“Godność sprzedana”. Niespokojnie w Łabędach. Mecz przełożony, kibice z transparentami pod stadionem ŁTS

Grupa kibiców z Torcidy Łabędy pojawiła się w sobotę pod stadionem ŁTS Łabędy. Mieli ze sobą transparenty. “Po cichu za plecami umowa podpisana, srebrniki ważniejsze, a godność sprzedana” – czytamy na jednym z nich.

 
Po tym, jak ŁTS podpisał umowę partnerską z Piastem Gliwice, dotyczącą szkolenia dzieci i młodzieży, w Łabędach należało spodziewać się reakcji lokalnych kibiców Górnika Zabrze, którzy do tej pory uważali klub z ul. Fiołkowej za swoją lokalną dumę. Okoliczność ku temu pojawiła się przy okazji sobotniego meczu, który… na wniosek policji został przełożony. Członkowie Torcidy Łabędy i tak przybyli w rejon stadionu, obstawionego przez mundurowych.

Tragiczna umowa pomiędzy Naszym lokalnym klubem i piastowskimi pajacami, będąca policzkiem w twarz dla całego łabędzkiego środowiska wymagała Naszej stanowczej reakcji

– nie przebierają w słowach kibice Górnika we wpisie w mediach społecznościowych. Mimo braku możliwości wejścia na obiekt sportowy, łabędzianie urządzili protest w jego pobliżu.


To jednak nie przypadło do gustu licznie zgromadzonych milicjantów lecz mimo prowokacji z ich strony ostatecznie i tak postawiliśmy na swoim. Później nastąpiło już tylko polowanie na zgromadzonych co szkoda komentować. Nas 50 osób w tym delegacje przyjaciół za co wielkie dzięki dla nich! Ta skandalicznie podpisana za plecami umowa nie będzie zaakceptowana ani przez Nas, ani przez resztę łabędzkiej społeczności! Ktoś kto za pośrednictwem miejskich urzędników od zawsze stwarzał problemy i uderzał w ŁTS nie może mieć wobec niego dobrych intencji i nigdy nie będzie tu mile widziany! – komentują fani trójkolorowych (pisownia oryginalna).

Stadion ŁTS Łabędy był tego dnia solidnie zabezpieczony przez policyjne siły, jednak ilu dokładnie było tam funkcjonariuszy – takich informacji służby zdradzić nie chcą.

Złożyliśmy wniosek do władz KS Sośnica o przełożenie meczu z uwagi na możliwe incydenty. Wzmocniliśmy służbę w dzielnicy Łabędy. W krytycznym momencie pojawiła się grupa kibiców. Na widok policjantów zaczęli uciekać

– informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

– Funkcjonariusze zatrzymali i po wylegitymowaniu ukarali mandatami 12 kibiców. Wzmocnienie większą ilością sił było potrzebne aby nie dopuścić do nielegalnego zgromadzenia i ewentualnych zniszczeń mienia – dodaje rzecznik policji.

Listy z pogróżkami? – OMZRiK informuje o zawiadomieniu prokuratury

Kilka dni temu pisaliśmy o transparentach, jakie powieszono na płocie ZSP nr 9 w Łabędach w związku z zarzutem kibiców wobec dyrekcji szkoły, jakoby ta promowała wśród uczniów i rodziców wydarzenia związane z Piastem Gliwice. Jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, nie skończyło się tylko na takim przekazie, bo do nauczycieli z tej szkoły wysłane zostały również listy z pogróżkami.

– Lokalni kibole i bandyci postanowili zastraszyć nauczycieli bo nie spodobały im się działania dyrekcji ww. placówki oświatowej w związku z uczestniczeniem dzieci w zajęciach gliwickiego klubu sportowego „PIAST”. Sprawcy z gangu kibolskiego byli na tyle głupi, że napisali również list z pogróżkami do nauczycieli. Zawiadamiamy prokuraturę. Zero tolerancji dla kibolskich bandytów atakujących dzieci – czytamy na stronie OMZRiK w portalu facebook.com.

Dopytujemy w ZSP nr 9 o informacje opublikowane przez OMZRiK. Szkoła nie potwierdza, jakoby grożono nauczycielom. – Sprawa została definitywnie zakończona – przekazuje wicedyrektorka ZSP nr 9, Katarzyna Bartel.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/scr. facebook.com

32 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
18/10/2021 21:53

Łabędy są dzielnicą Gliwic, a nie Zabrza. Górnictwa nie ma tu od wielu lat, została tylko chuliganeria zabrzańska. Trzeba ich ukrócić, bo wejdą nam wszystkim na głowy.

Piastuch z Łabęd
19/10/2021 07:49
Reply to  Janek

Niech wyślą swoje dzieci do szkoły w zabrzu skoro są takimi fanatykami. Te prymitywy zapominają w jakim mieście żyją i domagają się od szkoły żeby ta nie promowała lokalnego klubu , jakim trzeba być płytkim człowiekiem żeby wogole coś takiego wymyśleć. ŁTS podpisał umowę z GKS i też im się nie podoba hahaaaa, won do zabrza bo tam wasze miejsce widać a nie plamić honor jedynych słusznych barw w Gliwicach❤️ TO JEST NASZE OKRZEI, TU JEST NASZ DOM, CAŁE ŻYCIE PIAST GLIWICE

Eddi
19/10/2021 07:51
Reply to  Janek

Ojoj…twoje odżywki mają wyraźnie wydzwiek ksenofobiczny. W 1wszej kolejności powinni się tobą zająć i cie ukrócić. Nie zdziwiłbym się gdybyś się okazał mendą i konfidentem którego celem jest skłócenie środowiska Łabęd. Tak że zgłaszam twój wpis żeby Ci się przyjrzano. P.s. Górnictwo w łabedech nigdy nie istniało po za szybem wentylacyjnym(chyba że czegoś nie wiem ) a tradycja “za górnikiem” funkcjonuje tu od wielu lat. Twz “chuliganeria…” nie bierze się w łabedach z nikąd. To tam ma miejsce z pokolenia na pokolenie. To są czyjeś dzieci. To są Dzieci byłych robotników z Łabęd. Którzy kiedyś też byli chuliganami. Tak jest… Czytaj więcej »

ŁZOO
18/10/2021 17:25

Jak w tym kraju ma się rozwinąć cywilizacja?

Unia Europejskiego Chaosu
18/10/2021 21:29
Reply to  ŁZOO

Oby się tylko europejska nie rozwijała.

Eddi
19/10/2021 07:33
Reply to  ŁZOO

Oby się tylko europejka nam dalej rozwijała z ubogacaniem nas przez afganczyków syryjczyków itp

Stop patologii
19/10/2021 07:46

Można odnieść wrażenie, że rzecz tu nie o SPORCIE a o jakichś wojnach gangów.
Pielęgnowanie i kultywowanie tak głupkowatych, stworzonych na potrzeby patologii animozji powinno być tępione w zarodku jak pedofilia.

kapiszon
18/10/2021 20:01

Trzeba czymś społeczeństwo zająć, żeby nie kombinowało za bardzo. Piłka nożna, obok wódki, religii, netflixa, to bardzo dobry zapychacz dla motłochu. Mają się czym ekscytować, mają gdzie wyładować złość, mogą drzeć gęby a do tego nie trzeba przy tym myśleć.

Alan
19/10/2021 08:37

Mała grupka terroryzuje większość, młode pokolenie z labend wogole nie jest związane z górnikiem. Pogonić tą patole do Zabrza bez możliwości powrotu.

Pro
19/10/2021 09:57
Reply to  Alan

Zgoda, tylko że niektórzy z młodego pokolenia mają patologicznych ojców ex-kiboli. Taka sytuacja połączona z 500+ generuje następne pokolenie kibolstwa. Nawet ostatnio powstał o nich film “Furioza”, w roli głównej syn TW Damięckiego :)

Tadeusz
19/10/2021 22:45
Reply to  Pro

“Syn TW Damięckiego” coś Ci móżdży?

Gliwiczanin z Łabęd.
19/10/2021 08:45

W Łabędach mieszka mnóstwo sympatków Piasta Gliwice czy patole kibole tego chcą, czy nie i mają prawo szkolić swoje dzieci pod egidą klubu z Gliwic czyli miasta, w którym mieszkają. Jak się patolom kibolom nie podoba, to wara do Zabrza. Nie będziecie nikomu niczego narzucać i mówić kto z kim ma współpracować, bo ani wy nie zarządzacie szkołą, ani nie jesteście właścicielem klubu.

Alan
19/10/2021 06:41

Poza paroma ***** nikt nie chce tu Górnika, od dawna mieszka tu dużo przyjezdnych którzy z górnictwem się nie utożsamiają. Większość młodych nie wie czemu mają wspierać Zabrze albo nie chce wspierać Zabrze. Mała grupka próbuje terroryzować większość

Niekibol
19/10/2021 10:15

No to niech każdy z tych wybitnych inteligentów wyłoży co miesiąc stówkę (zamiast na piweczko i dopalcze) i organizuje w Łabędach klub jaki tylko chce. Niech go utrzymują, niech szkolą dzieci. Ech, wydawało mi się, że po trzydziestu latach od komuny, czasy biedy i marazmu dzielnicowego, z których brało się bezmyślne kibolstwo, się skończyły. A tak na marginesie, drogi kibicu z Łabęd, czy Kopernika – zgadnij: do kasy którego miasta idą podatki z zakupionego tam przez Ciebie piwa, albo opłata za mieszkanie czy zużytą wodę? Dobrze, że tej lokalnej biedy umysłowej jest już coraz mniej…

RamPamPam
19/10/2021 09:05

A Ci dalej robią z siebie debi**.

Gliwiczanka
19/10/2021 11:36

Popieram, Łabędy to Gliwice, chcą sobie kibicować Górnikowi, to do Zabrza. Piast jest w Gliwicach i Miasto ma dbać o lokalne interesy. A kibice Górnika to istna banda, nie znają pojęcia “kibic”,to samo robią w Sośnicy, a wyjazd za miedzę…

Sasiad
19/10/2021 17:19

Pytanie, czy problem z zaangazowaniem Piasta w labedzki sport i szkolnictwo, maja rodzice dzieci, ktore z tego korzystaja, czy patologia ktora wali piwa pod zabka i patrzy komu spuscic lomot?

tępy kibol
19/10/2021 07:49

Odcinam się od tego całkowicie.

Leszek68
19/10/2021 09:37

Z tego co wiem labedy to dzielnica Gliwic a nie tego drugiego miasta wiec ruch jak najbardziej prawidlowy. Gliwice to tylko Piast

Myślenie nie boli
19/10/2021 11:14

W maskach przyszli strajkować:) o matko, myślałem że to już wytępili, pewnie z Łabęd są i nie chcą żeby tata ich rozpoznał bo dupa sina:))))

krzych
19/10/2021 17:49

i co na to Górnik Zabrze wielokrotny mistrz Polski???, halo jest tam kto???

Ladbedy
19/10/2021 18:09

co za pajace. jak sie nie podoba ze Piast Gliwice promuje sie w gliwicach to wypad do zabrza glaby

mms
19/10/2021 12:49

Dzielnica z Bumarem to czołgi wiec pasuje tylko “L” wojskowi, taka tradycja tradycji.

Marselus
22/10/2021 08:29

wszędzie w Polsce śpiewają “lupi de lup górnik zabrze to rosyjski klub” nawet barwy mają w rosyjską flagę od momentu kiedy skończył się PZPR nic nie zdobyli może czas aby się z tym pogodzić albo wyemigrować do zabrza

biedakiumysłowe
24/10/2021 16:23

Na widok policji uciekali,no fajnie ale o tym jak kibice górnika rządzą w kapowaniu na policji to już nie krzyczą,sami kapusie,pedofile itd. napisy na murach mówią same za siebie,w sośnicy bloki od pedofili i konfidentów popisane były jakiś czas temu.

karibu
19/10/2021 11:45

I znowu pod tekstem jest “”Jasek”. Przyszłość jest tu, qźwa jadzia…

Laki1488
20/10/2021 17:45

Idioci wszędzie się mieszacie kibicowanie zostawcie na stadionach to nie Zabrze finansuje tylko Gliwice roszczenia ?z jakiego tytułu????

Mieczyslaw.z.
19/10/2021 09:24

Od 8smiu lat ćwiczę taekwondo!
Może się sprubuje

Masakrator
19/10/2021 09:09

Szybko zapomnieli jak Piast swego czasu sprowadził klub z Łabęd na dno i zaczynali od zera

Masakrator
19/10/2021 09:10

Szybko klub z Łabęd zapomniał jak Piast sprowadził ich na samo dno

Torcida \G/liwice
20/10/2021 07:14

Dużo komentarzy, że Gliwice z Piastem itp. A jakoś stadion mistrza średnia frekwencja wynosiła ok. 3 tyś kibiców ale wstyd piastole, wy tylko w internecie się napinacie

ktoś
21/10/2021 14:02

A powiedz mi torc..ka kiedy to górnik wygrał ostatnio z WIELKIM PIASTEM GLIWICE bo nawet na TVP HISTORIA już nie pamiętają ha ha ha