygnację. Uważam, że moje nazwisko nie jest wystarczającym spoiwem dla obranej przez partię formuły

– mówi nam Wygoda, który sam zaproponował Golbik przejęcie sterów gliwickiej PO.

W poniedziałkowym głosowaniu jej wybór był jednogłośny. Wygoda pozostanie jednak w ścisłym kierownictwie gliwickiego koła, pełniąc rolę wiceprzewodniczącego (wraz z byłą radną Urszulą Więckowską).

PO jeszcze bliżej Z. Frankiewicza

Marta Golbik z wykształcenia jest ekonomistką, ma 34 lata. W Gliwicach od lat jest blisko związana z ugrupowaniem Zygmunta Frankiewicza. W 2015 roku z ramienia Nowoczesnej zdobyła mandat poselski. W 2017 roku, po rozłamie w partii Ryszarda Petru zmieniła barwy partyjne i przeszła do PO.

W 2018 roku Golbik była jednym z architektów porozumienia wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Zygmunta Frankiewicza. W jego ramach KO nie wystawiła w wyborach prezydenckich swojego kandydata, a poparcie przerzuciła na urzędującego prezydenta. Na porozumieniu cieniem położyło się jednak zamieszanie na listach wyborczych.

 
W przeddzień ostatecznego terminu, z listy KO wypadli radni o chłodnym lub krytycznym stosunku do urzędujących władz Gliwic (Dominik Dragon, Kajetan Gornig). Z list skreślono też społeczników zaangażowanych w sprawy miasta. Oficjalnie z powodów merytorycznych, ale klucz doboru odrzuconych nazwisk dość jasno wskazywał na motywacje kierownictwa partii. Od tego momentu, choć formalnie żadna koalicja nie zaistniała, opozycyjność gliwickiej PO ma charakter fasadowy.

Jedynka do Sejmu

Marta Golbik w przygotowywanych przez nas rankingach aktywności gliwickich posłów od lat zajmuje czołowe pozycje. Wiele wskazuje na to, że w tym roku będzie jedną z faworytek do ponownego objęcia poselskiego mandatu. Nieoficjalnie mówi się, że to jej nazwisko ma otwierać listę KO do Sejmu. Taki scenariusz jest możliwy, bo jak spekulują media regionalne, naturalny lider tej listy, Borys Budka może kandydować z Katowic.

W Gliwicach “sypie się” Kukiz’15

Zmiany w strukturach PO, to nie jedyne wydarzenia ostatnich dni w gliwickiej polityce. W sobotę rozwiązano zarząd i koło terenowe Kukiz’15 w Gliwicach. Większość działaczy ma przyłączyć się do niedawno powołanej Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Heniek
Heniek

Kolejny argument żeby nie głosować na PO.

krzysztof
krzysztof

kliki i układy,aby przy korycie, jeden popiera drugiego , a jak stracą stołek to rozpacz.PO włazi frankiewiczowi w zad głęboko

Zdzich
Zdzich

Nie wiem czemu w bio Pani Golbik wybija się jej wykształcenie ekonomiczne, a pomija jej pracę jako nauczyciel akademicki i pełnomocnik rektora gliwickiej szkoły biznesu, bardzo lansowanej przez Pana Frankiewicza, która tak dobrze prosperowała, że zbankrutowała zostawiając za sobą niespłacone długi?

krzysztof
krzysztof

Ale w papierach ma, że nauczała studentów na prywatnej uczelni a że zbankrutowali cóż takie orły najlepiej w politykę ZERO WIEDZY ALE KASA OD PODATNIKÓW LEKKA I MOŻNA ŻYĆ i takie osobniki utrzymują Polacy. Skaczą z partii do partii dla KORYTA

BEKA
BEKA

Bo to była szkoła “kogucik” powołana przez miejską spółkę po to, żeby wyrwać kasę z UE na remont budynków po kopalni i stworzenie tzw. “Nowych Gliwic”. Nigdy dobrze nie prosperowała, brakowało studentów, więc praca w niej była jak płatne wakacje, a jeszcze pierwszy rektor okazał się kłamcą lustracyjnym. Po budynkach szpitala, Dyrekcji Huty, Zameczku Leśniego, Hotelu Leśnego, Domu Dziecka i niedługo Szkoły Muzycznej, budynki po szkole bankrucie są niewykorzystane i powoli niszczeją. Ale to jakoś nikogo nie interesuje i zapadła cisza nad trumną – bizantyjskim pomysłem Frankiewicza. Co ciekawe a też przemilczane, gliwickie hospicjum jest z mozołem rozbudowywane, bo społeczeństwo… Czytaj więcej »

Stach
Stach

W Wiki piszą, że w Sejmie VIII kadencji została członkinią Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju. Strach się bać o finanse i rozwój po jej karierze w szkole biznesu. Pracowała też w Komisji do Spraw Unii Europejskiej (2015–2017), Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii (2015–2017). Tam musiała wpaść na pomysł założenia firmy. Teraz jest ekspertką w Komisji Kultury i Środków Przekazu (2018). Ja tu nie widzę kobiety renesansu. Ja widzę dużej wagi konika polnego, który na niczym naprawdę się nie zna, tylko skacze z kwiatka na kwiatek.

asdf
asdf

Ciekawe czy jako pełnomocnik rektora przyczyniła się jakoś do upadku GWSP.

Grażyna
Grażyna

Zarządzała szkołą, która zbankrutowała, teraz pośrednio zarządza krajem i jak czytam, jest w tym bardzo aktywna. Jakoś mnie to nie cieszy.

zuza
zuza

razem z mamą dziekanem

Śpioch
Śpioch

O kilka miesięcy za późno, panie Wygoda. A gliwicka PO powinna się rozwiązać i jak komuś po drodze, to zapisać się do Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Tak byłoby uczciwie, ale wiem, że to pojęcie słabo znane wśród polityków. Niepotrzebnie tylko zajmujecie lokal i obciążacie podatników kosztami swojego trwania, bo przecież nie działania, bo go nie widać.

Jorg
Jorg

Nie raz w tv dała POpis swej arogancji!!

LOL
LOL

W sumie, po tym co wyrabiali w tamtym roku, dziwne, że PO ma w Gliwicach jeszcze jakichś członków… Ale kto by pomyślał, że Scyzoryk – koneser zioła i balangowicz – wyląduje w takim egzotycznym towarzystwie oryginałów, nawiedzonych i bez piątej klepki? To jasny dowód, że marihuana może bardzo szkodzić.

asdf
asdf

Pozbyli się Dominika Dragona – najaktywniejszego radnego PO, który od 12 cieszył się ogromnym poparciem wyborców (jednym z najwyższych w Gliwicach). Wymieniono go na żonę Budki, która niczym nie zasłynęła w Gliwicach i która pół roku po wyborach nadal niczego nie zrobiła. Podobno jest członkiem Komisji Dialogu Społecznego, ale tego dialogu w Gliwicach NADAL NIE MA. Wystarczy spojrzeć w jaki sposób z mieszkańcami były konsultowane plany zmian na ul. Zwycięstwa – czyli wcale.
Ale została wpisana na listę wyborczą, bo jest żoną Budki, wiceprzewodniczącego PO.

olo
olo

Amen

Cóż!!!
Cóż!!!

Jak to nic nie zrobiła, przecież już dała popis, zagłosowała za podwyżką za odpady. Pyskata, przemądrzała osobowość.

mic
mic

wstyd za takie partie wstyd należeć do nich teraz PO wącha się z komuchami robią układy,przy niby okrągłym stole pili wódę,mizdrzyli się do siebie włażąc sobie w dooopska i tak jest do teraz.Jak jest źle to do Merkel popłakać lub mordy lizać komuchom bo się wam krzywda dzieje,jesteście ZDRAJCAMI ludzi tych 10 milionów członków ruchu i sympatyków.

helcia
helcia

W życiu nie zagłosuję na PO. Sprzedawczyki

Doinformowany
Doinformowany

Jakby nie jej ojciec nie był kolegą Frankiewicza to kobieta do niczego, by się doszła w życiu. “Jedynkę” na listach dostała po znajomosci. Znam dobrze cała historię.

Prawda
Prawda

Druga po Kobylinskim, która też jest z PO co lubi skakać po partiach jak im się podoba. Parlamentarzyści tylko dla własnej korzyści, a nie dla mieszkańców.

Harry
Harry

Startowała z dlatego w poprzednich wyborach z Nowoczesnej, bo PO nie dała jej jedynki. A chodziło jej tylko o to, żeby dostać się do koryta. Jak była już w sejmie to od razu przeniosła się do PO.

gość
gość

kalkulować umie, ale wyłącznie na swoje potrzeby, co do kwestii merytorycznych jej nie dotyczących zapewne tyle wie co zje i g. ją obchodzi, ale to nawet lepiej gorsi są posłowie co g. wiedzą i na niczym się nie znają, ale coś na siłę chcą zmieniać to nawet jest gorzej

Yanosik
Yanosik

Platformie Obywatelskiej już dziękujemy. Wystarczy, ze podniośli wiek emerytalny, podatek VAT i zlikwidowali pieniądze z OFE. To tylko niektóre kwestię, które podpowiadają mi, aby na nich nie głosować.

Ela
Ela

Co Pani Golbik zrobila przez 4 lata pracy w sejmie? Bo to, że jej kolegą Paweł Kobyliński (PO) protestował przez 4 lata wylacznie w sprawie podpisania kontraktu NFZ nie wiedząc nawet o jaki szpital chodzi to już wiemy jak podały gliwickie media przyjazne Frankiewiczowi popieranego również przez PO.

VAkk
VAkk

Wygoda zmądrzał, szkoda, że tak późno. Zmądrzeje do reszty jak rzuci w diabły te całe poko

Maroslawb
Maroslawb

Ale numer ;) nowoczesna kariera

Urko
Urko

Well….. Zamienił stryjek siekierkę na kijek…. A, że ani siekiery ani kijka jakoś tak mi nie trza , więc ….

tele
tele

Przypomina mi Martę Gessler.

ja234
ja234

Czyli tylko zamienili się miejscami.Sprytnie.Co do kukiza,ta partyjka coraz bardziej skręca w stronę skrajnych prawicowców/nacjonalistów, nic z tego dobrego nie będzie dla kukiza.(14:09)

mieszkaniec grodu
mieszkaniec grodu

z twarzy widać ,że jest uczciwa Teraz politycy są uczciwi – to ludzie honoru

asdf
asdf

Taka uczciwa, że w 2017 zdradziła Nowoczesną uciekając do PO.

kratka
kratka

Przed skokiem do PO musiała zdrowo namieszać, bo została zawieszona w członkowstwie Nowoczesnej chociaż należała do zarządu śląskiego regionu. Prawdopodobnie zdąrzyła przed oficjalnym wywaleniem.

CDU
CDU

Czym się różni PO od Pisu?

Fazi
Fazi

Odległością od koryta.

Jest faja
Jest faja

Jedni na kolanach pielgrzymują do Torunia, a drudzy do Berlina

Warszawa-Berlin-Warszawa
Warszawa-Berlin-Warszawa

Pamiętam biznesowe wojaże Polaków do Berlina. Niejeden dzisiejszy pisowiec dobrze się wtedy obłowił na bazarach. A inteligenci peowcy wiadomo, siedzieli na biednych etatach i czekali na polski cud.

Cóż!!!
Cóż!!!

ano tym co odchody psa od odchodów kota. To g…i to g…

ja234
ja234

Pisiory to bolszewiki, byli peerelowcy i pezeperowcy. Mentalnie głęboko tkwią w latach 40 -tych/5060.Tęsknią do czasów 2-giej wojny światowej, chcą by w pislandii było jak dawniej.Blisko im do rosji, mają różne układy i układziki mafijne, są trzymani na krótkiej smyczy przez kler.Mało tego boją się kleru.
Peło to przy pisiorach partia ludzi światowych i w miarę nowoczesnych.Peło przestrzegało prawa i procedur w przeciwieństwie do pisiorów.Pisiory demolują i rozwalają kraj, rozdają kasę na lewo i prawo.Zniszczyli edukację, oświatę, sądownictwo, pozycję polski w na świecie i w UE po wyborach dokończą te swoje pseudo reformy.(9:50)

(_x_)
(_x_)

@ja234. Masz głęboką depresję z paranoją maniakalną. Zmień dealera i poproś o Prozac.

OTUA
OTUA

Chyba masz x racje, biedak totalnie nie tylko na wstecznym odleciał :)