To już pewne. TESCO zamyka kolejny sklep w Gliwicach

Hipermarket Tesco zlokalizowany w centrum handlowym Europa Centralna przy ulicy Pszczyńskiej zostanie zamknięty. To trzecia placówka w Gliwicach zlikwidowana od lutego 2018 roku.

Wcześniej ofiarą “redukcji kosztów operacyjnych i podniesienia konkurencyjności” padły te zlokalizowane przy ulicy Toszeckiej i Wielickiej.

REKLAMA

Na stronie NSZZ Solidarność Pracowników “Tesco Polska” pojawiła się informacja o kolejnych sprzedanych marketach na terenie Polski. Znajdują się one we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Oprócz tego sieć zamyka hipermarket prowadzący sprzedaż w hali wynajętej od centrum handlowego Europa Centralna. Działacze zostali powiadomieni o tym telefonicznie we wtorek, 16 lipca.

Oficjalnie koncern stara się przywrócić rentowność sprzedaży, dlatego eliminuje przynoszące straty markety. W opinii związkowców, zarządzający siecią przegapili czas, kiedy należało reagować na rozrastającą się konkurencję.

Nie jest łatwo utrzymać się na rynku. Trzeba o krok wyprzedzać rywali. Firma wprowadzała zmiany i dostosowywała się zbyt powoli

– mówi Elżbieta Jakubowska, Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pracowników “Tesco Polska”.

Przyczynę tej sytuacji związkowcy upatrują w centralnym zarządzaniu siecią. – W każdym regionie ludzie mają inne upodobania, trzeba brać to pod uwagę. Nie można narzucić klientowi z góry, że będzie kupował to czy tamto, tylko trzeba obserwować rynek, czym jest zainteresowany, reagować i takie towary dostarczać. Nie w każdym regionie ludzie lubią to samo – komentuje przewodnicząca.

Na tą chwilę nie wiadomo dokładnie kiedy hipermarket zostanie zamknięty. Nastąpi to nie wcześniej, niż za miesiąc. Przed tym, po pisemnym zawiadomieniu, muszą się odbyć konsultacje ze związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych, które trwają 20 dni.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła

Związkowe tasiemce zawsze poniewczasie puszą się harvardzkim stanem wiedzy na temat strategii rynkowej, jaką powinny obrać firmy – żywiciele. Wiadomo, że łatwiej z chłopa zrobić pana czy z Sobeckiej solistkę w Jeziorze Łabędzim, jak skutecznego przedsiębiorcę z etatowego wunsala zwiunzkowego.

Dobra zmiana

W karajach gdzie związki zawodowe są silne jest większy dobrobyt pracowników, ale w mentalnie zgwałconych polskich głowach to się nie mieści, bo wypełnia je neoliberalna zjełczała maź po Balcerowiczu i Bochniarz. Firma – żywiciel? Tak myślą już wyłącznie sieroty po Balcerowiczu, górnicy i niewykfalifikowani obcokrajowcy.

Sobowtór Majkela Drzeksona

Związki zawodowe (zwłaszcza w państwowych firmach), to patologia. Wąsate i brzuchate etatowe pasożyty, które żyją jak pączki w maśle żerując na pracodawcy i podnosząc głos tylko jak widzą zagrożenie dla samych siebie. Generalnie brzydzę się ZZ.

Dobra zmiana

Na zachodzie, który po feudalizmie był zawsze kapitalistyczny mają inne poglądy na związki zawodowe. Zarobki też mają inne niż w Polsce. Tylko w postkomunistycznym państwie postfeudalnych niewolników związki są złem całego świata. Czyżby dlatego, że to związki zawodowe obaliły PRL? A może dlatego, że nie pozwalają nowym feudałom na ponowne sprowadzenie pracownika do roli niewolnika?

Dobra zmiana

Argumnet o wąsach mnie przekonuje. Co zrobimy z coraz liczniejszą populacją szkodników z brodami, którym o zgrozo wąsy też nie są obce?

The Tiger@

Wszystko zależy od związków zawodowych. Jeśli starają się współpracować z kierownictwem to mają rację bytu, natomiast jeśli tylko żądają to szkodzą pracownikom. Najlepszymi przykładami są ZZ w WB, które zajechały ichniejszy przemysł motoryzacyjny. UAT w USA też się to prawie udało.

Dobra zmiana

Pogląd, że związki zajechały przemysł motoryzacyjny w WB i USA jest… hmm… powiedzmy, dziecinnie naiwny. Jeżeli tak, to związki zajechały górnictwo w WB a w USA dołożyła się mafia. Ale jak się ma wąski jak żyletka obraz zmian na świecie to się wygłasza takie opinie. Czy na pewno wiecie kto zajechał polski przemysł motoryzacyjny i dlaczego związki zawodowe? :)))

Zagadka dla znawców szkodliwości związków zawodowych: kto zajedzie nierentowne polskie górnictwo? Do wyboru: związki, rząd, import, zmiany klimatyczne, światowe trendy gospodarcze?

The Tiger@

Nie jest dziecinnie naiwny. Jest w literaturze przedmiotu często przytaczany. Oczywiście były także inne czynniki, ale to jest jeden z głównych.
Górnictwo mogło by być rentowne gdyby nie związki i uginający się pod nimi rząd. Oczywiście zmiany klimatyczne i światowe trendy gospodarcze też mają coś do powiedzenia, ale polskie kopalnie są źle zarządzane.

Dobra zmiana

“literatura przedmiotu” to nawet ładnie brzmi. Problem w tym z jakiego czasu pochodzi, kto ją pisał i pod jakie tezy. W Polsce najpierw jedyną prawdą był socjalizm, od 1989 Balcerowicz zaczytany w ekonomii lat 70 ub. wieku, a obecnie np. Picketty, o którym nawet nie słyszałeś, o lekturze nie wspominając. Dobrze zarządzane polskie kopalnie to takie, które są zamknięte, a o tym decydują rządy a nie związki. Ciekawe kto pracowałby w kopalniach “dobrze zarządzanych” czyli z 30-50% obecnych wypłat? Może ty? Uczyła was tego Thatcher, ale nie słuchaliście. 80 tys polskich górników szybko znalazłoby zatrudnienie choćby przy OZE, ale to… Czytaj więcej »

The Tiger@

Zdziwyłbyś się. Oczywiście można dobrać literaturę tak by udowodnić w ekonomii w zasadzie wszystko. Jednak moje doświadczenia z badań naukowe z dziedziny nauk ekonomicznych (wszakże mam stopień naukowy w tej dziedziny) oraz doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym pozwalają mi bardzo dobrze dobierać tezy i je udowadniać.
Nie 30-50%, ale około 80%. I byłoby ich znacznie mniej. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby kopalnie pozostawić pastwie rynku, czyli efektywnie większość z nich pozamykać, ale zatrudnianie byłych górników to już nie jest takie łatwe. Bardzo roszczeniowi. Przerabialiśmy ten temat i już takich nawet nie zapraszamy na rozmowy.

Dobra zmiana

Stopnie naukowe mają ludzie głoszący, że masowy wyręb drzew jest korzystny, globalne ocieplenie to lewacka propaganda, a polski węgiel jest najlepszy na świecie i starczy go na co najmniej 200 lat do palenia w piecach. Polski węgiel się piętrzy w składach, a pali się rosyjski. To są fakty a nie stopnie naukowe. Stopień naukowy z ekonomii i “doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym” promieniuje jak widzę na przemysł górniczy. Brawo. Czyli jednak Keynes z początku XX w, a nie współczesny Picketty? No cóż…

The Tiger@

Proszę zacznij czytaj moje wypowiedzi ze zrozumieniem. Gdzie ja wychwalałem polski węgiel?
Jesteś niewątpliwie inteligentną osobą, więc proszę odłóż złośliwość i spróbuj zrozumieć drugą stronę, bo inaczej będziesz u siebie powodował frustrację, którą będziesz próbował przykryć tutaj na forum.

Dobra zmiana

Polski trudny język nawet po ekskluzywnej uczelni, ze stopniem naukowym i doświadczeniem biznesowym w samochodach i kopalniach? Nic dziwnego, że nie mogłeś się dogadać z wąsatymi chamami-górnikami. :) Gdybyś korzystał z dostępnej wiedzy, która otwiera oczy i uczy sztuk negocjacji, mogło być inaczej, albo postąpiłbyś jak Thatcher. Brak argumentów rodzi wydumane zarzuty o braku czytania ze zrozumieniem. Ale przyznanie, że reprezentujesz drugą stronę sporu, było epicko samobójcze. Frustracja nie jest mi obca, ale wynika raczej z żałosnej jakości argumentów i wiedzy podobnych tobie zadufanych w sobie adwersarzy bez kompetencji, bo tylko wasze nieuctwo hamuje rozwój ojczyzny, która wypięła się na… Czytaj więcej »

The Tiger@

Napisałeś długi tekst, który tu zupełnie nie pasuje. Gratuluje.

ja234

@Dobra zmiana, górnictwo zajadą:związki, import, rząd, zmiany klimatyczne i światowe trendy klimatyczne.Wiele krajów odchodzi od węgla, pisiory boją się górników, więc na siłę trują suwerena.(1214)

Suweren

“Wiele krajów odchodzi od węgla,”- na przykład Niemcy- odchodzą od węgla kamiennego by inwestować w brunatny

Dobra zmiana

Trudno ci bedzie to uwiarygodnić jakimiś danymi niepochdzącymi z radia maryja czy dyletanckiej prawicowej prasy.

The Tiger@

I dlatego zamykają kopalnie węgla brunatnego…. oraz w pierwszym półroczu 2019 wyprodukowali ponad połowę energii z OZE.

Polityk

Niemcy są największym producentem węgla brunatnego na świecie- coś słabo im idzie to zamykanie. Poniżej link

http://wyborcza.pl/wiecejswiata/7,163751,24067107,niemiecka-hipokryzja-weglowa.html

The Tiger@

Od roku 2000 zamknęli już 3 z 6 obszarów wydobywczych, a od 2012 z każdym rokiem wydobywają mniej.
https://kohlenstatistik.de/19-0-Braunkohle.html

The Tiger@

W przeciągu 30 lat zmniejszyli jego produkcję o przeszło 60 procent oraz od 2000 roku zamknęli 3 z 6 obszarów wydobywczych.
Link do danych nie przeszedł.

Janusz Polak

O, nawet da się produkować węgiel? To po co Polacy go kopią coraz głębiej czyli nieopłacalnie? Mogliby pójść po rozum do Niemców i też produkować zamiast kupować od Ruskich.

Bełchatowskie dziecko

@Suweren
Co wiesz o węglu brunatnym?

Gruntowy przymrozek

Że macie wodę gratis, a gmina Kleszczów jest najbogatszą w Polsce?

Bełchatowskie dziecko

I najbardziej zdegradowaną. Dlatego najbogatszą. Z odszkodowań. Węgiel brunatny to jeszcze większy syf od kamiennego.
Węgiel brunatny ma znacznie niższą wartością opałową od węgla kamiennego. 7,5 MJ/kg. Kamienny 26 MJ/kg. Ile więcej trzeba go spalić żeby pozyskać równowartość energii z kamiennego sami sobie wygoglujcie i nie piszcie głupot.

Dobra zmiana

@ja234 Jadwiga Emilewicz przyznała, że energia wiatrowa jest tańsza niż węglowa. Ale jak się czyta komentarze tutejszych mędrków piszących przy swietle łuczywa, to w Polsce nigdy nie powstanie bo ją zaraz związki zawodowe zajadą. :)

Żoliborska kanalia

Jeśli chodzi o przemysł motoryzacyjny – z naszego własnego ogródka: związki zawodowe, a dokładnie SOLIDARNOŚĆ zajechały ostatecznie FSO na Żeraniu. W taki sam sposób.

Dobra zmiana

Śmiech.

weź

UNITRA, MERA też zdechły przez związki zawodowe?

Dobra zmiana

Pewnie cały polski przemysł lekki, hutniczy i stoczniowy też zdechł przez związki zawodowe. A wtopa z polskim grafenem to wina jakiegoś związkowego wąsacza. :)

Żoliborska kanalia

Jeszcze większy dobrobyt jest w krajach, gdzie drag queen w koloratkach nie mają nic do powiedzenia w sprawach państwa i nie wzywa się szamana do poświęcenia na przykład kolektora ściekowego (przypadek z Polski właśnie).

Sobowtór Majkela Drzeksona

Za chwilę ktoś poczuje, że obraziłeś mu “uczucia religijne” i w konsekwencji pani red. żms wytnie twoją wypowiedź. Rozpoczynam odliczanie.

Ostatni Sprawiedliwy

@Żoliborska kanalia. Masz na myśli najgorszych kryminalistów, którzy rozkwitali pod czujnym okiem SB-cji, Milicji i Prokuratury?

Gruntowy przymrozek

A obecnie piastuja najwyższe stanowiska kościelne?

SK

Co powstanie na miejscu “TESCO”?

Janusz Polak

Anglikom nie zależy na bieda rynku opanowanym przez portugalską Biedronkę. Firma Ceconomy, dawniej wchodząca w skład Grupy Metro wykorzystuje ułomne polskie prawo i co parę lat zamienia nazwę Media Markt na Saturn i odwrotnie, kiedy tylko termin ulg podatkowych wygasa. Polacy każdą zmianę szyldu przyjmują owacjami. I nie dostają należnych podatków.

Max

Tesco w początkowych latach w Gliwicach było tanie a teraz niestety jest droższym marketem niż Carrefour , Auchan a do Biedronki , Lidla , Kauflanda itp. marketów kompletnie odstaje. Owszem są rejony gdzie Tesco jest najtańsze np. na podkarpaciu gdzie całodobówo działają sklepy a ceny są porównywalne a nawet tańsze od biedronki , lidla i innych delikatesów. Tylko na Śląsku ceny mają z kosmosu bo uważają że jak jest tutaj kilkamilionów ludzi to mogą pozwolić na wyższe ceny ale niestety klienci nie są kretynami i wiedzą co jest tanie a co drogie. Niestety różnice są na 90% kolosalne w cenie… Czytaj więcej »

Imiu

Ciekawe co z Magazynem na Bojkowskiej. Płaca 2500 netto bez nocek i premii na RT. Może im teraz norma chociaż spadnie ;-D

ekonom

Daleko, DROGO, blaszany moloch gdzie trzeba się zdrowo naszukać przy zakupach i zajmuje to dużo czasu, zbyt mało kas. Może to jest przyczyną problemów?

Od lat

Blisko, tanio, przestronnie, nie zmieniają co chwilę ustawień. Mój ulubiony market.

Tom

Nie dziwne, w tym markecie obluga klienta byla najbardziej bezczelna. Chamska, przeszukiwanie klienta. Chamski nadzor kas, najwyrazniej wszystko szło z góry – pewnie dyrektor tego marketu to zwykły cham i prostak. I do tego godzina zamkniecia chyba 21.00. Nie ma czego żalować. ludzi stamtad dawno powinni wywalić na pysk

ja234

Jeszcze trochę i tesko pozamyka wszystkie swoje sklepy w glajwicach. Drogi sklep, ceny ekstra wysokie.(1215)

alik

Szkoda, że nie wchodzą na te miejsce markety z polskim kapitałem. Zamiast tego mamy niemieckie i francuskie dziadostwo, do którego ustawiają się kolejki lemingów. Żaden inny naród chyba nie ma takiej sieczki w głowie, żeby nabijać kabzę wrogowi zamiast kupować u rodaka.

Stokrotka

Alik, jakie znasz markety z polskim kapitałem mogące konkurować z tymi zachodnimi? Poza tym, dlaczego z zasady przyjmujesz, ze Francja i Niemcy do wróg? Kto zatem jest przyjacielem? Wydaje mi się tez, ze do tego „dziadostwa” chodzi jednak nie leming, lecz przeważnie konsumujący człowiek żyjący z socjalu naszego bogatego Państwa :)

Imiu

Wystarczy kreatywna księgowość i gdzie idą podatki. Pewno po przyjacielsku się rozliczają XD

Fiku Miku

10 lat trwało eldorado. Prawie 600 miliardów złotych z samego podatku dochodowego. Na tyle obrośli w tłuszczyk.

Żoliborska kanalia

Kto ci to, dziecino, wyliczył? Matołżeszek Morawiecki? Tak samo jak wyliczył ten mityczny wzrost ściągalności VATu, który jest kolejnym mitem – wystarczy wziąć kartkę papieru i przeliczyć, jak ma się wzrost VAT do wzrostu gospodarczego i nagle się okazuje, że żadnego wzrostu ściągalności nie ma.

Imiu

jest, Panie z urzędu chodzą po targach itp i ścigają Babcie z bateriami bez paragonów oraz wcześniej przeważnie Panie a nie Pany, urzędniczki robią jak Połowa Polskiej Policji z lewymi L4, organizują nielegalną prowokację używając do tego celu nielegalne sposoby.

To jest Polska tu za 10zł do więzienia zapadają wyroki a Milionerzy i kolesiostwo śpi spokojnie.

The Tiger@

Ściągalność VATu istotnie zwiększyła się od 2016 roku. Ale pytanie dlaczego? Czyżby strach przed PiSem? Tez może to dołożyło do tego, ale głównym powodem było wprowadzenie JPKów przez poprzednią koalicję.

Krzysztof

Typowy pisior

Żoliborska kanalia

Proponuję, żebyś sam wszedł na to miejsce ze swoim czysto polskim kapitałem, zatrudnił obustronnie mózgowo leworęcznych patriotów i zaproponował im na starcie po pięć tysięcy złotych netto.
God bless you.

The Tiger@

Przypominam, że zarówno Francja, jak i Niemcy do nasi sojusznicy.
A poza tym skąd by miała się wziąć polska sieć hipermarketów? Na tę pozycję pracuje się latami…

Żoliborska kanalia

Tłumacz to pisożytom do białego rana. Prędzej słoik korniszonów to pojmie. Dla nich jak ktoś ma pieniądze to znaczy, że ukradł. Bo oni przecież nie mają, nie kradną, a nawet NIC W OGÓLE nie robią i dalej kasy nie ma.
Nie licząc kaczej łapówki dla dzieciorobów.

The Tiger@

No cóż. Może 1 na 1000 zmusi to do myślenia. Ale może będzie reakcja, którą można wypunktować.

Polskie hieny

W Tesco zuemniaki 1.98 u rodaka 2,50 na targu u wieśniak, a w Żabce były po 4.98 w tym samym czasie.

Max

Ale patrzyłeś od jakiego producenta pochodzą te ziemniaki bo na Targu wiesz że od jakiego rolnika a w marketach to jest nieszczególnie. Akuratnie ja nie kupuje i moi bliscy ziemniaków w marketach a jak już to w ostatecznie w Biedronce bo do sklepu Tesco to nawet nie wchodzą bo bardzo drogie jest w Gliwicach. Zaś jak jesteśmy na podkarpaciu to preferujemy Tesco bo tutaj faktycznie współpracują sklepy z lokalnymi rolnikami i to jest widoczne a cenowo jest nawet taniej niż w Biedronkach.

hanek mały

Jaki towar i cena- taki handel. Ostatnio kupiłem u nich kiełbasę “śląską”, która z naszą prawdziwą “śląską” nie ma nic wspólnego. Wewnątrz kiełbasy był sam zmielony odpad tłuszczu, ścięgna, a zawartość po zagrzaniu rozlała się po talerzu. Etykieta zapewniała o 70% zawartości mięsa, a nie było ani 2%. Więcej u nich nic nie kupię! Niech taki szajs sprzedają w UK.

To nie do końca tak działa

Nie wiem czy wiesz, ale tej kiełbasy nie wyprodukowało i nie sprzedało ci TESCO

Imiu

mi to pasuje, choć należę do Sekty ClubCardu z Anglii.
Wszyscy pamiętamy dekadowe zmiany brandu marki Tesco, każdy wiedział że coś jest z Tesco bo miało swoje biało-niebieskie PASY.
Niestety produkty które oferowali były kiepskie oraz bardzo drogie i do tego bardzo bezmyślnie porozrzucane po sklepach.
Pewnie Auchan przejmie pałę albo CarreForu, więc Teraz Franca :-) Angolą się nie udało, Niemcy jeszcze się trzymają a teraz szerzą się France i dobrze bo z tylko z korzyścią dla Klienta. TERAZ POLSKO :-D

kek

Angolą…

Imiu

Miało być Angola, AFRIKA POLSKA :-D

qwerty

Będzie IKEA

Rufus

Widzę, że nastał czas likwidacji i porażek wszystkiego co czerwono niebieskie. Tesco i Piast dwie generujące koszty marki z których tylko pierwsza ma odwagę się wycofać a Piast woli nas terroryzować i zasysać kasę tyle ile wlezie. Za porażki, za brak efektów jestesmy zmuszani do płacenia

heniek

Oj bije z ciebie inteligencja typowo Polska .

Imiu

ale ty Go przebijasz. Po medal zgłoś się niebawem na rozdanie Zasłużonych dla Gliwic i drugi dla Polski :-D

Żoliborska kanalia

Wolę płacić Piastowi niż koloratkowym drag queen!

Alik

Widać, że lubisz być dymany. Wybierasz tylko przez kogo