I znowu rozstrzygnięcie w doliczonym czasie. Piast walczył o punkt do ostatnich minut

W piątkowym spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2-2 (1-1). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michal Papadopulos oraz Joel Valencia.

W 4. minucie spotkania Zagłębie Lubin wyprowadziło szybką kontrę. Bartłomiej Pawłowski uciekł obrońcom, ale jego strzał był jednak niecelny. Chwilę później Miedziowi otworzyli wynik rywalizacji za sprawą trafienia Jakuba Świerczoka.

Piast odpowiedział strzałem z dystansu Dario Rugasevicia. Martin Polacek nie próbował łapać, ale zdołał wypiąstkować piłkę. W 15. minucie ponownie groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale Sasa Balić uderzył nad poprzeczką po dośrodkowaniu Adama Matuszczyka.

W 21. minucie Piast wyrównał, a piłkę do siatki skierował Michal Papadopulos, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Martina Konczkowskiego. W końcówce pierwszej połowy ponownie bliski szczęścia był Balić, ale tym razem uderzył obok słupka.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w 51. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Filip Jagiełło, który pokonał Dobrivoja Rusova strzałem zza pola karnego.
W 68. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Aleksandar Sedlar, ale Polacek znakomicie interweniował, broniąc piłkę zmierzającą w samo okienko.
Niebiesko-Czerwoni dążyli do wyrównania, co udało im się w doliczonym czasie gry. Stan rywalizacji wyrównał Joel Valencia.

Mecz został rozegrany na Stadionie Zagłębia Lubin, na trybunach pojawiło się 6021 widzów.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-2 (1-1)

1-0 – Świerczok, 7 min.
1-1 – Papadopulos, 21 min.
2-1 – F. Jagiełło, 52 min.
2-2 – Valencia, 90+1 min.