Industriada w Gliwicach przy Radiostacji i w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego. Co zaplanowano?

Industriada, święto Szlaku Zabytków Techniki, z powodu pandemii została przesunięta. Nowy termin to sobota, 26 września. W Gliwicach można wybrać się pod Radiostację oraz do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

 
Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. Tegoroczna edycja będzie z pewnością inna niż wszystkie poprzednie, najważniejsze jednak, że industrialne serce Śląska zabije ponownie.

Naturalnie Radiostacja Radiostacja Gliwice, ul. Tarnogórska 129:
– godz. 11.00 – 17.00 zwiedzanie indywidualne budynku Radiostacji
– godz. 12.00 – 18.00 piknik rodzinny: warsztaty z ekologią w tle dla dzieci – mały ogrodnik w akcji, wykonywanie kolorowych świec, wyścigi samochodowe z niespodzianką; Kino pod chmurką, a w repertuarze: Najnowsze przygody Mikołajka – film dla dzieci, Były sobie człowieki – film dla dzieci, Blade Runner 2049 – film dla dorosłych.


Uwaga: ze względu na stan pandemii, przy poszczególnych atrakcjach będą obowiązywały limity uczestników. Wejście na teren wydarzenia od strony ulicy Tarnogórskiej. Uczestnicy Industriady są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu na teren imprezy.

Oddział Odlewnictwa Artystycznego ul. Bojkowska 37: w godzinach 11:00 do 16:00 zwiedzanie indywidualne wystawy stałej „Słusznie słyną dziś Gliwice…” prezentującej odlewy artystyczne z brązu i żeliwa.

Więcej informacji oraz program wydarzeń w poszczególnych miastach znajdziemy na stronie: http://industriada.pl/.

(żms)/UM Gliwice
fot. arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ja.

Bardzo fajne jest to wydarzenie. Można zobaczyć sporo ciekawych rzeczy w Naszej aglomeracji. Jednak muszę wbić szpileczkę Naszym włodarzom, chociarz kopniak byłby bardziej zasadny, ponieważ tak się szczycą i zachwalają tę radiostację wszędzie, wszędzie wciskając jej wizerunek w różnych formach. Sama wieża może i zadbana ale bydynki techniczne, to muż inna bajka albo raczej koszmar – zarośnięte rynny na całej długości, dzięki czemu woda zasuwa po elewacji, odpadające tynki, braki w dachówkach, stolarka spróchniała a same szyby już światła dzienego raczej nie przepuszczają – takie brudne. O skoszeniu trawy nawet nie wspomnę. Mam uzasdnione obawy, że te trzy budynki podzielą… Czytaj więcej »

Taki mamy klimat

Gliwice to nie Zamość, czy choćby Rybnik. My tu nie mamy w zwyczaju dbać, sprzątać, naprawiać, czyścić, wymieniać, reperować, udrażniać, … My potrafimy jedynie kupować “nowe”. Kupić i pozostawić to “nowe” samemu sobie aż zarośnie, zbutwieje, zeroduje słowem aż zdechnie. Sama wieża radiostacji jest doglądana ponieważ cały świat na nią patrzy i jesteśmy pod “kontrolą”, ale całą resztę cennej infrastruktury miasta można olać. Gliwice już nie są takim miastem jak kiedyś. Gliwice są obecnie miastem ludzi, dla których jedynym znanym sposobem na “wysmarkanie” jest przytkanie jednej z dziurek nosa i wytworzenie ciśnienia w układzie oddechowym powodującego wypchanie zawartości komory nosowej… Czytaj więcej »

Schlesier

Niemocie zwyczaju dbac ,sprzątac bo gorole tak majom najlypiej jok ey se wykludzicie to my echte Schlesier se zrobimy ordnung joki bol do 1945

Polak

Ja sie pytam gdzie mogę napic się kawy a dzieciom kupic lody? Dwa budynki zabrali ludziom, ktorzy w nich mieszkali. Myslalem ze zrobia z nich hotel, restauracje czy chociazby kawiarnie na dole. Ale nie zachwaścić, zrujnować zburzyć…jak to u tych ze wschodu….

The Tiger@

Przecież naprzeciwko jest restauracja “Radiola” gdzie to wszystko możesz kupić.

The Świnia @

Nie wspominając o niemieckim Lidlu również naprzeciwko, który PiS zamknął w niedzielę.

proste_myślenie

A ci ludzie co mieszkali w tych dwóch budynkach co im je zabrali to poszli pod most czy mieszkają w nowych ocieplonych budynkach ?

Nuuuudaaaa

Nie wiem na czym polega fajność tej imprezy w Gliwicach? Co roku te same miejsca z banalnymi warsztatami dla dzieci – ile razy można zwiedzać to samo?

nie przynudzaj

A nie można w ramach tej imprezy za każdym razem zwiedzać inny obiekt w innym mieście ?

Ad

Uczestnicy Industriady są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu na teren imprezy.”
a także wylegitymowania się i podania numeru telefonu, żeby móc wywalić wszystkich na kwarantanne, jak u kuzyna nad morzem, z którym rozmawiałaś/eś wczoraj przez telefon, a nie widziałaś/eś się od roku, wykryją COVID-19

proste_myślenie

Nie ma obowiązku noszenia dowodu osobistego przy sobie ani innego dokumentu, posiadanie telefonu również nie jest obowiązkowe.

Ad

W odniesieniu do Twojego komentarza – masz idealny nick!

proste_myślenie

I co w związku z tym ?

prosty_gliwiczanin

A są tam jakieś miejsca do przypięcia roweru? Bo nie chcę przyjeżdżać autem, zwłaszcza jeśli będzie ładna pogoda. Byłem rok temu w Karchowicach koło Pyskowic i było świetnie, w zabytkowych wodociągach.

proste_myślenie

Możesz przypiąć do innego roweru.

prosty_gliwiczanin

Dobre, ale mi chodziło o stojaki, do których mógłbym przypiąć rower żeby nie “zniknął w tajemniczych okolicznościach”. Co prawda mój jest wart tyle co złom o tej samej wadze, ale “okazja czyni złodzieja”.

Schlesier

No jestem pod wrazeniem oferta zwiedzanio obszerno jak na slunsk a kaj je reszta smallbahna rozkradxiona a migła jrzdzic z trynku chodzby do rud juz niegodom w druga strona do bytomia i wiela innych rzeczy co rozkradxiono nom cóz affa dostala zegor i go rozdupczyla i tyla

Obserwujący

Industriada w glajwicach…powinno się nazywać ruiny glajwickie.Urzędasy mają praktykę w doprowadzaniu budynków do ruiny.

#noś maseczkę

suport

Dezynfekujesz rowereczek regularnie ?

Ad

Pewnie nawet mu maseczkę uszył na kierownicę.