Gorący festiwal na koniec zimy. Dubska i Tabu na scenie Spirali

Zbliża się festiwal Winter Reggae. W klubie Spirala przepędzi zimę już 16 marca. Pomogą w tym najważniejsi wykonawcy na polskiej scenie reggae, między innymi grupy Tabu, Dubska i Cała Góra Barwinków.

Gliwicki festiwal to okazja, by posłuchać znanych i lubianych wykonawców z kręgu muzyki reggae i ska. Na scenie zaprezentują się także młodzi, obiecujący muzycy.

W tym roku dodatkowo zobaczymy wystawę zdjęć z samego serca reggae – słonecznej Jamajki.

O wiecznie zielonej oazie na Morzu Karaibskim opowie Mirosław Dzięciołowski, dziennikarz muzyczny i organizator wycieczek na Jamajkę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85).

O godzinie 19:00 na dużej scenie rozpoczną się festiwalowe koncerty. Na początek zagrają Johny Rockers, funkowy zwycięzca festiwalu w Ostródzie, i Gang Bawarii, czyli wyjątkowe połączenie śląskiego klimatu z muzyką karaibską.

Później wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ska – Cała Góra Barwinków – i wokalista Damian Syjonfan.

Gwiazdami wieczoru będą grupy Dubska i Tabu, obie z absolutnej czołówki polskiego reggae i ska. Na małej scenie od godziny 20:00 publiczność będzie rozgrzewał Pablo 27. Ci, którzy nie mają możliwości bawić się w klubie Spirala, będą mogli obejrzeć transmisję w mediach społecznościowych.

Organizatorem festiwalu Winter Reggae jest Stowarzyszenie GTW. Cena biletów w przedsprzedaży: 40 zł, w dniu koncertu: 50 zł.

(żms)/UM(mm)
fot. materiały organizatora/MSI