Gliwicki sztab WOŚP podał wyniki zbiórki. Kwota jest imponująca!

Podczas tegorocznego 29. finału WOŚP, mimo pandemii, udało się zebrać niewiele mniej niż w ubiegłym roku! Łącznie ponad 331 tysięcy złotych. Rok wcześniej było to 394 tysiące.

Pandemiczne obostrzenia utrudniły przebieg imprezy towarzyszącej finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udało się jednak ją zorganizować w formie rodzinnego spaceru po Rynku.

Długa zastanawialiśmy się, jak ma wyglądać tegoroczny Finał w naszym mieście. Pandemia pokrzyżowała wiele naszych planów. Postanowiliśmy nie odpuszczać i zorganizować, jak co roku na Rynku, wydarzenie podczas którego moglibyśmy choć na chwilę spotkać się, poczuć „normalnie” i przede wszystkim zasilić puszki naszych wolontariuszy – mówi Marek Niewiarowski, koordynator finałów WOŚP z ramienia największego gliwickiego sztabu przy stowarzyszeniu GTW.


Organizacja imprezy w czasach pandemii nie jest łatwa, nie mogliśmy wspólnie bawić się na Rynku. Stad pomysł na RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

– dodaje Niewiarowski.

Muzyczną oprawę zapewnili gliwiccy DJ-e: z okien Stacji Artystycznej Rynek popłynęły dźwięki reggae, funk, disco i rock’a. Nie zawiedli Wikingowie ze stowarzyszenia Utgard, Politechnika Śląska, Stowarzyszenie GTW, Cała Naprzód i Śląski Yacht Club. Były stoiska z łakociami i gorącymi napojami. Wszystko w reżimie sanitarnym.

Bardzo gorące okazały się, jak co roku, nasze licytacje z sercem. O godzinie 20:00 rozbłysło światełko do nieba. W dniu Finału nasze miasto odwiedziło wiele osób z aglomeracji śląskiej i nie tylko. W Gliwicach oprócz wolontariuszy z naszego sztabu, kwestowało wielu ze sztabów innych miast – wyjaśnia Niewiarowski.

Wolontariusze ze sztabu przy stowarzyszeniu GTW (nr 335) zebrali: 175,3 tys. zł (w tym ponad 19 tys. zł zebrane w eskarbonkach wolontariuszy).

Zbiórki innych gliwickich sztabów:

 • Fundacja Biegam z sercem: 81,75 tys. zł,
 • Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Gliwicach: 20,4 tys. zł,
 • Zespół Szkół FILOMATA: 24,9 tys. zł,
 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Gliwicach: 29,3 tys. zł.
 • Razem wszystkie gliwickie sztaby zebrały: 331 658,61 zł. Imprezę finałową na zlecenie miasta organizowało stowarzyszenie GTW, które w tym roku otrzymało na to wyjątkowo niski budżet w wysokości około 18,5 tys. złotych (w 2020 i 2019 roku było to odpowiednio po 65 tys. zł, rok wcześniej 55 tys. zł).

  (żms)
  fot. 24gliwice.pl/żms

  3000
  od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
  Franza

  “Średnia wypłaconych nagród w Ministerstwie Zdrowia wyniosła 6.632,67 zł na osobę. Nagrody finansowane były ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków europejskich” – informował wiceminister Waldemar Kraska.

  Katarzyna

  I przy okazji Owsiak zarobi z dwa miliony jak kiedyś. Kształcenie dzieci na angielskich uczelniach kosztuje.

  ks.ks.

  Wasz szef hali Arena wyciągnął 2 mln po “zarządzaniu” Stadionem Narodowym zanim został uruchomiony. I był skandal. Teraz nawet nie wiecie ile mu płacicie za “zarządzanie” pustą halą Arena. Ile was kosztuje nowy właściciel Nowin Gliwickich i zarząd z tymi samymi ludźmi co w Arenie też nie wiecie. Polska patologia wie za to ile zarabia Owsiak na gigantycznej pracy, która przynosi nam wszystkim gigantyczną pomoc, której nie chcą zapewnić kolejne rządy, w tym naznaczony boską miłością PiS, który kradnie jak nie kradli nawet komuniści. Caritas bez pomocy państwa przez rok nie potrafi zebrać tego co WOŚP w miesiąc lub dwa.… Czytaj więcej »

  Dziadek

  @ks.ks.
  Tak,sowita ZAPŁATA J.Owsiakowi się należy jak psu kość !Tylko proszę nie mylić ZAPŁATY za pracę z
  SZUBRAWSTWEM !!!

  Stanislaw

  Przelezy to powiedzmy g. W magazynach. Kupują na oślep ile się da ,czy potrzebne czy nie.nie lepiej rozdzielić kasy na już czekające pomoc dzieci

  Bonek

  Bo Caritas to firma rodzinna- wyżywi swoich a potrezbjacy pomocy tez sie czasem załapie

  Real

  Jeśli tak to bardzo dobrze. Zasłużył na więcej.

  AFD

  Tez napisalem co mysle o tych 330 tys zl i o bankrucie hali,ale skasowali. Dziadostwo jest nadal.

  hugo

  Pamiętajcie że ten cały sprzęt jest tylko podnajmowany przez wielką orkiestrę
  i to oni cały czas są ich właścicielami i mogą z nim zrobić co chcą.

  UUUr

  Czekamy z niecierpliwością na artykuł o ‘tacach’ i kwotach jakie wydano na jaśniepańskie życie facetów w sukienkach

  Mily

  Dlaczego lewacka cenzura nie daje możliwości komentować strajku… Kur….. Znaczy ,, kobiet,,,

  —-
  MOD: Właśnie dlatego, że nie potrafi Pan prowadzić dyskusji, czego dowód mamy jak na tacy powyżej. Proszę sobie pogratulować.

  Ostatni Sprawiedliwy

  @MOD. Bardzo ciekawa retoryka, promowanie ugrupowania którym mottem jest słowo “Wyp*erdalać”, “***** ***” i inne wulgaryzmy, z góry cenzurując możliwość wypowiedzenia się.
  Po to jest moderator, żeby usuwał wpisy wulgarne.


  MOD: Nikogo nie promujemy. Komentarze wyłączamy przy materiałach, które w naszej ocenie prowokują do trollingu, rasistowskich, seksistowskich, obrażających uczucia religijne, naruszających prywatność komentarzy itp.
  Przykłady z ostatnich dni:
  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/swiateczny-koncert-w-kosciele-pw-sw-bartlomieja-transmisje-mozna-obejrzec-on-line/
  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/zaginela-13-latka-z-bytomia-jej-telefon-w-nocy-logowal-sie-na-terenie-gliwic/
  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/starszy-mezczyzna-nieoczekiwanie-przewrocil-sie-na-chodnik-policjanci-reanimowali-go-do-przyjazdu-karetki/
  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/kobieta-o-ciemnej-karnacji-chciala-tylko-wode-dla-dziecka-seniorka-stracila-oszczednosci-i-bizuterie/

  korektor

  331 tys. minus 18,5 tys. = 312,5 tys.
  W sumie taniej by było dla gliwiczan, gdyby oddali za darmo halę za 500 milionów.

  Serwus malkontenci

  Komentarz poniżej krytyki

  Monia

  a czego sie spodziewałeś? To jedyny portal gdzie można wylać zółć

  AntyGorol

  Da da towariszcz

  Mom

  Typowa Polska mentalnosc … Tom Moore za zebranie milionow funtow w zeszlym roku dostal tylul Sir i zostal celebryta… Owsiaka tyle lat za taki sprzet i pomoc traktuje sie jak oszusta i zlodzieja… Brawo Polacy! Ps dobrze ze tylko niektorzy …

  San Escobar

  Zapomniałaś dodać parę małych szczegółów. •Tom Moore zebrał sam 33 mln funtów dla NHS (brytyjski NFZ)
  •Tom Moore nie pobrał sobie za to prowizji, żona nie zajmowała stanowiska dyrektora w fundacji i nie było innych powiązanych firm na córkę i innych jak Złoty Melon, Mrówka Cała, Jasna Sprawa, Feel Mint Production, Tabasco.

  wnerwiony

  Rzeczywiście. 29 lat, czyste sprawozdania finansowe, cała armia nienawistnych ludzi szukających haka na Owsiaka i nadal nie potrafią go znaleźć. Idealny powód by ufać takiemu człowiekowi. Nic równie przejrzystego w Polsce nie znajdziesz :)

  pińcet

  No i co z tego ? Dyskusja toczy się o proporcje pomiędzy “zyskiem Owsiaka” a “zyskiem dla chorych” a nie o porządek w papierach Owsiaka, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, spróbuj to zrozumieć.

  San Escobar

  Zamiast pisać bzdury poczytaj Owsiak-Wielgucki i wyroki sądów.

  Tolik

  Ale możemy mieć własną opinie i pogląd na sprawę bez oglądania się na Owsiak-Wielgucki i na wyroki sądów? Sami umiemy myśleć i wyciągać wnioski co jest trudne dla elektoratu PO-PIS

  San Escobar

  Gdybyś przeczytał choć jedną stronę z wyżej wspomnianej sprawy Wielgucki-Owsiak, to dostrzegłbyś sporo niejasności.
  Bez zapoznania się z minimum informacji dyskusja z Tobą jest bezcelowa.
  Typowy przykład “muszek w oczach” z Paragrafu 22.

  Urko

  @Tolik
  Wy nie macie “opinii” .Macie przekaz dnia z Nowogrodzkiej i paski w TVP Info.
  “Sami umiemy myśleć i wyciągać wnioski..” No proszę . Dopiero początek lutego a ty już zapodałeś dowcip roku …

  pińcet

  @ Urko. W dowcipie to jesteś krótki jak miesiąc luty i wąski jak paski TVP Info i TVN zestawione jeden za drugim i obrócone grzbietem do widza.

  Monia

  Niestety Twój apel trafia na kompletny ogór- pranie przestrzeni między uszami ta grupa klasowa ma na codzień

  Vina Tusca

  ….skazujące Wielguckiego?

  Dziadek

  @wnerwiony.
  Udajesz głupka czy rzeczywiście nie wiesz w jaki sposób są “legalnie” wyprowadzane pieniądze z WOŚP ?Przykład-WOŚP potrzebuje 5 tysięcy koszulek z nadrukami,zleca to Złotemu Melonowi,Złoty Melon następnie zleca to Jasnej Sprawie która kupuje surowe koszulki w Tabasco w cenie np.40 PLN/sztuka(kupionej przez Tabasco za 10 PLN/sztuka),następnie zleca następnej “zaprzyjaznionej firmie” nadruk za 50 PLN/sztuka(kto prywatnej firmie zabroni wydać na to tyle?) na rynku usługa taka przy takiej wielkości kosztuje np 15 PLN/sztuka.Podatki są odprowadzane,księgowość ok.Wg Ciebie wszystko gra!

  wnerwiony

  Tak, według mnie wszystko gra. I co roku, od wielu lat daje coraz więcej. Zmusza cię ktoś do brania udziału w WOŚP, że tak jojczysz? Jeśli według Ciebie wszystko da się zrobić zerowym kosztem i cały rok pracować na rzecz takiej fundacji charytatywnie, a następnie przygotować tak wielkie wydarzenie raz do roku…. dlaczego tego nie zrobisz lepiej? Ano tak, bo tylko jojczyć potrafisz. Więc mierząc twoją miarą, wolę być życzliwy i głupi, niż zacietrzewiony i nienawistny, jak ty :)

  pińcet

  Nie da się zrobić zerowym kosztem w Polsce czy zagranicą ? Zerowym kosztem czy przy możliwie najniższych kosztach ? Nie da się tego zrobić bo Jurek bierze się za coś czego czego nie potrafi, czy dlatego że musi działać w warunkach, które stworzyli rządzący na przemian PO i PiS ? Jurek jednak jak chce to potrafi oszczędzać, przykładem jest zajęcie pasa ruchu w Gdańsku, szkoda tylko, że szuka oszczędności tam gdzie nie powinien.

  Informacja Turystyczna

  Da się zrobić małym i jest pełno takich akcji, tylko że znane są tylko lokalnie bo nie ma wielkiego show.

  Dziadek

  @wnerwiony.Bzdury pleciesz.Nigdzie nie napisałem,że wszystko da się zrobić “zerowym kosztem” ani,że ktokolwiek ma cały rok pracować na rzecz takiej fundacji za darmo.
  Mylisz wynagrodzenia z szubrawstwem-to dwa różne pojęcia.Tz.Wielki Finał WOŚP
  przygotowuje i realizuje tysiące często bezimiennych wolontariuszy (coś na ten temat wiem)-w pierwszych pięciu edycjach brałem czynny udział w organizacji Finału a wnukowie moi kwestowali.Wniosek o mojej nienawiści i zacietrzewieniu wywiodłeś z du…y strony !!
  Życzę Ci powodzenia w roli rżnięcia życzliwego głupka.Uważaj na kręgosłup(moralny)…bo możesz sobie czoło rozbić.

  wnerwiony

  Nie z du.. strony, tylko z twoich komentarzy. Ponownie spytam, każe ci ktoś brać udział w WOŚP? Jesteś do tego zmuszony? Ulegasz presji środowiska, że taką frustracją kipisz? Jeśli masz ból dolnej części pleców, to idź, wydawaj swoje pieniądze gdzie ci się podoba, a od pieniędzy innych się odtenteguj, bo nic ci do nich. Skoro co roku wspierający, mają ochotę dawać coraz więcej i więcej na rzecz WOŚP i widzą, że ta pomoc niesie coś dobrego, to co cię tak to uwiera, jak przyciasne gacie? Nie twoje pieniądze, nie twoja pomoc, nie Twój interes. Zajmij się czyms pożytecznym.

  San Escobar

  @wnerwiony. Normalne standardy są takie, że w przypadku gdy w takiej działalności dochodzi do sytuacji, że finanse są zatajane, to osoba taka objęta jest infamią a nie ogłaszana zbawcą NFZ-u.
  Dam przykład kolarza o wspaniałym dorobku, wygrane TdF, także zajmował się działalnością charytatywną. Wszystko to legło w gruzach za oszustwo jakim był doping.

  wnerwiony

  To udowodnij to, ujawnij, poprzyj dokumentami, uderz do mediów i do prokuratury, i będziesz zbawcą ciemnego ludu, który daje na WOŚP. Bo na razie tylko bzdury gadacie.

  pińcet

  Po co ? W roli zbawcy ciemnego ludu Owsiak jest bardziej niż doskonały.

  San Escobar

  @wnerwiony. Zaparz sobie melisę, wypij i przeczytaj, to co masz przeczytać. Wszystko masz we wspomnianej sprawie Wielgucki-Owsiak.
  Jak przeczytasz, to napisz czego nie zrozumiałeś.

  wnerwiony

  Ale to nie ja mam żale do Owsiaka i WOŚP, tylko ty :) Mnie nie musisz próbować nawracać. Szkoda mi mojego cennego czasu na czytanie bzdur od skretyniałego blogera celebryty Wielguckiego, który nawet się poprawnie nie potrafi wysłowić i miał swoje pięć minut sławy (nota bene przegrywając większość procesów) To nie mnie przekonuj, a świat, jak chcesz być zbawcą od “złego” WOŚP. Jeśli uważasz, że to takie krętactwo i szubrawstwo, to uderzaj z tym do mediów, prokuratury i nies kaganek oświaty. Ja na szczęście, nie mam potrzeby oglądać się na takich ludzi i myślę samodzielnie.

  Informacja Turystyczna

  Każdy płacący podatki jest zmuszony.
  Datki “samorządu”, firm państwowych, koszta służb – to wszystko przymusowo jest pobierane z kieszeni obywateli.

  Skąd założenie że wydarzenie ma być wielkie?
  No chyba, że uczciwie przyznasz, iż chodzi o zabawę a dobroczynność to ściema na poprawę nastroju?

  Informacja Turystyczna

  Sam na siebie podał haka.
  Publicznie kłamał o grających za darmo zespołach i celebrytach, gdy tymczasem same “finały” w miastach wojewódzkich kosztowały setki tysięcy, co potrafiło być kwotą zbliżoną do tej jaka trafiła potem do miejscowych szpitali.

  Dziadek

  @San Escobar.Na początku była jeszcze Ćwierć Mrówki.

  Informacja Turystyczna

  Na początku to był jeszcze (beznadziejny) program w TV, ale parcie na szkło było większe.

  Franza

  Człowieku z kraju Wawszczykowskiego skieruj swój wysiłek nie na tych którzy wg ciebie zagarniają dobrowolnie im powierzoną kasę raz do roku, ale na tych, którzy to robią codziennie z kasą powierzoną im pd przymusem- pupilkom kolesiów partii rządzącej, narciarzy, handlarzy bronią, traktorzystom , prezesom i ich zaparzaczką herbat

  pińcet

  Jaką teraz z tego Owsiak wyciągnie naukę ?

  Tomek

  To Owsiak może już planować życie w luksusie na pieniądzach. Teraz wybuduje kolejne pałace i wyjazdy na drugi kraniec świata.

  Urko

  Nie da rady . Wszystkie luksusowe pałace w rajach zajęte . Przez Szumowski Family

  pińcet

  Właśnie wały respiratorowe Szumowskiego PiS dokładnie skręcił za pomocą “specjalnych służb”, bo jak akurat wykazał jeden z dziennikarzy śledczych, były robione na spółę z PO.

  Marcell

  Mając tak w głowie pozostało ci już tylko jedno zakład na Gliwickiej w Rybniku, tam uśmierzą twój ból egzystencjonalny.

  europejski standard

  Liczysz na przymusową eutanazję ?

  Rosomak

  Oj tam,oj tam…. Nie dawałem nie daje nawet TVN nie oglądam frajerów nigdy brak, niechaj dają,składają się .wali mnie to

  Serwus malkontenci

  Naprawdę jesteś tak ******, żeby dopuszczać możliwość wydania choć złotówki niezgodnie z przeznaczeniem? Przecież każdy pisior (razem z tobą) tylko czeka na potknięcie Owsiaka. Dlaczego nikt nigdy nie udowodnił nawet najmniejszego przekrętu?

  malkontent

  Owsiak to ostatni bastion konającej Platformy a zgodnie z chrześcijańskim miłosierdziem nie można się znęcać na leżącym dogorywającym.

  Gliwiczanin

  Pisuarów i kler znów szlag trafi

  Ala

  Moze sprawdzisz ile daje i pomaga caritas

  Laszlo_egesz

  Może sprawdzisz w jaki sposób finansowany jest Caritas i jaki ma bałagan w papierach? To nieporównywalne organizacje.

  DD

  Sugerujesz, że stosują księgowość kreatywną?

  Henryk

  Nie widać w szpitalach aparatury z logo Caritas ale widac księdza

  heniek

  Tylko niemądry ocenia po wyglądzie.

  kanalia52

  Komu?

  kapitan Titanica

  Ponton ratunkowy Hołowni to dla kogo jest przygotowywany ?

  Anna

  Nie mierz innych swoją miarą

  Urko

  I dobrze !

  pińcet

  Dla Owsiaka !

  Serwus malkontenci

  .pińcet, Naprawdę masz tak skurczony mózg, że piszesz takie pierdoły? !?!?!

  pińcet

  A co, Owsiak cierpi z powodu zbiórek ? Naprawdę nie masz mózgu w ogóle, skoro piszesz takie kretynizmy ?

  Pro

  Dla dzieci. Nie popieram Owsiaka jako ideologa, ale szanuję jako szefa WOŚP.

  Obserwujący

  No i elegancko.
  Ze sprzętu wośp-u korzystają wszyscy.
  Pińćetplusy powinny wrzucić do puszek swoje pińćet.

  pińcet

  A ile Owsiak wrzucił do puszki ?

  Gaja

  Owsiak już nie musi nikomu niczego udowadniać. W orkiestrę wkłada więcej wysiłku, starań, energii, czasu i zaangażowania niż wszyscy razem wzięci ci, którzy go krytykują (a sami nie robią kompletnie nic dla innych).

  pińcet

  Dlaczego orkiestra gra tylko od wielkiego święta a nie jest orkiestrą codziennej pomocy ?
  Raz na rok wrzucisz do puszki 10 zł. i to wystarczy abyś została rozgrzeszona i miała czyste sumienie ?

  kop

  Bo “nie od święta” jest NFZ, na który miesięcznie płacę całkiem niezłe sumki.

  Marcell

  a jak chcesz cos od przymusowego NFZ to nima

  DD

  NFZ to przechowalnia bezrobotnych, jak i wiele innych państwowych urzędów.

  pińcet

  To idź do lokalu posła na którego głosowałeś, zapytaj go co zrobił w tej sprawie i rozlicz go z tego.

  Jan

  Pójdę do prezydenta Gliwic i zapytam co on zrobił w ciągu 2 lat

  pińcet

  Tylko jak wrócisz nie zapomnij zdać relacji.

  Janek

  @Jan. A na pójście do poprzedniego prezydenta Gliwic to za krótki jesteś ?

  Jan Kanty

  @Janek.a co za różnica,prezydent Gliwic i poprzedni prezydent Gliwic to jedno i to samo..

  Janek

  Skoro żadna, to dlaczego chce iść akurat do obecnego a do poprzedniego jakoś nie.

  Stop

  To napisz oświadczenie, że nie życzysz sobie leczenia środkami NFZ tylko WOŚP. No chyba,że nie masz odwagi?

  pińcet

  Pokaż pokwitowanie, że wrzuciłeś do puszki równowartość kosztu zakupu urządzenia, za pomocą którego byłeś leczony w szpitalu wybudowanym przez Owsiaka.

  Serwus malkontenci

  Orkiestra gra cały rok. W niedzielę był finał.

  Asik

  Dziwne bo 15 stycznia nie grali, 7 grudnie także, kurna …..całymi dniami jest cicho. A ty łykasz jak oelikan info, że grają cały rok……

  Dziadek

  Przez cały rok to pracowały lub nadal pracują(na pełnych obrotach) Ćwierć Mrówki,Mrówka Cała,Złoty Melon,Jasna Sprawa.Tabasco,Feel Mint Production i inne “zaprzyjaznione firmy i firemki.

  Zdrowa konkurencja

  Na tacę WOŚP wrzucam 10 zł rocznie a i tak co niektórzy wydrapali by oczy za to. Gdyby na tacę WOŚP wrzucać 10 zł co niedzielę, tak jak w kościele, to trudno sobie nawet wyobrazić reakcję co niektórych.

  pińcet

  Jeśli o mnie chodzi to możesz Jurkowi wrzucać do puszki nawet tyle ile niektórzy wysyłają przelewem Ojcu Toruniowemu, jeśli tylko wierzysz, że Owsiak uzdrawia polską służbę zdrowia, to przecież ci tego nie zabronię.

  Gaja

  @pińcet Skoro tak źle oceniasz orkiestrę i Owsiaka – sam zabierz się za zorganizowanie czegoś równie wielkiego i przynoszącego korzyści wszystkim. Na pewno zrobisz to lepiej – bo finał będzie codziennie i oczywiście grosza nie weźmiesz za własną pracę.
  Kwestię mojego sumienia i sposobów w jakie wspieram innych pozwolisz, że przemilczę. Chętnie podam kilka namiarów byś i ty mógł zrobić wreszcie coś dobrego dla otoczenia. Szkoda życia na “klepanie” w klawiaturę bezmyślnych tekstów kapiących jadem.

  pińcet

  Nigdy niczego źle nie oceniałaś ? Nie narzekałaś na panią w warzywniaku, że sprzedała ci przemarznięte, lub zwiędłe warzywa ? Otwórz swój warzywniak, Nie narzekałaś, że w mięsnym i piekarni sprzedali ci obślizłe wędliny i stary chleb ? Otwórz swój sklep mięsny i piekarnię. Nie narzekałaś, że często psuje ci się samochód ? Otwórz własną fabrykę samochodów ? Nie narzekałaś na lekarza, że zamiast cię wyleczyć to twój stan zdrowia się pogorszył ? To skończ medycynę. Nie narzekałaś, że ksiądz za dużo bierze na kolędzie i za pogrzeb, czy chrzest ? Daj się wyświęcić, może właśnie to cię powstrzyma od… Czytaj więcej »

  Gaja

  Rozumiem, że prowadzisz warzywniak, mięsny, piekarnię, masz własną fabrykę samochodów a do tego pod sutanną nosisz lekarski fartuch – skoro na wszystko i na wszystkich narzekasz. I zapewne robisz to świetnie.
  Wyobraź sobie, że na tym świecie są jeszcze ludzie, którzy większą uwagę zwracają na pozytywne strony życia a w drugim człowieku widzą nieco więcej niż wady i niedociągnięcia. Empatia – taka staromodna rzecz. Może kiedyś osiągniesz ten poziom – o ile wyłączysz TVP.

  pińcet

  Nie prowadzę, bo to twój tok myślenia, który sama najpierw zaprezentowałaś a ja nie mam z nim nic wspólnego. W przeciwieństwie do ciebie, cenię sobie szczerą i bezinteresowną empatię, nie zaś za ciężką kasę.

  Obserwujący

  @pińćet, weź się już uspokój chłopie.Ta twoja paplanina jest bezsensowna.Dziewczyna odpisuje ci konkretnie i rzeczowo a ty nadal bredzisz i czepiasz się niczego.Skończ już.

  pińcet

  Pilnuj swoich głupot na co dzień.

  San Escobar

  @Obserwujący. Piłeś – nie pisz. Jak masz problemy ze zrozumieniem tekstu to nie zabieraj głosu.

  San Escobar

  @Gaja. Towarzysz Stalin też robił sobie zdjęcia z dziećmi, przez to nie mamy nazywać go mordercą?

  Panzerkampfwagen

  @San Escobar
  Argument “ad stalinum” to to samo, co powołanie się w dyskusji na Hitlera – typowe dla osób które nie mają argumentów. Niemniej muszę cię zmartwić, tak Stalin również robił sobie zdjęcia z dziećmi, ale co przy tym gorsze, on również jadł i oddychał! Może nie pozwolisz sobie na to by równać się zbrodniarza i przestaniesz marnować cenne zasoby.
  @pińcset
  Nie dotarły nowe wytyczne? Spokojnie, o 19:30 szambo znowu wybije – śledź pilnie. ;-)

  pińcet

  Jak na Panzerkampfwagen to strasznie masz prymitywną konstrukcję, myślową i zalatujesz upiornym schematyzmem wypowiedzi, tak nie wygrywa się Blitzkriegu, szczególnie na dwa fronty. Jak tam wytyczne z bunkra w Berlinie, nie ma odzewu po Hołdzie Tuskim ?

  San Escobar

  @Panzerkampfwagen. Następny, który ma problem ze zrozumieniem tekstu pisanego. Jesteś spokrewniony z Obserwującym?

  San Escobar

  @Gaja. Na całym świecie na cele charytatywne zbierają osoby które mają pieniądze, status społeczny i polityczny i nie połakomią się na pieniądze ze zbiórki. Począwszy od żon prezydentów, księżne i skończywszy na jakże pięknym geście, wspomnianego wcześniej Tom’a Moore’a – który miał i wielkie serce jak i kręgosłup moralny. Niestety dotarła do nas smutna informacja, że ten 100 letni weteran-kapitan zmarł, miał koronowirusa. Przynajmniej tam nikt mu nie zabrał szczepionki.

  Gaja

  @ San Escobar: Owszem – na całym świecie na cele charytatywne zbierają osoby ” znaczące”. U nas niestety sami musimy brać sprawy w swoje ręce. Pierwsza Dama niczego dobrego nie robi (jedynie wspiera męża) – nawet nie zabiera głosu. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którym po prostu się chce zrobić cokolwiek (vide J. Owsiak).
  Tom Moore – nikt mu nie zabrał szczepionki. Proponuję dokładniej czytać doniesienia prasowe. Zachorował na zapalenie płuc – to było powód dla którego nie można mu było podać szczepionki! Niestety w tym czasie zachorowania na COVID-19.

  San Escobar

  @Gaja. Sprostuję swoje ostatnie zdanie. Powinno być: Przynajmniej tam nikt mu by nie zabrał szczepionki. U nas jeszcze nie wytworzył się zwyczaj, że pierwsza dama zaangażowana jest w działalność charytatywną, obejmując powierzone stanowisko. Może się to zmieni, z plusem na wizerunek pierwszej damy (każdej na tym stanowisku). Co do Owsiaka. Nie można pod przykrywką działalności charytatywnej, stawiać się ponad prawem a taka była postawa głównodowodzącego WOŚP. Nie dostosował się do wytycznych sądu. We wspomnianej sprawie Wielgucki-Owsiak, Owsiak nie udostępnił sprawozdań finansowych które nakazał mu przedłożyć sąd. To budzi szereg podejrzeń i niejasności. Pobłażliwość wobec ewidentnej buty Owsiaka jest nieakceptowalna. Ordynacja… Czytaj więcej »

  Dziadek

  @San Escobar.
  Niniejszym uściślę co powyżej napisałeś.Sędzia w w/w sprawie wydał Postanowienie(nie wytyczne)-to inna moc.Postanowienie nie dotyczyło udostępnienia sprawozdania finansowego WOŚP(które J.Owsiak dostarczył) dotyczyło one ksiąg WOŚP i Złotego Melona na podstawie takich dokumentów można prześledzić obieg faktur a zarazem pieniądza.J.Owsiak pokazał Sądowi w odpowiedzi na to Postanowienie…gest Kozakiewicza!W państwie gdzie szanuje się prawo za niewykonanie takiego Postanowienia uparty delikwent wylądowałby w pierdlu,a dokumenty do Sądu dostarczyły by odpowiednie służby !

  Gaja

  Mówi Pan o tych samych służbach, które sprawdziły wiarygodność sprzedawcy respiratorów? W państwie gdzie szanuje się prawo nie drukuje się kart wyborczych bez podstawy prawnej, nie zsyła się niepokornych prokuratorów i nie zawiesza sędziów za wyroki i orzeczenia “nie po linii partyjnej”, są wolne sądy, w organach administracji publicznej nie stosuje się przedpłat (respiratory), nie obsadza się wszystkich stanowisk kolegami, telewizja publiczna nie jest państwowa a na czele Trybunału Konstytucyjnego nie stoi żadne “odkrycie towarzyskie” prezesa… można długo wymieniać. W kwestii J.Owsiaka – rozumiem, że został za swoją “butę” ukarany przez sąd? Grzywna? Areszt? Cokolwiek? Bo jeśli nie – to… Czytaj więcej »

  Kacper

  I słusznie też to olewam

  DD

  Jak to, przecież dopłacam przymusowo do 500+ i nic ale to nic z tego nie mam i już nie będę mieć. W mojej klasie w podstawówce mnóstwo dzieci drugiego śniadania do szkoły nie dostawały bo taka bieda była jeszcze wiele lat po wojnie i nie pochodziły z rodzin patologicznych. Obecne dzieciaki nie są nawet nauczone szacunku ani dla chleba ani do drugiego człowieka, najważniejsze, że religia w szkołach i święta obchodzą. Dranie 500 plusowe nawet nie zapytają raz na miesiąc samotnych najstarszych sąsiadów czy jakiejkolwiek pomocy nie potrzebują, obcy jak przyjdą coś naprawić to takie ceny sadzą, że oczami by… Czytaj więcej »

  DD

  @ palindrom Jak się daje z przymusu coś za darmo to wdzięczności się oczekuje. Wojny fizycznej nie ma za to chciwość, manipulacja jest wszechobecna i pazerność na cudze. To takie prostackie, obrzydliwe postawy.

  prawda czasu prawda ekranu

  Oj spokojnie, bardzo fajnie że to na lecznictwo i super. Jednak uczynił z tego sposób na dochody własne i żony. Zapewne nie za najniższą krajową, a i pewnie karty zegarowej przy wejściu i wyjściu też nie podbija. Ale szacun bo i tak robi coś pożytecznego, w porównaniu do naszym urzędnikow z UM Gliwice.

  Ala

  Dla siebie tez robi wiele

  Urko

  @pińcet Prawdopodobnie więcej niż ty i cała twoja rodzina do siódmego stopnia pokrewieństwa zarobicie przez całe życie. I to uwzględniając pincet + i pomocy Krychy P.

  pińcet

  A ile razy więcej z tej puszki wyciągnął, to dlaczego nie napisałeś ?

  Urko

  Bo ty pewnie wiesz lepiej . Zapewne taką wiedzę posiadasz. I jest to zapewne jedyna wiedza :-)

  pińcet

  Ty natomiast wiesz wszystko, tylko nie tak jak jest naprawdę :-))

  Urko

  Oczywiście. Dlatego jestem zapewne bogatszy od ciebie , mądrzejszy i przystojniejszy.

  pińcet

  Daj znać jak będziesz pewny na pewno.

  Urko

  Już

  pińcet

  To teraz dalej wzdychaj do Krychy P. jak to robiłeś parę wpisów wyżej, może doceni twoje przymioty.

  arro

  więcej od Ciebie

  prawda czasu prawda ekranu

  Następna edycja powinna być dedykowana , schizofrenikom i obsesyjnie chorym. Może nie zaśmiecali by tematów

  Gang PiSena

  A kiedy to wreszcie zobaczymy prawdę ekranu i lewacki prezes PiS przestanie blokować w TVPiS edycję filmu “Stan Zagrożenia” i dowiemy się z niego jaka była prawda czasu, czy może 10 kwietnia również nie poznamy prawdy ekranu a tylko prawdę polityczną ?

  Informacja Turystyczna

  Gdyby wynaleziono lek na głupotę to zbiórka WOŚP na niego byłaby samobójstwem.