Jeden z gliwickich sklepów Tesco zostanie zamknięty. Mimo bliskości dużego osiedla, był nierentowny

Firma Tesco poinformowała o planowanym zamknięciu 18 przynoszących straty sklepów. Na liście placówek przeznaczonych do zamknięcia, jedna znajduje się w Gliwicach.

Sklep położony jest przy mocno obciążonej ruchem samochodowym ulicy Toszeckiej, a także nieopodal osiedla Kopernika, jednak nie cieszy się popularnością wśród klientów. Słabe wyniki sprzedaży spowodowały, że postanowiono go zlikwidować.

– Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach. Chciałbym osobiście podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z tych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o naszych klientów – powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Sklepy, które zostaną zamknięte to: Gliwice Toszecka, Rydułtowy Ładna, Siemianowice Śląskie, Skoczów Morcinka, Garwolin Targowa, Oświęcim Nojego, Oświęcim Śniadeckiego, Ruda Śląska Górnośląska, Lubaczów Baziaka, Brzeszcze, Knurów 1 Maja, Ustroń Cieszyńska, Świdnica Marcinkowskiego, Dębica Kościuszki, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola Okulickiego, Łódź Przybyszewskiego oraz Piotrków Trybunalski Szkolna.

Większość placówek pracować będzie do marca.

Ponadto, Tesco poinformowało pracowników sklepów o zmianach w sposobie organizacji pracy. Nie obejdzie się bez redukcji zatrudnienia oraz przenoszenia na inne stanowiska.

– Chcemy być bardziej elastyczni, postawić na lepszą i efektywniejszą obsługę klienta oraz większe wsparcie dla koleżanek i kolegów. Częścią procesu będzie zmniejszenie liczby kierowników zespołów w dużych sklepach. Chcemy zaoferować wszystkim pracownikom, których dotyczy zmiana, pomoc w przeniesieniu się na inne stanowiska, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę – dodał Martin Behan.

Firma Tesco zamierza kontynuować proces zmian, które pozwolą jej przełożyć poprawiające się wyniki sprzedażowe na dalszy rozwój, oparty na wyższej zyskowności.

(żms)/Tesco Polska
fot. scr. Google Maps

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jacadgac Jacadgac

Same minusy – umiejscowienie, oferta. Sklepy wszysykich dużych sieci handlowych już od dawna nie błyszczą w porównaniu z mniejszymi. Biedronki czy Lidle są zwykle bliżej i mają lepsze ceny i są też częściej bardziej atrakcyjne dla wzroku klienta. Czasy kiedy wystraczyło mieć sklep żeby robić interesy już dawno się skończyły i widać że ktoś chyba tej lekcji nie odrobił.

jack
jack
otoż to. Nie jestem z Kopernika,ale zauwazam jak tam wygląda sytuacja. Co z tego ze blisko (stosunkowo) osiedla, skoro trzeba przechodzic przez ruchliwą ulice, a tak po swojej stronie w samym centrum mają stokrotke, a po swojej stronie ulicy bez przechodzenia przez toszecką mają biedronke, i mysle ze ona wbila ten gwozdz Tesco-wi. Ale coz tak bywa -strategia nie wypaliła- do tesko bylo na tyle daleko ze nikt w przyslowiowych kapciach po mleko nie wyskoczył z bloku, a na tyle sie nie wyrozniało oplacalnoscią ze przejezdzający samochodami ruchliwą ulicą pewnie woleli bardziej Biedronki, Lidla lub Aldi , lub gdzies w… Czytaj więcej »
Eol
Eol

Dużo, droooogo, TESCO!!!!!!!!

Łazik
Łazik

To zła lokalizacja. Nikt tam nie zrobi biznesu

asdf
asdf

Problemem był kiepski wjazd i wyjazd. Do tego sama lokalizacja – jak ktoś mieszkał blisko, to jeszcze ok. Jak wracał z centrum i miał po drodze, to mógł zajechać do sklepu. Ale tak poza tym, to większości osób raczej nie pasowało tam robić zakupów. Do tego bliska konkurencja Biedronki. Wszystkie te czynniki złożyły się na taką sytuację.

Mirek Maluty

Nierentowny, bo i ceny kosmiczne :/ porównajcie konkurencję to raz a dwa Martin Behan takich decyzji nie podejmuje zapewne samodzielnie, tylko po konsultacjach

Krzysztof Laks

W Knurowie też zamykają.

Łazik
Łazik

Cały Knurów jest do zamknięcia

Ad
Ad

No co Ty??? A w artykule o tym ani słowa…

whu
whu

Blaszana buda z mega cenami. Poza tym zawsze tam było brudno.

???
???

mega? byłeś tam? dawaj te mega ceny

ta z sikornika
ta z sikornika

bo tesco to jeden z najdrozszych sklepow

ja234
ja234

Tesco to drogi market, w dodatku mało ciekawy asortyment.
Kolejna sprawa to zbliżający się brexit, moim zdaniem również ma znaczenie.

Łukasz Trzybiński

Biedra go wygryzła :-(

Michał Syta

Nierentowny bo usytuowany w takim miejscu, ze tylko mieszkancom JEDNEGO bloku na os. Kopernika tak naprawde oplacalo sie do niego chodzic…. teraz maja blizej biedronke…co nie zmienia faktu, ze Kopernik jako jedno z wiekszych osiedli jest PUSTYNIĄ jesli chodzi o sklepy typu Lidl, Tesco czy Biedronka. Jedna droga i nielibiana stokrotka oraz biedronka na skraju osiedla… to dramat…..

Kuboludek
Kuboludek

Kiedyś tam był inny market – LeaderPrice, wtedy tam było naprawdę tanio. Pracowałem w biurowcu obok, niektórzy nazywali go zresztą “Lider Szajs”, ze względu na rzekomą niską jakość towarów.

Van Helsing
Van Helsing

Tesco zamyka wiele lokalizacji na Śląsku. A kto wydawał zgode na otwieranie nowego punktu? Chyba zarząd centrali Tesco. Niestety za błędne decyzje pewnie nikt z tego…zarządu nie odpowie. Panowie tzw.menagerowie mają sie świetnie a to ich błąd, ludzie tam pracujący wykonywali doskonale swoją pracę.

Chór wójów
Chór wójów

Ten punkt tesco powstał chyba jako drugi w Gliwicach

rrolch
rrolch

Wcześniej był Leader Price – wykupiony przez Tesco

Ad
Ad

“Niestety za błędne decyzje pewnie nikt z tego…zarządu nie odpowie”
ich kasa, ich sklep i mogą robić co chcą

Magdalena Wac

Drogi sklep to i zamykają

teżpracowałemuIRENKI
teżpracowałemuIRENKI

Pozdrowienia dla mamy

Jolanta Doliasz

Moze bedzie jakas inna nowa siec …od Kopernika mamy blisko do duzego Tesko….nadszefl czas na nowe…ciekawe jaka siec sie wtym miejscu zainstaluje

Ad
Ad

Play

krzysztof
krzysztof

ale płacz nad sklepami zachodnich firm a pogonić ich wszystkich won. może jakiś marsz dla obrony interesów wyzyskiwaczy

jaroslaw
jaroslaw

za nie długo zamkną wszystkie i oto chodzi:)PUP będzie ruch :)

Ewa
Ewa

kościół zrobią i będą sprzedawać dewocjonalia w niedzielę a przy okazji coś do wzmocnienia sił wiernych

Ewald
Ewald

Słabe wyniki finansowe tego blaszaka nie dziwią.Zaglądała tam patologia PG.Oni nie kupują.Kradną.

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

Nauczyli się od rodziców to co poradzić. Ostatnio były dwa szczurki pokazane co wyciągają rączki po nieswoje co poradzić…

Ted
Ted

Co to jest PG?

Prawdziwa Gliwiczanka
Prawdziwa Gliwiczanka

Piast Gliwice

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

Patologia Gliwicka = ul.Okrzei 20 .

Krzysiek
Krzysiek

Z tego co się orientuję to na tym osiedlu mieszka patologia spod znaku ksg wiec to napewno oni byli bo sam widziałem jak krupniole kradli

asdf
asdf

Jak widziałeś, to trzeba było zgłosić ochronie. Złodzieje nie okradają sklepu, tylko klientów, bo sklep wrzuca to w koszty towaru.

abc
abc

Filozofja żabola – jak okrada sklep to nie jest złodziejem. Żenujący poziom intelektualny.

asdf
asdf
Jak sklep straci X zł na kradzieżach, to podniesie cenę towaru, żeby mu się straty wyrównały. Ostatecznie za kradzieże płacą więc inni klienci. Np. kiełbasa normalnie kosztuje 5 zł. 10 klientów ją kupi, 1 osoba ukradnie. Z 11 kiełbas jest więc przychód 50 zł zamiast 55 zł. Sklep podniesie cenę do 5,50 zł i będzie zarabiał te 55 zł. Ale te 10 osób legalnie kupujących będzie musiało zapłacić więcej przez tego, który kradnie. Tak samo jest np. z jazdą na gapę w autobusie. Gdyby wszyscy płacili za przejazdy, to bilety byłyby tańsze. Jeżeli ktoś ciągnie prąd na lewo, to inni… Czytaj więcej »
Gliwiczanin
Gliwiczanin

Żabole z Kopernika wpadają na darmowe zakupy

Omg
Omg

Pastuchy z piasta wpadaja na kielbache

Raca
Raca

To Tesco rozdaje kibicom piasta darmowa kiełbasę ? Nic dziwnewgo ,ze poszli z torbami.Sklepikarze i kibice

Wasz Franio
Wasz Franio

Piast nie ma kibiców ile razy to będzie poruszane na tym portalu:)

Ajajajaj
Ajajajaj

Kibice ta są gimbaza lat 15 i szczurki pogolone na łyso z mamą potem na WKU;)

Marzena MaJa

Aldi powstanie na jego miejscu

Ab
Ab

Aldi jest kawalek dalej

Pisak
Pisak

W tym miejscu planowane jest postawienie nowego Lidla

Chór wójów
Chór wójów

Uff. Już się bałem, że tesco na Okrzei zamykają. Swoją drogą piast powinien postarać, żeby ta sieć była na koszulkach