Gliwiczanie nie chcą ujawniać informacji na swój temat? Ponad 40% nie wzięło udziału w spisie

Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań pozostały 3 tygodnie – akcja zakończy się 30 września. Przez kilka ostatnich miesięcy wzięło w niej udział mniej niż 60% mieszkańców. Czy pozostali zdążą dopełnić tej formalności?

 
Komunikaty dotyczące Spisu wyświetlane są na tablicach elektronicznych w autobusach, a nawet rozsyłane przez elektroniczny dziennik dla rodziców uczniów z gliwickich szkół, w mieście wiszą plakaty, billboardy… Nie przynosi to jednak spektakularnego efektu. Od poprzedniego zestawienia dotyczącego mieszkańców, którzy wzięli udział w NSP (stan na dzień 31 lipca), przez bisko 1,5 miesiąca przybyło niespełna 11% spisanych. Gliwiczanie nie chcą ujawniać informacji na swój temat?

Jest jeszcze chwila, by się spisać

Gminne Biuro Spisowe w Gliwicach przypomina, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a podstawową formą realizacji tego obowiązku jest tzw. samospis. Wystarczy wejść na stronę internetową spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania, co zajmie 10–15 minut.


Uzupełniającymi formami spisu są: telefon od rachmistrza, który może zadzwonić tylko z numeru: 22/828-88-88 lub 22/279-99-99, spisanie się przez infolinię (można zadzwonić pod numer 22/279-99-99 i postępować zgodnie z informacjami), a także tzw. wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrza spisowego w miejscu zamieszkania.

Według stanu na 31 sierpnia spisanych zostało 57,62% mieszkańców Gliwic, z których:

  • 41,88% wybrało tzw. samospis poprzez stronę internetową;
  • 14,99% zostało spisanych przez rachmistrzów spisowych lub przez infolinię;
  • 0,75% zostało spisanych w wyniku bezpośredniej wizyty rachmistrza w mieszkaniu.

Na mapce poniżej publikujemy dane dotyczące przebiegu spisu w poszczególnych dzielnicach miasta.

Aktualnie na terenie Gliwic prace spisowe prowadzi tylko 39 rachmistrzów spisowych.

Oznacza to, że możliwości spisania przez rachmistrza spisowego w drodze wywiadu telefonicznego lub wywiadu przeprowadzanego w mieszkaniu są bardzo ograniczone. Dziennie (dane za ostatni tydzień) rachmistrzowie spisywali telefonicznie 311 osób, a w miejscu zamieszkania 66 osób.

Gminne Biuro Spisowe przypomina jednocześnie, że w holu budynku Urzędu Miejskiego – wejście od strony skweru Doncaster – od poniedziałku do piątku, w godzinach urzędowania dyżur pełni rachmistrz spisowy. W każdą sobotę w godzinach 8:30–13:30 w ramach tzw. spisowych sobót w budynku Urzędu Miejskiego czynne będą stanowiska, na których będzie można zostać spisanym przez rachmistrza.

Najbliższa taka akcja już 11 września – do UM będzie można wejść od strony ul. Wyszyńskiego.

Podstawowe informacje, które są niezbędne do spisania, to znajomość numeru PESEL – swojego i pozostałych domowników, metraż mieszkania, rodzaj tytułu prawnego do zajmowanego mieszkania, sposób ogrzewania.

(żms)/UM Gliwice

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
wykop

A czy urzędasy nie mogliby wziąć się do roboty i pogrzebać w papierach, tylko idą na łatwiznę? Przecież wszystko mają ile mam lat,skąd pochodzę,jakiej narodowości,ile dzieci itd.

Ech...

Ale nie mają tych, których nie mają oraz nie wiedzą, czy mają nadal tych, których mieli do tej pory.

Karol

Ja już nie wiem co nie mam ,na pewno telewizor wyrejstrowalem udało się bua

Ech...

Ja też. 12 lat temu

Patolog

Gdyby za spisanie się dawali dzień wolny od pracy lub inny souvenir, wszyscy bez mrugnięcia byliby spisani w ciągu kilku dni.

Leonard

Jakoś w innych miastach ludzie nie mają, aż takiego problemu jak w Gliwicach. Wieczna komuna jaka trzyma się Gliwic ma do wszystkiego problem i wszystko jej nie pasuje.

Obserwując

Glajwice tkwią w latach 50 tych dzięki zacofanym urzędasom bredzącym o rozwoju i przyszłości.Tak jak pisiory.

666

Każdy właściciel niewolników zawsze wie ilu ich ma i co oni mają.

Obserwując

Nie ma się czego bać.Można się minąć z prawdą.A jak się suweren nie spisze to pisiory wlepią mandat w wysokości 5 tys.Do pierdla też można trafić.

Koki

Nie nadarmo Siemieńskiego będzie najdłuższa ul w Glajwicach.

Kibic Piasta

Zdjęcie pięknych gliwickich chodników.

Obserwując

Tak jak całe glajwice są paskudne,obrzydliwe,brudne,ochydne,paskudne,byle jakie,obrzygane,z krzywymi chodnikami i ulicami,smrodem,tandetą,nijakie.

Potas

Tylko te urzedasy są z PO.

Greg70

Odwiedź inne miasta oglomeracji i porównaj.

Równaj w dół !

Ja w zeszłym miesiącu odwiedziłem Zamość, Opole, Wrocław. Odwiedzam też regularnie Rybnik i potwierdzam. Gliwice to syf.

Anke

Ale nie byłeś w Kinszasie, New Delhi i Kairze……

666

Zabrze wygląda fatalnie i to w centrum, nawet nie to że brudno ale mnóstwo zamkniętych szarych odrapanych sklepów. Bardzo przygnębiający widok. Może przygotowują to miasto dla imigrantów.

Olga

Tu masz racje

Xon

Może jeszcze rozmiar ***** mam podać? To jest tylko mój interes gdzie pracuję, ile zarabiam, jakiego jestem wyznania itd. To nie ma nic wspólnego z dobrem obywatela. Jeśli rząd straszy cię karami, to znaczy, że ten spis nie jest na twoją korzyść. Dlaczego karali ludzi mandatami i sanepidem ludzi, którzy w tamtym roku otwierali swoje biznesy i chcieli uczciwie zarabiać pieniądze? Bo chcieli i nadal chcą ludzi wykończyć zasłaniając się jakąś pseudo pandemia. Ten spis także ma działać na twoją niekorzyść. Polacy budzimy się!!!

Hd

Chłopie za Tuska w spisie podawałeś widełki ile zarabiasz i jaki masz sprzęt. Teraz nie było takich info. Nie wiesz ale piszesz..

Romek

Ale po co im wiedzieć czy mam własnościowe mieszkanie?
Kary są tylko za odmowę która to musi być wystosowana na piśmie.

Obserwując

Przecież to nie jest żadna tajemnica,nie wydziwiaj.

ziomek

Skoro to żadna tajemnic to po co to całe spisywanie?
Nie mogą sobie wyciągnąć z tych wszystkich swoich systemów informacji, które już mają.
To jakaś parodia, tak samo jak obowiązkowość tej całej szopki.

Ech...

Może po to żeby wiedzieć ile mieszkań trzeba jeszcze wybudować?
Za chwilę ktoś zapyta “a po co pytanie o wyznanie?” a po to żeby skończyło się gadanie, że 40% społeczeństwa to zagorzali katolicy.

666

Jak sięgną po info do każdej parafii to będą mieli wyższy % spisanych. Tam wszystko wiedzą a nawet więcej.

Uchm

Według ich danych jestem praktykującym katolikiem. W rzeczywistości nie licząc pogrzebów i ślubów ostatni raz byłem w kościele. bo mi rodzice kazali 35 lat temu.

kolizja

A ja jestem wyznawcą Latającego Kościoła Spaghetii.

kolizja

Chcą wiedzieć czy jesteś właścicielem mieszkania+.

danka

czy pojde do wiezienia jak sie nie spisze?

Janusz

Pójdziesz ze mną Dania jak się nie spiszemy

danka

o to fajnie,idzie zima,na pradzie zaoszczedze

kolizja

Na prądzie to będziesz i tak oszczędzać dzięki polityce klimatycznej EU.

Ewa

Dane firmy w której pracuję do czego są im potrzebne? A może ja nie chcę podawać tak dokładnych danych!

Weź...

Czyli jak dokładne? Rodzaj działalności (mniej więcej branża) to są dokładne dane? Jak ci nie pasuje wybierz z listy że jesteś prezesem zarządu gospodarstwa domowego i po problemie.

Wojtek

Gliwice się nie spisują bo nie wiedzą jaka narodowośc wpisać polak Gorol albo hadziaj

OBYWATEL

Podobny odsetek gliwiczan nie chce się szczepić. Ciekawe, czy pokrywa się na mapie ze “strzeżącymi prywatności”, nierozumiejącymi po co w każdym kraju robi się spis powszechny?

Tomek

Problem jest inny. Przecież wszystki informacje, o które pytają są w różnych rządowych bazach. Trzeba je tylko scalić, a nie wydawać kasę na spis.

Olga

Dobrze władza wie , co kto ma gdzie i ile.skoro nie to wujek Google wie.wiec po co ten spis

Żal pl

A remanent w sklepie/magazynie pod koniec roku po co się robi? To normalny spis inwentarza jest, więc przestańcie już marudzić i wymyślać jakieś niestworzone teorie spiskowe. To bezrozumne, Polskie, wieczne VETO zaczyna być już żałosne.

danka

a dlaczego ludzi porownujesz do inwentarza ?

Żal pl

Ponieważ w tym kontekście, oraz w skali państwa tym właśnie są.

kolizja

Bo inwentarz dzieli się na lepszy i gorszy sort.

ziomek

To, że ty masz wywalone na szczątki swojej prywatność nie znaczy, że reszta też.

Żal pl

I co ci z tej prywatności. Spieniężysz ją? Chrońcie bezrozumnie tę swoją “prywatność” a potem płaczcie, że państwo nie potrafi przewidzieć ile wybudować mieszkań, szkół, szpitali, jaką gałąź przemysłu wspierać a jaką doić… Szkoda tracić czas na gadanie z wiecznie niezadowolonymi, roszczeniowymi, bo mi się to k. należy polaczkami.

Dobre sobie

Najwięcej tych zagorzale chroniących swoją prywatność jest na facebooku

666

Spis to taka manipulacja ludzką świadomością i po to aby więcej kasy z budżetu ukraść, napędzić strachu bo to osłabia system odpornościowy, przyuczyć do posłuszeństwa, co każą to wykonać jak bydełko ot takie ćwiczenia jak zarządzać durniami i osłami.

kaźmierz

Jak dostaną po 5 tys grzywny to w zębach przyniosą formularze spisowe.

danka

a jak nie maja 5 tys to co?

kolizja

To przestaną dostawać 500+.