Gliwicki Lew przyznany. Laureat prezydenckiej nagrody od lat związany jest z lotnictwem

Fot. Łukasz Gawin /24gliwice

Tegorocznym laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice – Gliwickim Lwem 2018 – został Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora KALIDE – jest przyznawana efektywnym liderom firm oraz instytucji. To wyjątkowe wyróżnienie trafia do osób, które dzięki swej pasji, wiedzy i zaangażowaniu – częstokroć niezależnie od aktualnej koniunktury ekonomicznej – potrafią osiągnąć sukces.

Artur Tomasik jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Posiada dyplom MBA oraz Die Akademie fur Fuhrungskrafte der Wirtschaft w Bad Harzburg. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał m.in. tytuł Top Menadżera Województwa Śląskiego roku 2016.
Od 2006 r. zasiada w zarządzie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., które zarządza Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach.
Ma znaczący udział w powstaniu i funkcjonowaniu Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

fot. Łukasz Gawin,
info:msi

Laureaci Gliwickiego Lwa w poprzednich latach:
2017: Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland
2016: Andrzej Karbownik, Rektor Politechniki Śląskiej
2015: Marek Śliboda, prezes gliwickiej firmy Marco
2014: Aleksander Czajka, dyrektor krajowy Grupy Plastik Omnium w Polsce
2013: Jacek Jędrzejowski, prezes zarządu i Arkadiusz Patrjas, wiceprezes zarządu spółki Grupa i3d
2012: Grzegorz Krupa, prezes zarządu, Piotr Postawka, wiceprezes zarządu oraz Wojciech SZUMIŃSKI, główny inżynier firmy Flytronic
2011: Henryk Błażusiak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach
2010: Wojciech Wajda, prezes Zarządu firmy WASKO S.A.
2009: Iwona Guzicka i Elżbieta Więcław, założycielki a następnie prezes i dyrektor Prywatnego Centrum Edukacyjnego FILOMATA
2008: Andrzej Meder, dyrektor Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG
2007: Marian Adamek, szef gliwickiego PROFARBU
2006: Elwira Dziewa, prezes spółki AUTOROBOT STREFA
2005: płk Marian Jarosz, dyrektor 106. Szpitala Wojskowego

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy
Ciekawy

A co z lwem 2010 ? Siedzi ? Głoduje ? Czy dalsze przewały produkuje ?

Księgowy
Księgowy

Jedli pili lulki palili .I to wszystko za nasze podatnika pieniądze.Ciekawe ile kasy ten zbytek kosztował ?

Krawiec z Panamy
Krawiec z Panamy

Popatrzcie uważnie.Co łączy prezydenta naszego miasta i laureata ? Ano garnitur ! Kupiony w tym samym sklepie lub uszyty u tego samego krawca.

gliwicjus
gliwicjus

Krawaty już inne. Widocznie nie były w pakiecie z garniturem.

Hugo Bass
Hugo Bass

Pierwszego Polaka (Duda) osobiście nie lubię.Bo miglanc.Ale miglanc ma dobrego krawca.Długość rękawów w marynarkach ma idealnie dobranąZawsze widać 1,5 cm mankiet koszuli.I tak powinno być.A tu ? Kolejny raz wiocha totalna.Połączenie mody kargulowej i wulcowej.Rękawy marynarek co najmniej 3 cm za długie.Dobre sa dla złodzieja kieszonkowego,iluzjonisty lub tzw.elwra śląskiego.Kwestię zasadności założenia muszki pominę.Zakładając krawaty sami zadecydowali o prestiżu nagrody.Ich prawo.

asdf
asdf

Lew był bardzo często krewnym albo znajomym Królika.

beton
beton

Zasługi dla miasta takie średnie, bym powiedział, ale nie o to chyba w tej lwiej klatce chodzi. Panie Arturze, lwie gliwicki. Zarządza Pan jedynym portem lotniczym w Polsce, gdzie panuje patologia polegająca na pobieraniu opłaty za wjazd pod terminal celem wysadzenia, lub zabrania pasażera. 5 zł to może nie dużo, ale za operację trwającą 5 minut, to też nie mało. Może by Pan coś zrobił w tej sprawie ? Z korzyścią nie tylko dla Gliwiczan

Franek
Franek

Artur mordeczko ty moja

Urko
Urko

Gratulacje Artur .