Ile kosztuje mycie okien po remoncie? Stawki firm i prywatnie

Remonty potrafią być niesamowicie stresującym doświadczeniem. A zwłaszcza jeśli częścią rzeczy zajmujemy się sami. Skończyłeś remont i pozostało już tylko posprzątać? Możesz poszukać kogoś, kto zrobi to szybko i sprawnie! Na co zwrócić uwagę

 

Osoba prywatna czy firma – koszta

Kiedy już decydujesz się na zatrudnienie pomocy, pojawia się pytanie dotyczące tego, kogo wybrać. Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w sprzątaniu i myciu okien. Są one częstym wyborem w przypadku ogromnych powierzchni i biurowych miejsc pracy. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zatrudnił ich również do swojego domu.

Ceny potrafią być różne – w zależności od powierzchni i częstotliwości sprzątania. Najczęściej można spodziewać się stawki za jedno okno albo jego metr kwadratowy. Taki metr powinien zmieścić się w dwudziestu lub trzydziestu złotych, nawet przy najwyższym stopniu zabrudzenia. Trochę inaczej mogą wyglądać ceny okien balkonowych czy kilkuskrzydłowych.

W przypadku osób prywatnych ceny mogą być bardziej zróżnicowane. Będą zależne od doświadczenia, czasu pracy, sprzętu i ponownie – od poziomu zabrudzenia okien. Pomimo wahających się cen, koszt wynajęcia osoby prywatnej i tak wydaje się niższy, przynajmniej w przypadku mniejszych powierzchni.

Warto sprawdzić stawki u różnych firm i osób prywatnych. W Internecie z pewnością znajdziesz porównywarki cen i specjalne strony, które pomagają zareklamować się osobom sprzątającym. Przy okazji możesz zapoznać się z opiniami poprzednich klientów. W ten sposób zweryfikujesz, czy doświadczenie i umiejętności nadadzą się akurat do Twojego domu.

Dodatkowe kwestie

Jest parę czynników, które mogą nieznacznie podnieść cenę usługi. Koszty związane są nie tylko z poziomem doświadczenia i sprzętem, którego używają osoby sprzątające. Ważna jest również lokalizacja, liczba okien i wcześniej już wspomniana intensywność ich zabrudzenia.

Istotna jest również wysokość, na której będą wykonywane usługi.

Nie wszyscy oferują mycie okien zewnętrznych. Jest to trudne i niebezpieczne zadanie. Często w koszty wchodzą kwestie bezpieczeństwa, a pracownik musi być odpowiednio asekurowany. Jeśli Twoim zmartwieniem są okna z zewnątrz, poszukaj specjalistycznej firmy, która zajmie się tego rodzaju sprzątaniem.

Mycie okien po remoncie

Po przeprowadzonym remoncie może Ci się zdawać, że niektóre obowiązki domowe są znacznie trudniejsze niż zwykle. Unoszący się pył z prac budowlanych lubi osiadać na meblach i oknach. Bez odpowiednich narzędzi i produktów czasami trudno się go pozbyć. Mycie okien to czynność, która potrafi być czasochłonna i problematyczna. Zwłaszcza po długich i trudnych pracach remontowych. Warto zastanowić się nad jednorazowym wynajęciem firmy albo osoby sprzątającej, która przy pomocy odpowiedniego sprzętu pomoże pozbyć się bałaganu.

Co zrobić, żeby okna zostały czyste na dłużej?

Czyszczenie okien to czynność, którą mało kto lubi wykonywać samemu. Częstotliwość ich mycia zależy od miejsca, w którym mieszkasz i pogody. Jeśli nie musisz robić tego często, zainwestuj w specjalistę, który przyjdzie z własnym, często wysokojakościowym sprzętem. Dobra technika i produkty zapewnią Ci dłuższą świeżość.

Co ważne, warto myć okna, gdy niebo jest zachmurzone. Zbyt duże nasłonecznienie może wpływać na ilość powstających smug.

To, czy wynajmiesz firmę sprzątającą, czy osobę prywatną zależy przede wszystkim od powierzchni, lokalizacji i rodzaju zabrudzeń. Po remoncie zazwyczaj walczymy z większym bałaganem. Przy większej liczbie okien dobrym wyjściem może być specjalistyczna firma. Jeśli planujesz oszczędzić, mniej wyniesie Cię zatrudnienie osoby prywatnej.

artykuł sponsorowany