HALO!GEN w tym roku w Ruinach Teatru Victoria. Wystąpią Daria Zawiałow i Julia Marcell Trio

Ten festiwal do tej pory odbywał się na terenie Starej Fabryki Drutu, jednak w tym roku GAPR, który nią zarządza, w związku z planowaną rewitalizacją podjął decyzję o zamknięciu obiektu. Organizatorzy musieli poszukać nowego miejsca.

Na weekend 27–28 kwietnia zaplanowano kolejną edycję festiwalu Halo!gen. W tym roku impreza promująca kulturę alternatywną odbędzie się w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) – miejscu z niepowtarzalnym klimatem.

Podczas dwudniowego festiwalu będzie można wziąć udział w bardzo różnorodnych wydarzeniach – od warsztatów i wystawy po filmowy przegląd najlepszych teledysków i animacji.

Na Halo!genie nie może też zabraknąć koncertów. W tym roku wystąpią Daria Zawiałow i Julia Marcell Trio.

Te dwie artystki udowadniają, że polski alternative pop w niczym nie ustępuje dokonaniom zagranicznych artystów. Utwory Zawiałow i Marcell są ambitne, świeże i oryginalne. Okazja do spotkania z ich muzyką nadarzy się 27 kwietnia o godz. 20.00.

Julia Marcell, fot. T. Staszewski

Wszystkie wydarzenie poza koncertami Darii Zawiałow i Julii Marcell Trio są bezpłatne. Bilety na koncerty są dostępne w cenie 30 zł w przedsprzedaży w sekretariacie GCE Halo!gen (ul. Barlickiego 3, pon.–pt. godz. 8.00–15.00) i salonie jubilerskim SixSilver (ul. Zwycięstwa 1, pon.–niedz., godz. 10.00–20.00), a za 40 zł będzie można je nabyć przed koncertem.

Halo!gen organizuje Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

Harmonogram

Piątek 27.04.2018
18.00 Wernisaż wystawy: Mistrz i Uczeń
20.00 Koncerty (wstęp biletowany):
JULIA MARCELL TRIO
DARIA ZAWIAŁOW

Sobota 28.04.2018 (wstęp wolny)
11.00 – 14.00 Warsztaty artystyczne
19.00 Ars Electronica Animation Festival – selekcja animacji z 2017r.
20.30 Vimeo Party: Teledyski o których nie miałeś pojęcia bo jesteś miły i dobrze uczesany.

O artystkach

DARIA ZAWIAŁOW
Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla zagranicznych wykonawców Daria śpiewa głównie w języku polskim . Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

JULIA MARCELL
Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy: ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011 roku, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” z 2014 roku oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta „PROXY”.

(żms)/UM(mm)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
długopis
długopis

O co chodzi z tym “adres e-mail jest nieprawidłowy”? Po co w ogóle ta rubryka?
Weźcie coś tam odptakujcie w ustawieniach u siebie, bo mi się już repertuar kończy z wymyślaniem różnych e-maili

Tomasz Herich
Tomasz Herich

To się przedstaw zamiast pisać pod różnymi nickami gimbusie.
Zobaczysz ze jak wpiszesz realne dane od razu mądrzej bedziesz pisał

długopis
długopis

Pisząc stale pod jednym nickiem dochodzi w końcu do sytuacji, że ludzie wciągają cię w durnowatą polemikę, bo już cię nie lubią, bo jakimś poprzednim stanowiskiem im podpadłeś albo ich zjechałeś i w przemożnej chęci odwetu, zaślepieni złością za wszelką cenę chcą się odgryźć. Zamiast odnieść się wtedy do treści wypowiedzi atakują osobę. Z reguły przybiera to formę pyskówki. Te głupie przepychanki tylko zabierają czas i miejsce na forum. Doskonale to widać na przykładzie Ampuły czy Urko, którzy są prowokowani i obrywają już za sam nick, mimo że z reguły piszą mądrze. Dawno temu był tu taki -Echelon- zadziorny jak… Czytaj więcej »

Tomasz Herich
Tomasz Herich

@dlugopis
Gdyby Ampuła,Urko i Połowa korby pisali madrze to by pisali pod wlasnym nazwiskiem.
Tylko glupole i tchórze pisza pod nickiem

Ampuła
Ampuła

Sądzisz, że użycie imienia i nazwiska czyni z ciebie arbitra mądrości? O, naiwny.

śledź
śledź

xd = czytelnik = długopis… można? można! i nikt się nie pozna? ano nikt nie da się nabrać.

bywalec
bywalec

Warto pamiętać, że Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży niedawno dało popis arogancji i koncert grupy Coma finansowany z budżetu miasta Gliwice zorganizowało w… Rudzie Śląskiej.

Ampuła
Ampuła

Ciekawe, czy menago Darii i Julii wiedzą, co to są Ruiny Teatru Victoria… Czy znają relacje innych artystek estrady z pobytu wśród gruzu, stęchlizny i wilgotnego liszaju? O tym, jak podczas zakładania nogi na nogę miejscowy szczur pobiegł odważnie w górę po śliskiej powierzchni, ku mrocznym zakamarkom. I nie dał się zastraszyć damskim piskiem i krzykiem, a dopiero wywabić tłustym pędrakiem umieszczonym w szparze między dużym paluchem i jego sąsiadem. Jak w pewien dekolt opuścił się nagle strumień wód przeciekowych z rezerwuaru dachowych nieszczelności. A nie był to akurat Konkurs Mokrego Podkoszulka, tylko Wieczór Madrygałów i Pieśni Postnych. Czy Daria… Czytaj więcej »

Anonim
Anonim

Aleją Przyjaźni przechodzień i przejeżdżałem nie raz, ale raz, tylko raz podszedłem tam bliżej zobaczyć co to, i teraz żadne plakaty nie przyciągną mnie do tego miejsca, które coraz bardziej jest dosłowną ruiną (nie wiem czym tu się chwalić) a przede wszystkim szaletem miejskim! Zaszczanym i zasranym… może zainstalowany tam jeżyk kamerowy coś zmienił – nie wiem i nie będę sprawdzał.

Gość
Gość

I to wszystko mieście w którym się niby nic nie dzieje. Toż to prztyczek w nos dla narzekających