„Grupa zawłaszczyła miasto”. Gliwicki dziennikarz wysyła skargę do premiera (TV)

Gliwicki dziennikarz, redaktor naczelny serwisu Info-poster i dwutygodnika Życie Gliwic, Dariusz Jezierski zwołał specjalną konferencję prasową dla lokalnych mediów, podczas której poinformował o złożeniu skargi do premiera na bezczynność Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka. Wojewoda miał nie reagować na udokumentowane informacje o nieprawidłowościach i łamaniu prawa, które zdaniem Jezierskiego od dłuższego czasu mają miejsce w Gliwicach.

„Od połowy 2012 roku prowadzę konsekwentną kampanię przeciw niemającemu sobie podobnych w skali kraju zawłaszczeniu przestrzeni publicznej i stworzonemu wskutek tego funkcjonalnemu systemowi służącemu wąskiej grupie wzajemnie powiązanych biznesowo i towarzysko osób do kontrolowania wszystkich przestrzeni życia publicznego, a przede wszystkim przepływu strumieni finansowych. Ten system funkcjonuje w Gliwicach, mieście w którym już 20 lat sprawuje prezydenturę jeden człowiek ? Zygmunt Frankiewicz.” – czytamy w piśmie Dariusza Jezierskiego.

[flashvideo file=”http://www.24gliwice.pl/tv/20130705_dj1.flv” /]

„Korupcja i niegospodarność to pojęcia zbyt mało pojemne w stosunku do ?potrzeb? grupy, która zawłaszczyła miasto. Dochodzi do sytuacji tak patologicznych jak ta, w której z niewiadomych przyczyn forowany przez samego prezydenta Frankiewicza były komendant straży miejskiej (!) skazany za przestępstwa przeciwko mieniu, wbrew jasno wyrażonemu w kodeksie spółek handlowych zakazowi pełnienia funkcji w organach nadzoru spółek prawa handlowego, zasiadł w radach nadzorczych dwóch spółek i, po ujawnieniu przeze mnie tych faktów, ponad rok trwało odwołanie go z tych funkcji.”

[flashvideo file=”http://www.24gliwice.pl/tv/20130705_dj2.flv” /]

Pełna treść skargi >>

„Na to, że do rażącego łamania prawa w Gliwicach dochodziło i dochodzi mam potwierdzenie w postaci ekspertyz doktora Waldemara Walczaka z Uniwersytetu Łódzkiego.”

————————————–


Nowe fakty. Aktualizacja: 23 lipca 2013

– Chciałem poinformować widzów 24GLIWICE.pl, że od ostatniej konferencji wydarzyło się naprawdę wiele – mówi Dariusz Jezierski, który zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o wyemitowanie nagrania uzupełniającego informacje przedstawione na początku lipca…
[flashvideo file=”http://www.24gliwice.pl/tv/20130723_jezierski.flv” /]